Sprejový obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod meridia » Štv 08.07.2010 17:23

to su take,kde namiesto trestu elektr. sokom strekne voda psovi do nufaku,cize mu nesposobi bolest

ale takhle jak popisuješ přesně EO být použit nemá :no: .
Na výcvik si sprejové obojky je teda neumim moc představit..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Silwuska » Pia 09.07.2010 6:20

animals píše:Ja by som sa chcela spytat,ako je to so sprejovymi obojkami ( to su take,kde namiesto trestu elektr. sokom strekne voda psovi do nufaku,cize mu nesposobi bolest ale psovi je to neprijemne,ucinnost je cca 95 percent- to keby niekto nevedel :no: ) Su taketo obojky na vycvik vhodne alebo je to to iste ako EO ?


Ucinnost coho je 95%, keby to niekto nevedel?? :nwm: :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod animals » Pia 09.07.2010 12:39

Silwuska píše:
animals píše:Ja by som sa chcela spytat,ako je to so sprejovymi obojkami ( to su take,kde namiesto trestu elektr. sokom strekne voda psovi do nufaku,cize mu nesposobi bolest ale psovi je to neprijemne,ucinnost je cca 95 percent- to keby niekto nevedel :no: ) Su taketo obojky na vycvik vhodne alebo je to to iste ako EO ?


Ucinnost coho je 95%, keby to niekto nevedel?? :nwm: :nwm:

ucinnost toho obojku predsa...... :smile: ...................ci je to pravda to neviem ja s tym nemam ziadne skusenosti
animals
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod lusy » Pia 09.07.2010 15:38

ale moze sa stat ze niektori psikovia na to nebudu reagovat a nepochopia co sme od nich chceli

to ti nepochopi ziadny pes ak mu to predtym nevysvetlis. to iste ako s EO. to nie je zazrak, ze to psovi nasadis a ked ti zdrhne tak stlacis gombik a pes pride. :nie: psovi to treba vysvetlit.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Bee House » Pia 09.07.2010 21:55

podla mna sa to da pouzit vtedy, ked pes vie, co od neho chces a aj presto ta odignoruje. Je to akasi pomocka, aby mu opat zaplo v mozgu a povedal si : aha, panicka nieco chce :yes: :no:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod johny5 » Pia 09.07.2010 22:01

Offtopic: Podla mna je to kravina.Jedine na co sa takyto obojok moze pouzit je odburanie nejakej neziaducej cinnosti ale aj tak si myslim ze na velmi vela psov to nezaberie.Na vycvik si myslim ze to moc vhodne nebude.Takze nemyslim si ze ani na 45% ucinnost.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Bee House » Pia 09.07.2010 22:09

ono je to asi nejaka "nahrada" za EO. A urcite to bude zaberat iba na specificku skupinu psov. Poznam psov, ktori su zo spliechania vody nadseni :jupi:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Tchor » Pia 09.07.2010 22:15

Osobne povazuju sprejovy obojky za mnohem vetsi "prasarnu" nez EO. nemaji zadnou regulaci intenzity maji jen 0/1 velka cast psu si na ne behem chvilky zvykne a pak se do naplne pridavaji ruzny veci na zvyseni ucinnosti (ocet patri k tem mirnejsim). proste kdyz uz nekdo potrebuje mermomoci dalkove ovladany obojek je mnohem lepsi pod odbornym vedenim pouzit EO nez sprejak.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod animals » Sob 10.07.2010 8:48

diki za vsetky informacie... :jop: ....dam sem este presne znenie reklamy na sprejove obojky,ktora bola v istom psom casopise......"Riesenie kazdodennych problemov suzitia- privolanie,ist pri nohe, neprenasledovat, agresivita, neskakat, neutekat, nekradnut (napr. jedlo zo stola), nehrabat
Miesto trestu elektrickym sokom prerusi neziaducu cinnost psa sprejovy strek do nufaku. Vychova odmenou namiesto trestania. Ucinnost 95 percent."
animals
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Haleth » Sob 10.07.2010 9:32

"výchova odmenou namiesto trestania" ?? :oo: asi som debil, ale ten výrok mi nedáva žiadnu súvislosť s dotyčným produktom
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod johny5 » Sob 10.07.2010 10:28

Animals.Ty tie obojky predavas alebo co? Tlacis sem tych 95% akoby to bol fakt super produkt.Vsak mi dones na skusku ten obojok a ja ti ho po tyzdni vratim.Vyskusam ho a potom ti tu sam urobim reklamu na tento produkt.Bud dobru alebo zlu podla toho ako bude ucinkovat.HM? Ako sme uz s Tchorom napisali.Nevypada to na skvelu vec posobiacu v 95% uspesne.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Hanka 1 » Sob 10.07.2010 10:39

animals píše:diki za vsetky informacie... :jop: ....dam sem este presne znenie reklamy na sprejove obojky,ktora bola v istom psom casopise......"Riesenie kazdodennych problemov suzitia- privolanie,ist pri nohe, neprenasledovat, agresivita, neskakat, neutekat, nekradnut (napr. jedlo zo stola), nehrabat
Miesto trestu elektrickym sokom prerusi neziaducu cinnost psa sprejovy strek do nufaku. Vychova odmenou namiesto trestania. Ucinnost 95 percent."

Co to bylo za časopis? Oni to berou tak, že když pes dělá něco, co nechceš, tak ho postříkáš? Co je to za hloupost??? Psa přece musíš nejdřív naučit, co po něm chceš. A nějakým sprejováním to určitě nepůjde. Takto použití je to jen nervování a matení toho psa a majitel by měl zapojit mozkové závity a cit pro psa a ne palec na ovladači čehokoli. Ach jo.... .
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod animals » Sob 10.07.2010 11:15

bolo to v casopise Pes priatel cloveka -ale starsie vydanie (cesky casopis)
pre JOHNYho 5- ja tie obojky nepredavam :pac: ,pisala som ze s tym nemam ziadne skusenosti a ten text co som napisala bolo presne znenie reklamy na tieto obojky,takto to bolo napisane v tom casopise a dala som to sem preto aby aj ostatni pochopili o co tu presne ide a mohli tak aj spravne reagovat
animals
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod johny5 » Sob 10.07.2010 11:53

Viem co je to za casak.Je skvely.Len bohuzial aj oni sa musia zivit cez reklamy a nemaju moznost to nejako obmedzovat.Poviem to takto.Neverte vsetkemu co kde pisu.Teraz je doba podvodov a klamstiev ako nalakat ludi na hocico aj ked je to hovadina prveho stupna.Proste pre peniaze vsetko ale na dosledky sa dalej nehladi.Ved koho zaujima ze ten pes ktoremu splechne voda do ksichtu bude mat panicky strach z hadice na dvore alebo ine veci.Vsak je dolezite ze nesteka alebo nehrabe.O psoch ktorym to robi radost a prestanu na to po case reagovat nepisu.Vezmi si cenu toho vyrobku a za tie peniaze si nakup nejake motivacne prostriedky s ktorymi psovi vysvetlis co moze a co nemoze.usetris kopu penazi a vysledok je ten isty ak nie lepsi...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Cathie » Pon 12.07.2010 7:54

Animals tych 95% aj cela ta reklama a "vyuzitie" su pre mna velmi zavadzajuce. Iste, viem si predstavit, ze pri SPRAVNOM vysvetleni a pouziti (co je zas klasika - ziada si to dobre si poznat psa, zapojit mozog a trochu tomu rozumiet, co vo vela pripadoch ale staci na to, aby si pracovala so psom aj bez nejakych specialnych vycvikovych pomociek) to moze byt ucinne.
Na druhej strane, poviem ti hned dva priklady. Moja fena ked vidi zahradnu hadicu, prud vody z prirodnej studnicky, maly rychly potocik alebo na nu len frkam vodu = je z toho nadsena a vodu chyta. Ako na steniatko som na nu pouzila raz vodnu pistol, aby som ju vyrusila od neziaducej cinnosti.. vysledok? no ano, vyrusila som ju, pretoze reakcia bola "jeeeej vodaaaaa :aaa: " .. takze tak :lol: A sestrin pes sa doslova urazi aj na jemne fuknutie do tvare, z vody do nufaka by bol asi tak prekvapeny a mimo chvilu, ze by si to ani nespojil s tym, co spravil. Takze v nasej rodine je pouzitelnost asi tak.. hm.. 0% ? :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky