Elektrický obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Scarxik » Pon 08.06.2015 22:44

Nic urobim to takto. Stejne na EO aktualne nemam takze je to mimo hru.

Takze budem pokracovat v treningu privolavania a uvidime ci sa to zlepsi. Stale sa o nu budem bat ci niekde nezabehne ale urobim vsetko preto aby som sa tomu EO vyhol aj ked s tym nemam absolutne ziaden problem ak to pojde bez neho budem len rad.

Pre tych co si myslia ze sa urazam nieje to tak. O svojho psa sa bojim a popravde ona je prvy pes u ktoreho som taketo spravanie zaznamenal nieje to moj prvy pes a nikdy som podobny problem neriesil vzdy stacilo na perfektne privolanie povel ku mne alebo k nohe a pamlsok..ona ma proste trosku iny pristup k ostatnym psom..

uvidim ako sa to vyvynie ci jej to vekom trosku vypadne z hlavy.
Scarxik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Elektrický obojok

Poslaťod wer » Pon 08.06.2015 22:47

nevypadne... a nie je nicim ina od beznych psov... robi len to, co moze a co bola naucena.
prid, vysvetlim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Margita » Pon 08.06.2015 22:50

niekde si spominal ze pride na 5te zavolanie ale pride,pes musi prist okamzite,bez rozmyslu sa musi stocit a bezat k tebe,cize privolanie nevie
musis vytvorit u toho psa nejaky reflex ze zavolas a on okamzite pride,v sekunde ak keby bolo hocico,
musis byt zaujimavejsi ako vsteko ostatne na tomto svete ,ked ju zavolas tak nie ze jej vopachas do huby pamlsok o ktory ani poriadne nestoji,men odmeny,hraj sa s nou,men hracky,aby ten pes po pocuti povelu kumne,mu prebehla v hlave jedina myslienka waaaaaaaaa ideme sa hraaat,a stopovacka ti zozaciatku pomoze,tak,ze ked pojde ten pes,tak odtiahnes prec a ked ta bude vnimat sa s nou hraj,nech sa susredi na teba,nie je to hned,ale postupne sa tie vzdialenosti budu skracovat ,teraz janci zo 100 metrov ked s nou budes trenovat tak sa dostanete az tak ze prejdete okolo psa a ten na tebe necha oci,ked sa dostane do svungu tak tam tie nepomoze nic to je jasne,preto ju musis odtiahnut niekam kde ta vnima,
mysli na to,ze nikdy ti nemoze zdrhnut,cim viac ti bude zdrhat tym viac sa ona sama bude odmenovat a tym viac budes pre nu nezaujimavy, a cim viac takych skusenosti pre nu,tym tazsie pre teba ,dufam,ze tomu rozumies,cim skor zacnes jej zabranovat v tom utekani a motivovat ju na seba tym skor nebude este viac mesuge zo zdrhania,
toto sa stava velmi casto ,ke dsi niekto donesie psa,necha ho vyrastat ako vrbu pri potoku,pes mu zacne zdrhat a potom ej,v 9mesiacoch,kedyy akurat je psia puberta pride na to ze ma problem,
musis ju proste vygumovat na nejaku hracku napriklad,piskacie hracky ju bavia?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Margita » Pon 08.06.2015 22:53

Scarxik píše:Takze budem pokracovat v treningu privolavania a uvidime ci sa to zlepsi.

ako prebieha ten trenbing?ze volas Kira ku mne,Kira ku mne Kira ku mne,Kira pride strcis jej odmenu a ide prec,po chvile Kira ku mne,Kira ku mne Kira ku mne Kira ku mne Kira ku mne,Kira pride a dstane odmenu?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Scarxik » Pon 08.06.2015 22:57

momentalne ma oblubenu hracku s ktorou jej dovolim sa hrat iba v case ked sme vonku a cvicime poveli ide sa za tym zabit takze ano toto funguje ta hracka je pre nu ako afrodiziakum.

Rocne obdobie nam tiez hraje do karat lebo luka ktora je medzi bytovkami je aktualne obklopena asi meter a pol vysokou travou takze nas nerusi nic v okoli.

Co sa tyka odmeny vzdy robim nasledujuci sposob:

Privolam ju povelom Kira ku mne ked pride a posadi sa predomna a pozera na mna dostava pamlsok a vychvalim ju
Privolam ju povelom Kira k nohe pride s predu obide ma a sadne si vedla mojej lavej nohy pozrie na mna dostava pamlsok a vychvalim ju

Snazime sa trenovat povel ku mne vzdy ked je uz aspon trosku unavena hadzeme lopticku ci sa nahaname a podobne..

ja fakt neviem co robim zle
Scarxik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Margita » Pon 08.06.2015 23:00

si predstav ze ides a nikde nikdo niekto ta zavola dostanes nejaku piskotu,si povies nikde nikoho tak aspon ta piskota,a pojdete dalej a tam v dialke stado krasnych zien,a niekto ta zavola,za piskotu?!?!?!?!ha ha haaaaa a bezis za stadom,normalna reakcia,nie? :no:
no ale keby si takto siel a nikde nikto ,a niekto ta zavola a povie pod na motokary,motokary??? waaaa ideeeem, a potom pojdete dalej a tam stado zien,a niekto ta zavola, a ty sa hned otocis :lol: a asi o tomto to je
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Margita » Pon 08.06.2015 23:02

Scarxik píše:momentalne ma oblubenu hracku s ktorou jej dovolim sa hrat iba v case ked sme vonku a cvicime poveli ide sa za tym zabit takze ano toto funguje ta hracka je pre nu ako afrodiziakum.

Rocne obdobie nam tiez hraje do karat lebo luka ktora je medzi bytovkami je aktualne obklopena asi meter a pol vysokou travou takze nas nerusi nic v okoli.

Co sa tyka odmeny vzdy robim nasledujuci sposob:

Privolam ju povelom Kira ku mne ked pride a posadi sa predomna a pozera na mna dostava pamlsok a vychvalim ju
Privolam ju povelom Kira k nohe pride s predu obide ma a sadne si vedla mojej lavej nohy pozrie na mna dostava pamlsok a vychvalim ju

Snazime sa trenovat povel ku mne vzdy ked je uz aspon trosku unavena hadzeme lopticku ci sa nahaname a podobne..

ja fakt neviem co robim zle

a preco neodmenujes tou hrackou?povies Kira ku mne ,Kira dojde a hodis jej hracku,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Scarxik » Pon 08.06.2015 23:07

Margita píše:
Scarxik píše:Takze budem pokracovat v treningu privolavania a uvidime ci sa to zlepsi.

ako prebieha ten trenbing?ze volas Kira ku mne,Kira ku mne Kira ku mne,Kira pride strcis jej odmenu a ide prec,po chvile Kira ku mne,Kira ku mne Kira ku mne Kira ku mne Kira ku mne,Kira pride a dstane odmenu?


Snazim sa ju co najviac zaujat zostalo jej to uz od malicka ked som na nu piskal tlieskal atd nieco co uputalo jej pozornost potom som zavolal povel kira ku mne a prisla. (toto mi radil znamy) a funguje to.

ked len chodi po luke popripade zerie travu alebo sa len tak mota okolo staci zavolat kira ku mne a pride. Pri inych psoch je to uz trosku zlozitejsie ale vacsinou staci pisknut aby ma zaregistrovala a potom uz nasleduje opat povel ku mne co vacsinou funguje ked jej druhy pes nezacne robit nieco potom vacsinou piskam opat je to pre nu taky proste ze ej nieco sa deje a pozrie na mna.

Co sa hracky tyka ma ju asi tyzden hracka ju bavila do teraz len chvilku viac ju bavil kus dreva fungovalo to teraz som jej dal hracku na 5 minut ked som ju kupil a odvedy sa s nou nemoze hrat preto to tak funguje chce si ju hadzat a podobne.stale je tam vsak ten pes ktory je pre nu vzdy zaujimavejsi ako hracka.

Ja som ten EO chcel len z dovodu bezpecnosti thats all..
Scarxik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Elektrický obojok

Poslaťod wer » Uto 09.06.2015 5:26

je tu aj tema privolanie, skus si aj tu prestudovat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Bad » Uto 09.06.2015 6:49

Scarxik píše:Este raz sa pytam ako mi ma v tomto pomoct stopovacka ona vie prist ked ju nic nerusi na prvy krat ked je v pritomnosti ineho psa jej to trva trosku dlhsie ale pride. Povel pozna prist vie mozno s toho vyrastie mozno nie.

už to tu všechno padlo, jenom vypíchnu:
povel "ke mně" musíš vybudovat jako reflex, tedy automatickou reakci na podnět=povel. To samozřejmě buduješ bez rušivých vlivů a až ho má upevněný, ztěžuješ prostředí (optimálně). V začátcích, kdy k pohybu psa k tobě přidáváš povel, klidně povel opakuj (bez dalších slov), nechť se to spojení pohyb k tobě s povelem upevňuje. Ale pak platí zcela zásadní pravidlo - povel vydávám jenom JEDNOU a pak musím zajistit, aby ten povel pes splnil (pes vlastně nesmí poznat jinou reakci na přivolání než příchod). A tady nastupuje stopovačka - pokud nemáš povel natolik upevněný, že ji nebudeš potřebovat - stopovačka ti mechanicky jistí psa, nedovolí mu někam prchnout do dáli a na stopovačce si psa můžeš přitáhnout (dát impuls) = pes povel v každém případě a vždy splní (i po vynuceném příchodu musí následovat odměna!!!) - a pro zvýšení své atraktivnosti bych určitě po "obtížném" přivolání dala i bonusovou hru, ať vidí, že i s tebou je zábava.
Jestli máš možnost (odkud jsi?), tak za Wer fakt zajdi.....
...a můžeš se třeba vnořit do klikr tréninku, třeba ji to zaujme víc než ti psi... :no: :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Elektrický obojok

Poslaťod elfinka » Uto 09.06.2015 8:53

Elis píše:
elfinka píše: Tresty sa v psej hlavicke mozu spojit aj necakane a dost nevhodne, teda to aspon teoria vravi.

tresty jsou prirozenou soucasti života. není třeba je tabuizovat :lol:
ale naucit se s nimi zachazet - ve svůj prospěch.

Co ale v niektorych pripadoch znamena - ze ho v suvislosti s bezanim za psom pouzit nemozem, podobne ako mi na bezanie za psom nefunguje hocaky iny trest. (U nas je to s trestanim za prilis velky zaujem u psov fakt tak, ze si potom mysli, ze to je teda zly ten pes, a potom miesto psa co startuje na 3 metre ist sa hrat, mam psa co startuje uz na 10 metrov ist psa zlikvidovat)

hruska píše:a tebe preco chcu "nanutit" elektriku ak smiem vediet?

Lebo u nas to privolanie uz v stave "na EO" je, ma len par situacii kde sa stale rozhoduje nespravne, a kvoli tomu musi tahat stopovacku, nemozem ho pustit mimo jej dosah, myslim ze to kvalitu jeho zivota obmedzuje viac nez keby dostal EO.
Jedine, preco mu ho nedam je moje sebecke - EO je jednoduchsia cesta, zatial co zvladnut privolanie bez neho je pre mna najlepsi sposob ako sa naucit ho spravne motivovat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Elektrický obojok

Poslaťod pigie » Uto 09.06.2015 8:59

Elfinka a ake su to situacie? Nepomohol by vtedy iny povel? Napr. lahni? Ja mam uz situacie za ktorych psa neprivolavam, len polozim. Pre neho lepsie spracovatelne a mne je to sumafuk :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Uto 09.06.2015 9:09

elfinka píše:Jedine, preco mu ho nedam je moje sebecke - EO je jednoduchsia cesta, zatial co zvladnut privolanie bez neho je pre mna najlepsi sposob ako sa naucit ho spravne motivovat.

:aplause: Za mňa (nie som vyslovene proti EO), ale myslím, že toto je najlepšia cesta.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod elfinka » Uto 09.06.2015 9:12

Tak, najvacsia klasika, lov, pripadne zacuchanie sa (lov nufakom) :smile: Ja mam problem skor s tym, ze vobec nevnima, tranz, z ktoreho ho treba vytrhnut (napriklad ani stopovacka neni dost silny podnet na vytrhnutie z tranzu vtedy)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Uto 09.06.2015 9:18

Možno je to aj otázka prečítania psa, skúsiť sa zamerať na včasný zásah. Mne sa kedysi pes tiež metal na konci stopky, stál na zadným a reval ako blázon. Váhovo síce inde, ale keď znížil ťažisko a zaprel sa, mala som čo robiť, aj o zem ma obúchal. Zachytila som predtým veľmi jemný signál, že ide vyraziť, postupne som si cibrila postreh na ten signál, učila sa ho vôbec vidieť a zachytiť a postupne sa to zlomilo. Mal aj EO, nejaký extra benefit som v tom nenašla (všetko má pre a proti), keď pes vymýšľa, nasadím stopku a ideme. Aktuálne sa so stopkou venčíme už asi 2 mesiace (cca 2x do týždňa), lebo sa mi zdá nespoľahlivý.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky