Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Bojí sa iných psov?

Poslaťod lila.claire » Ned 05.09.2010 2:42

Ulfheiðr píše:
Viggo je v tomto fantastický. Zatial sa v pohode zahral s každým psom, o ktorom majitel prehlasoval, že buď sa bojí do kosti, alebo že sa nehraje so žiadnym psom. :foto:


..je to sice uz velmi stareho data, ale nechcela by si prist aj do kosic? :angel: alebo by sme sa stretli na pol ceste. ja mam doma dost silnu plasanku, sice pokroky robime ale co je cudzie pred tym zdrha- ci clovek, ci pes (na velkosti nezalezi)
dnes prvy krat ocuchala sama od seba ponukanu ruku :jupi:
ale natolko sa boji vsetkeho cudzieho, ze von chodi len s velkou nevolou a trasenim od strachu.. a hoci davno vie ze sa to nema, radsej sa vycika aj vytoto doma akoby naznacila treba mi podte von.
tiez ma trapi to, ze sice sa schovava za moje nohy ale ked ma moznost, supne sa pod kriky alebo robi STK autam.. znamena to, ze mi dostatocne neveri? :plac:
ako jej mozem pomoct prekonat strach? ona je bojovnicka... je velmi statocna len paralyzovana.. vsade chodime spolu, znamym a v mojej pritomnosti ju davam na ruky, pred psami nezdrhame (teda chceli by sme ale druhy koniec voditka nepusti). pritom mame kamosov- aj velkych, s tymi je ok.. a snazi sa viest smecku :joint: ale to len ked je medzi znamymi a najlepsie v noci ked vonku nie je nikto iny a tma..

EDIT: este snad ze je to 11 mesacna fenka cinskeho chocholateho psa, mam ju od cca 4,5 mes., asi po dvoch tyzdnoch mohla chodit bez voditka s tym ze privolacka fungovala- co sa zmenilo ked zacalo von chodit viac psov, ked sa oteplilo. cize stopka alebo v meste flexi :ua:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod zuzka:) » Sob 01.01.2011 21:48

potrebujem len počuť názor:
predstavte si psa, dospelý šar-pei. jeho majiteľka, chcela, aby sa spoznal s mojím. ja som ho mala krátko, mal asi pol roka, 20kg, žil ešte vo svojom svete mieru, pokoja a lásky a v presvedčení, že všetci ho majú radi a všetci sa s ním tiež chcú hrať tak ako on so všetkým. ovoňali sa a šar-pei začal strašne vrčať a majiteľka ho rýchlo vliekla preč.
každé ďalšie stretnutie vyzerá asi tak, že ten pes sa plnou silou ťahá k nám a vrčí. môj mu nikdy nič neurobil, je pravda, že časom začal vrčať späť, ale myslím, že ani nezavrčí vždy, keďže sa ani nestretávame zblízka. jeho majitelia ho totiž podľa mňa majú problém zvládnuť, keďže je dosť silný a fakt ťahá asi z plnej sily. žiadne povely som v takej situácii ani nepočula, maximálne jeho meno, ale myslím, že nereaguje vôbec.
rovnako sa správa aj keď je priviazaný sám pred obchodom a my ideme niekoľko desiatok metrov od neho. preto ho obchádzame ako sa len dá (ale pred obchodom som ho nevidela dávno)
neviem aký má vzťah k iným psom, ale majú už aj YT, asi fenu a venčia sa spolu...
je schopný napadnúť nás aj od chrbta, lebo sme si ho raz nevšimli za rohom a môj pes ho naozaj ani nevidel. našťastie to majiteľ nejak ustál...
a na záver. podarilo sa nám ho stretnúť vo vchode ťahajúc vodítko za sebou. z pár metrovej vzdialenosti sa bez váhania a varovania rozbehol priamo k nám v snahe zahryznúť sa mi do psa. našťastie trafil len moju ruku. ale dosť silno. doslova som ho odkopala preč, ale ako sa tváril a čo presne robil si z tej chvíle fakt vôbec nepamätám.

tak a chcela by som len počuť názor, že či toto môže byť kvôli tomu, že sa bojí môjho psa, keďže je väčší :nwm: týmto ho totiž majiteľka ospravedlňuje. no ja neviem, podľa mňa to nie je iba preto. ja myslím, že aj môj pes sa niektorých psov bojí a správa sa dosť inak :nwm: najviac ma asi zaráža to, že on zaútoči úplne bez váhania, len nás zbadal a hneď sa rozbehol...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Ema53 » Sob 01.01.2011 23:22

Zuzka,som naozaj zvedavá,aké fundované odpovede dostaneš,pretože takmer presne rovnaké problémy máme my v Bratislave s dospelou fenou šarpeja(má asi 3 roky).Ja mám 8,5 ročnú bíglicu.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Hanka 1 » Ned 02.01.2011 7:43

Podle popisu to vypadá, že pes si dělá totálně, co chce, nikdo ho nesměruje k tomu, co by měl dělat. Musí z toho být zmatený. Majitelka ho nechává tahat na vodítku, což je ve směru ke psům spouštěč jeho agrese. Nemyslím si, že by se vysloveně bál tvého psa, ale je to zmatený a nejistý pes bez mantinelů, tak se snaží se v tom nějak zorientovat. Chudák pes.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod zuzka:) » Ned 02.01.2011 12:53

Hanka 1 píše:Chudák pes.

asi tak :ua:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Ema53 » Ned 02.01.2011 14:22

Hanka 1,myslím,že si to presne vystihla :jop: ."Naša"šarpejka to má horšie ešte v tom,že za tú istú vec od pána dostane takú bitku,až jej dunia rebrá a panička ju ešte poľutuje,lebo podľa nej je na vine vždy druhý pes a jeho majiteľ :ua: .
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Hanka 1 » Ned 02.01.2011 14:31

Bití psa bych vyfotila nebo nahrála na video a majitele oznámila.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Ema53 » Ned 02.01.2011 14:35

Môžem ho natáčať bez jeho vedomia a súhlasu?No na druhej strane,ak by si to všimol,možno by som mala po mobile.
Skúšala som im dávnejšie cez ich kamaráta odkázať,aké chyby robia,ale zbytočne,majú svoju pravdu.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Hanka 1 » Ned 02.01.2011 15:27

Patřím k hodně trpělivým lidem, ale když někdo ubližuje v mojí přitomnosti zvířeti, neznám se. Kdyby ti rozbil mobil, už je to přestupek, ne? Dělej, jak sama uznáš za vhodné, ale já bych prostě na něj ty policajty zavolala.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod rissoto » Sob 29.01.2011 16:53

Dobrý deň chcem sa opýtať ako by ste riešili strach psa z detí. Zo začiatku bola keysi bojazlivá ku každému ale zvykla si v pohode na ženy hned na chlapov neskor ale na deti to akosi nejde.. stačí že počuje detský "krik" a už je neistá nechce íst ďalej a pod.. ale rovnako zareaguje aj keď dieťa vidí aj keď nepočuje žiadny krik.. momentálne sa veľa detí sánkuje na sídlisku veľa nášho tak som tam s ňou išla na prechádzu.. aby si zvykla. deti ju nehladkali neboli pri nej len sme išli okolo... posúvali sme sa po metroch ale nakoniec sme to zvládli... mám takto postupovať ďalej? alebo jej len spôsobujem zbytočný stres?
rissoto
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 130
Bydlisko: Trebišov

Re: Bojazlivosť, napádanie zo strachu

Poslaťod cooooooooool » Str 23.03.2011 14:11

Dobrý :o) potrebovala by som poradiť ako vhodne postupovať u bojazlivého psíka. Má zatiaľ len 4 mesiace, máme ho z útulku kde sa o neho dobre starali dve holky. Zabýval sa celkom rýchlo a aj na mňa si celkom rýchlo zvykol. základné povely už má skoro zmáknuté a aj chôdza na vodítku mu ide. Na prechádzkach som mu veľkou oporou v prekonávaní strachu. To už máme nacvičené, robí mi však starosti jeho správanie sa k môjmu priateľovi. Vo všeobecnosti si ťažšie zvyka na pánov. Ale na priateľa vrči, šteká a má tendencie ho napadnúť. Viem že je to zo strachu, vždy sa celý klepe a chvost mu ani nevidiet. Netuším však prečo .- priateľ mu nikdy neublížil, ani len hlas na neho nezvýšil, od začiatku sa o neho snaží starať krmi ho, chodi s nim von. Ale jeho strach sa len zvacsuje, dokonca ani ked sme s priatelom spolu vaha ci ku mne má vlastne prist a ked aj pride tak velkou oklukou okolo priatela a aj to stale striehne ci sa nepohne. poradte neviem ako ho zbavit tohto strachu.
cooooooooool
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Sunny » Str 23.03.2011 14:18

Nech naňho priateľ netlačí. Doslova nech si ho nevšíma, nepozerá sa naňho, tvári sa, že pes neexistuje. Ak potrebuje prejsť okolo psa, tak prejde, ani naňho nekukne. Ak pes blbne a stresuje, hodiť len poznámku kľudným hlasom "aby si sa z toho nepo..." a robiť si ďalej svoje. Detto platí pri kŕmení, venčení - spraviť si čo treba, strachové reakcie riešiť s kľudom, psa nijako netíšiť, nepodliezať sa mu, de facto to ignorovať. Pes musí pochopiť, že celý vesmír sa netočí okolo toho, aby mu ublížil :no: Ak pes prejaví záujem, zvedavosť, natrčiť mu ruku, nech si ju oňuchá, prípadne nejaký pamlsok v nej - a stále naňho ani nekuknúť, robiť to len tak akoby "mimochodom".
Mala som také doma, len teda Ice takto reagovala aj na mňa, dobré 2 mesiace. Potom som dostala tieto rady aj s názornou ukážkou a neuveriteľne to pomohlo :smile: Do tej doby som sa snažila, chúďa moje malé a neboj sa a však ja ti nič nespravím, aha piškótka, nechceš?...atď...a pes na mňa kukal jak na vraha. Funguje to na ňu doteraz, ak sa jej niekto nepáči, tak mu poviem, nech si ju nevšíma a ona sama príde zvedavo oňuchať, čo je to zač.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod cooooooooool » Str 23.03.2011 19:12

ďakujem Sunny, uff obrnime sa trpezlivosťou, snaď mu to pojde :o)
cooooooooool
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Retuska » Ned 09.10.2011 18:32

Ahojte,mam fenku cca 2 roky mix NO.Nasla som ju endavno,no nejak sme si ju prisvojili.Ked chodime na rpechadzky tak iba s voditkom kedze neviem akos a zachova vo vsetkych situaciach a este neposlucha poriadne.Dnes sa vsak stala vec ktorej soms a dost mbala.Foxy ma nejaky strach alebo co,proste utoci na korculiarov.Dnes ju mal oco na vodzke korculiar okolo,ona sa nanho vrhla a kusla ho.Vdaka bohu slabo,ale aj tak ten korculiar dost nadaval,ved pravom.No obavam sa ze niekedy to nemusi byt slabo a lavne ak by to bolo dieta alebo nejaka zena.Inak na ludi neutoci encha sa pohladkat aj cudzim.Da sa to nejak odnaucit prosim?

A co sa robi v pripade ak pes kusne niekho?je to trestne o viem,je to pokuta popripade pes musi ist uz na odstrel?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Bojazlivosť, strach zo psov a napádanie zo strachu

Poslaťod Hanka 1 » Ned 09.10.2011 18:40

V první řadě - čubinka s košíkem a na vodítku nebo na stopovačce. Jestli máš možnost, vezmi si brusle ty a choď s ní ven. Je to jiný způsob pohybu, vydává to jiný zvuk, chrániče, přilba, prostě je to něco jiného, nezvyklého. Pracujte na přivolání pomocí stopovačky, pochval a motivace, až se naučíte přivolání na první povel. Pak bych chodila pořád mezi bruslaře, každý den, prostě je to normální běžná věc. Je pravděpodobné, že bude podobně reagovat na cyklisty a na skate. Určitě bych jí dala košík.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov