Elektrický obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Elektrický obojok

Poslaťod elfinka » Pia 25.03.2016 15:48

Chcelo par ludi vediet ake budem mat dojmy, chcela som povodne az po mesiaci ale dnes sa nam podarila taka perfektna prechadzka a sme aj so psom taki megaspokojni jak nikdy, tak sa musim podelit.

Fido ma dnesnym dnom obojok 2 tyzdne.
Stav predtym ako som do toho sla:
  • u privolania dotiahnuty element "chcem prist" na zhruba jeho maximum, na oslovenie reagoval v 90+% pripadov
  • Pribehnutie bolo vzdy radostne a v plnej rychlosti (ked bolo :lol: )
  • Ostavali 4 problemy:
    • zdrhy po stope zveri
    • velka sanca ze zdrhne ked zver uvidi bezat
    • velka sanca ze zdrhne za nejakym psom
    • opakovane privolanie - pokial nastala situacia kedy ho bolo treba privolat viackrat blizko za sebou, tak prvykrat prisiel radostne a potom sa uz neobtazoval

Obojok som kupila od trenerky, s ktorou sme boli predtym ako som ho zacala pouzivat sama na dvoch prechadzkach, raz sami kde vysvetlila princip a raz aj s inymi psami.

No a vysledok - Fido si z impulzov nic nerobi, pri prvom sa akurat poskrabal za uchom (takze ziadne sialene uteky so skocenim pod vlak :lol: ). Proste dostane, pochopi a ideme dalej. Sama som to potrebovala pouzit zatial asi 4x. Mame uspesne porieseny zdrh po stope, za psom, a ked sme uz 2x stretli srnky v lese tak dokonca posluchol len tak sam, sadol si a len cumel.
S poistkou v ruke mozem psovi dat ovela viac dovery, volat ho len ked naozaj treba a nie pre istotu pricasto aby sa nevzdialil moc daleko. Mozem vdaka tomu dat mu sancu nech ma on sam kontaktuje a poprosi o hru - a ze to robi pomerne casto :smile: Mozeme zase chodit na prechadzky so psimi kamoskami, takze uz nemam pocit ze ho tyram odopieranim normalneho psieho zivota.

Takze dakujem vsetkym kto sa nehanbili priznat k pouzivaniu tohto hrozneho muciaceho nastroja. A som si ista ze Fido dakuje tiez. Koho by zaujimal este dlhsi elaborat na tuto temu, tak najde na Fidovej stranke :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Nyssa » Pia 25.03.2016 20:23

Elfinka super :jop: dobre sa to číta a tá voľnosť psa a väčší pokoj majiteľa je na nezaplatenie.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Pia 25.03.2016 21:12

Nyssa píše:Elfinka super :jop: dobre sa to číta a tá voľnosť psa a väčší pokoj majiteľa je na nezaplatenie.

Tak veru :yes: . Elfinka, držím palce :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Sob 26.03.2016 9:57

Elfi, tebe stejne jednou upali na hranici :haha: :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod wallax » Sob 26.03.2016 11:33

Presne tak používam EO aj ja. Akita je proste pes ktorý je veľa krát pánom samého seba a s EO sme zohrata dvojka. Zistili sme samozrejme že ani EO nie je všemocný a že ak už zajko vyvolal impulz a Assan sa rozhodol naháňať tak môžem pípať do zblbutia. Ak ale dostane slovné alebo EO včas tak za zajom sa ani nepohne...Takže psa a okolie treba sledovať stále, ale nemusí byť už na 5m odo mna ale kľudne mu doprajem oveľa viac miesta.
Pri psoch ale zapiname na voditko, tam neriskujem, že dostane impulz od EO a ublíži psovi. V lese tiež moc neexperimentujem, tam sú pachy tak silné, že EO nemá 100% spoľahlivosť.
Ďalší problém ktorý sme my našli je, že akita ma tak hustu a dlhú srsť ze aj dlhé vidlice dobre stiahnutého EO niekedy pri behu nedociahnu na kožu a vtedy je to zase o hubu. S EO sa proste treba naučiť pracovať.
Zase ale ďalší poznatok, keďže vie že keď ma EO môže dostať a bez neho nie, tak poslušnosť s EO na krku aj bez jeho použitia spôsobuje rešpekt a teda aj vyššiu poslušnosť - lebo vie že môže dostať ele. kopanec.
Učte sa, vzdelavajte, testujte ale veľmi opatrne a potom si uzivajte kopec radostných chvíľ.

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Tomas (Wallax) a Assan Argon Corissimo (American Akita)
Ak má problém riešenie,netreba si robiť starosti.Ak problém riešenie nemá,starosti nepomôžu.(tib. príslovie).
Zmieriť sa musíme len s tým, čo sami nedokážeme ovplyvniť. (ja)
wallax
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 463
Bydlisko: Hlohovec

Re: Elektrický obojok

Poslaťod calwen » Ned 27.03.2016 9:21

Elfinka super :jop: Som rada, ze si zvolila spravne k vasej spokojnosti
A pockaj potom ten pocit, ked sa cosi mega podari bez EO.
Ako ked mne minule prchli holandaci za zajacom a Roxynka sa udrzala pri nas (a to ten EO nemala na krku ani nepamatam) :aaa:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod elfinka » Ned 19.06.2016 7:53

Som sa rozhodla ze si precitam nejake vedecke clanky o EO, a sklamana som velmi.
Napriklad
The Welfare Consequences and Efficacy of Training Pet Dogs with Remote Electronic Training Collars in Comparison to Reward Based Training
V skratke - prisli na to, ze "soky psov bolia" a za 5 dni sa niektore psy nenaucili to privolanie ani s EO, takze zhodnotili ze je uplne nahovno a este aj psa boli :oo:
Akozee ak je takto robena aj ostatna veda okolo treningu psov, tak to fakt je vysmech.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Ned 19.06.2016 16:16

me na tohle nestaci moje mizerna anglictina :-(

nebo ty zavery rikaji neco jineho, nez vyzkoumali :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod hriva » Uto 21.06.2016 21:49

Keď mali vzorku psov typu Bria tak sa výsledkom štúdie ani nedivím :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Štv 28.07.2016 7:19

máte niekto skúsenosť s protištekacím? Zvažujem, iba na cestu autom. Pri vystupovaní čistá katastrofa, volume z 0 na 100 v priebehu 2sek, vyzerám, ako keby som v aute sťahovala psy z kože, hučí v hlave, ľudia kukajú a to celé trvá asi minútu, kým zaparkujem a vystúpim. Nejde to ani po dobrom ani po zlom. Mohla som sa snažiť klikať, otvárať dvere až keď na chvíľu stíchne a keď začne, zas zavrieť... toto robím pol roka a neposunuli sme sa vpred ani o krok. Ani po zlom, a že fakt po zlom, nič nepomáha :nwm: čítala som nejaké vibračné, ale to neviem či bude mať efekt ak nemá ani datie po zadku :ach: ultrazvuk nie, lebo ak bude hučať len jeden, bude trpieť druhý :prd: Ešte nejaké so striekaním vody do tváre? To mi príde najviac ok. Alebo fakt elektrina, čo mi príde ale až moc radikálne riešenie, k čomu sa mi moc teda nechce. Máte niekto skúsenosť s protištekacím?
Riešim len to auto, doma je to celkom ok, max vyšteknutie na dvere, po susedoch za plotom, ale úplne ok, ako každý pes. Ale to v aute presahuje všetky medze :prd: o to horšie, keď ideme s niekým ďalším v aute alebo keď potrebujem nahlásiť na rampe meno a vrátnik ma nepočuje ani na x-týkrát
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický obojok

Poslaťod dugy » Štv 28.07.2016 7:51

moschino píše:máte niekto skúsenosť s protištekacím?


Ahoj s antištekacim mam skusenosť je to dobra vec ... pes štekne dostane impulz ... a potom si rozmyslí, či to riskne znova .. no má to riziko... stretol som sa totiž aj s tým ,že pes potom nechcel štekať vôbec (nieje to pravidlo strtol som sa s tým 1x z 50 psov čo som to videl použivat a použival )

takže odporúčam no po tom jak das dole odmenit a vycválit aky je sikovny ... a vyvážit tu "negativnu" cast tou pozitívnou :D :fizel: :fizel:

Offtopic: názor je môj osobný :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Elektrický obojok

Poslaťod dugy » Štv 28.07.2016 7:56

BTW .. moja RIA mala skusenosť s elektrikou 2x .. nakoľko vôbec nič na privolanie nezaberalo (s kynologmi 2ma som riesil) raz prišla 4x neprišla ... a na vzdialenosť 15m som ju nevedel odvolať so žiadnej činnosti ... tak sme jej to nasadili po veľmi veľkej mojej nevôli .. a teraz odporúčam .. RIA dostala 2x impuly na 22% (so 100%) a zistila že tudy cesta nevede .. od vtedy s ňou nemám problém na prvé max druhé zavolanie .. no pri nežiaducom správaní .. okamžite prestane keď jej poviem ... takže moja skusenosť a spokojnosť max .. no používam ho aj na inom psovi ale len keď to je už uuuuplne meganutné :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Elis » Štv 28.07.2016 8:40

dugy píše: no po tom jak das dole odmenit a vycválit aky je sikovny ... a vyvážit tu "negativnu" cast tou pozitívnou :D


ale nasazeni obojku nemá byt nic negativního. není třeba nic vyvazovat :nwm:

moschino -nez nejake hokus-pokusy s vodou a vibracemi -ta elekrika je porad nejspolehlivejsi a nejspravedlivejsi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Elektrický obojok

Poslaťod Lindchen » Štv 28.07.2016 8:47

A štekanie inak ti vyhovuje (doma, za plotom)? Či akceptuješ a len auto riešiš?
Pripájam sa k Elis, ak chceš riešiť týmto smerom, protištekací je najefektívnejší na daný problém. Zvyšok ti môže psa zbytočne vystresovať a nebude mu aj tak jasné, že o čom to malo byť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Elektrický obojok

Poslaťod moschino » Štv 28.07.2016 9:48

doam to nejako neriešim, je to len take baf - baf, nič také strašné, úplne iný typ štekania ako v aute. To v aute nie je štekanie, to je doslova plač týraného zvieraťa, nenormálne zvuky :oo: ako keby som mu prechádzala autom po packách pčas toho parkovania. Urobím video, lebo to sa nedá opísať. A mení sa to na štekot postupne, ale začne tým nenormálnym plačom :nwm: beriem, že pes si štekne, aj na parkúre vyštekne, keď beží, ale to je iné niečo, ako toto v aute :prd:
nechcem dávať ani doma, chcem len aby sa naučil byť ticho v aute, nič viac. Kľudne nech si to spojí len s tým autom. Nech si štekne za plotom alebo na cvičáku, to mi je jedno.
Však ani do drive - u do mekáču nemôžem ísť, lebo by ma nepočuli, čo chcem :prd:

a je jedno, či ho mám v kufri na klietke alebo na sedadle alebo pod vlastnými nohami, keď som spolujazdec, vyvádza rovnako :prd: musí byť fakt strašne unavený a hladný a ja spolujazdec a ládovať ho pamlskami, keď je to znesiteľné, že občas vyštekne, ale inak za pamlsky ostane ticho. Väčšinou som ale šofér a väčšinou ideme poobede po tom, čo spal niekam a keď parkujem, vyzerám ako keby som viezla neskrotené divoké zviera, čo nenormálne trpí :ach:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky