Pes odmieta vodítko / obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod vavrena » Sob 27.06.2015 19:30

Podľa mňa je ten článok troška zavádzajúci. Ľudia, ktorí vedia narábať so psom, tak ich psy nemajú spomínané zdravotné problémy, a ak majú ľudia problémy s nejakým správaním psa a zapnú ho na postroj, problémy sa zväčšia. Už len ten argument, že keď pes náhle vyrazí za niečím na obojku, a poškodí si krk, je na čom založený? Keď pes vyrazí náhle na postroji, čo to urobí s človekom??? Seknutý krk, chrbtica, trhnutie ramenom človeka absolútne ok nie je. Pokiaľ pes nemá dýchacie problémy alebo problémy s krkom,a nedokáže sa správať, postroj na mieste nie je. A ak pes chodí kľudne, nikdy neťahá, a nikdy nevyráža za ničím, tak je šumafuk, čo má na sebe, takého psa predsa nepoškodí ani ostnatý obojok. Ak pes chodí normálne, môže mať na sebe hocičo, čo jeho majiteľ uzná na vhodné (akurát cez leto tie robustné postroje psovi určite príjemné nie sú). A ak je majiteľ nemožný, tak zničí psa na čomkoľvek, resp. nenaučí ho ničomu s ničím.
Ďalšia vec - nemyslím si, že väčšina postrojov by bola pre psa pohodlnejšia než praobyčajný mäkký obojok.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod renqa » Sob 27.06.2015 19:53

Ono toto je pravda. Ale napriklad ja mam psa ktory taha fakt len vynimocne a to v situaciach, ktore nezaziva kazdy den. Samozrejme som ho skusala naucit netahat aj za tychto urcitych okolnosti. Ale zatial sa to nedari a niekedy sa priam dusi a krochka. Tak mi pride jednoduchsie dat mu ten postroj a obcas to vydrzat aj s tym tahanim. Ale fakt mozem byt rada ze je maly a ze ked aj taha, tak ho zvladnem v pohode. :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod caramelbiscuit » Str 30.09.2015 19:12

Ahoj, moje trojmesačné šteňa síce neodmieta obojok ako taký, nosí ho spokojne a nemá s ním problém, problém nastáva keď ju potrebujem podržať za obojok, akonáhle zistí že ju držím, začne sa metať, hrýzť, váľať, úplná hysterka proste. Je nájdená, takže nevylučujem nejakú zlú spomienku. Skúšala som ju aj rôzne upokojiť, nereaguje ani na jedlo, neviete ako sa toho zbaviť? Ešte doplním, keď ideme na vodítku tak aj keď trošku potiahne, že vodítko sa napne a nepustí ju to ďalej, tak to nerobí, robí to len keď ju držím rukou.
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod elfinka » Str 30.09.2015 19:45

Dala by som voditko, a najprv chytala len za voditko v takej vzdialenosti od obojku, ze sa este nezlakne - chytim, dam mlsku, pustim. Postupne ti dovoli chytat blizsie a blizsie k obojku, az nakoniec budes vediet chytit aj ten samotny a za to ju odmenit.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod caramelbiscuit » Str 30.09.2015 21:52

elfinka píše:Dala by som voditko, a najprv chytala len za voditko v takej vzdialenosti od obojku, ze sa este nezlakne - chytim, dam mlsku, pustim. Postupne ti dovoli chytat blizsie a blizsie k obojku, az nakoniec budes vediet chytit aj ten samotny a za to ju odmenit.

Vieš čo ale ona to nerobí úplne vždy, niekedy ju normálne chytím a je v pohode, niekedy takto vyvádza, ale najmä asi keď chce niekam ísť, väčšinou teda za našou druhou, s ktorou sa nonstop klbčia, chcem ich oddeliť keď sa veľmi rozbláznia, to je potom ródeo. Nemôže to byť aj vekom? Že je to ešte taká šteňacia rozbláznenosť že všetko chce a všade musí byť? Lebo inak je strašne živá a neunaviteľná. Vlastne teraz ma napadlo, že toto robila aj keď som ju prvýkrát zapla na vodítko, ale to sme nejak prekonali a ani neviem ako :)
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

CHodza na vodzke

Poslaťod miriam11 » Pia 14.04.2017 18:25

Ahojte potrebovala by som poradit mam steniatko je to krizeny franc buldocek s maltezakom a ma 3,5 ,mesiaca.Je sikovna vie zakladne povely ako sadni lahni atd.Na prechadzky ju mavam na volno pribehne za mnou tam nie je az taky problem.No ked som ju ucila este asi pred vysse mesiacom na voditko nechcela ist pripadne isla inym smerom tak v clankoch som sa docitala ze jej ma davat pamlsky a lakat ju tak.Takze to zacalo fungovat a stale som v tom pokracovala pripadne ked isla uz pekne vedla mna tiez pamlsok pochvala atd.Posledne dni je ale taka presibana :pac: .Urobime par krokov sadne si a sedi lebo ocakava pamlsok.taham ju nechce ist hodim pred nu pamlsok zozerie ho zas prejdeme 10 krokov sedi nechce sa pohnut caka na pamlsok.Asi som to stymi pamlskami prehnala...neviem ako mam teraz postupovat budem vdacna za vase skusenosti. :smile: :smile:
miriam11
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: CHodza na vodzke

Poslaťod elfinka » Sob 15.04.2017 6:26

Daj na doma ľahké voditko, ktoré si bude ťahať za sebou, nech si zvykne na ten pocit. A potom aj na von, a keď bude chodiť s tým že ho ťahá po zemi a nerieši, tak zobrať do ruky

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: CHodza na vodzke

Poslaťod wer » Sob 15.04.2017 6:49

A prestat ju v tom podporovat tymi pamlskami. Normalne ju razne potiahni "ideme".
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ako naucit psika na voditko

Poslaťod Diana21 » Pon 04.09.2017 11:29

Mam 4 mesacneho cavaliera a chcem ho naucit na voditko. Na internete som citala ze ked si zvykne najskor na obojok, potom mu treba pripnut voditko a nechat ho nech si ho za sebou taha a vraj si nan casom zvykne ze ho bude ignorovat. Moj cavalier si na obojok zvykol ihned, problem nastal vtedy ked som mu pripla voditko. Boji sa ho, snazi sa pred nim utiect a skuci. Lakam ho aj na piskoty aby som odputala jeho pozornost od voditka ale nepomaha. Prosim ak mate neaku fajn radu tak vam budem vdacna. :smile:
Diana21
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod wer » Pon 04.09.2017 11:42

pripinaj mu voditko pred krmenim. proste to spoj s niecim pozitivnym. a nedrz ho v ruke.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod elfinka » Pon 04.09.2017 11:45

A dala by som tam len fakt tenucku lahucku snurku, dlhu mozno tak 2x viac nez je pes.
Bo ak sa toho boji tak ze skuci, necakala by som ze sa pri tom nazerie
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod wer » Pon 04.09.2017 12:00

takto. ono je to podla mna zalezitost asi tak 10 sekund.. :angel: cim viac sa to bude riesit, nafukovat, tym viac bude narastat panika... plati aj do buduceho zivota. strasidelnych veci bude stretavat miliardu (dovolim si tvrdit ze ovela strasidelnejsich ako voditko :lol: ). jedinym riesenim je budovat mu sebavedomie. treba vystupovat sebaisto, to sa prenesie na psa. neriesit zbytocne prkotiny, ale byt psovi napomocny a prekonavat spolu s prehladom co najviac pre neho desivych veci.

pes ma 4 mesiace - uz sice konci obdobie socializacie, ale odporucam ho vlacit kade-tade, zoznamovat ho s co najviac desivymi podnetmi, aby si vybudoval sebaistotu a nerozhadzalo ho v buducnosti cokolvek.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Bipolarna porucha na obojku

Poslaťod lesho » Uto 05.09.2017 9:20

Ahojte,
Pre nedavnom sme si zaobstarali 3-mesacne steniatko Slovenskeho cuvaca. Chvilu mu trvalo nez si u nas zvyklo, ale teraz je niekedy az prilis zive - skace, nahana sa, chce sa hrat, nezostane sam ani na minutu... :) Situacia sa vsak zmeni radikalne hned ako mu nasadime obojok. A je jedno ci ide o klasicky, gumeny (proti blcham), alebo uplne tenucky spagat. V tom momente sa stane uplne apaticky - sedi/lezi zhrbeny, nereaguje za ziadne podnety, nepohne sa z miesta ani o 1cm hoc ho lakam na zradlo, alebo sa vzdialim... :plac:

Bohuzial, nevieme nic o jeho povodnych majiteloch, ani o prvotnych podmienkach pri vychove. Ale na obojok si proste nejak zvyknut musi (podotykam ze zije aj bude zit volne v zahrade).
Ocenil by som odborne rady, vdaka.
lesho
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod vavrena » Uto 05.09.2017 11:42

A ako dlho tak ostane sedieť? Ja by som mu ho proste nechala nasadený. Na voľnejšie, aby ho to neiritovalo, a snáď sa s tým po chvíli zmieri? :nwm:
Alebo cvičenie s pamlskom - pes si vezme pamlskom z ruky, ktorá drží obojok, potom, postupne s papuľkou v obojku, až si prevlečie celú hlavu. ak má z toho obojku taký strach, tak ten prvý krok bude trvať trocha dlhšie, možno bude treba vystriedať ten obojok za kus šnúry.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod lesho » Uto 05.09.2017 11:51

Ostane tam sediet dovtedy, pokial je niekto na dvore. Ak zbada ze tam niet nikoho, pomaly sa odsunie na svoje miestecko a potom zacne knucat.
Obojok ma samozrejme volny, az privelmi. Ak by sa moc posnazil, lahko by som ho sam stiahol dole.

A aj odporucany strategiu som vyskusal. Navliekol som obojok na ruku a v nej drzal odmenu. No bud usiel, alebo odvracal hlavu aj ked mu krmivo vonalo a zjavne o neho mal zaujem.
lesho
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov