Elektrický obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Elektrický obojok

Poslaťod Aris » Sob 29.12.2007 19:28

Čo si o tom myslíte???? A hlavne o tomto???:

- spolahlivé privolanie( KU MNE, K NOHE)
- chôdza pri nohe bez vodítka
-prerušenie nežiadúcej činnosti (FUJ!, NESMIES!)
-odnaučenie najrôznejších zlozvykov
-odnaučenie prenasledovania zvere
-umožnenie mať psa ,,na volno"
-perfektné docvičenie prakticky každého povelu
- špeciálne činnosti pri služobnom, loveckom alebo športovému výcviku

Patria takýmto ľudom do rúk psy???? Dodávam, že pri tomto bola foto smuného goldena s takouto blbosťou na krku.
Ja to vôbec neuznávam a považujem to za istý druh týrania.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod MisheliQ » Sob 29.12.2007 19:43

daj zdroj, odkiaľ to máš

a tak eh začnem!
- spolahlivé privolanie( KU MNE, K NOHE)
psovi umožníte pre Vašu lenivosť zacítiť peknú bolesť na krku, ani sa nečudujem, že spoľahlivé, je to pre ľudí, ktorí sú leniví, zainteresovaní, egoistickí, sebeckí, idiotní..

- chôdza pri nohe bez vodítka
ale s obojkom na krku, fajn, že existuje vec, ktorá nám zaistí držať psa pri nohe, čo takto dať si to tiež na krk, veď nech platí aký pes taký pán

-prerušenie nežiadúcej činnosti (FUJ!, NESMIES!)
ak si nevie niekto dať pozor na psa, ani sa nečudujem, že bude potrebovať takúto blbosť, by som chcela vidieť toho svätca, ktorý nerobí nič, čo nesmie..zakazané ovocie chutí najlepšie, nerob to, čo nechceš aby robili tebe

-odnaučenie najrôznejších zlozvykov
čo takto zistiť príčinu daného zlozvyku a nespoliehať sa na obojky a ešte také, ktoré majú ten najhlúpší význam a spôsob!!

-odnaučenie prenasledovania zvere
načo ste si kúpili psa, ktoré má v krvi duriť zver, prenasledovať ju, naháňať? a načo ste si kúpili psa vôbec? Ak neviete krotiť jeho vášeň zájdite za odborníkom, cvičiteľom, ale určite to neriešte obojkom...to je omedzovanie slobody, neviem ako by vám bolo, keby ste mali na krku stále pripevnený obojok s elektrinou, nebolo by to prijemné, že?

-umožnenie mať psa ,,na volno"
pevne verím, že aj vášmu dieťaťu niečo také zakúpite, len aby ste ho mohli mať navoľno, koľkokrát sa stáva, že dieťa si niekam odbehne, však čo..naháňačka..aj ja som to robila ako malá..a dosť som prekvapená, že som neskončila na reťazi...a pritom som nevedela hovoriť, keďže som mala cez rok, dva a takisto nevie hovoriť pes, aspoň nie našou rečou, ak psovi nerozumieš..a ani sa o to nesnažíš, tak o čom premýšľaš? Nájdi psovi zodpovednejšieho majiteľa, ktorý ho bude ľúbiť a ktorý si k nemu nájde cestu ako si s nim porozumieť..

-perfektné docvičenie prakticky každého povelu
to je teda buzerácia už...to ako keby mňa niekto nútil učiť sa na samé jedntky bez toho, žeby som sama chcela, ak nie je motivácia, správny prístup, ani sa nečudujem, že niekto potrebuje ísť nato sadisticky !! ak so psom niekto nevie cvičiť, nech to nerobí...a nech zájde za psychológom, odobrníkom...obojok nič nevyrieši, psa len viac znechutí robiť daní povel..pes by mal poslúchať, preto, aby mu robilo radosť, že vám to robí radosť..nie preto, že ho k tomu donútila elektrina, ak pes nepočúva, chyba je vo VÁS

- špeciálne činnosti pri služobnom, loveckom alebo športovému výcviku
pri tomto že by niekto používal tú blbosť? to ako fakt? nemá byť táto činnosť dobrou zábavou pre psa a jeho majiteľa? Nemá to byť o súhre? nemá to psa baviť? Nemá? tak načo to s ním potom robiť ak ho k tomu nútiť? v tom nevidím zmysel!!!

majiteľovi, ktorý chce kúpiť tento obojok pre svojho psa, do rúk pes nepatrí, ten by sa mal psom vzďaľovať na 500 metrov!!!!! :hmm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Aris » Sob 29.12.2007 19:52

je to s Pes přítel člověka 9/2007
A http://www.qtest.cz tam by to malo byť. Uplne s tebou súhlasím.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 29.12.2007 20:05

V Amerike je to naprosto bežná vec. Keď som bola na ich e-shopoch, bola som zhrozená. :plac: najmä pri poľovníckom výcviku je to tam normálnejšie, jak mať pušku cez plece. :ach:
Poznám jednoho goldena, na ktorom to "pani cvičiteľka" použila. Výsledok? cvičiteľky sa bál a nenaučil sa nič.
Môj názor je rovnaký ako na ostnáče. Ale to sme drtili už v inej téme.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Sob 29.12.2007 22:38

astarot píše:teraz mi vsetci vynadate a mozno sa somnou zas pohadate ale: 1.NEPATRI to do ruk zaciatocnikovi to je jasne, ani cloveku ktoremu lahko prasknu nervy....
2.pes najprv musi vedet jednotlive povely a psovod si musi byt isty ze im rozumie
podla mna na chodzu pri nohe to nie je dobre pes ma mat radostnu a presnu chodzu a to s elektrinou nie.... , ja osobne som to na psovi mala a mozem povedat ze to velmi pomohlo... pouzila som to na privoalniem prerusenie neziaducej cinnnosti a odlozenie
privolanie- odvolala som ju od hocikadial aj z bitky aj od macky ale ked zacitila vodu sa nedalo.., prerusenie neziaducej cinnosti- no kym ja k nej dojdem a vynadam jej pri tom hovne co prave nasla v krikoch na ulici tak sa nazere a zabudne za co to bolo... ( trest treba do 3 sekuind pes inak nechape ze zaco)
odlozenie- na skuske som si pokazila odlozenie... na treningu a hocikde ma 99% ale akonahle je skuska alebo pretek vie ze jej nic nemozem tak sa plazi zdviha a robi si co chce... tak som ju raz osalila dostala elektrinu pocas preteku ( nepretekalla som len som sa dohodla s usporiadatelom) a dostala slahu od vtedy je pokoj...
vzdy predtym ako som to dala na psa som to skusila na sebe... stacilo jej v kazdej situaci raz maximalne dvakrat a pamaeta si to....
ALE este raz opakujem pes musi poznat dany povel a nepatri to do ruk zaciatocnikom.... ( prosim moc mi nenadavajte poznam vas nazor na to ale jednoducho niekedy sa nieco neda... aj sa da ale mozno na to neni cas mozno by to bolo moc zlozite priznavam je to hlavne z mojej lenivosti) ale v zivote by som to na psa nepouzivala denno denne jej stacilo a verim ze si to pameta na cely zivot...


verím tomu, že takýto istý prístup malý tvoji rodičia k Tebe, ak nie, pevne dúfam, že ho niekedy budú mať..ak nie oni, tak tvoje deti!!!
za 1. načo je hentaká blbosť profesionálovi? ten by si mal vedieť so psom poradiť aj bez toho!
za 2. máš pocit, že ak ten pes dané povely nerobí, tak ich aj tak olváda? pretože z toho čo píšeš som pochopila, že tvoj pes povelom rozumie, ale nechce sa mu ich robiť? Ak nie si začiatočník, ako o sebe píšeš v skrytom slova zmysle, tak ako je možné, že tvoj pes daný povel nerobí? či robí ale nie na 100%?
privolanie, keby si ju mala na stopovačke a privolanie trénovala, tak by si to mala robiť dovtedy, dokým by to nebolo 100% nie? takže do tej bitky sa musela dostať vtedy, keď si ju ty nepozorovala, a máš to, je to tvoj problém, tak prečo jej ty spôsobuješ šoky? hádam nemá právo na svoj život? to musí robiť všetko čo chceš ty aj napriek tomu, že to zrobila, keď si si ty robila čo chceš??!!
prerusenie neziaducej cinnosti...a máme to, znova prípad, kedy si TY proste nedávala pozor na psa a ten to schytal za teba..ak žere výkali chýba jej nejaký vitamín, ktorý si takýmto spôsobom nahrádza, ak o tom ešte nevieš, no ak ide o rozmaznaného psa, niekedy to robí aj akoby naschvál...daj si na ňu lepší pozor a obojok ti bude naprd

a ak už chceš používať nejakú tu elektrinu najprv si over fakty prečo a z akých príčin sa tvoj pes správa tak ako sa správa, mne sa zdá, že ten tvoj pes ťa ma v zadku ale tým, že ty si kupíš nejaku elektrinu naňho si myslíš, že tým budeš mať uňho rešpekt? figu borovú, bude z teba viac stresovaný podľa mňa...ako nevidím žiadne riešenie v hociktorej z takých debilných vecí, ktoré slúžia na ubližovanie psa!!! ovšem niekedy sú možno nejaké výnimky...ale žeby tou výnimkou bol práve pes? pochybujem, príliš sa snaží veci si uľahčovať..
najprv chybu hľadaj v sebe, až potom v psovi..pes je totiž obrazom pána :no: ktovie ako to je u vás doma, či náhodou tynemáš práve rodičov viac-menej na háku

a ešte že ani za boha ma nikto nepresvedčí, že je niečo také účinné..najprv mi to ukážte vy ako to nosíte, až potom ma presviedčajte, nechaj si to na celý deň ten obojok, ovládač od toho, čo čo to je, daj mame abo ocovi a som potom zvedavá

inak ja mám doma teriéra, tí sú známi, že ak niečo zahliadnú, tak sa na to natoľko sústredia, že na privolanie neprídu, proste sú úplne sústredení, čiže nie preto neprídu, lebo nechcu, proste sa zamysleli nad tým, čo sledujú...sústredujú sa..ale časom a trpezlivosťou som dokázala to, že keď ho zavolám tak príde alebo mu dám povel ostaň a prídem poňho..je to z bezpečnostného hľadiska a to mu aj raz zachránilo život, z bytovky, kde som stála vyšiel rotvajler, bez náhubku ale na vodidle, caesar bol na voľno a povedala som mu stoj, pričom pes šiel kolo neho..som ani sama neverila, že sa nepohne...prišla som k nemu a doslova som sa nanho hodila..v ruke som držala blbo vodidlo tak sa mi ho ťažko chytalo, ale proste ostal stáť...myslela som, že umriem..bola som rada, že poslúchol..kebyže mu dam tu elektrinu donho tak sa mi ešte zľakne alebo rovno na rotvajlera zatočí..
a ak by som donho tu elektrinu pustila, ked by bol sústredeny, len preto, lebo ma neposluchol, tak by sa urcite dost zlakol..a o narusenie jeho psychiky nemám záujem...celý oboj s elektrinou, ostnáč je jedna veľká kravina a omyl ľudskej výroby..nebolo to tu dávnejšie, nemusí to byť ani teraz...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod lusy » Sob 29.12.2007 23:09

MisheliQ zaujimave nazory, kazdopadne niektore odveci.
pises, ze pes ma pravo na svoj zivot. ako je to myslene? ako moze si robit co chce lebo je to jeho zivot? urcite aj ty vodis psa na voditku. preco ho tym tyras??? preco ho ucis povely??? nechaj ho slobodne zit.
co sa tyka tej 100%-tnosti, tak musis brat do uvahy, ze je to len zviera. takze spoliehat sa na nejaku 100%-nost je trosku moc. a uz ked pises o tej stopovacke, tak ti moze pes aj na tych 100% makat a das mu ju dole a hups. on ta neposluchol??? takze ta rada bola tiez taka...
a respekt??? kupenim obojku si ho neziska mas pravdu. ale o to ani vobec nejde. ona pisala, ze je to viac z lenivosti a ulahcenia si roznych veci. keby si citala pozornejsie, tak ide o vycvik nie o respekt.

inak ja mám doma teriéra, tí sú známi, že ak niečo zahliadnú, tak sa na to natoľko sústredia, že na privolanie neprídu, proste sú úplne sústredení, čiže nie preto neprídu, lebo nechcu, proste sa zamysleli nad tým, čo sledujú...sústredujú sa

co je toto za blbost??? co sa tyka toho pripadu s tym rotvikom, tak naco by si chcela pouzit elektrinu??? ved si mu dala povel zostan nie? a to pocuvol ako tvrdis, tak naco elektrina?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod MisheliQ » Sob 29.12.2007 23:33

lusy píše:MisheliQ zaujimave nazory, kazdopadne niektore odveci.
pises, ze pes ma pravo na svoj zivot. ako je to myslene? ako moze si robit co chce lebo je to jeho zivot? urcite aj ty vodis psa na voditku. preco ho tym tyras??? preco ho ucis povely??? nechaj ho slobodne zit.
co sa tyka tej 100%-tnosti, tak musis brat do uvahy, ze je to len zviera. takze spoliehat sa na nejaku 100%-nost je trosku moc. a uz ked pises o tej stopovacke, tak ti moze pes aj na tych 100% makat a das mu ju dole a hups. on ta neposluchol??? takze ta rada bola tiez taka...
a respekt??? kupenim obojku si ho neziska mas pravdu. ale o to ani vobec nejde. ona pisala, ze je to viac z lenivosti a ulahcenia si roznych veci. keby si citala pozornejsie, tak ide o vycvik nie o respekt.

inak ja mám doma teriéra, tí sú známi, že ak niečo zahliadnú, tak sa na to natoľko sústredia, že na privolanie neprídu, proste sú úplne sústredení, čiže nie preto neprídu, lebo nechcu, proste sa zamysleli nad tým, čo sledujú...sústredujú sa

co je toto za blbost??? co sa tyka toho pripadu s tym rotvikom, tak naco by si chcela pouzit elektrinu??? ved si mu dala povel zostan nie? a to pocuvol ako tvrdis, tak naco elektrina?

odveci? neviem kto tu je odveci :no: ty čo napíšeš ako vtip, že by si taký obojok chcela alebo ja, čo napíšem svoj názor..sa zamysli
a to nie je blbost, teriera asi nemáš čo? takže vieš houby o terieroch asi
no veď poslúchol ale to som myslela, ze keby neposluchol, tak podľa toho by som potom mala použiť elektrinu potom, ak by som mala ten obojok, a to som uviedla príklad ako asi by reagoval

a to, že má právo na život som nemyslela vôbec tak ako to píšeš ty, vidno, že človek väčšinou chápe tak ako to chápať chce...kebyže sa psa neučili povely, musel by byť celý čas na vodidle, pretože by nepočúval, povely psovi častokrát zachrania život, posúvaju ho v jeho inteligencii ďalej, pretože tým s učia a rozumejú akoby cudziemu jazyku, nášmu ľudskému...rozvíjajú svoju osobnosť...rôznymi cvikmi a podobne..ale slobodný život som myslela taký, že ho niekto nebude cvičiť na elektrine! na ostnačoch atď..to je obmedzovanie slobody, pretože je k tomu nútení to urobiť, lebo už viacej nechce zažiť túto nepríjemnú skúsenosť...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod lusy » Ned 30.12.2007 0:00

myslim, ze v tom tvojom pripade s rotvikom pouzitie elektriny by ten pes nepochopil.

ale slobodný život som myslela taký, že ho niekto nebude cvičiť na elektrine! na ostnačoch atď..to je obmedzovanie slobody, pretože je k tomu nútení to urobiť, lebo už viacej nechce zažiť túto nepríjemnú skúsenosť...


myslim, ze k tomuto si si odpovedala par riadkov predtym:
...kebyže sa psa neučili povely, musel by byť celý čas na vodidle, pretože by nepočúval, povely psovi častokrát zachrania život


a z toho vyplyva, ze tie povely musi aj chapat a vykonavat. a prave k tomu dokonalejsiemu vykonaniu ona pouzila tu elektrinu.

a mas pravdu, teriera nemam, mam "len" bradaca. ale snad sa tu nebudeme dohadovat, ktora z tychto dvoch ras je horsie cvicitelna.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 30.12.2007 8:11

Astarot: podľa toho čo píšeš o tvojej čiernej, tak mám dojem, že je nevyrovnaná, agresívna a zrejme aj stresovaná (koľko krát od teba odkloní hlavu, ak sa k nej zohneš, oblíže sa na nose, zýva, atď - signály, ktorými sa ťa snaží upokojiť). A ja si myslím, že ak niekto chce tieto pomôcky používať, tak na vyrovnanom a tvrdom psovy (tým to ale neschvalujem, vravím len v rovine "čo ak"..), a tvoja fenka podľa popisu nieje ani jedno ani druhé.
Osobne by som šla inou cestou, pretože toto jej pridávať nemusí. Šla by som na ňu komplexnejšie, hľadala príčínu v tom, prečo sa tak chová. Niesi na pretekoch náhodou nervózna ja ty? Určite áno, lebo chceš aby ste boli dobré, ale tušíš že to zas možno nevýde. A to sa prenáša aj na ňu. Lenže toto el. obojok nevyrieši. Poviem príklad, bolí ťa hrdlo, dáš si pastilky, a prestane. Ale neodstránila si pôvodnú príčinu, čiže niečo v tebe, napríklad oslabený organizmus.
Takže to že zvládne povel, napríklad pomocou tohto, isto nieje všetko, pretože v bežnom živote musí nosiť koš a je agresívna. Takže radšej by som sa najprv zamerala iným smerom, ako na povel. Radosť nebude mať s povelu, ale s normálneho života medzi psami. A potom môžete stavať navrch.
Lebo trošku mi to pripomína prílišné drtenie súťaží na úkor bežného života. Nebolo by zrejme odveci sa vrátiť nohamy na zem a pozrieť sa pravde do očí a povedať si, či chcem mať so spíka povelový stroj, ktorý mi bude prinášať úspech a ostatné mať naháku, alebo radšej najprv psa, ktorý sa vie plnohodnotne zaradiť do spoločnosti a má radosť so života medzi svojimi bez košíka a rubanice na každom rohu. Lebo moc iné od teba nečítam,, ako že nervózny koker, šlahnutý koker a agresívny koker. Nechceš najprv podchytiť toto a potom s usmiatym a vyrovnaným psom robiť súťaže? To by ale na nejaký čas znamenalo vzdať sa súťaženia a rýchleho napredovania, ktoré ti určite istým spôsobom s prepáčením robí dobre, len je to trochu na úkor čiernej.
Toľko môjho už obligátneho selského rozumu :smile:
p.s. ak som niečo prehliadla tak promiň, len sa snažím vychádzať s toho, čo píšeš.

Neviem, a nebolo by možné ten koš proste zložiť? Lebo pes pri tom ako sa snaží komunikovať s iným psom hodne používa mimiku tváre a pyskov, čo jej koš pomerne slušne znemožňuje. Tým pádom je odkázaná len na oči, uši, celkový pohyb hlavy a tela. A papuľa, v tomto prípade pomerne dôležitá, je mimo hru, druhý pes ju nevidí a ona si môže "myslieť" že ju druhý pes ignoruje a preto pristúpi na tvrdšie opatrenie, že ho odoženie fyzicky aj s "komentárom" čo na útlocitného majiteľa jazvečíka nemusí pôsobiť dobre.
Je úplne normálne keď psy po sebe chňapnú v istých prípadoch (chňapnutie ako napomenutie, nie sústavné potrhanie protivníka).. ja viem, tomu druhému majiteľovy sa to normálne zdať nemusí, ak považuje za dobrého psa len toho, ktorý nikdy nešteká a chodí zásadne pri nohe a na druhého psa sa nai nepozrie.. toto dobre poznám :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rony » Ned 30.12.2007 10:01

astarot pochopila som to správne tak že psík je na teba nesústredený ale sústredí sa na nejakú vec ktorá je pre neho v tom momente zaujímavejšia?? Ak áno, tak podľa mňa je oveľa rozumnejšie používať napr. clicker. Elektronický obojok nie je správne riešenie, pri dlhodobejšom používaní môže u psa vyvolávať poruchy správania.
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Poslaťod MisheliQ » Ned 30.12.2007 11:09

lusy píše:myslim, ze v tom tvojom pripade s rotvikom pouzitie elektriny by ten pes nepochopil.

ale slobodný život som myslela taký, že ho niekto nebude cvičiť na elektrine! na ostnačoch atď..to je obmedzovanie slobody, pretože je k tomu nútení to urobiť, lebo už viacej nechce zažiť túto nepríjemnú skúsenosť...


myslim, ze k tomuto si si odpovedala par riadkov predtym:
...kebyže sa psa neučili povely, musel by byť celý čas na vodidle, pretože by nepočúval, povely psovi častokrát zachrania život


a z toho vyplyva, ze tie povely musi aj chapat a vykonavat. a prave k tomu dokonalejsiemu vykonaniu ona pouzila tu elektrinu.

a mas pravdu, teriera nemam, mam "len" bradaca. ale snad sa tu nebudeme dohadovat, ktora z tychto dvoch ras je horsie cvicitelna.


ja som vôbec netvrdila, že teriér jer horšie cvičiteľný :no: to máš odkiaľ?
a ak k tomu, aby pes chápal danému povelu a aj ho vykonával, musí použiť elektrinu, tak prepáč, ale to je úbohé...
stále som nepochopila na čo narážaš..pre mňa za mňa nech si hockto učí psa na elektrine, ale to je ako keby nejaký rodič zavesil decku na krk obojok s elektrinou, keďže psy majú inteligenciu dvojročného decka..to by som chcela vidieť to "SUPER" dieťa

ak máš pocit, že psa naučíš na povely týmto drastickým spôsobom, tým, že mu uštedríš takú ránu, tak pekne...fakt ten človek môže o sebe tvrdiť ako veľa dokázal, no bravo..neviem o čo ti ide, ale proste nijako mi nedokážeš, že to čo píšem, je blbosť...pre teba možno, ale to je už tvoja vec

Ulfheiðr píše:Astarot: podľa toho čo píšeš o tvojej čiernej, tak mám dojem, že je nevyrovnaná, agresívna a zrejme aj stresovaná (koľko krát od teba odkloní hlavu, ak sa k nej zohneš, oblíže sa na nose, zýva, atď - signály, ktorými sa ťa snaží upokojiť). A ja si myslím, že ak niekto chce tieto pomôcky používať, tak na vyrovnanom a tvrdom psovy (tým to ale neschvalujem, vravím len v rovine "čo ak"..), a tvoja fenka podľa popisu nieje ani jedno ani druhé.
Osobne by som šla inou cestou, pretože toto jej pridávať nemusí. Šla by som na ňu komplexnejšie, hľadala príčínu v tom, prečo sa tak chová. Niesi na pretekoch náhodou nervózna ja ty? Určite áno, lebo chceš aby ste boli dobré, ale tušíš že to zas možno nevýde. A to sa prenáša aj na ňu. .

k tomuto súťaženiu...moja kamoška dostala ako štvrtáčka šteniatko bígla, sučku...volala sa Emi a ako tak rástla, kamoška si s ňou predstavovala, že raz s ňou bude cvičiť agility..a tak sa aj vlastne stalo, kamoškina teta robí v jednom z agility klubov a cvičí tam aj so svojim psom /nemecký ovčiak s dlhou srsťou, s PP vylúčený z chovu pre dlhú srsť, agresívny NO ktorý skáče do každého psa/ ...začalo to celkom v pohode, kamošku to chytilo, lenže Emi vôbec...z toho čo mi kamoška vravela som mala pocit, že Ema je z nej vystresovaná, vždy keď išli súťažiť, kamoška bola už úplne nervózna a z čoho? no z toho, že jej pes neprejde všetky prekážky tak ako má a že ju nebude poslúchať a bude jej utekať..to sa však aj stalo, Ema bola vystresovaná a bezpečie videla v tom, že ujde...a to kamošku dosť vytáčalo, bola znechutená keď mala s Emou cvičiť...a ako to dopadlo? na emu sa vykašlala, pretože nech robila čo robila, nech sa o ňu starala aj 24 hodin denne, proste nerozumela jej...ema ju už ani neposlúchala, počúvala kamoškinho dedka, pretože v ňom videla vyrovnaného vodcu, ktorý rozumie jej potrebám..a kamošku počúvala iba keď jej dala cez papulu..lenže zase, tu nebola chyba v psovi, ale v nej...a teraz má kamoška ďalšieho psa, pudla /túto rasu som jej poradila ja, pretože pudel je dosč učenlivý pes/ a tiež s nim chodí na agility, tak dúfam, že to tak už nedopadne...ema ostala u kamoškinho dedka a žije si spokojným nestresovým životom.../agility by už ďalej však nemohla cvičiť, pretože má problémy s kĺbami a s nadváhou...ale podľa mňa to má spôsobené tou nervozitou zovšadiaľ.../ hm

astarot píše:uz to nepouzivam.... uz sa snazim hladat problem aj vo mne nie len v nej... misheliQ som si ista ze povelu rozuvmie ale urcite to poznas mas teriera vie co to znamena mozno by aj reagovala ale ved naco tu je nieco zaujimavejsie a to privolanie na stopovacke neviem co tp poznas ale niektory psy uz stopovacku poznaju i ked ju maju tak sa od teba nevzdialia na meter aj kebz neviem co....
a to s tym kosom.... nenosime ho ani tak kvoly tym bitkam to uz je lepsie uz ich nevyvolava to uz sme dosiahli ale este stale ked k nej dojde pes a moc dlho obtazuje hlavne ked na nu poklada packy sa jej to nepaci... a kos uz len s bezpecnostnych dovodov, kvoly sprostemu zakonu, a kvoly tomu aby sa niekde dobre nenazrala.....
lusy nie je to boleset je to skor len neprijemne...

no tak viem, že proste na psa treba akoby nečakane...lebo aj moje psy vedia kedy sú na stopovačke a držia sa pri nohe a keď nie sú na stopovačke, tak je to s nimi ťažšie /najmä so psom u babky/ ale tak isto je to potom s náhubkom...je fajn, že chceš zabrániť útočeniu ale najprv by si mala pochopiť prečo to robí..napr. môj pes útočí ľuďom na nohy, z ničoho nič na nich vyletí a snaží sa ich chytiť za nohy, a to je chyba..nemal by to robiť, lenže v mojom prípade mi vôbec náhubok nepomôže, možno len tak, že ho bude musieť stále nosiť, pretože ho to podľa mňa viac vyburcuje, keď mu náhubok zložím, tak bude ako utrhnutý z reťaze...ale ja viem prečo to robí, je to moja chyba..a snažím sa ju napraviť...dlhšie som nad tým rozmýšľala prečo to robí...a prišla som na jedno, že to robí z dlhej chvíle, keď chce, aby som si ho všimla..pretože keď to spraví, vie, že si ho všimnem..dosiahne, čo si zaumienil vlastne, ale keď si ho všímam, do ľudí vôbec neútočí...a napr. nikto okrem mňa nemôže mať Caesara na voľno, pretože je tu znova ten problém, že útočí..ale to ma tiež svoju príčinu, necíti sa bezpečne..keď s nim mamka ide von, je to samí chaos, keď s ním ide tatik von, tak to sa ešte dá..to je v pohode..a keď sestra, tak to sa tiež dá..ale pri mamke je to horor...lenže všetko pramení od mamky, ona vie, že bude štekať, trhať vodidlom /moja mamka nevie so samonavíjacim vodidlom vôbec narábať/, útočiť..a je nervózna z toho, a to sa prenesie na psa..podľa mňa väčšina našich pocitov sa prenáša aj na psa, či to chceme alebo nie..

a Rony, pravda pravda
a súhlasím s Ulf
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 30.12.2007 12:54

astarot píše:
Ulfheiðr píše:Neviem, a nebolo by možné ten koš proste zložiť? Lebo pes pri tom ako sa snaží komunikovať s iným psom hodne používa mimiku tváre a pyskov, čo jej koš pomerne slušne znemožňuje. Tým pádom je odkázaná len na oči, uši, celkový pohyb hlavy a tela. A papuľa, v tomto prípade pomerne dôležitá, je mimo hru, druhý pes ju nevidí a ona si môže "myslieť" že ju druhý pes ignoruje a preto pristúpi na tvrdšie opatrenie, že ho odoženie fyzicky aj s "komentárom" čo na útlocitného majiteľa jazvečíka nemusí pôsobiť dobre.
Je úplne normálne keď psy po sebe chňapnú v istých prípadoch (chňapnutie ako napomenutie, nie sústavné potrhanie protivníka).. ja viem, tomu druhému majiteľovy sa to normálne zdať nemusí, ak považuje za dobrého psa len toho, ktorý nikdy nešteká a chodí zásadne pri nohe a na druhého psa sa nai nepozrie.. toto dobre poznám :ua:

ked stretneme psa davam jej ho dole... jednak aby sa mohla branit keby nieco a ked sa hraju tak nech ho nim nedotrieska... zo zacaiatku som ju nechapala ona ked sa tesi tak pri tom vrci....


tak potom, nieje nič tak čierne ako vyzeralo. teda okrem čiernej :no:
Aj Viggo zvykne vrčievať keď sa teší, záleží, či sa pri tom tešení aj hraje a niečo vláči, alebo len tak sa vytešuje :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Trestanie:vykricnik:

Poslaťod videoc » Pon 28.04.2008 21:46

tak toto uz je sila
Elektronický obojok na psa - predĺžená ruka pána
Aj do výcviku psov už preniká elektronika, a to v podobe zariadenia na obojku, ktoré fixuje u psa pánov povel pomocou elektrického výboja. ...
http://www.obroda.sk/clanok/29584/Elekt ... ruka-pana/
videoc
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Bardejov

Re: Trestanie:vykricnik:

Poslaťod Silwuska » Uto 29.04.2008 10:43

Jojo...hlavne je pecka ze sa tym da zvladnut pes ktory vrci, cerí zuby a jezi srst :pac: :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ostnáč

Poslaťod Igor » Uto 09.06.2009 9:53

No a k elektrickým obojkom, keď už som sa tak rozbehol - je to úplne ten istý prípad. Medzi laikmi a neznalými ľuďmi je moderná desná nenávisť k elektrickým výcvikovým prostriedkom. Ani nevedia prečo, len za to, že počujú slovo elektrika. Myslia si asi, že to tým psom dáva silnoprúdové šupy do tela.

Ale každému inteligentnejšiemu človeku musí byť jasné, že je to len prvá pudová emocionálna reakcia na niečo, čo na pohľad vyzerá tak agresívne. Poznám x ľudí ktorý nevyskúšali ani konvenčnejšie výcvikové prostriedky, majú totálne nevychovaného jorkširáka ktorý každého hryzie, ale so zanietením hodným aktivistu greenpeace odsudzujú ostnáče a elektriky a keby v živote videli figurantský bič tak by ich asi rovno vystrelo :-)

EO - keď je použitý správne a tak ako sa má, môže byť užitočnou výcvikovou pomôckou. Je to zasa na samostatnú debatu, ale mám obavu, že je to úplne rovnaký prípad ako ostnáč. Čiže keď vyriešime ostnáč, zároveň vyriešime aj EO. Princíp je v tom, že najskôr treba vedieť, až potom súdiť.

Klub chovateľov dalmatínskych psov - http://www.dalmatian.sk | Doberman klub SR - http://www.dobermann.sk
Kynologický klub Staré Ihrisko - http://www.kksi.sk | Kynologický klub Ekoiuventa - http://www.ekoiuventa.sk
Igor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 213

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky