Tréning pokrokovým posilnením; Behavior Adjustment Training

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod Cathie » Pia 13.05.2011 10:00

Wer ze pride odmena az po stichnuti, to som pochopila. Ide mi o tu stranku, ci to psa este viac nepresvedci o tom, ze ma vyznam stekat, pretoze potom ludia odidu..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod usagi » Pia 13.05.2011 22:38

Tak teraz sa pokusim o navrat k nazvu temy - v postate nieco podobne prebieha aj u nas,nie?priklad - zamorene prostredie od haravky,pes sa trasie,zacina tahat - hodim stopku o zem (toto sa nepytajte preco robim-sama to neviem,asi pre dobry pocit ze pes reaguje aj bez mojej predlzenej ruky :ha: ),dam povel "zostan" pes zastane,skludni sa a odmenou mu je povel "mozes" - co znamena ze si moze ist ocuchat a oznackovat teritorium...
Takze tak nejak?

Kód: Vybrať všetko
To len na margo toho, že vek psa nie je omluva na to, že "človek to so psom nevie."


Offtopic: este sa vratim k tomuto.Ano Charlie bol pre mna tazky oriesok,ja totalny zaciatocnik (prvy pes),co nevedel o nich absolutne nic (aj to co som vedela boli len dezinformacie),plus v kombinacii s tyranym psom s riadnymi zdravotnymi (nekvalitna strava,vytrcajuce stavce a rebra,zapal zaludka) a psychickymi komplikaciami.Ja som nikdy nikde netvrdila,ze som daky super odbornik,nie som vycvikar - urcite som narobila kopu chyb.
ALE ten isty pes dnes vyhladava spolocnost ludi sam,ked sa mu niekto vonku prihovori tak sa mu vtrie az neviem kam,kazdu navstevu vita s radostou,z rodinych oslav je nadseny,je stredobodom pozornosti,predvadza sa a nebyt reakcie na silne zvuky,urcite bych sa snim venovala CT so zameranim na starsich ludi. Susedia a tí co ho poznali aj predtym neraz poznamenaju,ze je neuveritelne,ze je to ten isty pes.Stalo nas to (oboch) kopu prace,ale tieto slova ma presviedcaju o tom,ze sme naozaj nieco dosiahli :smile: Preto mi pride tvoje konstatovanie trosku prehnane,nemyslim si ze to s nim teda "az tak neviem" a ano,okolnosti maju niekedy na iste veci celkom vyrazny vplyv :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 14.05.2011 12:50

Usagi: takže vysvetlím svoju vetu, lebo keď som si to prečítala znova, tak som sama nepochopila ako som to myslela. :lol: Ja osobne si myslím, že to v akom veku berie človek psa má veľký vplyv na jeho povahu. Dám ako príklad mojich psov, Nelly: 5. mesiacov, vonku na dvore, bez akéhokoľvek kontaktu s človekom, ak nerátam čas žrania. Keď sme si ju doniesli, tak to bol viac ako rok čistého boja, aby som s ňou mala ako taký vzťah, aj keď teda ani teraz to nie je nič moc, ale pre mňa úspech. Adri: 7. týždňov a ani tu nebudem písať, že sa to nedá s Nelly ani porovnať.

Teda mala som namysli, že vek psa, v ktorom k nám príde môže veľmi ovplyvniť to ako sa chová, aké má fóbie, strachy a pod. A jasné je len na nás ako sa s tým vysporiadame. Takže tá veta mala byť skôr na tvoju obranu a nie opačne. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod Lindchen » Sob 14.05.2011 16:45

usagi, to čo si pred milión príspevkami dozadu písala (to o tej háravke), je podľa mňa správne :yes: . Ak pes niečo chce, dostane to, keď sa bude správať tak, ako chcem docieliť. Teda niečo za niečo. Ak niečo nechce, odháňa to, odíde to, keď sa opäť správa správne, je ovládateľný. Takto sa mnohé sa vyriešiť, len treba trpezlivosť a dôslednosť. Ale teda nie vždy sa darí :ua: . Verím, že sa vám bude dariť :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod usagi » Sob 14.05.2011 19:19

Lindchen dakujem za reakciu :heh: V podstate si tu situaciu so psami predstavit viem,jediny problem je prave v zahovoreni si tych "cvicnych" psov.Az taky siroky okruh znamich psickarov nemam a tych co mam,tak ich psiska su charlieho velky kamosi :joint:
Nechce sa dogforakom zrealizovat stahovanie do NR ? :hih: :joint:
Dakujem za prianie,je to naozaj beh na dlhej trate - najhorsie su tie jeho prepnutia,ze jeden den je vsetko v pohode,ignoruje ataky inych psov a na druhy zozerieme aj vygumickovaneho,plysoveho,priatelskeho maltezaka :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod kohutik77 » Ned 15.05.2011 15:35

No ludia vy ste tu tomu dali. :ok:

Dalsia varianta..CAT :lol: http://digital.library.unt.edu/ark:/675 ... thesis.pdf
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod Lindchen » Ned 15.05.2011 17:05

kohutik77 píše:No ludia vy ste tu tomu dali. :ok:

Dalsia varianta..CAT :lol: http://digital.library.unt.edu/ark:/675 ... thesis.pdf

Kohutik, kam na tie linky chodiš :heh: . Idem to preštudovať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod kohutik77 » Ned 15.05.2011 17:48

Lindchen uz ani neviem kde presne ale pozerala som si nejake odkazy na fb od Emmy Parsons, ta napisala nejaku knihu ako na agresiu cez kliker, tusim klikanie za pokoj ci tak nejak..tak som na toto niekde nadabila.. :no:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky