Protištekací obojok - elektronický, ultrazvukový

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod katkariinka » Pon 18.04.2011 14:40

anikapanika,
to co popisujes, mi nijak nepripomina nacvik samostatnosti...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 14:41

Samozrejme ze tie zvuky pozna. Ked snou chodime von, tak pocuje vnima a pozna tak neviem preco sa ich boji. Dalsia vec- hracky svoje vzdy ma pri sebe. Ma aj co kusat, aj co jest pit, aj kosticky na kusanie. A unavena? no myslim ze byva dost.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod meridia » Pon 18.04.2011 14:47

anikapanika
A ked pocuje po chodbe pohyb vtedy ked je sama doma STEKA.

a to štěká soustavně nebo jen tu chvíli než zvuk pomine? Jako celé to na mne působí velmi smutně,nemyslím,že obojek vyřeší Váš problém..
btw..kolik Ti je? nekoukala jsem do profilu,tak jestli to tam je,pardon..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod meridia » Pon 18.04.2011 14:50

anikapanika píše:Samozrejme ze tie zvuky pozna. Ked snou chodime von, tak pocuje vnima a pozna tak neviem preco sa ich boji. Dalsia vec- hracky svoje vzdy ma pri sebe. Ma aj co kusat, aj co jest pit, aj kosticky na kusanie. A unavena? no myslim ze byva dost.

zkus ještě pročíst tohle i když i tak je tu materiálu dost..
http://www.dejavu-clanky.estranky.cz/cl ... zkost.html
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod MisheliQ » Pon 18.04.2011 14:58

Meridia :jop:
Anikapanika vy nemáte problém len so štekaním ale aj s ničením veci, keď ste vy preč. Ten pes samostatnosť nezvláda a obojok to určite nevyrieši. Ju štekanie nebaví, ona sa tým len zbavuje svojej úzkosti.
V prvom rade treba byť dôsledný a treba ju na tú samostatnosť privykať postupne a pomaly krok za krokom
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod dany » Pon 18.04.2011 15:53

Anikapanika, zhodou okolnosti mam ten isty obojok proti stekaniu pre mojho psa. Vsetky tie reci, ze psovi ublizuje a je to drasticke suu KECI!!!!. Moj pes sa naucil v priebehu 2 dni, ze ked ma obojok na krku tak nema stekat. Ked ho ma nasadeny tak vie ze nema stekat a tym sa mu korekcia ani nezapina. Ako to potom moze byt drastickee ?

A reci o tom ze iba vyhodis peniaze von oknom.... ak by Ti ten obojok nefungoval tak mas pravo ho vzdy vratit. (podla zakona do 7 dni ked to kupis na internete.) Avsak viacere internetove obchody ponukaju aj dlhsie lehoty. Sama si to u nich mozes tel. overit.
dany
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Pon 18.04.2011 16:13

To, že pochopil, že ho smaží obojek a neštěká, jen když ho má na krku, považuješ za úspěch?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 18:59

MisheliQ píše:Meridia :jop:
Anikapanika vy nemáte problém len so štekaním ale aj s ničením veci, keď ste vy preč. Ten pes samostatnosť nezvláda a obojok to určite nevyrieši. Ju štekanie nebaví, ona sa tým len zbavuje svojej úzkosti.
V prvom rade treba byť dôsledný a treba ju na tú samostatnosť privykať postupne a pomaly krok za krokom


Ako mozes toto povedat ked nasho psa nepoznas? Ako mozes vediet ze ma problem z nicenim veci?. :hmm:
Akoze nehnevaj sa ale nic nenici. Mame problem len zo stekanim.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Pon 18.04.2011 19:09

Anikapanika, pes štekaním môže ventilovať úzkosť zo zvukov, ľudí, alebo sa proste toto všetko snaží zastrašiť, tiež sa štekaním snaží privolať svorku. Podľa prečítaného mám stále silnejší pocit, že svojmu psovi nerozumieš, aplikuješ nesprávne rôzne metódy a postupy, piate cez deviate, zo zúfalstva sa uchyľuješ ku krajnostiam. Podľa mňa ti obojok nepomôže. Mne sa nepáči hlavne ten moment "riešenia" problému, že nasadíš psovi obojok, odídeš a pes tam zostane napospas osudu. Jeden pes to mohol prežiť bez zjavného problému, ale iný nemusí. Použitie elektriny musí byť kontrolované psovodom. Ja keď som šla do EO, istila som si psa ako sa len dalo, s vopred premysleným postupom, čo budem robiť, ak. Neviem si predstaviť, že by som ho nechala tak a pustila doňho impluz a ani nevedela, čo sa s ním deje, ako reaguje. Čo keď sa tam, kým som preč, klepe v kúte, čo keď si od stresu hryzie do krvi labku, čo keď šialene hrabe do perín a celé ich roztrhá, čo keď bol niekde, odkiaľ po impulze spadol a zranil sa?? Neviem, ale podľa mňa je toto dosť rizikové.
Nechcem byť hnusná, ale mám silný pocit, že si úplne mimo a psovi by sa zišlo mať niekoho iného pri sebe. Cez net ti tu asi aj tak nikto nepomôže. Nikto nevidí, čo robíš ty, čo robí tvoj pes, kde robíš chybu...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod MisheliQ » Pon 18.04.2011 19:29

anikapanika píše:
MisheliQ píše:Meridia :jop:
Anikapanika vy nemáte problém len so štekaním ale aj s ničením veci, keď ste vy preč. Ten pes samostatnosť nezvláda a obojok to určite nevyrieši. Ju štekanie nebaví, ona sa tým len zbavuje svojej úzkosti.
V prvom rade treba byť dôsledný a treba ju na tú samostatnosť privykať postupne a pomaly krok za krokom


Ako mozes toto povedat ked nasho psa nepoznas? Ako mozes vediet ze ma problem z nicenim veci?. :hmm:
Akoze nehnevaj sa ale nic nenici. Mame problem len zo stekanim.

A toto nie je ničenie veci? Alebo s tým už prestala??
anikapanika píše:no hej ked je sama doma tak jej nechavame len jej hracky....
ale moja mama ju lutuje tak jej nechava na zemi podlozku a vzdy z nej kusok odtrhne, prip. zozerie :plac:

viewtopic.php?f=9&t=9517&start=15
anikapanika píše:Ahojte, Nasa bety je tiez velmi hyper. Vzdy ked ju nechame doma samu ze nikto neni doma tak ju zatvorime do dvoch miestnosti (kupelna a chodba). Ale skoro vzdy zozerie alebo potrha handru ktoru jej tam nechame aby si mala kamlahnut. Minule potrhala nove papuce. Co radite? :ua:

viewtopic.php?f=9&t=9635&p=560717#p560717
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 20:07

Ano. To je uz neaktualne. Potom som tam niekde pisala ze s tym uz prestala.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 20:10

Lindchen píše:Anikapanika, pes štekaním môže ventilovať úzkosť zo zvukov, ľudí, alebo sa proste toto všetko snaží zastrašiť, tiež sa štekaním snaží privolať svorku. Podľa prečítaného mám stále silnejší pocit, že svojmu psovi nerozumieš, aplikuješ nesprávne rôzne metódy a postupy, piate cez deviate, zo zúfalstva sa uchyľuješ ku krajnostiam. Podľa mňa ti obojok nepomôže. Mne sa nepáči hlavne ten moment "riešenia" problému, že nasadíš psovi obojok, odídeš a pes tam zostane napospas osudu. Jeden pes to mohol prežiť bez zjavného problému, ale iný nemusí. Použitie elektriny musí byť kontrolované psovodom. Ja keď som šla do EO, istila som si psa ako sa len dalo, s vopred premysleným postupom, čo budem robiť, ak. Neviem si predstaviť, že by som ho nechala tak a pustila doňho impluz a ani nevedela, čo sa s ním deje, ako reaguje. Čo keď sa tam, kým som preč, klepe v kúte, čo keď si od stresu hryzie do krvi labku, čo keď šialene hrabe do perín a celé ich roztrhá, čo keď bol niekde, odkiaľ po impulze spadol a zranil sa?? Neviem, ale podľa mňa je toto dosť rizikové.
Nechcem byť hnusná, ale mám silný pocit, že si úplne mimo a psovi by sa zišlo mať niekoho iného pri sebe. Cez net ti tu asi aj tak nikto nepomôže. Nikto nevidí, čo robíš ty, čo robí tvoj pes, kde robíš chybu...


Samozrejme ze ju nenechame na pospas OSUDU.
Nebude ho mat prvy raz na krku ked bude sama doma. Dame jej ho najprv len na skusku ze co a ako bude reagovat. Budeme slebovat reakcie a tak. Nasadime jej ho len na par minut. Aby nebostala nejaky sok nahodou. Niesom niaky masochysta.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Pon 18.04.2011 21:10

anikapanika, ale ty si písala, že šteká, keď nie ste doma. To, predpokladám, znamená, že keď si doma, tak nešteká. Ako si overíte jej reakciu, keď nebude štekať?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Pon 18.04.2011 21:19

Susedia, webkamera.....
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silvuch » Uto 19.04.2011 3:12

tema EO tu je, a dost obsiahla, naco sa zase vyburit v dalsej rovnakej vlne...
viewtopic.php?f=9&t=1096&hilit=elektricky+obojok

rovnako aj pokec na stekanie a knucanie a vytie....
viewtopic.php?f=9&t=7961&p=6007&hilit=+stekanie#p6007
viewtopic.php?f=9&t=9925&hilit=zavyja
viewtopic.php?f=16&t=6584&hilit=zavyja

mimo ineho, ja som so stekavym psom bojovala celych 12 rokov. staznosti od susedov, vyhrazky policiou, a neviem este co, neboli nic vynimocne.. Psina si zvykla nezavyjat iba doma - cca po roku a mozno aj viac? ... a to iba cez den, v noci sama ostat nemohla. Skusili sme to raz a nikdy viac... U babky, kde nemala pristup do izby, sme museli so sestrou na striedacku bdiet pri pelechu na verande, pripadne neskor sme si vybojovali miesto na zemi v kuchyni... Na pretekoch agility sme sli na pizzu, vsetky stany prezili, len jeden bol zrovnany so zemou, a psa nikde.. Tiez vyskocila na jednom vycvikovom sustredeni v Cechach z okna chatky a utekala na vlakovu stanicu, kym som si bola nieco vybavit.
Chyba nastala vo vycviku v mladosti, tahalo sa to s nou cely zivot... U babky to riesili tak, ze ju z domu vypustili na dvor - a ticho cakala pri branke, pokial nezdrhla cez nejaku dieru... :heh: (aj ked zdrhla, po pol hodine sa vratila a ticho cakala na nas prichod). U druhej babky presne naopak, nechcem vediet akym sposobom ju babka prenasala z dvora do izby, ale pes knucat prestal.. Preto bol moj druhy pes vychovavany inak v mladosti, ziadne vitanie, ziadna postel, ziadne moje ustupcive prejavy na jeho knucanie... Teraz su tie prejavy dovolene, len v case vstiepavania treba byt dosledny. Preto nie som naklonena tym mudrym reciam zaciatocnikov, ja si viem sam vycvicit psa - mimo temu...

takze mas na vyber - prezit cely zivot so psom po boku, alebo precitat a vyskusat navody a rady - vie psik dlhodobu odkladacku? co spravis, ak za dverami skrabe a knuci? spava pri tvojej posteli? atd - odpovedz si na ne sama a sama posud, co je pre tvojho psiniho spravne..

byt ja moderator, asi temu zamknem, ako aj vsetky vychova a vycvik, lebo sa to tam vsetko opakuje dokola. :heh: :no:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky