Tréning pokrokovým posilnením; Behavior Adjustment Training

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod usagi » Uto 22.03.2011 18:06

lenze on ma vtedy naozaj nevnima - nieze na mna kasle,pretoze akonahle na mna mrkne a ja mu poviem "k nohe" tak sa priradi,sleduje ma - ja ho navigujem,necha celu situaciu riesit mna.No niekedy (vacsinou) sa dostava do takeho tranzu,ze v tu chvilu,ani netusi o mojej existencii.

Ine je,ak nam ide oproti daky flegmos,evidentne to vyciti a neprepadne tomu tak,ako ked sa k nam blizi napr. najezeny russel.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Amaguk » Uto 22.03.2011 18:22

usagi píše:lenze on ma vtedy naozaj nevnima - nieze na mna kasle,pretoze akonahle na mna mrkne a ja mu poviem "k nohe" tak sa priradi,sleduje ma - ja ho navigujem,necha celu situaciu riesit mna.No niekedy (vacsinou) sa dostava do takeho tranzu,ze v tu chvilu,ani netusi o mojej existencii.

Ine je,ak nam ide oproti daky flegmos,evidentne to vyciti a neprepadne tomu tak,ako ked sa k nam blizi napr. najezeny russel.

pridi sa socializovat k nam :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod lusy » Uto 22.03.2011 18:25



mne to neda, ale ako high drive dogs mi to moc nepride, to skor toto http://www.youtube.com/watch?v=ZycKvvq8-IQ
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod vavrena » Uto 22.03.2011 18:33

Offtopic: Lusy, pozrela som prvé video a presne Barta Bellona som sem chcela šupnúť, ak by si ho nedala ty :heh: Tí maliňáci vážne nie sú high drive.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Tchor » Uto 22.03.2011 18:36

lusy píše:


mne to neda, ale ako high drive dogs mi to moc nepride, to skor toto http://www.youtube.com/watch?v=ZycKvvq8-IQ


ta malina temperamentni docela je (ikdyz na malinu je to podprumer).
Mne by velice zajimal prubeh v okamziku kdy vnejsi podnet bude silnejsi nez momentalni soustredeni na psovoda.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod kohutik77 » Uto 22.03.2011 20:12

Ludia kaslite na to nepochopili ste co som vam chcela povedat, asi je to moja chyba. To video high drive dogs-skuste to trochu pocuvat a nie len pozerat na psy,jo?
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Lindchen » Uto 22.03.2011 20:18

Jasné, viacerí ti tu zotreli metódu, ktorú vo svoje kynologickej nevzdelanosti, neskúsenosti a obmedzenosti tlačila bez ohľadu na povahu a plemeno psa. A to nie od ľudí, ktorí sa hrajkajú so psami, ale majú roky a roky praxe so psami (viď reakciu Tchora). Ale samozrejme, najlepšie je obviniť ostatných z nechápavosti a zdekovať sa ako akožehrdina z celej diskusie, to tiež o niečom svedčí :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod janajka » Uto 22.03.2011 20:27

my mame tiez problem so zdrhacim psom (za srnkami, ci za lietajucimi kackami). Teda ked som rychlejsia ako ona, vtedy je to ok ale potom budto ide na voditko alebo neustale musim opakovat povel pomaly (to ma taky povel aby sa jej krok nedostal do stadia behu nebodaj sprintu) inak by ma rychlo opustila.

minule sa rozbehla ... alebo viete co, ja to nakreslim :smile:
Obrázok
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Sunny » Str 23.03.2011 10:16

Ja sa ešte vrátim k tomu, čo sa tu riešilo so šnúrou a postrojom a netrhnutím psa, len jeho zastavenie. Ja mám teda pri mojich psoch ruky už docela dosť vytrénované, ale neviem si vôbec nijako predstaviť, ako by som mala zastaviť rozbehnutú Foxlu alebo Ice na postroji, keď naberú čáru z jedného konca stopky na druhý (takže dráha cca 20m). Pár krát som mala tú česť, keď mali stopku na obojku. Minimálne natiahnuté svaly na celej ruke to istia (plus prelet pár metrov vzduchom). Amaguk by asi vedela rozprávať aj o tom, ako dopadla po jednom takom Tesákovom štarte, keď sa stopka blbo zamotala o prsty... A to boli tie psi na obojkoch. Na postroji by som proste nemala šancu, mám záprahové psi aktívne behajúce, silu majú jak tanky a to majú chabých 20kg. Takže ako by som to mala robiť? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Silvuch » Str 23.03.2011 10:38

teraz ma napadlo. Dala som kamoske podrzat maleho krizenca do 10 kg a niekam odbehla. Zachvilu pocujem krik, otocim sa a pes za patami. A kamoska krvave ruky. :ach:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Sunny » Str 23.03.2011 10:51

Toto sa podarilo Gili 2 roky dozadu, v Revišti, na pretekoch záprahov, ja som išla fotiť, kamoške strčila vodítko, na štarte sa ozvalo 3...2...1...GO - a parson (správne naučený na ten povel) vyrazil. Kamoška len nechápavo kukala na prázdne ruky a ja som lapala parsona :heh: Našťastie bez krvavých následkov, len kamoška nečakala taký silný šklb a vodítko jej vyletelo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Amaguk » Str 23.03.2011 11:47

Sunny píše:J Amaguk by asi vedela rozprávať aj o tom, ako dopadla po jednom takom Tesákovom štarte, keď sa stopka blbo zamotala o prsty...

Amaguk skoncila s vyklbenymi prstami - a so zdrhnutym psom, ktory usiel aj so snurou na krku, kedze som ju od bolesti automaticky pustila z ruky :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Silvuch » Str 23.03.2011 12:18

preboha Amaguk, pes zdrhol aj so snurou? Velmi nebezpecne. :oo:
Mne takto zdrhol husky z utulku - roztrhol voditko na dve polovice a stratil sa v lese.. Zufalo som ho hladala a nakoniec som ho nasla, zadreteho o strom, nemohol sa pohnut.. Na jednej strane stastie pre mna, ze som ho chytila, na druhej strane, nestastie pre neho, lebo kebyze ho nenajdem, tak uz asi nikto.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Trening pokrokovym posilnenim

Poslaťod Amaguk » Str 23.03.2011 12:22

hovor mi o tom, ake je to nebezpecne
bol takto strateny 2 dni (nie vtedy, ale este predtym, pri inej prilezitosti, taka nestastna zhoda okolnosti), lebo sa zamotal do hustia nad Devinskym kamenolomom a nevedel sa vratit :plac: bola som vtedy zrela na psychiatriu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

BAT-Behavior Adjustment Training

Poslaťod kohutik77 » Štv 12.05.2011 19:28

Ludia je tu niekto kto skúšal tento tip tréningu? Niečo o ňom nájdete na http://ahimsadogtraining.com/blog/bat/ . Jeden z mojich psov v poslednej dobe zazil plno utokov od inych psov (ved sme predsa na dedine kde nikomu nevadí, že po ulici im pobehujú psy a skáču do druhych :ua: ). Hafan teraz akonáhle uvidí druhého psa steka, taha na voditku, proste kamosit sa asi nechce. Asi pred 2hodinami som si nasla nieco o tomto na nete. Sla som na ulicu zee skusim, bolo to fakt asi 10minut treningu a pes mi po druhom psovi za branou stekol dokopy 2krat,inak si ho vobec nevsimal, co predtym som ho musela doslova tahat. Snad to takto dobre pojde aj dalej. :lol: ak s nim niekto ma skusenosti, tak nejake rady?
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky