Strach z misky, Psie stolovanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Strach z misky, Psie stolovanie

Poslaťod eja » Str 19.11.2008 22:18

Ahojte,
mám kríženca bradáča malého, má cca 7 mesiacov. Už vyše týždňa nechce poriadne žrať. Čakala som, že skôr či neskôr vyhladne a žrať bude. Ale mýlila som sa, musím ho do toho nútiť. Najprv som myslela, že má nejaké zdravotné problémy, ale to nemohol byť správny dôvod, pretože keď mu dám granule z ruky tak to v pohode zožerie. Keď mu dám čokoľvek z ruky tak nemá s tým problém. Včera som ho len tak-tak donútila zožrať aspoň "večeru" keď už celý deň nežral. Chodil okolo misky ako okolo horúcej kaše. Nakoniec som ho k miske nalákala granulami. Dnes večer som mu znova dala žrať a nič. Zase sa misky vyhýbal naďaleko, akoby sa jej bál. Povedala som si, že možno mu vyhladne a zožerie to. Tak som ho nechala vonku samého (bývam v dome) a po hodine som sa vrátila. Ani sa toho nedotkol. Tak som mu skúsila dať inú misku, možno mu tamtá nejak vadila alebo neviem no. Ale zase okolo toho chodil dosť ďaleko. Snažila som sa ho na to nalákať granulami ako včera, ale ani to veľmi nepomohlo. Zožral len na dva hlty. Skúsila som mu to dávať rukou a pomaly približovať k miske, čo trocha aj pomohlo. Ale akonáhle moja ruka bola už nad miskou tak odmietol sa priblížiť (dovtedy len naťahoval krk), práve že ešte viac cúvol. Tak som šla po tanierik (posledná nádej), ale nič sa nezmenilo. Ani do toho ňufákom nezaryl. Nakoniec som ho celý čas kŕmila lyžičkou. A to mu vôbec nerobilo problém, v pohode to zožral. Takže jedlo mu chutí, v tom chyba nebude.
Nerozumiem, prečo nechce žrať z misky. Doteraz mu to nerobilo žiaden problém, práve že vždy jedol s radosťou a vždy si pýtal viac. Bol to taký "žráč". Neviem o ničom, čo by ho od tej misky odpudzovalo. :nwm:
Tak by som potrebovala od vás radu. Čo mám urobiť? Robím snáď ja niečo zle? Je to môj prvý psík, nemám ešte skúsenosti s chovateľstvom. Za každú radu vopred ďakujem. :jop:
eja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: near SNV

Re: bojí sa misky?

Poslaťod ess » Štv 20.11.2008 0:27

mne sa nieco podobne stalo davno davno - taktiez, pes vsezravec mi z nicoho nic prestal zrat - na vine bola plastova miska...ked sme ju vymenili, tak sa problem vyriesil...
v tvojom pripade je to zaujimave, kedze nechce papat z nicoho, co misku pripomina - nemohlo sa mu nieco pocas jedenia stat? - nieco ho stiplo, niekto ho udrel s miskou, alebo pri jedeni? treba si spomenut na kazdy detailik...
to krmenie lyzickou a z ruky to by som nerobila - mame na sidlisku zopar psov, ktori si tak spracovali svojich majitelov, ze im robia pri zrani sluhov a pomaly im granule aj predkusavaju
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: bojí sa misky?

Poslaťod lucik » Štv 20.11.2008 0:47

ja si myslim, ze on len skusa, co si moze dovolit.. ako dlho zostal bez zradla, ked si mu dala granule a on si z misky nevzal?
na tvojom mieste by som mu ponukla pol davky rano normalne do misky, nechala mu to tam polhodinu, najviac hodinu a keby nezozral, vzala by som to. vecer takisto. rano znovu, vecer znovu. ked zostane 2 dni hladny, nic sa mu nestane. az potom by som to riesila, keby ani na treti den nic nezozral. skusit mu potom dat do misky nieco ine na jedlo ako granule. masko s ryzou alebo proste cosi fajnovejsie. ak si to z misky vezme, tak je jasne, ze len vymysla s granulami, ze to strach z misky nebude..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: bojí sa misky?

Poslaťod Efa » Štv 20.11.2008 9:16

suhlasim s tym co napisala lucik, kazdopadne vyskusat mu ponuknut z misky "nieco ine - fajnovejsie" a mozno by som este vyskusala mu tu misku skusit dat niekde inde - mozno mu nevadi miska ale miesto kde ju ma. Zaroven kedze krmis granulami skus odsledovat ako je to u neho s pitim, ci rovnako neodmieta aj prijimanie tekutin co je pri krmeni granulami dost dolezite.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: bojí sa misky?

Poslaťod unicorn » Štv 20.11.2008 12:55

tiez by som to tipoval na to, ze len vymysla. u nas doma mi dlho trvalo kym sa mi podarilo zaviest rezim. pretoze vsetci oskara rozmaznavali. ked som bol 5 dni prec z domu tak pribral 1.5 Kg. proste stale mu niekto pocas dna daval nejake blbosticky zrat a potom nechcel zrat hlavne jedlo, pretoze vedel, ze furt daco dostane. tu kus tvarohu, tam kus sunky atd..
az ked sa mi podarilo dosiahnut to, ze mu prestali davat jedlo hocikedy pocas dna sa naucil, ze ma zrat vtedy ked mu dam do misky. a to mu tiez trvalo par dni, lebo najprv len prisiel k miske pozrel co tam je a zozral to kedy sa mu zapacilo. tak som nasadil staru znamu vec, ze mu davam jedlo len na 20 minut a potom mu ho zoberiem. samozrejme zo zaciatku to do 20 minut nezjedol. tak som mu ho zobral a bol hladny. ale zacarovany kruh sa zasa uzavrel. rodicia ho lutovali, ze zas nezral a ze je hladny a tak mu zas davali pocas dna tu vajco tam syr. proste katastrofa. nakoniec ked uz fakt nezral, tak sa mi podarilo znova presadit to, aby mu nic nedavali, ze ked mu chcu daco dat, tak nech to odlozia a dostane to spolu k veceri, alebo k ranajkam, ale az ked zje to co ma. stale som ho zavolal, ze mu davam zrat, aby vedel co ma robit a stopol som 20 minut. pricom som mu aj hovoril, papaj rychlo oskar, mas na to 20 minut :lol: . zo zaciatku nejedol, tak som mu jedlo bral a vecsinou uz vecer zjedol lebo bol hladny.
co sa mi tiez osvedcilo bolo to, ze ked rano nezjedol tak vecer mu netreba dat dvojitu davku. proste o tu davku rano prisiel, takze sa stavalo, ze vecer to potom zjedol, ale este si pytal. dostal vsak az opet rano. teraz ked uz vidi, ze tukam minuty do budika, tak sice ziadna ochota, ale do 10 minut to zozerie :lol:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: bojí sa misky?

Poslaťod Donna » Štv 20.11.2008 14:29

no ja som mala ten isty problem..doniesla som si Andyho a z misky zrat ani za boha.. a z ruky hej... prislo mi to len ako nieco cim chce na seba upozornit... no potom sme mu kupili ine granule a zrazu zere aj z misky... takze mozno to je aj granulami.. aj ked nechapem preco tie co mu nechutili z ruky jedol a z misky ne.... :nwm:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: bojí sa misky?

Poslaťod eja » Štv 20.11.2008 17:44

lucik píše:ja si myslim, ze on len skusa, co si moze dovolit.. ako dlho zostal bez zradla, ked si mu dala granule a on si z misky nevzal?
na tvojom mieste by som mu ponukla pol davky rano normalne do misky, nechala mu to tam polhodinu, najviac hodinu a keby nezozral, vzala by som to. vecer takisto. rano znovu, vecer znovu. ked zostane 2 dni hladny, nic sa mu nestane. az potom by som to riesila, keby ani na treti den nic nezozral. skusit mu potom dat do misky nieco ine na jedlo ako granule. masko s ryzou alebo proste cosi fajnovejsie. ak si to z misky vezme, tak je jasne, ze len vymysla s granulami, ze to strach z misky nebude..


On žerie každý deň, ale strašne máličko (asi polovicu z celej dennej dávky) poprípade granule keď ho odmeňujem. Vtedy bez žrádla ostal asi tak deň. "Cosi fajnovejsie" má každý deň. Vždy mu dávam mäsko s ryžou alebo s cestovinou alebo so zemiakmi. A s tými granulami...niekedy mám pocit, že tie mu chutia viac ako varené jedlo. Ale ani tie z misky nezožerie. Dnes vraj znova odmietal žrať. Tak mu mama dala granule na zem a zožral ich. Takže zrejme to skúsim s tou hladovkou. Uvidíme čo to zrobí. Ďakujem za radu :no:
eja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: near SNV

Re: bojí sa misky?

Poslaťod eja » Štv 20.11.2008 17:47

Efa píše:...a mozno by som este vyskusala mu tu misku skusit dat niekde inde - mozno mu nevadi miska ale miesto kde ju ma...


Aj to som skúšala. Bezvýsledne.
eja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: near SNV

Re: bojí sa misky?

Poslaťod rea » Štv 20.11.2008 21:54

Pokiaľ je psík zdravý a krmivo kvalitné, čím viac budete špekulovať, tým viac bude špekulovať aj pes. Namiesto toho, aby ste to komplikovali, zjednodušte to. Nie je prirodzené, aby sa okolo šelmy, ktorou pes stále je, krmivo povaľovalo.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Strach z misky ??

Poslaťod OnlyKitty » Pia 20.02.2009 10:51

Mam skoro 10 mesacnu fenku a v poslednej dobe je divna,co sa tyka misky na krmenie.
Od zaciatku ju krmim a aj vodu dostava v nerezovych miskach, lenze teraz ked jej dam granule do misky, tak
stoji s odstupom akoby sa jej bala,alebo ked jej skusim misku prisunut blizsie, tak cuva :ua: Myslela som, ze len nejako trucuje a nechala som to tak, lenze ona potom 3 dni nic nejedla !! :nono: a nakoniec som ju nakrmila rukou po jednej granulke..a pritom vodu pije z misky normalne.
Momentalne to riesim tak, ze jej davam granulky na zem - proste vysypem pred nu kopku granul a ona ich spapa...

Neviete mi niekto poradit, preco sa takto sprava?? Je to fenka shih-tzu.
Vdaka za kazdy prispevok - dost ma to trapi :plac:
"Za peniaze si môžeš kúpiť dobrého psa, ale nekúpiš si zavrtenie jeho chvosta."
OnlyKitty
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Partizánske

Re: Strach z misky ??

Poslaťod Annie » Pia 20.02.2009 11:56

Ahoj môj psík to kedysi robil tiež. Mali sme misku zelenej farby, spočiatku z nej papala bez problémov, no potom tiež začala trucovať a nechcela z nej jesť len z ruky a zo zeme. Tak sme kúpili presne takú istu misku ale sivej farby a už žerie v pohode :lol:
Annie
Snoopy
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Prešov

Re: Strach z misky ??

Poslaťod Tasha » Pia 20.02.2009 12:31

Vo farbe misky to určite nebude... :pac: Ak je nerezová, tak by som ju skúsila prevariť. A možno nie je problém v miske, ale v granuliach :no: . Skús jej dať do tej misky mäsko s ryžou alebo cestovinami a zeleninkou. napr. A uvidíš. za pokus to stojí...
Edit: čo to robí v chovateľstve???
Naposledy upravil Tasha dňa Pia 20.02.2009 13:42, celkovo upravené 1
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Strach z misky ??

Poslaťod Fraga » Pia 20.02.2009 12:49

Niektorym psom kov smrdí nemaju radi dotyk zubov alebo jazyka s kovom, ale moze byt, že sa v nej odraža vidi svoj obraz :nwm: skús misku z umelej hmoty.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Strach z misky ??

Poslaťod Aimée » Pia 20.02.2009 13:32

:sos: :sos: :sos: ja mam rovnaky problem od malicka. u nas je miska len na vodu, vysoka pre kokrov, z tej v pohode pije. ale inak "cuva" pred hocijakou, radsej bude o hlade a je jedno aka miska, skusala som nerezove, umelohmotne, keramicke, rozne farby a velkosti - proste nie, ani sa nepriblizi. Granule zerie iba zo zeme a varenu, surovu stravu len z PLYTKEHO taniera resp. tanierika, musi byt co najmensi, aby "nevykukal" spopod zradla /samozrejme vsetko je potom naokolo rozmetane.../:ach: :ach: :ach:

Je pravdou, ze ma problem aj s nezravosou a priebercivostou /ako keby to nestacilo/, ale v tomto pripade to nebude tym, ze by jej nepasoval obsah v miske - lebo skusala som to aj s piskotami a inymi mlskami, za ktorymi besnie a vysledok? Sedi meter od misky a kuka... :pac: :nwm:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Strach z misky ??

Poslaťod Tobin » Pia 20.02.2009 13:53

Moznosti je viac. Napr. toto
Fraga píše:Niektorym psom kov smrdí nemaju radi dotyk zubov alebo jazyka s kovom, ale moze byt, že sa v nej odraža vidi svoj obraz :nwm: skús misku z umelej hmoty.

abo aj to, ze granule robia v miske divny hluk a pes ma svoje citlive zvukovody presne nad tym lomozom.
Na farbe cervenej, zelenej a sedej misky nezalezi, pes ich vidi rovnako a rozoznava iba tmavsia/svetlejsia.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov