Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Kikz » Uto 26.01.2010 21:16

Hm, moja teta ma civavacku, ktora sa boji absolutne KAZDEHO len jej nie. Jedno ci som to ja, ci mensie decko, ci dospela zena, chlap uz toboz.... proste vzdy ked k nej dojdeme na navstevu, schuli sa do klbka niekam do rohu, a ked som ju posledne chcela pohladit, vybehla namna, hryzla ma a stekala odusu. :ua:
Skusala uz vsetko mozne... aj tak vnima len a len ju. Nikomu inemu sa neda pohladit a vsetkeho okolo sa boji. Uz sa len smeje, pretoze vzdy co s nou ide na prechadzku ju stretaju deti, ktore uz stihlli "zistit" ze ta civavka nieje prave najpriatelskejsia, po nej vykrikuju "aha, uz ide ta zuriva civava.."
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 05.08.2010 9:50

Ahojte mám čivaváka s PP .. je uplne nádherný výstavný kus ale máme problém má veľky strach z ludí :pac: .. kúpili sme ho až ako 9-mesačného chovateľky sme sa pýtali či nezažil nejakú zlú skúsenosť ale ževraj nie .. zrejme bol zle socializovaný :nwm: ..máme ho už 5 mesiacov psov sa nebojí vobec ale ľudí dosť (a to bývame na rušnom sídlisku kde sa snimi stretáva stále) už naozaj neviem čo máme stým robiť ..rodičia sním chodia von na bicykli v košíku aby si zvykal ..ja sním chodím do mesta ..prosím vás poradte niečo prosím :plac:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Hanka 1 » Štv 05.08.2010 10:47

Dohonit socializaci, brát ho co nejvíc mezi poučené lidi, nechat ho chovat od ostatních lidí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 05.08.2010 11:12

No ved ale ja sním chodím do mesta aj kamarátky si ho berú na ruky hladkajú chytajú .. chodievame sním aj na výstavy pozerať .. všetko ..Ale aj tak sa nemožeme zbaviť toho neštastného strachu :plac:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Darcia » Štv 05.08.2010 14:17

Ono je rozdiel strach a strach - reaguje takto na vsetkych ludi? Alebo len urcity typ ludi, alebo sa boji istych pohybov a podobne? Treba zistit co je spustacom toho strachu a na tom zapracovat. Taketo problemy vyzaduju na riesenie ale vela casu a trpezlivosti a aj jedna chyba ho dokaze vratit daleko spat, takze vytrvat v usili jednoznacne, ukazovat mu dokola ze sa nema coho bat :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Cathie » Štv 05.08.2010 16:42

Katush ako sa chovas ty, ked sa pes zlakne? Ako riesis dalej situaciu? Niekedy to chce len cas, u nas trvalo dva roky, kym si fenka zvykla napr na ruch mesta a zacala tam naplno vnimat, co sa jej hovori..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 05.08.2010 17:11

Darcia : on sa bojí uplne všetkých ludí ..okrem mna brata tatina aj mamy ..ako náhle sa niekto k nemu priblíži stiahne chvostík uši a ide preč ..ale taktiež doma sa už cíti dobre a bezpečne ale ked niečo buchne zlakne sa ..napríklad na mojho tatina si začína zvykať až teraz aj toho sa bál .. a ten bol ztoho dosť sklamaný pretože to je jeho vysnívaný pes :smile:

Cathie: No vlastne ked sa niečoho zlakne tak to nijak nedramatizujem ani ho nelutujem len ho povzbudím že prečo sa bojí a ideme dalej .. viacerý mi poradili že ho nemám lutovať ani to nijak dramatizovať .. :smile: čo mi radíš ty ? :nwm:

inak baby strašne dakujem za odpovede a za ochotu :rose:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Darcia » Pia 06.08.2010 11:16

KatuSh: a boji sa aj opakovaneho stretnutia s vasimi znamymi? Inac len tak z brucha ma napadlo, neviem ci to pouzivas ale to celkom funguje pri roznych typoch strachov, ked sa stretnes s ludmi tak ich pekne informuj ze sa boji ludi a nielen nechavaj nech sa dotykaju jeho, ale popros ich v prvom rade ci sa ich mozes dotknut ty, tak aby to psik videl im vyloz ruku na rameno alebo cosi take, aby zistil ze nezomrie ak sa dotknu :heh:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 06.08.2010 11:39

áno bojí sa aj opakovanéh o stretnutia ..teras je u nás kamarátka zo zvolena už cca 6 dní a stále má pred nou strach a ústup už je to trošku lepšie ale aj tak .. to som ešte neskúšala to chytanie ludí .. :lol: dakujem vyskúšam niekedy :no:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod MisheliQ » Pia 06.08.2010 13:20

Nedovol mu hlavne ujst. Fergie najviac pomohlo, ked si ju pochovali cuzdi ludia na rukach a putovala tak z ruk do ruk. Netvarila sa sice 2krat nadsene, ale myslim, ze prave toto bolo takym zlomom, ked z toho vyviazla nakoniec ziva a zdrava a este k tomu aj bez skrabanceka.
A tiez si myslim, ze dost zabralo, ked som reagovala posmesne na to, ze sa boji, a zacala som si z nej utahovat...
Taktiez som ale potrebovala zdvihnut jej sebavedomie, aby viac verila v samu seba a co je najdolezitejsie potrebovala som si v prvom rade ziskat jej doveru
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 06.08.2010 20:34

Aj ty si mala problém z bojazlivosťou ? .. berem si tvoje rady k srdcu ..hádam čas pomôže ..ja verím že raz príde ten den ked sa za nami rozbehne dieťa Filippko zavrtí chvostíkom a budeme všetci štastný :no:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod MisheliQ » Pia 06.08.2010 20:53

Ano, mala som nieco podobne ako ty. Fenku som si zobrala od chovatelky ako 5 mesacnu. Bala sa vacsich psov ako bola ona sama, ludi, vody, schodov a inych novych situacii.
Drzim palce. Nam to trvalo skoro 1,5 roka, kym sa dala "dokopy" a nebola cela polepena. Teraz zvykne byt este zakriknuta, ked prideme po dlhom case na akciu, kde je plno ludi/psov, ale po chvili sa aklimatizuje a je v pohode. Co teraz ale riesim je, ze sa boji pola a lesa. Na poli mala raz jeden neprijemny zazitok a tu situaciu som v tom case nie prave najlepsie riesila (bolo to niekde na zaciatku toho nasho spolocneho ucenia - ja som sa ucila ako jej pomoct odstranit strach a ona sa ucila ako odstranit strach)...
Este co by som ti poradila je, ze sa musis naucit predvidat, to znamena, ze musis mat vsetko tak povediac pod kontrolou.

Skoda, ze nemam fotky, ako Fergie niektori drzali na rukach a ako sa ona pri tom tvarila - to bola cista tvar tyraneho psika, ktoremu vsetci najviac na svete ublizuju.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod KatuSh_3 » Pia 06.08.2010 21:37

Dakujem velmi pekne za rady vážim si toho že si mi takto pomohla a poradila :smile: .. presne ako by si teras hovorila o Filippkovi on vobec nič nevedel ked knám prišiel ani hrať sa dokonca .. teras je to už o dosť lepšie ale pojdem podla tvojich rád budem ho dávať každému na ruky .. velmi pekne ešte raz dakujem časom sa ozvem :smile: :no:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod taky » Sob 07.08.2010 17:01

My máme doma 9 mesačnú fenočku čivavky, doteraz sme nemali s ničím problém, nejaký týždeň sa začína báť psov, či malých či veľkých... Ale pritom ju vždy vodíme tam, kde je veľa psíkov a doteraz s nimi problém nemala, hrala sa s nimi... Nešteká vôbec, len keď sa naľaká, keď nečakane spoza rohu vybehne hafan niekomu...

Včera ju drahý zobral do výbehu pre psov a bez problémov a strachu sa naháňala so šteniatkom yorka, avšak, keď stretneme toho istého yorka mimo výbehu, bojí sa... Fakt neviem, ako jej pomôcť prekonať strach... na ruky ju vôbec neberieme...
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 07.08.2010 20:45

budem ho dávať každému na ruky

super, ale pri tom nezabudni, že nijak to nedramatizuj, ani nečičíkaj, že proste normálka, teraz ťa pohladká tento, potom zas tamten. Čiže situáciu nerob nijak výnimočnou. :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov