Pes odmieta vodítko / obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pes odmieta vodítko / obojok

Poslaťod Mayo007 » Ned 28.12.2008 11:09

Vopred sa ospravedlnujem, ale nemam vela kinologickych informacii, takze by som potreboval poradit. Moj pes (seltia) znasa obojok dobre, nesnazi sa ho dat dole ani si ho strhnut. Ale akonahle jej zapnem voditko, ci uz obycajne, alebo samonavijacie, odmieta sa pohnut. A nie ze behat alebo ist na prechadzku, odmieta urobit co i len krok. Pls poradte co s touto situaciou. Mam skusit prejst na postroj, alebo to dalej skusat s obojkom? Thanks
Mayo007
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Trnava

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod fibi1212 » Ned 28.12.2008 11:17

skus najprv napriklad na obojok pripevnit nejaku dlhsiu snuru(voditko mozes tiez) a nechaj ho len tak na zemi...nech ho taha za sebou...skus to najprv doma...a potom vonku... ked bude stat na mieste,tak si ho nevsimaj,ani ho neprehovaraj...ked urobi prve kroky-pochval,daj piskotku....
..urcite to pojde,neboj :no:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod Mayo007 » Ned 28.12.2008 11:25

Vdaka, len dufam ze sa to podari, ako ze ked zaciti tlak obojka, teda ked uz by som ho drzal v ruke, a opat sa nezasekne :plac:
Mayo007
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Trnava

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod energitc » Ned 28.12.2008 11:40

a je to steniatko co uz aj poslucha alebo este moc na povely nie je?a keby si nechal voditko len tak visiet popri nom, vies, nevziat ho do ruk...
francuzsky buldocek priatelovych rodicov nenavidi voditka a prve co s nimi robi je,ze donho kusne a v tranze myka hlavou na vsetky strany..je ochotny aj sam sa nim takto udusit...tak mu ho vzdy davam az vonku a len ked ideme cestou z domu..v momente ako sa vraciame domov a vidi branu,tak mu ho treba dat dole,to uz sa neda udrzat...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod Mayo007 » Ned 28.12.2008 11:46

Ma 5 mesiacov, takze este stena. A ked jej to voditko necham visiet, tak s nim v pohode chodi, len akonahle zaciti ze ho drzim a ze ju to potiahne spat, tak sa zasekne, popripade si lahne a nehybe sa :zz:
Mayo007
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Trnava

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod fibi1212 » Ned 28.12.2008 11:53

tak potom voditkom netahaj...zober ho do ruk,nechaj ho uvolnene a ked psik urobi prve kroky cupitaj ty za nim,aby necitil odpor...po case,iba tak trosilinku potiahni a ked sa zlakne,zastavi,tak si to nevsimaj,rob sa,ze nic..treba ist na to pomaly,aby s psik neziskal uplny odpor k voditku....
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod Mayo007 » Ned 28.12.2008 12:21

skusim dik, ale nemyslis ze by sa to dalo vyriesit aj postrojom, ktory by ju neskrtil takze by si asi skor zvykla na ten tah dozadu?
Mayo007
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Trnava

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod Jannka » Ned 28.12.2008 12:28

mozes to skusit,,,ale pes na postroji je horsie ovladatelny, ako pes na obojku...
inak,ja by som to robila na tvojom mieste tak, ze by som jej pripla voditko, chytila ho do ruky a dala jej piskotku pred nufak...psik v snahe dotiahnut piskotku by urobil par krokov do predu a ja by som jemne posmelovala psika tahom voditka dopredu...proste ho nejak motivovat cez pamlsky a za kazdy krok na voditku odmenovat...pojde to, uvidis, musis byt trpezlivy, ale neustupcivy. respektive dalo by sa to naucit aj pri hre, psika rozsalit, a potom pripnut nenapadne voditko, zasa sa salit...a potom voditko chytit a behat s psikom, aby si v zapale hry ani neuvedomil, ze beha na napnutom voditku....prosto psik sa MUSI naucit chodit na voditku a nesmies robit ziadne kompromisy. lebo potom psik zisti, ze si s tebou moze robit co chce. treba ist nanho jemne, pomaly ale prefikane :) ved selticky su napokon mali nezbednici, podla mna ta mala potvorka schvalne trucuje, ze nechce na voditko ;)
inak, z akej chs.mas psika?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod Whip it » Ned 28.12.2008 12:33

skus, mozno jej fakt prekaza ten tlak na krku...ale postroj nie je riesenim nafurt.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod Mayo007 » Ned 28.12.2008 12:45

Jannka píše:mozes to skusit,,,ale pes na postroji je horsie ovladatelny, ako pes na obojku...
inak,ja by som to robila na tvojom mieste tak, ze by som jej pripla voditko, chytila ho do ruky a dala jej piskotku pred nufak...psik v snahe dotiahnut piskotku by urobil par krokov do predu a ja by som jemne posmelovala psika tahom voditka dopredu...proste ho nejak motivovat cez pamlsky a za kazdy krok na voditku odmenovat...pojde to, uvidis, musis byt trpezlivy, ale neustupcivy. respektive dalo by sa to naucit aj pri hre, psika rozsalit, a potom pripnut nenapadne voditko, zasa sa salit...a potom voditko chytit a behat s psikom, aby si v zapale hry ani neuvedomil, ze beha na napnutom voditku....prosto psik sa MUSI naucit chodit na voditku a nesmies robit ziadne kompromisy. lebo potom psik zisti, ze si s tebou moze robit co chce. treba ist nanho jemne, pomaly ale prefikane :) ved selticky su napokon mali nezbednici, podla mna ta mala potvorka schvalne trucuje, ze nechce na voditko ;)
inak, z akej chs.mas psika?


hej nezbeda to je, to mas pravdu :lol: skusim ju nejak motivovat, tie piskoty budu asi dobre. A mam ju zo Zlatych Moraviec, teda z takej okrajovej casti. A som velmi rad ze sa mi ju podarilo zohnat, nie je to az tak bezne plemeno.
Mayo007
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Trnava

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod lusy » Ned 28.12.2008 14:47

ja osobne by som to robila tak ako ti radili baby, len chcem napisat, co som robila so stenatami ked som bola mala. ja som normal stena pripla a ide sa. co si pamatam, tak vsetky stence mi trucovali. ale ja som proste isla. i ked som ho chvilu tahala, rychlo si rozmysleli a zacali kracat same. a nikdy ziadny moj pes nemal odpor k voditku. ono ked stenik rad chodi von, tak si rychlo voditko spoji s vychadzkou.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod meggie26 » Ned 28.12.2008 16:03

bezna prax u bradacov lusy hehehe na tvrdohlaveho treba ist tvrdohlavo :lol: samozrejme v ramci moznosti a normalu
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod lusy » Ned 28.12.2008 16:23

Offtopic: meggie to som vobec na xara nemyslela. jeho som si brala od chovatela na rukach.po ceste sme sa zastavila v chovaku, kupila som obojok, voditko, nasadila mu to a islo sa. vobec ani len naznakom neprotestoval ani sa necudoval tomu nic. krasne ukazkovo cupital vedla mna. :yes:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod meggie26 » Ned 28.12.2008 16:56

Offtopic: ale je rozdiel ked chovatel uci aj steniatka na voditko alebo nie
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Pls poraďte-môj pes odmieta vodítko

Poslaťod Jannka » Ned 28.12.2008 17:01

A mam ju zo Zlatych Moraviec, teda z takej okrajovej casti. A som velmi rad ze sa mi ju podarilo zohnat, nie je to az tak bezne plemeno.[/quote]

a mas malicku s papiermi,alebo bez? lebo neviem si ted nejak vybavit, ze by v okoli moraviec bol nejaky chovatel selticiek... No, selticiek nie je vela,ale myslim,ze je to coraz popularnejsie plemeno a aj vrhov byva celkom dost /napr. oproti koliam/ pretoze ludia sa zacali o tieto psiky viac zaujimat, kedze sa daju skvelo vyuzit v roznych sportoch :no:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov