Protištekací obojok - elektronický, ultrazvukový

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Uto 19.04.2011 21:05

Silvuch píše:tema EO tu je, a dost obsiahla, naco sa zase vyburit v dalsej rovnakej vlne...
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... cky+obojok

rovnako aj pokec na stekanie a knucanie a vytie....
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... anie#p6007
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... lit=zavyja
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... lit=zavyja

mimo ineho, ja som so stekavym psom bojovala celych 12 rokov. staznosti od susedov, vyhrazky policiou, a neviem este co, neboli nic vynimocne.. Psina si zvykla nezavyjat iba doma - cca po roku a mozno aj viac? ... a to iba cez den, v noci sama ostat nemohla. Skusili sme to raz a nikdy viac... U babky, kde nemala pristup do izby, sme museli so sestrou na striedacku bdiet pri pelechu na verande, pripadne neskor sme si vybojovali miesto na zemi v kuchyni... Na pretekoch agility sme sli na pizzu, vsetky stany prezili, len jeden bol zrovnany so zemou, a psa nikde.. Tiez vyskocila na jednom vycvikovom sustredeni v Cechach z okna chatky a utekala na vlakovu stanicu, kym som si bola nieco vybavit.
Chyba nastala vo vycviku v mladosti, tahalo sa to s nou cely zivot... U babky to riesili tak, ze ju z domu vypustili na dvor - a ticho cakala pri branke, pokial nezdrhla cez nejaku dieru... :heh: (aj ked zdrhla, po pol hodine sa vratila a ticho cakala na nas prichod). U druhej babky presne naopak, nechcem vediet akym sposobom ju babka prenasala z dvora do izby, ale pes knucat prestal.. Preto bol moj druhy pes vychovavany inak v mladosti, ziadne vitanie, ziadna postel, ziadne moje ustupcive prejavy na jeho knucanie... Teraz su tie prejavy dovolene, len v case vstiepavania treba byt dosledny. Preto nie som naklonena tym mudrym reciam zaciatocnikov, ja si viem sam vycvicit psa - mimo temu...

takze mas na vyber - prezit cely zivot so psom po boku, alebo precitat a vyskusat navody a rady - vie psik dlhodobu odkladacku? co spravis, ak za dverami skrabe a knuci? spava pri tvojej posteli? atd - odpovedz si na ne sama a sama posud, co je pre tvojho psiniho spravne..

byt ja moderator, asi temu zamknem, ako aj vsetky vychova a vycvik, lebo sa to tam vsetko opakuje dokola. :heh: :no:


odkladacku vie, aj vsetky povely.
A spava na svojom mieste .
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 19.04.2011 21:43

ja mám aj tak stále len pocit, že si so psom nevieš rady a máš dojem, že to ten obojok vyrieši. možno áno, ale trošku času a venovať sa tomu psovi každý deň to isto spraví taktiež.

už mi lezú ozaj na nervy, tí majitelia, čo si dovlečú domov psa a nemajú žiadnu snahu ho vychovávať a potom musím stále počúvať tie žvásty typu: to je fena? áno. tak radšej k nám nechoďte, lebo sa pobijú. moji psi sa nebijú, veď ani moja. tak potom????

dievča zlaté, koľko ty máš vlastne rokov, že nie si schopná sa psovi venovať aspoň pár hodín denne a odnaúčať ho nežiaducemu chovaniu pozitívnou motiváciou. no silno pochybujem, že vieš, čo to tá pozitívna motivácia je. už je mi vážne z vás "super majiteľov" blivno. a ak si chcela len radu, tak si sa mala obrátiť na tak isto informovaných majiteľov psov ako si ty. :vykricnik:

op: kukám, že 21 tak potom ozaj nechápem, lebo vekom to asi nebude. :aaa:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Renata » Str 20.04.2011 8:07

Monatko suhlas, az na to, ze podla mna to tej obojok nevyriesi.

aninapanika, vyjadrujes sa tu ku kope odpovedi, vratane toho, ze pes steka len desat minut, mame v malej bytovke pat psov okrem mojich a kazdy bozi den sa najde jeden, ktory si cca 5 az 10 minut brble, vsetkym je to sumafuk, lebo ono pocut aj ked pol hodinu niekto intenzivne vysava, takze 10 minut brblania prezije kazdy sused. druha vec je, ze si myslim, ze to nie je 10 minut a ze klames, lebo moje psiska sice cusia, ale keby to tak nebolo a vrieskali by 10 minut denne, tak ma vsetci susedia aj so svojimi staznostami mozu ...
a druha vec je, ze okrem protistekajuceho obojku ti tu dievcata dali kopec inych rad, meridia sem hodila link na fajn clanok, vratane postupu, precitala si to vobec? podla mna nie. co ta najviac zarazilo, tak hodina ticha dosiahnuta po mesiaci? toto mna hrooozne stve, ako sa niekto vobec moze uchylit k takejto pomocke pri bojazlivom psovi, namiesto toho aby s nim zacal pracovat. ako som pisala, toto je volba pre teba omnoho jednoduchsia ako sa intenzivne psovi venovat a obdurat strach a nesamostatnost. myslim, ze to dopadne smutne a je mi luto tvojej psice.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod katkariinka » Str 20.04.2011 8:19

Renata :jop:

10 minutove stekanie by som ale rozhodne neriesila obojkom. Preboha, ved urcite sa vo vasej bytovke najde male dieta, to urcite place castejsie a dlhsie.
A predpokladam, ze to nie je ani o polnoci, takze susedia ti ozaj mozu vyliezt na hrb tak akurat.

To ti naozaj viac zalezi na tom, co si o tebe myslia susedia ako na dobre tvojho psA? To je fakt smutne...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Str 20.04.2011 8:57

anikapanika, tvoj psík je ŠTEŇA??? :oo: . To sm ani nepostrehla. A to mu ideš dávať EO, šteniatku? Odpadnem.

Offtopic: To Sunny, pamätám, ako sa ku mne Icy na chate natrepala do postele a Aris musel ležať na zemi :haha: . Skoro to nerozdýchal. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.04.2011 9:06

Ale ty v celej tejto téme nehľadáš nič iné, len to, aby ti to niekto odsúhlasil. O ničom inom to nieje. Len ťa poľutovať a povedať, super, kúp ten obojok, pomôže ti to.Urobí to sám a za teba a za dva dni bude ticho a kľud. :ach:

Hlavne sa tam všetci ukľudnite, tomu psovy to pomôže asi najviac a začnite učiť samostatnosť odznova. Baby ťa zahrnuli všetkým možným, ak ešte po tomto budeš len stále hľadať súhlas na ten obojok, tak sorry. Komu niet rady, tomu niet pomoci. (a to ja mám vlastnú a pozitívnu skúsenosť s EO, nie protištekacím obojkom).
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Str 20.04.2011 11:49

Monatko288 píše:ja mám aj tak stále len pocit, že si so psom nevieš rady a máš dojem, že to ten obojok vyrieši. možno áno, ale trošku času a venovať sa tomu psovi každý deň to isto spraví taktiež.

už mi lezú ozaj na nervy, tí majitelia, čo si dovlečú domov psa a nemajú žiadnu snahu ho vychovávať a potom musím stále počúvať tie žvásty typu: to je fena? áno. tak radšej k nám nechoďte, lebo sa pobijú. moji psi sa nebijú, veď ani moja. tak potom????

dievča zlaté, koľko ty máš vlastne rokov, že nie si schopná sa psovi venovať aspoň pár hodín denne a odnaúčať ho nežiaducemu chovaniu pozitívnou motiváciou. no silno pochybujem, že vieš, čo to tá pozitívna motivácia je. už je mi vážne z vás "super majiteľov" blivno. a ak si chcela len radu, tak si sa mala obrátiť na tak isto informovaných majiteľov psov ako si ty. :vykricnik:

op: kukám, že 21 tak potom ozaj nechápem, lebo vekom to asi nebude. :aaa:


Pisala som ze sa jej venujem svoj cely volny cas resp. ze sa ju to snazime odnaucit. Lenze ani po roku sa nam to nedari.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 20.04.2011 12:35

my sme mali problém, že Nelly doma neskutočne kňučala, ale že príšerne a robila to celú dobu, čo sme boli preč. neraz sa stalo, že volala suseda a priateľ musel ísť domov, lebo by na nás zavolala policajtov a tá by to teda spravila s radosťou.
tak sme pomaly začali odchádzať a prichádzať, žiadne vítanie ani lúčenie a baba sa naučila, že aj doma občas musí byť sama. problém bol len v tom, že som s ňou bola úplne, že stále a keď sa zrazu išlo bez nej, tak bol problém.

jasné, že toto je iný prípad, ale všetko ide, keď sa to dá. ako som písala vyššie, zasa si tu rozpútala neskutočnú debatu a veru silno pochybujem, že tu nájdeš niekoho kto ti povie, áno choď a kúp ho, určite vám to pomôže a pod.

aj tak zjavne spravíš tak ako si písala v prvom príspevku, lebo hľadať riešenia ťa už nebaví, keďže rok sa o to "snažíte" ako píšeš.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.04.2011 13:11

Offtopic: Len prosím, aby sa rozlyšoval EO od tejto "protištekacej" srandy. Už len v tom ohľade, že s EO pracuje človek a štekací obojok pracuje sám. Jo? Protištekací obojok by som neprdla psovy ani ja, aj keby mi šiel vyštekať dieru do hlavy a to práve pre to, že nad jeho činnosťou nemám žiadnu kontrolu. koniec OT.

Tak sa asi snažíte zle! Porovnaj si svoje postupy s navrhnutými postupmi a popremýšľaj. Len by som snáď mala poznámku. Každá zmena začína od človeka. Ak ste vy zúfalí, je zúfalý aj pes a tak ďalej. Tak to je vo všetkom. Pes by musel byť z plechu, aby sa na neho neprenášali emócie jeho najblyžšieho okolia. Každý pes to prejavuje inak.
Druhá vec, ak protištekací obojok zakáže psovy štekať - ventilovať stres, ale ten stres neodstráni, tak ti zaručujem, že si ten ventil spraví inak a toho sa nechci dožiť. Štekanie je príjemná záležitosť oproti napríklad agresívnemu psovy k sebe a okoliu, ničiacemu psovy, psovy, čo sa do seba uzavrie a podobne.

Ale presne akopíše monatko, ak to chceš kúpiť, tak to kúp. Rady si dostala, nepotrebuješ o tom viac diskutovať a pytvať čas ostatnýchj ľudí. Nám ide o to, aby bol tvoj pes v pohode. Tebe ide o to, aby bol tvoj pes ticho. Tak nech. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod MisheliQ » Str 20.04.2011 13:30

Monatko, Ulfi :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Str 20.04.2011 17:07

Ulfi, tohle jsem psala hned na začátku.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Str 27.04.2011 20:04

Práve som sa dozvedela od kamarátky, chovateľky bíglov, že protištekajúce obojky reagujú impulzom aj na chrápanie alebo "rozpávanie" psíka, tak pozor na to.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Str 27.04.2011 21:35

Vím o psovi, kterého zabila kombinace stresu a tohoto obojku, a jak jsem psala, chodím za tím yorkem, který z toho měl něco jako mrtvici. Nepoužila bych to.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod raky » Str 27.04.2011 21:38

Hádam to možeš upresniť minimálne pre výstrahu??? :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Štv 28.04.2011 5:36

Co chceš upřesnit? Pes neměl naučenou samostatnost, majitelé neměli čas a chuť ho to učit, v prvním i druhém případě použili na rady různých "odborníků" obojek, aby neměli problémy se sousedy. Přišli domů a našli borderu nataženou a studenou, podle veta a pitvy přímá souvislost se stresem a obojkem. Jméno majitele a psa nemám dovoleno zveřejnit. Ve druhém případě našli yorka ochrnutého na pravou polovinu těla, příznaky jako člověk po mrtvici. Po čtyřměsíčné léčbě veterinární a alternativní, pejsek chodí, sám se nají a napije. Jak upozornila Lindchen, obojek reaguje na kňučení, broukání, na veškeré hlasové projevy.
Jestli chceš odstrašující příklad, podívej se sem: http://www.hafici.cz/psi-poradna/psi-ka ... te/109994/ . To, že tohle radí "odborník", který podle svých slov už něco se psy dokázal, mi připadá jako pořádný odstrašující příklad.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky