Kňučanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kňučanie

Poslaťod Marcel » Pia 12.01.2018 14:05

wer píše:tak knucanie nesuvisi s "trapenim"... knucanie skor moze znamenat nedockavost.
a cvicenie moze bavit aj exterieraka, zalezi, ako mu to podas. elfinka to berie do extremov, lebo ma jedneho extrema doma :ha: ale ja si skor myslim, ze to bude to, co pise elis... je to stena a uz vie toho asi pomerne dost.... mozno by si mal zlavit a viac sa so psom hrat, zvysovat drive a motivaciu. to je podstatne vybudovat, cviky naucis raz dva uz potom. aj v ramci hry. ale ked nemas zaklad, nie je na com stavat dalej a sa ti to rozsype neskor...


Presne tak to uz posledny tyzden robim. Vcera ani necvicil :smile: . Viac sa hrame (uz na hru reaguje trochu lepsie, dokonca mi znicil ringo lopticku na snurke pri pretahovacke) a ovela menej cvicime, nakolko aj ja vidim ze naucit ho tie cviky netrvalo nejak dlho, no to ostatne chyba a tak na tom pracujeme. Obcas ked ho pri hre prekvapim nejakym povelom tak zabudne aj zaknucat, no nemozem to robit casto lebo si hned spomenie aky ma zvucny hlas a hned sa nim pochvali :lol: .
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Pia 12.01.2018 14:13

Marcel píše: Samotné cvičenie však trvá tak 15-20 min. denne. Okolo 45 min. môže byť hranie .


tohle cele není o nejakem presnem case -kolik je idealni cvicit a kolik uz je mnoho. to je a vzdycky bude jen o tom JAK.
všechny rady přes net jsou jen obecne ale. Nemusíme se vůbec trefit do problemu....

co třeba stopy? zacali jste?
bych uplne jednu část tech vycházek, her a cviceni vymenila za cuchani.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kňučanie

Poslaťod Lindchen » Pia 12.01.2018 14:18

Marcel píše:Obcas ked ho pri hre prekvapim nejakym povelom tak zabudne aj zaknucat, no nemozem to robit casto lebo si hned spomenie aky ma zvucny hlas a hned sa nim pochvali :lol: .

Mohli sa mu zvuky stať súčasťou cviku :joint: . To takto cez net ťažko, ale aj to je možné. Že sa cvik proste naučil aj s kňučaním - vkladá ho tam ako vlastnú inováciu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Pia 12.01.2018 14:19

tak skus aspon to video, alebo teda dojdi. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod Marcel » Pia 12.01.2018 14:23

Elis píše:
Marcel píše: Samotné cvičenie však trvá tak 15-20 min. denne. Okolo 45 min. môže byť hranie .


tohle cele není o nejakem presnem case -kolik je idealni cvicit a kolik uz je mnoho. to je a vzdycky bude jen o tom JAK.
všechny rady přes net jsou jen obecne ale. Nemusíme se vůbec trefit do problemu....

co třeba stopy? zacali jste?
bych uplne jednu část tech vycházek, her a cviceni vymenila za cuchani.


Stopy sme zacali a tie miluje. Zatial teda len prechadzame z pachovych stvorcov na rovne kratke stopy, no tam mu vidno tu iskru v ociach. A aj hry kde musi nieco hladat pomocou cuchu ma rad.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Kňučanie

Poslaťod Marcel » Pia 12.01.2018 14:33

wer píše:tak skus aspon to video, alebo teda dojdi. :lol:

Skusim cez vikend spravit nejake video kde bude vidno ako reaguje na niektore cviky. Ak by bola moznost, rad by som sa niekedy aj stavil a nechal si poradit.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Kňučanie

Poslaťod Marcel » Pia 12.01.2018 15:02

Lindchen píše:Súhlasím s wer a Elis, môže ti pomôcť aj učiť ho "nevážne" cviky, len pre tú radosť. Niekedy ambície psovoda psa trošku akoby ubijú - je náročný, vyžaduje veľa alebo postupuje príliš rýchlo ("však pes je šikovný"). Pomalý môže byť, lebo je v cvikoch neistý (nevie presne čo má robiť, ideš rýchlo alebo preskakuješ úrovne, niekde mu niečo nezapadlo a spomaľuje ho, že tápe), tiež preto, že sú jednotvárne, nudné, nebavia ho, málo dynamické (pre toto môže aj pokňukávať, chce niečo lepšie), možno odmena nie je top, nechutí, nechce alebo je bežná, ničím výnimočná.
Aj na prirodzene pomalšom psovi je vidno nasadenie, nadšenie - v jeho tempe :yes: . Ak ho nevidíš, treba zapracovať na motivácii, akčnosti, chuti spolupracovať (pes ti chodí čuchať = nebavíš ho alebo ti nerozumie) viac ako na cvikoch.


Pri tych obratoch kde si poknuci asi najviac, mam pocit ze ho uplne nudia, no zatial som neprisiel na sposob ako to urobit inak. Ono stat na mieste a tocit sa aj ked mu dam iba par obratov nie je asi nic moc. Je to naozaj moc staticke, no ako ucit inak obraty? Pocas chodze je ticho aj ked menim smer. No ako inak pracovat na niecom co sa inak ako staticky urobit neda? Predsa len je to obrat na mieste. Zaujimave je, ze ak robi obraty tak ze ma odmenu rovno pred nosom a navadzam ho, tak je vacsinou ticho a aj ovela rychlejsi. Mohlo by to knucanie naozaj poukazovat aj na neistotu ktoru ma ked robi tie obraty ak mu nepomaham.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Pia 12.01.2018 15:31

tak asi postupujes na neho prilis rychlo. :nwm: a asi by som to este nespajala - niekolko obratov po sebe... vzdy po jednom cviku uvolenie.
kazdy jeden cvik musis mat dopodrobna rozfazovany. postupovat na dalsiu fazu az vtedy, ked to pes zvlada. ked robi chyby - je to tvoja vina, postupujes prilis rychlo a pes ti nerozumie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod Lindchen » Pia 12.01.2018 15:44

Takto, dávať viac cvikov za sebou (tie istí alebo rôzne) je posledný level. Ak učíš nový cvik, rozfázuješ (premyslíš si vopred) a postupne zvyšuješ náročnosť, odstraňuješ nepresnosti, zvyšuješ rýchlosť prevedenia (inými slovami pracuješ na istote psa, že vie, čo má robiť, potom aj zrýchli) a až potom ako posledný prvok - necháš bez odmeny a robíš viac vecí za sebou (dve, neskôr tri atď).
Správne vyvážený výcvik je vtedy, ak je pes čo najviac úspešný a ty zároveň kontinuálne (ale s rozumom) zvyšuješ požiadvky. Ak jedna vec hapruje, nebude to dobré.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kňučanie

Poslaťod Elis » Pia 12.01.2018 16:56

"No ako inak pracovat na niecom co sa inak ako staticky urobit neda? "

ty trénuješ na narodak, ze?
a i ten cvicak, je narodacky, kam chodíš?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kňučanie

Poslaťod Marcel » Pia 12.01.2018 18:05

Elis píše:"No ako inak pracovat na niecom co sa inak ako staticky urobit neda? "

ty trénuješ na narodak, ze?
a i ten cvicak, je narodacky, kam chodíš?

Ja sa pripravujem podla narodneho skusobneho poriadku. Cvicak robi pripravu podla narodneho, ale aj medzinarodneho skusobneho poriadku.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Kňučanie

Poslaťod Marcel » Pia 12.01.2018 21:06

Prave sme sa vratili z prechadzky a kedze sme zmokli, tak som ho isiel poutierat. Nechal sa, pekne stal, no cely cas knucal. Ked som skoncil, odlozil som uterak a aby som vylucil moznost ze ho nieco bolelo, presiel som mu rukou tie iste miesta, teraz ale bez uteraka a uz bol ticho :lol: . Dnes som mu na prechadzke nedaval ziadne cviky, no stacilo aby som zastavil a ako si on automaticky sadal tak spustil komentar. Ako nic strasne a hlasne, nezabudol vsak okomentovat ze sa deje nieco ine nez chce on :lol: . Zacinam sa obavat, ze toto je proste jeho sposob komunikacie a ine to uz nebude :heh: . Ostalo mi z obednajsieho krmenia nejake maso co som mu zabudol dat a tak som ho isiel potesit. Akonahle som vosiel do voliery a zacitil jedlo, tak spustil plejadu najroznejsich zvukov. Vypytal som si aspon jedno sadni, lahni, vstan a isiel ako drak :heh: . Bol fakt rychly, ocka ziarili, no bol aj poriadne hlasny :haha: . Bol to vsak ten isty typ knucania, ako ked robi ine cviky pri ktorych sa vsak tvari ako kopa nestastia a je pomaly. Fakt je, ze vtedy mu nedavam maso :smile: . Mozno by kura ako odmena zmenila problem s rychlostou a elanom, no asi by zhorsila to knucanie pri cviceni, nakolko takato odmena ho uplne excituje. Ten pes je fakt zahada. Mozno je to neustale komentovanie nejaka povahova crta a treba sa s tym len zmierit.
Marcel
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Ned 25.03.2018 18:58

hodim sa sem aj ja s Alexom, pes vyrastal v meste, neustale sme niekam chodili a aj napriek tomu zmena nulova, ked sme niekde mimo tak vresti a vresti cely cas ako tam sme. takze otazka ako znizit tu jeho podla mna vysoku vzrusivost? a prosim nenapiste mi ze s nim mam chodit vela na rozne miesta, to nepomohlo

edit: dokazala som akurat zizit vrestanie ked parkujeme, alebo ked vie ze ideme na cvicak, alebo ideme vystupovat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kňučanie

Poslaťod wer » Ned 25.03.2018 19:02

Ja nerozumiem... Kedy "vresti"? Preco? Kde?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kňučanie

Poslaťod kellee » Ned 25.03.2018 19:05

wer píše:Ja nerozumiem... Kedy "vresti"? Preco? Kde?


stale :lol: :plac:
ideme na vystavu, prevresti vystavu, ideme do mesta , ideme si niekam sadnut vresti, stojim prilis dlho, vresti, idem na seminar vresti a nie ze vresti chvilu, on vresti cely cas. Intenzita sa odvija od ruchu okolo nas. Naprilad v nedelu v meste je to relativne v pohode, na vystave je to katastrofa
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov