Protištekací obojok - elektronický, ultrazvukový

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Cathie » Uto 19.04.2011 7:43

Silvuch píše:takze mas na vyber - prezit cely zivot so psom po boku, alebo precitat a vyskusat navody a rady - vie psik dlhodobu odkladacku? co spravis, ak za dverami skrabe a knuci? spava pri tvojej posteli? atd - odpovedz si na ne sama a sama posud, co je pre tvojho psiniho spravne..

No offense, len ma zaujima (ozaj zaujima, nebrat ako akekolvek rypanie :angel: ) - ako s tymto podla teba suvisi spanie v/pri posteli?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silwuska » Uto 19.04.2011 7:54

Offtopic: Cathie aj to je o samostatnosti :no: ak pes nevie a nieje ochotny spat sam v pelechu niekde na chodbe napriklad, a vrieska ti celu noc za dverami, tak urco nebude v klude ak ostane sam doma...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silvuch » Uto 19.04.2011 7:58

Bad píše:Offtopic:
Silvuch píše:ako aj vsetky vychova a vycvik, lebo sa to tam vsetko opakuje dokola

Ale opakování je přeci matka moudrosti, ne?! :ahoj:


jasne. :jop:

postel? ze pes si zvykne oddychovat pri panickovi, a bez panicka sa neciti svoj. Treba brat doraz na to, ze kazdy pes je individualita, a zatialco jeden s tym problem nebudem mat nikdy, druhy sa s tym moze pasovat, aj napriek doslednemu chovaniu... Prvy pes spaval od prveho dna v posteli (lebo knucal v pelechu pri posteli a so sestrou, aj napriek tomu, ze sme vedeli, ze nie je dobre ustupit, sme vzdy cca o druhej v noci unavene ustupili, a vydriapali ho na postel. V momente zaspal... Druhy pes spal ako stena mimo mojej izby - z dovodu,aby sa nepriputal on ku mne, ani ja k nemu... Teraz mi spi pri nohach, ale netrpi, ak ho vyhodim z izby. Berie to ako normalnu sucast zivota.

radsej predchadzam, ako riesim. :no:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod lucik » Uto 19.04.2011 8:06

:yes: súhlas so Silwuškou..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Bad » Uto 19.04.2011 8:07

Z klidného a vyrovnaného psa spaním u či v posteli určitě nerváka neuděláš, dovedu si představit, že u některých silně nevyrovnaných jedinců by to mohlo mít účinek jako přilití oleje do ohně (nebo vlézt z deště pod okap). Ale vždycky to je o celkovém přístupu ke psu a ne o jednotlivostech.
Mě spíš vždycky zaráží taková vyjádření, že se "psu věnuji 100% času, 24h denně,......". Proč? Je čas na společné aktivity ale taky čas, kdy mi musí dát psisko pokoj. I na vycházkách se mu částečně věnuji - výcvik, nebo jen házení klacku či balónku, ale pak řeknu "jdeme" což znamená neotravuj a posunuj se stejným směrem jako já. A doma se odpočívá. Jinak si z psa vychovám absolutně nesamostaného rozmazlence a problémy jsou na světě...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod katkariinka » Uto 19.04.2011 8:31

Anikapanika, skus si precitat knizku o stekani od Turid Rugaas http://www.martinus.sk/?uItem=96460
Asi ti neda navod, co mas robit, ale mozno sa zamyslis nad pricinami a moznymi rieseniami. (Mne pomohli hned prve stranky, kde bolo napisane, ze si mame zratat, kolko casu denne pes presteka. vtedy mi doslo, ze moja si parkrat za den pohundre na zvuky z chodby, ale neriesim to uz. Lebo dokopy su to tak 3minuty stekania denne.)
Skus sa poradit aj s Rheou - http://www.vlcica.sk Mozno by si tie peniaze za obojok mohla radsej dat na osobnu konzultaciu s nou, verim, ze by vam poradila. (cez web a telefon poradi zadarmo)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Cathie » Uto 19.04.2011 9:41

Silvuch píše:postel? ze pes si zvykne oddychovat pri panickovi, a bez panicka sa neciti svoj. Treba brat doraz na to, ze kazdy pes je individualita, a zatialco jeden s tym problem nebudem mat nikdy, druhy sa s tym moze pasovat, aj napriek doslednemu chovaniu... Prvy pes spaval od prveho dna v posteli (lebo knucal v pelechu pri posteli a so sestrou, aj napriek tomu, ze sme vedeli, ze nie je dobre ustupit, sme vzdy cca o druhej v noci unavene ustupili, a vydriapali ho na postel. V momente zaspal... Druhy pes spal ako stena mimo mojej izby - z dovodu,aby sa nepriputal on ku mne, ani ja k nemu... Teraz mi spi pri nohach, ale netrpi, ak ho vyhodim z izby. Berie to ako normalnu sucast zivota.

radsej predchadzam, ako riesim. :no:


Dakujem za vysvetlenie :yes: V tejto suvislosti som to tak nevnimala, ale aj toto je pohlad a urcite by mal pes zvladat spat aj inde. Na druhej strane si myslim, ze to je iba jedna vec zo sto, ktora sa tyka samostatnosti a napr ja by som tymto prevenciu ako taku nerobila (iba keby som jasne videla, ze pes MA problem spat mimo mna = potom by som to uz riesila). Ale to je aj o mojich prioritach a ja si vyslovene zelam, aby Story v noci spavala ani nie tak v posteli, ako minimalne vedla postele/v tej istej izbe. Z praktickych dovodov - ked sme niekde mimo domu, aspon nemusim riesit, ze sa mi tam bude pes v noci pohybovat niekde mimo mna. Cez den je mi to jedno, to aj doma spava kdekolvek.
Cize.. proti gustu, ziaden disputat :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod wer » Uto 19.04.2011 9:49

Offtopic: cathie, vzdy je lepsie problemom predchadzat, ako ich riesit... :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silvuch » Uto 19.04.2011 9:55

cathie, ti poviem, kdekolvek spim, na chate, v stane, u babky. alebo aj kebyze spim vonku na ulici, zarucene ti poviem, ze pes spi natlaceny na mne. :heh: Nehlada si miesto mimo mna, ale nebude stresovat, ked ja ho niekde nachvilu necham, napriklad aj v noci v aute, pripadne u babky na dvore. Z praktickych dovodov.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Lindchen » Uto 19.04.2011 9:59

Lindchen píše:anikapanika, ale ty si písala, že šteká, keď nie ste doma. To, predpokladám, znamená, že keď si doma, tak nešteká. Ako si overíte jej reakciu, keď nebude štekať?


A tvoja odpoveď:
anikapanika píše:Susedia, webkamera.....


Nepochopila si, o čo mi išlo. Webcamera ani susedia jej asi nepomôžu, keď bude mať nejakú prudkú, nepredvídanú. čudnú reakciu. Ach jaj. :ach: .
No nič, nemá to zmysel :nwm: . Zjavne si už rozhodnutá, nechápem, načo sa namáham. Možno trpko oľutuješ, možno nie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Cristal » Uto 19.04.2011 10:33

dany píše:Anikapanika, zhodou okolnosti mam ten isty obojok proti stekaniu pre mojho psa. Vsetky tie reci, ze psovi ublizuje a je to drasticke suu KECI!!!!. Moj pes sa naucil v priebehu 2 dni, ze ked ma obojok na krku tak nema stekat. Ked ho ma nasadeny tak vie ze nema stekat a tym sa mu korekcia ani nezapina. Ako to potom moze byt drastickee ?

A reci o tom ze iba vyhodis peniaze von oknom.... ak by Ti ten obojok nefungoval tak mas pravo ho vzdy vratit. (podla zakona do 7 dni ked to kupis na internete.) Avsak viacere internetove obchody ponukaju aj dlhsie lehoty. Sama si to u nich mozes tel. overit.



EO ti vyriesi aby pes nestekal ked si to ty neprajes, na teba, alebo ked nie si dom ze staka...alebo ked prides tak na teba staka akoby ta vital a tebe to vadi...ale co urobis ak budes mat psa doma v RD ktorý ti ma stražit a pride cudzi clovek k brane a akonahle by to pes chcel ohlasit alebo dat dotycnemu najavo ze nie dalej už nechod a akonahle zasteka dostane el. impulz? neviem... Proste v urcitých situaciach pes stekat musi ako napriklad co som vyssie napisala, ohladit cuzdieho, navstevu alebo neziaducich ludi a prave EO mu v tom zabrani..
Vsetko ma nieco pre a nieco proti...
Niekto s EO je spokojný iný nie...
Každý ma na to svoj nazor a svoje skusenosti..... Náš starši pers sa naucil na nas stekat ked prideme domov z prace 2-3x zasteka ked nas vidi, kruti chvostom a ide sa zblaznit od radosti..Potom ideme dnu a staka na nas aby sme sa isli s nim hrat...proste si stekotom vynucuje pozornost...uz na tom pracujeme dlhsie aby to nerobil...venujeme sa mu az ked stihcne a prestane stakat a pomay to zacina chapat...uz nestaka iba si sadne po okno a 2-3x zaknuci...akonahle zisti ze nic panickovia nejdu von stichne a v tej chvili mu dame pamlsok pochvalime ho... takto to skusame dokola... Na naseho to akotak funguje, zredukovali sme to stekanie a pracujeme na tom dalej... Psikovia su veelmi mudri..:ň zistil pred 2 rokmi ze ked bude na nas stekat sa mu ukazeme a tak sa na to naucil.. :pac: Bola to nasa neskusenost a teraz na nej pracujeme zatial uspešne :jupi: Tak dufam ze sa nam to casom podari uplne odstranit... A nastastie mladsi to od neho nepochytil lebo vidi ze stekanim nic nedosiahne az ked sa ukludni a stihcne prideme za nimi na dvor...Tolko moja skusenosť :yes:
Obrázok
Cristal
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Sunny » Uto 19.04.2011 13:31

Gili mám odmalička v posteli, dokonca pod perinou. Keby som ju zrazu vyvrela v inej izbe (v našom dome) a išla spať, tak kňučať bude, lebo vie že som tam a chce byť so mnou. Ale ak ju vyvriem a odídem mimo domu, ľahne si a spí, veci neničí. Ak sme niekde na návšteve a nechám ju v inej izbe v klietke, no problemo, lahla a spala. Detto v aute. Čo je sranda - v rámci domu som sa "presťahovala" z jednej izby do druhej. Prvú noc v tej novej som huskám ukázala, tu máte nové miesto na spanie a tu budete spať. A svete div se, oni tam fakt spia. Napriek tomu, že v tej pôvodnej izbe spali v posteli (hlavne Foxy, Ice ako kedy a aj to až po nejakom polroku -roku spoločného žitia). Aj teraz majú povolené vyliezť na časť postele, ale dobrovoľne spávajú na tom "svojom". Dokonca Foxy občas odíde spať do tej pôvodnej izby. A napriek tomu je Ice tá, ktorá zvykne hučať a panikáriť a likvidovať, keď ju niekde nechám. Celé naopak :nwm: (ja viem, to je o tých individuálnych povahách, len dávam do placu. Riešiť jej hučanie nejakou elektrikou by bola cesta do pekla, takže na to ani len nemyslím. Chvalabohu doma nehučí, len keď sme niekde het a aj to sa pooooomaličky pomaly lepší. Ale bude to ešte nadlho.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Silvuch » Uto 19.04.2011 14:00

sunnica, mas vyhodu psej svorky..
aj to je jedno z rieseni, prikupit psa. :heh: A huskice su utulkacky, ICYnu si brala dvojrocnu?, utulkaci su uplne ine pripady. :ua:
Ked som sla s Foxou k vetosovi, a ICYina ostala sama u teba doma, zavýjala odusu, a ked som sa vratila, dychcala ako po preteku. :oo:
a ICYna bola prave ta, co sa mi trepala do postele. FOXIna sa zlozila v pelechu. :heh: Preto som si tu ICYnu tak oblubila a stala som mojim najoblubenejsim psom DF. :ha: ti ju nenapadne ukradnem.

btw. .bola spominana klietka, mozno by bolo dobre naucit ho najprv zotrvat tam v pritomnosti majitela, neskor mimo majitela.. Výhoda v nej je, že sa stáva akýsik prenosný domcek.
Naposledy upravil Silvuch dňa Uto 19.04.2011 14:23, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod Sunny » Uto 19.04.2011 14:21

Gili teraz o "svoju svorku" Monču prišla. Dosť som sa bála, čo to bude robiť, keď po 3 rokoch zrazu začne zostávať úplne sama doma. Klop klop, zatiaľ to nerobí nič. Ráno sa tvári trochu smutne keď odchádzam, ale zničené nikde nič.
Ice je kapitola sama o sebe, to mi je jasné :yes: Hodila som to fakt len ako zaujímavosť, jak je to u nich všetko úplne postavené na hlavu. To jej dychčanie si viem predstaviť, ona je schopná prepadnúť úplnej panike a hystérii - mamina mi to uverila, až keď to zažila na vlastnej koži - trasúci sa dychčiaci pes snažiaci sa prekúsať cez dvere. Len preto, že ju zavrela v inej časti domu, než je Ice zvyknutá. Jej stačí malá zmena v tom, čo má zažité a zabehané a je prúser. Ale dať jej v tej panike niečo takéto na krk, tak ju fakt nájdem s infarktom. To je presne o tom poznaní dôvodu hučania a poznaní si vlastného psa.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Protištekajúci obojok

Poslaťod anikapanika » Uto 19.04.2011 22:04

katkariinka píše:Anikapanika, skus si precitat knizku o stekani od Turid Rugaas http://www.martinus.sk/?uItem=96460
Asi ti neda navod, co mas robit, ale mozno sa zamyslis nad pricinami a moznymi rieseniami. (Mne pomohli hned prve stranky, kde bolo napisane, ze si mame zratat, kolko casu denne pes presteka. vtedy mi doslo, ze moja si parkrat za den pohundre na zvuky z chodby, ale neriesim to uz. Lebo dokopy su to tak 3minuty stekania denne.)
Skus sa poradit aj s Rheou - http://www.vlcica.sk Mozno by si tie peniaze za obojok mohla radsej dat na osobnu konzultaciu s nou, verim, ze by vam poradila. (cez web a telefon poradi zadarmo)



Tak samozrejme ze vysledok bude tayy ze steka max 10min. po dobu oco je sama doma. LENZE ja nemozem za to ze susedia su taky aky su. Snazila som sa vysvetlit ze je to stena a nech maju ohlad ze sa snazim a robime vsetko co je v nasich silach.
Ale bohuzial na tu dobu co niesom doma ja ani segra musime to riesit obojkom.
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky