Výcvik a výchova psa s hendikepom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod zuzka:) » Uto 07.06.2011 16:56

DITA píše:Zuzka:) že je psík veľký je síce výhoda, ale keď je až taký veľký že je vysoký ako ja tak to neviem či zrovna bude až taká výhoda keď sa rozhodne ísť náhodou inam ako ja :ha:

jasné, poznáme :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod DITA » Štv 22.09.2011 8:20

SÚRNE !!! Vie mi tu niekto poradiť ale fakt dobrého odborníka čo sa venuje výcviku hluchých psov ??? ale čo má skúsenosti hlavne aj s prevýchovou dospelákov... najlepšie z okolia Bratislavy, ale nieje to podmienka... Rozhodla som sa adoptovať si psíka - 3 ročnú bielu nemeckú dogu - no zistilo sa nečakane že psík je hluchý... a s výcvikom asi na tom nieje zrovna najlepšie, hoc dobrá správa je že na psíkov je naučený a je s nimi v pohode :)
DITA
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod zuzka:) » Uto 17.01.2012 9:58

deny je v poslednom čase strašne upišťaný. to môže byť, že tým, že sa nepočuje, tak ani nevie, že z neho ide zvuk? lebo to nie je vždy také normálne kňučanie. dnes ráno ma z neho skoro trafilo, lebo ja sa neviem tešiť, keď ma niekto zobudí tak ako sa teší on :lol: . zakňučí mi pri posteli, pošlem ho spať, odíde, ľahne si niekde a idú z neho v kuse zvuky :pac:
vlastne sa nepýtam čo s tým, lebo viem, že je teraz málo vybehaný, keďže mám pred ťažkou skúškou, tak chodí von max na hodinu.
len ma zaujíma, či od neho môžem chcieť aby bol vtedy ticho, alebo to nepochopí? niekedy z neho ide zvuk aj keď sa už obuvam, že ideme von (on leží vo dverách do chodby, hlavu má na zemi a ide z neho zvuk), vtedy pozriem naňho, ukážem akože pst a stíchne, ale neviem či nie iba preto, že spozornie lebo naňho pozerám :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod vlcica_naty » Ned 27.05.2012 9:01

Tak sa idem pridat do klubu... O dva tyzdne ku mne pribudne hluche steniatko BOC. Hrozne sa uz na krpca tesim, je uzasny :smile:

Livia - uplne dokonale chapem jak to myslis - stalo sa mi presne to iste, s tym ze ale moj psik bol aj na tom baer vysetreni, takze u neho je ta hluchota fakt ista a celkova... Ale tiez som ho mala rezervovaneho dlho dlho predtym a ked som sa to dozvedela vela som rozmyslala ci ano alebo nie, ale rozhodla som sa ze si ho vezmem a uz som s tym aj psychicky zmierena a velmi sa na neho tesim... Bude to urcite zaujimavejsie ako s pocujucim psom. (naschval nepisem s ,,normalnym" lebo on je uplne normalny... len je hluchy :lol: )
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Pes s hendikepom

Poslaťod Cathie » Ned 27.05.2012 9:08

vlcica_naty píše:Tak sa idem pridat do klubu... O dva tyzdne ku mne pribudne hluche steniatko BOC. Hrozne sa uz na krpca tesim, je uzasny

Myslim, ze budes mat obrovsku vyhodu v tom, ze borderky sa riadia ocami v mnohych pripadoch.. vlastne aj cela ich povodna praca = pasenie, je o pohlade. Moja sa zrakom urcite riadi viac nez napr cuchom a vonku casto vo velkej miere fungujeme na posunkoch skor, nez na hlase. A to pocuje vyborne, len mne sa nechce povelovat :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

pes steka ked nie je na voditku

Poslaťod judas » Pia 23.11.2012 12:27

moj hluchy fr. buldocek moc nesteka ... ale ked ho vonku pustim z voditka nevie prestat stekat
teda prestane az ked sa zacne zabavat niecim inym (aport alebo nejaka ina hra)

ale teda ze by len tak ticho isiel - to ho nenapadne
akonahle ho dam na voditko stichne

neskutocne ma to vytaca
co mu je? ako ho to odnaucit
judas
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: pes steka ked nie je na voditku

Poslaťod Margita » Pia 23.11.2012 15:51

mozno sa na voditku citi bezpecnejsie,ked nic okolo nepocuje mozno ma strach a steka :nwm:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: pes steka ked nie je na voditku

Poslaťod straka17 » Pia 23.11.2012 16:37

judas píše:moj hluchy fr. buldocek moc nesteka ... ale ked ho vonku pustim z voditka nevie prestat stekat
teda prestane az ked sa zacne zabavat niecim inym (aport alebo nejaka ina hra)

ale teda ze by len tak ticho isiel - to ho nenapadne
akonahle ho dam na voditko stichne

neskutocne ma to vytaca
co mu je? ako ho to odnaucit


Mňa skôr napadlo že sa teší. Ako často je pustený?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: pes steka ked nie je na voditku

Poslaťod judas » Str 19.12.2012 16:23

no tak chudak moc casto ho nepustam kedze zacne stekat :-)

pustim ho tak raz do tyzdna ... nech si poriadne zabeha ... v lese alebo tak
judas
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: pes steka ked nie je na voditku

Poslaťod judas » Str 19.12.2012 16:24

Margita píše:mozno sa na voditku citi bezpecnejsie,ked nic okolo nepocuje mozno ma strach a steka :nwm:

no to ma tiez napado ... ale co s tym?
judas
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: pes steka ked nie je na voditku

Poslaťod Sunny » Str 19.12.2012 16:27

Na to je len jedno riešenie - ak šteká zo strachu, treba ten strach uňho odbúrať :no: A ako ho odbúrať - treba ho zoznámiť so svetom, vysvetliť mu, že sa nemá čoho báť, že ho nechce všetko zabiť a že keby niečo, ty ho ochrániš. Ako toto vysvetliť psovi - na to by už bola najlepšia návšteva niekoho skúseného, alebo dobrého cvičáku, kde sa bude stretávať s viacerými psami a kde ti výcvikár ukáže, ako máte spolu komunikovať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: pes steka ked nie je na voditku

Poslaťod Ivanka.P » Štv 27.12.2012 1:38

Aj stopovačka robí zázraky. Pochopila som až keď som použila tú jednoduchú šnúru na prádlo :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Hluchy pes - vycvik

Poslaťod debo800 » Uto 12.11.2013 0:52

Asi mesiac dozadu sme si z utulku adoptovali cca 3rocneho hlucheho psa, argentinsku dogu...pravdepodobne je hluchy od narodenia.
Aj ked s nim nemam priamo ziadne problemy, pomaly si na mna zvyka, sleduje, respektuje povely, predsa len to nie je zdravy pes a zivot s nim nie je standartny.
Nie je tu este niekto z Bratislavy, kto ma podobny problem, skusenosti s takymto psikom, vycvikom, naucenim sledovania, respektovania ???
Samozrejme budeme radi aj za akekolvek rady tuto cez net :)
debo800
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Hluchy pes - vycvik

Poslaťod wer » Uto 12.11.2013 5:49

tu sa to tiez rozoberalo, keby si si chcel nieco viac precitat: viewtopic.php?f=9&t=1283&hilit=hluchy#p25359
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Výcvik hluchého psa

Poslaťod Ivett » Pia 28.03.2014 14:35

Dobrý deň,
asi pred tromi týždňami som si kúpila vysnívané šteniatko Dalmatínca.... Po čase sme však prišli na to, že naša krásna fenočka NEPOČUJE :( Veterinár to potvrdil a je to trvalé... rodičom sa to nepáči, kedže sa vyskytli problémy aj s miestom pre neho a tí sú názoru, že ak sa nevycvičí, tak musí preč.... Neviete mi niekto poradiť AKO HO NAUČIŤ NEJAKÉ POVELY I KEĎ NEPOčUJE???
Za každú radu vopred ďakujem..... ;)
Ivett
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky