Kňučanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kňučanie

Poslaťod aNeMiC » Uto 10.02.2015 17:38

no, flegmatickejším sa nedá naučiť asi byť :lol: keby sa to dá, fenku to už dávno uším, pretože moja fenka je strašne pošašená a nič nerieši flegmaticky :lol:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Kňučanie

Poslaťod Bad » Uto 10.02.2015 18:24

aNeMiC píše:Každopádne toto je skôr zakrytie problému výcvikom a nie odbúranie problému.

Anemic, tohle není zcela pravda,postup nejdřív naučit chování a teprve postupně se k chování přidá myšlení (psův stav mysli) je normálním a funkčním postupem.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kňučanie

Poslaťod aNeMiC » Str 11.02.2015 21:10

Bad, máš pravdu no. V podstate si pes pes uvedomí, že sa mu oplatí byť viac ticho, ak to myslíš takto.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Kňučanie

Poslaťod Bad » Štv 12.02.2015 6:46

No, třeba nadšený pes agiliťák, který čekajíc štěká, kňučí, je nervní - učí se zaujmout uvolněnou polohu na povel,včetně uvolnění svalů (pomocí klikru) - až se skutečně naučí se uvolnit a odpočívat - zjistí že to vůbec existuje, že je to fajn a o tu svoji srandu nepřijde. Další např. i když z jiného soudku : pes mající tendenci preventivně napadat kolemjdoucí - poslušností si ho budu dávat k noze a tím dám psu čas přijít na to, že kolemjdoucí neznamená nebezpečí (prošel - nic se nestalo, prošel další - nic se nestalo ......) a pes získává kladné zkušenosti a sám přijde na to, že není co řešit.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kňučanie

Poslaťod knopa » Uto 17.02.2015 20:22

Ďakujem všetkým za rady zaujalo ma to učenie zaujať uvoľnenú polohu. Ako takýto výcvik názorne prebieha? Vďaka.

Bad píše:No, třeba nadšený pes agiliťák, který čekajíc štěká, kňučí, je nervní - učí se zaujmout uvolněnou polohu na povel,včetně uvolnění svalů (pomocí klikru) - až se skutečně naučí se uvolnit a odpočívat - zjistí že to vůbec existuje, že je to fajn a o tu svoji srandu nepřijde. Další např. i když z jiného soudku : pes mající tendenci preventivně napadat kolemjdoucí - poslušností si ho budu dávat k noze a tím dám psu čas přijít na to, že kolemjdoucí neznamená nebezpečí (prošel - nic se nestalo, prošel další - nic se nestalo ......) a pes získává kladné zkušenosti a sám přijde na to, že není co řešit.
knopa
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Kňučanie

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 03.10.2017 18:20

Moja fenka kňučí. Dnes sme sa poriadne vyhrali. Viackrát. A teraz večer sa motá po byte, kňučí, oblizuje veľké zrkadlo. Potom si ľahne ku mne a kňučí ďalej chvíľku. Alebo si taktiež sadne pred zrkadlo a pozerá. Čo to znamená?
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Uto 03.10.2017 18:38

No na to musis prist ty ako majitel. :no: Knucanim,stekanim,vrcanim a inymi zvukmi pes komunikuje aje natebe,aby si to vedel rozlisovat. Kazde knucanie moze znamenat uplne nieco ine. :no: Mozesa chciet hrat, moze byt nervozna, hladna,smadna, mozechciet ist von,mozechciet pozornost atd atd atd
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 03.10.2017 19:01

No ja nie som ešte skúsený majiteľ. Ale zas na kňučanie som si spravil niečo také, že ak kňučí tak poviem "Ideme vonku?", "ideme papať?" alebo "dones hračku". Na to adekvátne zareaguje. Donesie hračku ak sa chce hrať alebo ak poviem vonku tak beží ako pojašená a ak je hladná tak potom uteká k miske. Ale teraz nič tak bohužiaľ neviem. Možno časom na to prídem. Ďakujem za reakciu.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Kňučanie

Poslaťod Margita » Uto 03.10.2017 19:02

nehara sa?lebo to moze byt ozaj uplne hocico
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Kňučanie

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 03.10.2017 19:21

Nie nehára. Tiež pri každej zmene správania myslím, či už to na ňu nejde. Je to útulkáč a podľa preukazu by mala mať čoskoro 8 mesiacov. Okrem toho málo je. Na deň zje povedzme 1 kelímok(200g) granuliek. Taktiež od tej doby čo nejedáva veľmi tak vybrecháva na susedovho psa ak s ním idú vonku. Na nijakého iného psa nikdy nebreše. Musím len sledovať a zisťovať prečo...
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Uto 03.10.2017 19:30

A nie je sterilizovana, kedze je z utulku? Inak tych 8 mesiacov je na prve haranie akurat, dokonca ani nemusi byt uplne viditelne. Psy za nou nechodia? Aj to nechutenstvo a vystekavanie susedovho psa by, teoreticky, mohlo suvisiet...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 03.10.2017 19:35

Nie ešte nie je. Veterinár nám povedal, že po prvom háraní s ňou máme prísť. No veď to, že som zmätený s tých "príznakov" hárania. Viditeľné známky nie sú. A psy za ňou nechodia. S fenkami sa vonku hrá ale psy po nej štekajú a sú agresívne.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Kňučanie

Poslaťod Margita » Uto 03.10.2017 19:37

a "susku" nema opuchnutu?to by si si mohol vsimnut,niekedy je to dooost viditelne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Kňučanie pri jedle a počas cvičenia.

Poslaťod Marcel » Uto 09.01.2018 15:38

Ahojte. Som majiteľom 7-mesačného nemeckého ovčiaka. Od malička sa strašne málo hrá a nie je nijak veľmi aktívny i keď prechádzky ma rád. Má minimálny lovecký pud, no pracujeme na jeho rozvíjaní. Taký pohoďák. Snažím sa mu vymýšľať rôzne hry a nájsť niečo čo by ho bavilo a dostalo trochu do obrátok. Pomaly robíme pokroky s naťahovaním sa o handru. O loptičku záujem veľmi nemá. Pri pokuse o hru s loptičkou mu to vydrží 30 sekúnd a koniec. Ak ju nedostane hneď a snažím sa aby o ňu trochu bojoval, tak začne kňučať a ide do útlmu a to fakt občas doslova už robím zo seba totálneho klauna aby som ho zaujal (občas ma dokonca štipne do lýtka keď ju nevie hneď chytiť, no vtedy hru okamžite ukončím). Nikdy mu loptičku nedávam bez náznaku nejakej jeho snahy. Snažím sa hru ukončiť skôr ako začne kňučať, alebo ísť do útlmu, no to by som mu ju musel niekedy dať rovno do úst :lol: . S kňučaním máme problém aj pri niektorých cvikoch (napríklad obraty pri nohe, ktoré zvláda pekne no je pri tom ako spomalený film a ak nemá odmenu po každom obrate, alebo strčenú rovno pred nos počas obratu, tak kňučí až kým nedostane odmenu alebo nezaujme očný kontakt). Podobný problém pri privolávačke. Pribehne, predsadne, odmením a všetko je OK, no ak cúvnem a dám povel ku mne ešte raz tak síce príde, predsadne, ale už s komentárom zakňučania a výrazom nespokojnosti. Kňučal aj pri výučbe obiehania plenty no to ho už čiastočne prešlo a zakňučí iba ak cvik vyžadujem viac ako 3 krát, čomu sa snažím vyhnúť ak ho predvedie správne na prvý krát. Ako o život kňučí aj pri výučbe držania aportu (zatiaľ iba plastovej trúbky) formou klikru. Krátke cvičenie, žiadny nátlak iba povel drž, no buď ešte pred týmto povelom (ak uvidí plastovú trúbku) alebo počas držania začne kňučať a skončí až po odkliknutí a odmene. Dokáže držať aport v ústach bez prekusovania a pri tom kňučať :lol: . Rovnaké kvílenie i keď oveľa intenzívnejšie sprevádza aj každé kŕmenie. V poslednej dobe chcem pred odovzdaním misky očný kontakt a vtedy kňučať prestane. Ak vyžadujem nejaké cviky keď už vidí misku, tak ich síce spraví, no nesústredene a všetko s kňučaním. Vlastne jediný spôsob ako ho vtedy utíšiť je vypýtať si očný kontakt (buď sa začne pozerať sám, alebo máme naučený povel SLEDUJ). Skúšal som ho nechať sa upokojiť a dať mu žrať až keď stíchne, no to trvalo takmer 30 minút a aj tak ešte občas pískol. Keď mu misku počas kňučania odnesiem z voliery preč, tak je o chvíľu ticho, no po návrate sa to všetko opakuje. Je veľmi žravý, ale aspoň keď žerie je ticho :lol: . Vedel by som si predstaviť že kňučí kvôli vzrušeniu z jedla no potom nechápem tu obrovskú nechuť pri niektorých cvikoch a to pomalé vykonanie. Zatiaľ cvičíme aj keď pri tom zakňučí a tvári sa akoby sa mu ubližovalo, no bojím sa aby nezačal brať to kňučanie ako niečo čo k vykonaniu cviku patrí, nakoľko keď vykoná cvik správne i keď s kňučaním, tak dostáva odmenu. Skúšal som cvik prerušiť alebo neodmeniť ak kňučí, no opakovaný povel toho istého cviku to potom ešte viac zhorší. Trénujeme v krátkych intervaloch a odmena zatiaľ iba formou pamlskov, uvolnenia, schovávačky atď. Zatiaľ žiadne hračky, nakoľko tie preňho zatiaľ nič neznamenajú. Celá situácia ma dosť trápi nakoľko nevidím pri psíkovi takmer žiadnu radosť z cvičenia (okrem pachových prác). Ja som veselá kopa no nedarí sa mi ho zatiaľ nijako nakaziť a nechcem ho zbytočne trápiť. Miluje stopovanie, skrývanie pamlskov a celkovo pachové hry a tak to dávam občas ako odmenu. Pri krátkodobých (1min.) odkladačkách nekňučí nikdy. Nemá žiadne problémy (okrem obhrýzania búdy a pelechu) ani s pobytom vo voliere. Je tam potichu. Utieranie sa uterákom keď je mokrý, sadni, lahni, vstaň, stoj atď. tiež občas s kňučajúcim komentom. Najviac komentuje kňučaním obraty, držanie aportu, ak sa má učiť niečo nové a samozréjme čas pred tým než dostane misku so žrádlom (to je najintenzívnejšie). Ďakujem za akékoľvek rady, postrehy, kritiku.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Štv 11.01.2018 12:28

Marcel, odkial si?
Inak to knucanie, no. :ha: To je na dlhe lakte. Niekde sme riesili pazvuky pri cviceni, skusim pohladat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov