Pes odmieta vodítko / obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod wer » Uto 05.09.2017 11:54

ja by som mu ho nechala.. je vonku, spravne chapem? tak sa tam na dvor chodte zabavat viaceri - nahanajte sa, hadze si jeho hracky, kopte lopty, ale nevsimajte si ho. mozno sa chyti... a keby aj nie, isto by som k nemu neutekala mu to dat dole, ked zaknuka - to je v tom este podporovany.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod lesho » Uto 05.09.2017 12:25

Ano, je vonku volne pusteny.
Boli sme tam uz aj vsetci, nechytal sa a ostal apaticky no je pravda ze sme mu ho na krku nenechali dlho. Mozno to skusime cez vikend na cely den
lesho
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod clupko » Uto 05.09.2017 12:26

na zvykanie na obojok daval Susta pekne video s jeho stafordkou - ze to s tym pamlskom a postupnym navliekanim az tak nefungovalo, tak zvolil trochu pomalsi sposob, ktory ale zabral: ked bola spokojna (a idealne aj unavena, napapana), hladkal ju, v podstate uspaval, a popritom niekde pri sebe mal ten obojok. a casom sa tym obojkom aj jej dotkol - ale nepokusil sa jej ho hned nasadit, to az po niekolkych takychto lekciach. ale priebezne samozrejme sledujes psa, a v momente, ked prestane byt uvolneny, tak ten obojok das zas kusok dalej.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Margita » Uto 05.09.2017 12:47

ja osobne by som okolo takychto veci nerobila az take ceremonie,jedine len v pripade keby mal pes vyslovene panicky strach z obojku,co predpokladam,ze tento pripad nebude

ja si ale pockam co bude prispievatel robit,ked bude navykat na nahubok :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod elfinka » Uto 05.09.2017 12:51

Si vravim, ze vsak bezne si clovek stena uz od chovatela odnasa s nasadenym obojkom ktory mu este par tyzdnov-mesiacov vydrzi a zvyknute aj na voditko :angel:
To je v podstate luxus ze moze byt na zahrade a strajkovat, mat ho v byte tak clovek obojok proste nasadi, aj voditko a frci vencit, neda sa svietit.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod lesho » Uto 05.09.2017 12:59

elfinka píše:Si vravim, ze vsak bezne si clovek stena uz od chovatela odnasa s nasadenym obojkom ktory mu este par tyzdnov-mesiacov vydrzi a zvyknute aj na voditko :angel:
To je v podstate luxus ze moze byt na zahrade a strajkovat, mat ho v byte tak clovek obojok proste nasadi, aj voditko a frci vencit, neda sa svietit.


Vynimka potvrdzuje pravidlo, v tomto pripade ho povodny majitel zanedbal, alebo mu nim sposobil traumu. Ako som spominal, nemame o tom informacie.
Skusim vsak metodu uspavania a dam vediet buduci tyzden ci nastal pokrok
lesho
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Margita » Uto 05.09.2017 13:01

ja som si odnasala psa bez obojka :lol: a s nahobkom je to teda horsie ako s obojkom,ale teda ked musi tak musi
hlavne je to cuvac,ziadne tutu mutu,sup obojok a hybaj ho na dvor

nemyslim,ze povodny majitel nieco zanedbal,je to 3 mesacne stena...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod lesho » Uto 12.09.2017 9:27

Tak po tyzdni hlasim uspech. Ani uspavanie u nas nezabralo a tak sme to skusili hrubou silou spojenou s podplacanim mliekom :smile: Sice este stale sa v nom neciti uplne sebaisto a casto sa skriabe, ale uz v nom ako tak funguje :smile:
Vdaka za radu :no:
lesho
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Pes nechce chodiť na vodítko

Poslaťod Luky20 » Pon 09.07.2018 18:14

Zdravím, mám aljašskeho malamuta,fenku 3 mesačnú .. dal som jej obojok na ktorý si v pohode zvykla po dvoch dňoch .. keď ale pripojím vodítko tak začne byť strašne tvrdohlavá, ľahne si alebo sadne a ďalej sa nepohne tak ju trochu potiahnem aj tak stále nechce ísť a na silu ju nechcem ťahať .. občas jej pustím vodítko aby sa s ním trochu zoznámila, keď ho začne hrýzť tak ju trochu zabavim s hračkou aby do vodítka nekusala.. psov čo som mal predtým taký problém s vodítkom nemali.
Prosím o vaše rady či ste tiež nemali podobný problém :-)
Luky20
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod wer » Uto 10.07.2018 18:36

Osmeli sa, neboj nic. Vonku ju nezaujme nieco, ze by zabudla na to voditko? Mozes ju odniest na bezpecne miesto, pustit voditko a bezat prec, nech uteka za tebou. Alebo ju nechaj sediet, nech sa rozkuka. Prip ju zaujmi pamlskami.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Renata » Uto 10.07.2018 18:41

Offtopic: pozeram temu, ze kto prispel a ze wer len teraz doniesla stekatko a uz ma problem s voditkom :jazyk: :heh: :haha: :haha:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod wer » Uto 10.07.2018 18:44

:heh: on si akurat skriabe obojok :ha: ale neriesi, aj ked sa obcas zatne, alebo sa chce rozbehnut za niekym, kto ho mojkal pred chvilou. :pac: ovladat sa to ale cez voditko neda ani nahodou, treba vziat na ruky :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov