Protištekací obojok - elektronický, ultrazvukový

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Str 11.05.2011 10:56

Na jednu stranu psa přetáčet, co to dá, aby běžel rychleji a pak ho zlít nebo mu zakazovat projev stresu a chtění? Není to postavené na hlavu? Za normální postup bych považovala to, že doběhám, vychodím na vodítku, uklidním, strčím do auta nebo odkládačky mimo hlavní dění a jdu běhat s druhým psem. Klidnějšího psa bych vzala jako prvního, přetáčivou borderu jako druhou. Nebo zvolit jiný přístup k učení parkuru a nepřetáčet - ale to asi nikdo neudělá.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod calwen » Str 11.05.2011 11:02

Ja mam takto pretoceneho psa (a riadne - je ho pocut z celeho cvicaku najviac) a aj ked by som to stekanie rada vyriesila, este som nenasla taky sposob aby bol ucinny a neodstranil drive.
Pes vie byt ticho na cvicaku kym nevyberame prekazky, nemame obhliadku, nebehaju ine psy alebo ja nebeham s Roxou, ked som pri nom tak ho ukludnit viem, inak zatim nie (a byt pri nom cely trening sa proste neda). Obcas sa mi podari, ze zo zaciatku treningu moc nesteka, ale potom to aj tak pride. Tak uz len cakam kym bude vodicak a budem si moct vozit budicku, v ktorej sa dokaze ukludnit :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Str 11.05.2011 11:09

Offtopic: Ja som na tom úplne rovnako :yes: . Akurát s tým autom akosi nepočítam :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silvuch » Str 11.05.2011 11:12

calwen.. ze si my dve mozme podat ruky.. :heh: Take daco ze povzbudzovanie nepozname - netreba.. Neviem ci zial, ci chvalabohu, ale krotim ho aj na drahe. :lol: a vzdy chodim najradsej prva, nech sa trosku unavi, lebo ked dojdem s nevybehaným psom a prvy nastupuju ostatni, moj sa chova jak psychopat...
Skusala som vsetko - klietku, auto, voditko, postroj... nic nie je idealne, lebo klietku kuse (uz ignorujem), auto total nici a skrabe na folie :pac: , voditko pouzivam, len ma vzdy nacervenale oci, a postroj na poslednom agility zlikvidoval...

Najviac sa mi osvecila klietka, pripadne zaujatie ho loptickou, ale lopticka je velmi slaba motivacia, ked vidi ostatnych bezat...

ale chvalabohu, nepatri medzi vytrvalych ustekancov, lebo ked steka jak besny, nechvalim ho za to (nepriden ho pohladkat aby stichol), ale ignorujem...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod calwen » Str 11.05.2011 11:15

Tak ja povzbudzujem tak ci tak, presnost uz aku-taku mame, treba nam zrychlit (a to vsetkym trom). To stekanie proste beriem ako fakt, proste chce tak to tak dava najavo, co uz. Budicka je osvedcena, ta to zachrani.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Antištek

Poslaťod luckydog » Pon 07.05.2012 13:01

Aj ja mám obrovský problém so zavíjaním nášho psa. Skúšali sme všetky spôsoby, stále o tom čítam, ale aj tak nič nepomáha. Náš pes je doma, keď sme v práci. Ráno ho manžel ide dvakrát vyvenčiť a keď prídeme domov, tak ideme na dlhú prechádzku a potom ešte raz večer. Nechávame mu hračky a veľké kosti na hranie. Tak ako sa odporúča, nerobíme z odchodu ani z príchodu žiadne divadlo, dáme mu povel sadni. Napriek tomu sa s nami nebavia už susedia, lebo pes zavíja celý deň, ako keď plače malé dieťa. Doma sme ho nechávali už od prvých dní, keď sme ho priniesli t.j., keď mal 3 mesiace a teraz má 11 mesiacov a nič sa nezlepšilo. Skúsili sme protizavíjací obojok, ktorý reaguje na vibráciu hlasiviek, ale nepomáha. Nechali sme ho v menšom priestore, aj v celom dome, aj na dvore. Aj tak nič nepomohlo, sedí pri dverách a zavíja ako vlk. Na dvore ho nechcem nechávať, lebo sa bojím, že keď bude takto zavíjať, niektorému susedovi rupnú nervy (ani by som sa mu nečudovala) a ublíži mu.
Inak je poslušný, chodíme s ním na cvičák a povely celkom zvláda s prihliadnutím na jeho "pubertálny vek". Ale nevieme si poradiť. Už sme rozmýšľali nad tým, či by nepomohla spoločnosť v podobe druhého psa. Len sa bojíme, že by to skončilo tak, že by zavíjali obaja.
Ak viete ešte nejakú fintu, poraďte prosím. Sme už zúfalí.
luckydog
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Antištek

Poslaťod wer » Pon 07.05.2012 13:18

je zle, ze ste to nechali tak dost dlho a uz ma z toho zlozvyk. za prve nechavat stena od prveho dna dlho same tiez nie je vyhra. hlavne ho treba zvykat postupne!
co robi, ked je sam 10 minut? a aky ma rezim, ked ste doma? (a sice pomimo, ale preco dostava povel sadni? to tam ma ostat sediet az do vasho prichodu...?)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Antištek

Poslaťod luckydog » Pon 07.05.2012 13:29

Keďže chodíme do práce, nemali sme to ako inak riešiť. Keď prídeme domov, tak sa samozrejme strašne vytešuje, nevie čo má skôr robiť, začne jesť, piť, hrýzť kosť, akoby nám hovoril, že konečne môže robiť všetky veci, na ktoré dovtedy nemal čas, lebo musel zavíjať. Hneď s ním ideme von, vyvenčiť a poprechádzať sa. Potom sa správa viac menej úplne nezávisle. Nie je to inak pes, ktorý by bol nejako naviazaný, že by sa bál, alebo sa neustále motal za nohami. "Robí si svoje veci". Najradšej vybehne na dvor, tam si ohrýza hračky, alebo sa vyvaľuje. Vyzerá to, akoby mu
stačil pocit, že sme niekde nablízku a vtedy je úplne nezávislá osobnosť.
luckydog
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Antištek

Poslaťod luckydog » Pon 07.05.2012 13:32

Inak ešte som zabudla dodať, že začne zavíjať po nejakých 5-10 minútach. Susedia hovoria, že niekedy to trvá len polhodinu, potom prestane a niekedy aj niekoľko hodín. Ja ho nikdy už nepočujem, lebo pozná zvuk auta, takže prestane a vyzerá ako poslušne čakajúci psík.
luckydog
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Antištek

Poslaťod wer » Pon 07.05.2012 13:48

vzdy sa da zobrat dovolenka... hlavne, ked prichadza novy clen. uz to nie je podstatne, len o to mate teraz viac starosti.
psa treba zvykat na rezim postupne. urobte mu z toho rutinu. vychadzajte von so vsetkym (oblecenie, pripadne aj auto) aj 20x za den. vyjst, vojst, vyjst, vojst. hlavne sa nevracat, ked zacne zavijat - nesmie vas tym privolat naspat. predlzovat samotu postupne. najskor len vyjst za branu, potom ist z dohladu 3 minuty atd atd. a ziadne sadni - ked nevsimat, tak nevsimat. (a aspon si nebude kazit povel.) rovnako aj ked pridete - psa si chvilu nevsimat, porobit si nieco a az potom sa venovat jemu.
bude to trvat dlho, kedze to uz aj zaslo tak daleko. ma to uz silno zafixovane. chce to trpezlivost a doslednost z vasej strany. drzim palce.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Antištek

Poslaťod luckydog » Pon 07.05.2012 13:56

Dik, skusime to takto. Dam vediet vysledok.
Najhorsie na tom je, ze sme o tom vobec nevedeli, lebo nam to susedia povedali až po nejakých 3-4 mesiacoch. Dovtedy sme to nezistili, lebo keď sme prichadzali, už nás cítil a prestal.
luckydog
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky