Kňučanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Štv 29.03.2018 7:45

no presne takto to u nas je. po rokoch sa mi akurat podarilo vyriesit jeho knuranie ked niekam ideme, ale to tiez neslo tym stylom, ze pokial sa neukludnis nikam nejdeme
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Štv 29.03.2018 7:59

knukanie je veru tazko odstranitelne - psovi sa tazko vysvetluje, co je zle, si to akoby neuvedomuje... ale na druhu stranu - za vrestanie som povazovala stekanie a to si neviem predstavit, ze by som nechala psa sustavne vyblakovat vedla mna a neumlcala ho...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod clupko » Štv 29.03.2018 8:04

ja som knucanie tiez vzdala... avery vrieska v aute, ked ideme na zname miesto alebo ked je hrbolata cesta (lebo to sa asi ide na pole alebo vylet, ze) alebo ked kdekolvek zastavime.
priznam sa, ze tym, ze on je v kufri a ja za volantom, tak som zas tych rieseni moc nevyskusala - ale co narobim ine nez A) pockam az prestane sam, dovtedy nevystupim, B) dam mu nejaky povel alebo konecne C) spytam sa Sustu na seminari :lol:
kricat na neho nepomaha, dat mu sadnut alebo ticho pomoze na pol sekundy. skusala som ho nechat stekat a potom dat ticho, ale on v aute nechce stekat.
Susta na to povedal, ze bud ist na pole a vozit sa po hrbolatej ceste niekolko hodin, prezit extinction burst, a MOZNO to pomoze. alebo to nechat tak. ten pes vobec nevie, ze knuci. je to trochu ako kebyze vezmete male dieta do disneylandu a pokusite sa mu zakazat usmievat sa - proste sa tesi, robi to mimovolne. kedze je to v aute, je to relativne neskodne, neotravuje to susedov, tak som to nechala tak.
akoze, obcas mi nervy tecu, ale co uz. to asi aj tym par ludom, ktorych obcas odvezieme, ze? :angel:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Štv 29.03.2018 8:06

No hej mala som to inak popisat. pre mna to vrestanie je nenustale knuranie, ktore je bud uplne tiche, alebo totalne az usi drasajuce podla stavu v akom je. on stekavy nie je, a ak vresti, pozna povel ticho, to je to najmenej.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Štv 29.03.2018 8:06

No hej mala som to inak popisat. pre mna to vrestanie je nenustale knuranie, ktore je bud uplne tiche, alebo totalne az usi drasajuce podla stavu v akom je. on stekavy nie je, a ak vresti, pozna povel ticho, to je to najmenej.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Štv 29.03.2018 8:09

clupko, on si len vytvoril reflex - cesta autom = zabava. ak sa cesta autom nebude rovnat zabava, resp z 10 ciest 8 ciest neznamena nic, tak to vyprcha... takze toto nie je neodstranitelny pripad zrovna - len proste ak si clovek zrata usilie, ktore do toho treba vlozit (a zrata si pocet zbytocne najazdenych km..), tak je jednoduchsie to proste pretrpiet...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod Slausa » Štv 29.03.2018 8:23

Mám riadnu chuť dať dnes Rokáškovi za toto celý kus tej hovädziny. :pusa: On je v aute pekne tichúčko, len sa obzerá, píska len keď vidí psa, ale to stačí poď, ideme a prestane. A ak aj náhodou kňučí, tak je to len také tiché pískanie, nič hlučné
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kňučanie

Poslaťod clupko » Štv 29.03.2018 8:33

wer píše:clupko, on si len vytvoril reflex - cesta autom = zabava. ak sa cesta autom nebude rovnat zabava, resp z 10 ciest 8 ciest neznamena nic, tak to vyprcha... takze toto nie je neodstranitelny pripad zrovna - len proste ak si clovek zrata usilie, ktore do toho treba vlozit (a zrata si pocet zbytocne najazdenych km..), tak je jednoduchsie to proste pretrpiet...

zaujimave, ze prvy rok vacsinu ciest autom pregrcal, a aj tak sa tesil :heh: on sa tesi, aj ked ideme len nieco rychlo vybavit a nechame ho v aute cely cas. tym chcem povedat - hovoris, ze ked 8 z 10 ciest nebude nic znamenat, tak to vyprcha. co to je "nic"? :lol: on uz ma asi tak silno zafixovane, ze auto = zabava, ze je jedno aj kebyze kazdy den cely mesiac ho len preveziem a vratime sa domov, nic by to nezmenilo. system nepravidelnych odmien, nie? ked nikdy nevie, kedy bude ta odmena, jackpot, tesi sa a ocakava to vzdy :lol: u nas je psaci program (cvicenie, vylety) asi tak 50% ciest autom, zvysok sa vezie len preto, ze ideme nieco vybavit a nechceme ho nechat doma.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Štv 29.03.2018 8:42

stale malo... skus absolvovat tabory, ze pes bude tyzden v aute. vikendove preteky, kde pes je v aute... ak je auto rutina, tak to zarucene vyprcha. to je to iste, ako pobyt doma... ak sa nic nedeje - spi. neknuci cely cas vnutri (teda predpokladam, kedze spominas vyslovene auto)

pre mojho psa bolo auto druhy domov, travil tam fakt vela vela vela casu. a knucavy bol tiez, ale bezne v aute neknucal. len ked sme sli na cvicak - to bola presna trasa. a naucil sa ju, aj ked sme sa prestahovali. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 8:47

Moj pes najviac kvici, ked sa boji, ze ho necham sameho v cudzej zemi. Cize pri vystupovani z auta, pri privezovani niekde (schopny vydavat zvuk nonstop, kym sa pren nevratim - pri nechani navolno je ticho, kym sa nahodou niekto neobjavi), pri vyvreti ho niekde (kludne aj doma :pac: )...
Ale napr. Hugo tiez v aute piskal, ked vedel, ze sa ide k vode a bude vystuppovat - to je to, co pise wer, ak zistil, ze nebude zabava v dany den, lebo proste sa nieco vybavuje a nejde von pri kazdom zastaveni, tak kaslal na to. Ale ked vedel, kde sa ide, lebo to spoznaval, alebo citil vodu, tak sa nechal pocut, aby sme ho nezabudli vytiahnut. Ale to bolo tak tichucke a hlavne kludne, on maximalne sa raz otocil v kufri a preslapol nohami (on len vydaval pisk pri vydychnuti, sme to aj volali, ze piska), ze to bolo skor zlate, nez neprijemne :heh: Ten zvuk nerusil nikoho. Tento proste kvici ovela razantnejsie a ak nepomoze, tak huci, snazi sa vystekat svoju volu do sveta a hlavne do toho dava energiu aj v uzavretom priestore (schopny sa napr. uviazany priskrtit a skoncit s hlavou na podlahe, pretoze skrati voditko uviazane pod sedackou tak, ze sa uz nedokaze pohnut - ale myslim, ze tym sa poucil, to uz dlho neurobil a hlavne nie, ked ostane v aute sam :haha: ).
Ale blavinat - to u neho fakt jedine pomaha, rucne strucne mu zavret hubu a dat mu najavo, ze ak bude pokracovat, tak ho nebude boliet len ta huba. Ja na neho nemam nervy :prd: A chcem psa, co ovlada povel ticho. To je pre mojho neznamy povel, aj ked vzdy padne predtym,nez mu plesknem po usoch, samotny povel nestaci, reaguje len na to plesknutie, povel si mozem nechat :haha:
Ale tak v aute uz sa to da, to cerim zuby na neho uz vopred a ak dieta nezacne robit bordel, tak sa snazi ovladnut aj on :heh: Ale nechat ho kdesi v cudzej zemi... Lepsie to napr. zvladne navolno ako uviazany so stanom ci sam uviazany :heh: Navolno to da aj potichu v pohode, kym niekto nepride, ale uviazany ci so stanom to neda potichu nikdy :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Štv 29.03.2018 8:49

Me Eliska taky knuci /huci - teda -rada by. Ma k tomu docela hodne sklony.
A tvrdila bych, ze s tim nejde nic delat, kdybych nezazila opak...
Delame to s temi psy my, majitele. A asi si to ani neuvědomujeme.

Protože po dvou týdnech, co byla kdysi Eliska na hlidani na hotelu jsem zazila takove prozreni :-D ze muj uknuceny pes proste mlcel - ale hlavne, byl v klidu!

Jsem prijela, privitaly jsme se hodne hlasite:-D venku - sla zpatky na sve misto a ja pila kafe 2 metry od ni a ona natazena na zadech a s plysakem pod hlavou v klidu hnípala...
z labila byl najednou skoro normalni pes.

Ono i na ten hotel se dostala, protoze se mi docela rozsypala. Byla tak vypsychovana z domova, ze kamoska rozhodla, ze si ji odveze...
( ja o berlich, na baraku cizi remeslnici a pes nebyl kam zavrit )

Od te doby to vazne resim všechno jinak -prestala jsem kolem psu skákat, mají nastavena pravidla -mista.
Když jsem si nechala stene -rovnou se postavil i novy kotec.
Nejsou v nem, ale znaji ho, povazuji ho za "mistecko" - a ja mam moznost je zavrit bezpecne, když se něco deje. ( ELiska to dřív neznala).
V aute jezdi v přepravkách. Neutesuju, neokrikuju - když piskaji hodim přes prepravku v aute deku a jdu na pul dne pryc...takze uz je ticho :lol:

Výsledek je ten, ze jsou mnohem klidnejsi a spokojenejsi.

Eliska ted uz vlastne knuci jen na nástupech na závodech. Ale to se tesi na igelitku a to uz muze :-D :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 8:53

Inak toto natazenie na zadech... To je vec, co u krpateho ja nevidim, Hugo tak prelezal nekecam 80% casu... S nohami do luftu, vetral gule. Tento NIKDY NIKDY NIKDY to neurobi ani v pelechu, ani vonku, ani na posteli, nikde... Len na mne (akoze naozaj mne na bruchu ci hrudi) alebo tesne pri mne, ze sa ma dotyka. To do tej pozicie ide okamzie, akoby len na to cakal, ze konecne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Štv 29.03.2018 10:12

ja pouzivam klietky, ked viem ze napriklad ma prist navsteva, ktoru nedaju, tak zavriem do klietok a v pohode. uvrestany pes tam drzi hubu.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod pigie » Štv 29.03.2018 10:25

Moj sa v klietke zblazni este viac, on z nich ma nejaku traumu alebo co. Ja ho zatvaram do pracovne, kde so mnou travi najviac casu s niecim dobrym do huby, ale ked dozere, tak citi potrebu sa socializovat a oblacat dotycneho :heh: Tak zacne kvikat za dverami :haha: Teraz ich necham pootvorene a on vyleze, ked to predycha a odpada aspon knucanie za dverami. Ale zalezi len od dotycneho, ze co bude, teda nie od neho priamo, ale od sympatii, ktore k nemu chova Fry, co bude dalej :heh: Ale ten stres z prichodu neznameho sa tak minimalizoval.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Štv 29.03.2018 10:25

a zkouseli jste nekdy -samo když ten pes ještě není uplne vytoceny -vzit svoji mikinu/jeho pelech venku- a poslat psa na takovehle "místo"?
Eliska třeba jezdila s plysakama cela leta - zvykani ji uklidnovalo.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov