Kňučanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Kňučanie

Poslaťod Gombicka333 » Str 15.04.2009 17:22

Trošku zasiahnem medzi vašu tému ale aj ja mám problém s mojim cavalierom ...keď ideme na prechádzku prechadzame sa pomedzi ulice no a on stáááále ale stáále kňučí !!!on chodíí okolo nás ako zmyslov zbavený a kňučí a kňučí a kňučí !prihovorím sa mu a on je nachvíííločku tichu ale potom zas !...ani ho nič nebolí , ani mu nikto neubližuje a on fuurt kňučí...jaa už neviem :ua:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Ukňučanec

Poslaťod Lena » Str 15.04.2009 19:24

a to ste na prechádzke a len tak z ničoho nič začne kňučkať?

Inak mimochodom ešte k mojmu učeniu itara.... učím ho na von a už nie je až taký hrozne ukňučanec---teda keď vycíti že sme doma tak si neodpustí ale inak je v klude... :jupi:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Ukňučanec

Poslaťod Gombicka333 » Štv 16.04.2009 13:46

noo tak nejak ..... :ua:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Ukňučanec

Poslaťod Lena » Štv 16.04.2009 16:51

no ja neviem ale myslím že mu musí niečo byť....nejaké bolesti,strach alebo ja neviem....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Ukňučanec

Poslaťod Gombicka333 » Pia 17.04.2009 6:44

nie nie nič mu nieje to viem určite ale on akokeby ked nemá v blízkosti nejakeho psa (na prechádzke) začne kňučat :ua: ....ale doma to nikdy nerobí iba ked sme na prechádzke
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Ukňučanec

Poslaťod Lena » Pia 17.04.2009 7:00

no tak si musíte zaobstarať druhého psíka do partie :no: nám takto kňučal NO ale to bolo preto že sme ho vždy vytrhli od otca a vzali raz za čas von a on sa z toho tešil ale to je teda iný prípad...
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Ukňučanec

Poslaťod Gombicka333 » Pia 17.04.2009 13:27

Tak druhého mi asi rodičia nedovolia ledva mi dovolili jedného :ua: ....ale ja by som proti tomu nemala nič :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Ukňučanec

Poslaťod renqa » Pia 18.09.2009 8:35

Ja mám taký problém, že môj pes v kuse kňučí. Teraz bývame u otca a aj tu v činžáku majú psa. Stále tu cíti nejaké psy aj háravé fenky a vkuse chodí ku dverám, pýta sa von a kňučí. Ja už neviem čo robiť? Priznám sa, že už som s nervami v koncoch, najradšej by som mu jednu capla. :ua: Ráno sme boli asi polhodku von aby sa unavil, ale stále len ňuchal a kňučal a zháňal psy. Prišli sme domov a odvtedy len kňučí a kňučí. Keď ho chcem niečím zamestnať, odíde ku dverám, tam si ľahne a kňučí... Nechápem to... :nwm: Prosím poraďte mi, čo s tým? Ďakujem.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Ukňučanec

Poslaťod Hanka 1 » Sob 19.09.2009 9:15

Půl hodiny, aby se unavil? Kdybys řekla dvě hodiny, bylo by to určitě lepší. Za půl hodiny se tak akorát rozhýbe k nějaké aktivitě. Seznam ho s pohodovými pejsky, nech ho, aby si s nimi pohrál, aby měl dost psí společnosti. Celkově ho nauč, že projevy typu já chci a já nechci, mezi které patří i to kňučení, jsou něco, na co mu kašleš z vysoka. On chce tohle, ty chceš zrovna ale něco naprosto opačného. V klidu, vlídně, ale důsledně bude po tvém.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ukňučanec

Poslaťod renqa » Sob 19.09.2009 10:05

On dve hodiny vonku v pohybe ani nevydrží. On je taký lenivec. :lol: Tak sme to dnes vyriešili tak, že sme boli ráno vonku na 20 minút, potom si asi polhodinku oddýchol a išli sme zase. Teraz je kľudný a už oddychuje. Budeme to musieť asi takto praktizovať... :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Kňučí na prechádzke

Poslaťod Gombicka333 » Ned 27.12.2009 18:31

Ahojte ... neviem prečo ale Koky stále ked ideme po ulici a štekajú na nás psy tak Koky začne kňučať .. Nevyzerá žeby sa bál lebo nemá ani stiahnutý chvost ani nič normálne ide . Ale zdá sa mi že je taký roztržitý a nesvoj a behá na vodítku z jednej strany na druhú a pritom kňučí ... Prečo to robí ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Kňučí na prechádzke

Poslaťod meraja » Ned 27.12.2009 18:34

Asi je nervózny a chce bežať za nimi
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kňučí na prechádzke

Poslaťod denyho slniecko » Ned 27.12.2009 19:04

ak su to jeho "kamosi" mozno sa s nimi chce hrat ako hovori meraja.
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Kňučí na prechádzke

Poslaťod Gombicka333 » Ned 27.12.2009 19:38

nie to su uplne cudzí psi ... proste mi len ideme po ulici a za branami na nas štekaju psi a Koky pi tom kňučí a neviem prečo :nwm:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Kňučí na prechádzke

Poslaťod kikula22 » Ned 27.12.2009 19:41

Toto by aj mna zaujímalo. Bubo to síce nerobí ale ked vidím na prechádzke dákeho psíka čo sa nervózne pohybuje na vodítku a pritom si poknučkáva tak mi to pripadá akoby sa psík na niečo velmi tešil alebo bol nervozny a dačo ho vyvádzalo z miery.

Mna by zaujímalo aj že napr. sme s Bubom vonku a zrazu k nám priletí dalmatin. Je celý vystretý ,vrtí chvostom a prito si poknučkáva. Bubo vtedy väčšinou stiahne uši dozadu a odvracia hlavu(konejší? ) . Potom zrazu obidvaja odskočia a dalej sa veselo hrajú.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov