Protištekací obojok - elektronický, ultrazvukový

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silwuska » Štv 28.04.2011 6:30

No ja si viem tu smrt celkom zivo predstavit :plac: hlavne u bordery...cim viac vrcala tym viac ju to kopalo, cim viac ju to kopalo, tym viac vrcala... :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod hruska » Štv 28.04.2011 6:52

V tom clanku ho odporucaju pre stena? :oo: celkovo na tej stranke davaju uzasne rady. Predpokladam, ze majitelia toho drobca na krku s ostnacom, co obcas stretavam, sa nechali inspirovat podobnou strankou :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Štv 28.04.2011 6:59

Psala jsem před nějakým časem na redakci, řekli, že na p. Máchová radí postupy, které jsou běžné a že tom nevidí nic špatného. Takže asi smůla a jen doufám, že si nikdo nebude dokazovat svojii dominanci bitím 8 měsíčního štěněte, jak je tam doporučováno a že nikoho nenapadne cpát na štěně elektrické obojky.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod katkariinka » Štv 28.04.2011 7:52

U některých štěňat jsou jako nezbytný pomocníci protištěkací obojky. PRO NEZNALÉ UVÁDÍM- že jde o krajní případy- a v prodeji nejsou jen obojky elektrické, ale pouze vibrační, nebo na bázi vodní spršky.

Tak na toto snad ani nemam slov... Ako toto moze niekto poradit pre stena? Nejaky bulo si to precita, bude sa mu zdat, ze to jeho zavyjajuce stena je krajny pripad a sup mu obojok na krk... :ua:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Renata » Štv 28.04.2011 8:03

som vedela, ze autorku tejto rady uz z citania poznam :ach: to je pani, co radi sklbat "dominantneho" stenucha za kozu :oo: urcite tiez len v krajnych pripadoch. skoda, ze len neprekopirovala radu z clanku, co sem pripla ohladom ne-samostatnosti a stekania meridia, to by uplne stacilo a nemusela pre siroku internetovu verejnost opisovat krajne pripady s obojkami. sa mi zda, ze autorka rada "skryva" do svojich rad tie najkrajnejsie metody vychovy a ti "neznali" ich radi pouzivaju :pac:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Bad » Štv 28.04.2011 10:49

Už to tady jednou bylo...

A co tohle :
"Osobně se přikláním k názoru- nechat psa po přinesení poznat celý dům, byt a nastolit jasná pravidla. Pokud chcete spát sami v ložnici a štěně ve vyhrazené místnosti, mělo by to být od počátku. Jediné co účinkuje je, psa před odchodem (pobytem o samotě) dostatečně unavit, napojit a nechat být. Na štěněčí nářek je dobré vůbec nereagovat, a vcházet teprve tehdy když se utiší..."

" U většiny štěňat však postačí pravidelnost- vycházek , spaní, a zachovat jasné rituály, dostatek pohybu. Během vašeho pobytu doma štěně po chvilkách nechávejte ve vedlejší místnosti, můžete jej při nevhodném chování snadno usměrnit a vrátit se k němu vždy, když se chová správně .Pořídili jste s psa společníka, myslím, že není dobré dělat ústupky v podobě pláčeš proto že jsi sám, -tak pojď pro jednou k nám, abys netrpěl- do budoucna je totiž možné, že tím trpícím budete naopak vy, a ze společníka bude pes který nebude chtít být sám nikdy- protože to vždy šlo. Pro usnadnění samoty můžete ponechávat štěněti svrchní část vašeho oděvu- bude se cítit bezpečněji když vás bude cítit."
Každý si asi vybereme co je komu bližší...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod meridia » Štv 28.04.2011 11:29

Bad
já tu poradnu nepročítala,na to nemám čas,jen ten link co je tady a koukla jsem na autorku.zajímalo mne co má za psy a tak..popravdě s ní velmi často souhlasím :joint: ,nepřijde mi tam nic tak závadného,jediný co se mi nelíbí je to o obojkách u některých štenat
http://www.hafici.cz/clanky/vychova-a-v ... ovou-9093/
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Bad » Štv 28.04.2011 11:38

Tu větu o protištěkacích obojcích jsem pochopila tak, že (kromě toho že jde pouze o mezní případy) hlavně upozorňuje na to, že neexistují jenom elektrické, ale také vodní nebo vibrační.
Ten rozhovor s ní je velmi hezký, velmi souhlasím, moc se mi líbí ta realistická poznámka k různým videím :joint: !
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod katkariinka » Štv 28.04.2011 11:42

Joj, nechcem tu rozvijat hadky ani nic neriesiace debaty. Rozhovor s nou sa mi tiez pacil, aj jej nazory v nom prezentovane su pre mna OK.
Ide mi len o to, ze v internetovej poradni by proste nemali padat rady typu protistekajuci obojok, ostnac a pod. Pretoze na webe casto hladaju instantnu pomoc ludia, ktori o psoch prd vedia a vyberu si to najjednoduchsie "riesenie". A v tomto pripade je rozhodne jednoduchsie nasadit obojok (akykolvek) nez problem riesit dlhe tyzdne ci mesiace.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Domik » Uto 10.05.2011 22:04

Lindchen píše:Práve som sa dozvedela od kamarátky, chovateľky bíglov, že protištekajúce obojky reagujú impulzom aj na chrápanie alebo "rozpávanie" psíka, tak pozor na to.


tak mne je z tohto az do placu. Nech si vsetci ludia, ktori toto daju na krk psovi a odidu s kludom do prace, ze susedia sa nebudu rozculovat uvedomia, ze psik v ich nepritomnosti (ak je nauceny na samotu) spi. Moj pes stale chrape, alebo steka zo sna. Ako sa ma preboha taky psik ukludnit a spinkat ked sa bude budit na soky do krku? :plac: Pes sice stekat mozno nebude, ale co bude robit tych 8 hodin co je sam ked nie spat, lebo nebude mat odvahu zaspat.. Jedine co sa tymto dosiahne bude zniceny a vynervovany pes. A preco? Lebo majitel nie je ochotny venovat trosku casu na nacvik samostatnosti :hmm:
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Str 11.05.2011 9:10

U nás je to stanovskem ÚKOZ považováno za týrání zvířat. Ale protože žijeme v Absurdistánu, normálně se tyhle obojky prodávají a nabízejí a doporučují a dokonce i na některých psích poradnách se dopručují na odstranění projevu strachu ze samoty u štěňat. Dokonce jsem se na stejné poradně dočetla, že je to vhodné dávat psovi na úvazu na cvičáku agility, aby tam tolik neřval.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Str 11.05.2011 9:20

Domik píše:Moj pes stale chrape, alebo steka zo sna.

Aj môj chrápe a šteká zo sna, niekeda aj vrčí :yes: . Často to býva práve tak, že psík nejakú dobu hučí, unaví sa, trochu si odpočinie, možno dokonca aj pochrápe a potom sa zobudí a hučí ďalej. Toto je dosť problém, lebo ho obojok trestá aj za pokojné spanie alebo iný podobný zvukový prejav podobný chrápaniu.

Hanka 1 píše:Dokonce jsem se na stejné poradně dočetla, že je to vhodné dávat psovi na úvazu na cvičáku agility, aby tam tolik neřval.

:oo: :oo: :oo: :oo: :oo: :oo:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Str 11.05.2011 10:03

Tady to je, přibližně v prostředku odpovědi "odborníka".

http://www.hafici.cz/psi-poradna/psi-ka ... ni/110028/
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Str 11.05.2011 10:15

Odnaučení štěkání u tohoto plemene na úvaze může být problém, někdy nezbývá než použití protištěkacího obojku. U vás může být řešením naučení povelu LEHNI- ZŮSTAŇ- fenku pak vždy odložit. Nebo v momentě, kdy fenka začne na úvaze štěkat použít vždy řádný oplach kyblíkem s vodou- či hadicí, možná radikální řešení, ale bývá velmi účinné. Další možnost, je používat odkládací plast Box. Fenku dát mimo dění a neřešit jí. Odnaučení štěkání se vám bude hodit, fenka nebude tolik napjatá, roztěkaná a unavená po štěkání. Pro podobné aktivisty někdy bývá nejrychlejší a nejúčinnější protištěkací obojek, nebo jejich štěkání neřešit. Jestli se však chcete věnovat agility na vyšší úrovni, může vám štěkání činit potíže i během nácviků, či závodů.

Autorka rady ponúka viacero možností, ako štekanie riešiť, len škoda, že práve protištekací obojok spomína hneď dvakrát (na rozdiel od iných alternatív) :ua: . Nerozumiem poslednej vete. Nie som super skúsený agiliťák, ale trénujem 3 sezóny a nejaké preteky mám tiež za sebou, tak nechápem, aké problémy bude mať na vyššej úrovni? Pani asi nebola nikdy na pretekoch, aký je tam štekot :pac: .

Páči sa mi táto rada "Další možnost, je používat odkládací plast Box. Fenku dát mimo dění a neřešit jí. Odnaučení štěkání se vám bude hodit, fenka nebude tolik napjatá, roztěkaná a unavená po štěkání." Asi najefektívnejšia. Je pravda, že protištekací obojok by ma v prípade agility teda nenapadol (aj keď uznávam, podaktorí na tréningu štekajú, že mi idú uši odpadnúť), ten štekot mi k agility patrí :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Cathie » Str 11.05.2011 10:23

Lindchen píše:Nebo v momentě, kdy fenka začne na úvaze štěkat použít vždy řádný oplach kyblíkem s vodou- či hadicí, možná radikální řešení, ale bývá velmi účinné.

Toto by u vacsiny borderiek viedlo akurat tak k odmene stekania - lebo voda je supeeeeer :aaa: Mne Story chyta vodu, ked si otriasam ruky od vody (tych par kvapiek), chyta vodu z hadice, dokonca mi uz aj vliezla do kupelne chytat vodu zo sprchy :haha: Nahana aj ostrekovace a na Zeleznej studnicke maju turisty moznost vidiet 10 minut lapania vody z prirodneho pramena.. :heh: Len tolko aj k inemu pohladu na vec. :angel:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky