Pes uteká z domu, z dvora

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Uteká mi pes

Poslaťod Bad » Štv 02.01.2014 10:28

Offtopic: Tak v říjnu chodili děti do školy, ne....? :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Uteká mi pes

Poslaťod Margita » Štv 02.01.2014 10:36

Offtopic: mozno mala chripku :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Uteká mi pes

Poslaťod lucik » Štv 02.01.2014 10:40

Offtopic: no neviem, či zrovna vtedy neboli "jesenné prázdniny".. veď ono sa tu každé prázdniny pritrafia nejaké deti s problémami :nwm: Teda, vo väčšom počte ako inokedy.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Uteká mi pes

Poslaťod lilinka222 » Ned 12.01.2014 10:34

ano venčím ho ale plot je drahý.. má aj elektricky obojok ale ten je stašne jemný a ja užneviem čo s ním..
lilinka222
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Uteká mi pes

Poslaťod gaidheal » Ned 12.01.2014 10:51

lilinka222 píše:ano venčím ho ale plot je drahý.. má aj elektricky obojok ale ten je stašne jemný a ja užneviem čo s ním..

:oo: plot je drahý? to je čo za argument :nwm: , za tú cenu, čo ste dali za elektrický obojok ste mohli mať už oplotený aspoň priestor 10x10 metrov, kde pes mohol byť bezpečne v dobe, keď sa mu nevenujete.
Možno riešenie by bolo mu nájsť nových majiteľov, ktorí budú schopní a ochotní zabezpečiť psovi všetko čo pre život potrebuje.
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Uteká mi pes

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 12.01.2014 12:40

lilinka222 píše:ano venčím ho ale plot je drahý.. má aj elektricky obojok ale ten je stašne jemný a ja užneviem čo s ním..


Ja neviem, ale akú máš ty predstavu, že čo sa stane? Príde niekto, kto vygumuje tvojmu psovi mozog a ten zrazu prepne a nebude utekať? Pes mi uteká, tak ho nepúšťam. Neviem, čo presne ty alebo iný očakáva od tohto fóra. Tu ti vedia poradiť, ale cestu si treba nájsť sám. Jasné, asi neovplyvníš, či sa pozemok oplotí alebo nie. Môžeš však ovplyvniť to ako sa chová tvoj pes, nie? Venuješ sa mu? Robíte spolu niečo? Vieš ho unaviť? Alebo je pes len na dvore a zabáva sa sám so sebou? Ak je to tak, že sa zabáva sám, tak to utekanie je zábava, to je jasné. Ja by som tiež nečakala na záhrade na to kým si ma niekto všimne a hlavne vtedy, keď mám možnosť utiecť. Jednak ťa musí pes počúvať, aby neutekal a po druhé musí mať dôvod na to, aby neutekal, či už to budeš ty a váš vzťah alebo to, že ten pozemok bude oplotený, alebo pes nebude mať možnosť zdrhnúť, ak aj oplotený nebude.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Uteká mi pes

Poslaťod lilinka222 » Pon 20.01.2014 14:38

Vy ste tí najmudrejši?? ja sa starám o môjho psa ako len najlepšie viem.. venčím ho 2 hodniny denne ho cvičím,za den sa s ním prechadzam asi 50 razy a hrajem sa s ním každu minutu.. krmím ho .. ma 15 kg a je nižší ako 40 cm.. vy vôbec neviete ako to je u nás..
lilinka222
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Uteká mi pes

Poslaťod lilinka222 » Pon 20.01.2014 14:38

a po 2. ani nemáte predstavu kolko stal ten obojok.... takže--- :jazyk:
lilinka222
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Uteká mi pes

Poslaťod Ivanka.P » Pon 20.01.2014 21:53

:joint: amen.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Uteká mi pes

Poslaťod maira6 » Pon 20.01.2014 22:24

Ja by som mu maškrtu za útek teda nedávala. Aj keď ty to myslíš, že je to za návrat, neviem, či to takto chápe aj pes. Skús kúpiť také prenosné ohrady - je to skladateľné, videla som to na nete - a nestojí to až tak veľa. Keď s ním nič nerobíš, tak ho nechaj tam. Bude vonku, ale zároveň nebude môcť újsť. Alebo ho priviaž - neviem, čo je lepšie. Jemu musí dôjsť, že tá ohrada alebo priviazanie je následok jeho utekania...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Uteká mi pes

Poslaťod katkariinka » Pon 20.01.2014 22:36

maira6 píše:Jemu musí dôjsť, že tá ohrada alebo priviazanie je následok jeho utekania...

Jj, staci ho tak mesiac mat uviazaneho, pes si to zrovna v hlave, ze to mal trest za uteky. A ked ho po tom mesiaci pustis, tak nebude uz utekat, lebo ved predsa uz nechce byt viac uviazany. :winner:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Uteká mi pes

Poslaťod wer » Pon 20.01.2014 22:38

:haha: :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Uteká mi pes

Poslaťod lulu » Pon 20.01.2014 22:57

lilinka222 píše:Vy ste tí najmudrejši?? ja sa starám o môjho psa ako len najlepšie viem.. venčím ho 2 hodniny denne ho cvičím,za den sa s ním prechadzam asi 50 razy a hrajem sa s ním každu minutu.. krmím ho .. ma 15 kg a je nižší ako 40 cm.. vy vôbec neviete ako to je u nás..


Offtopic: Tak, a môžme to tu celé zabaliť :joint:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Uteká mi pes

Poslaťod maira6 » Pon 20.01.2014 23:03

katkariinka píše:
maira6 píše:Jemu musí dôjsť, že tá ohrada alebo priviazanie je následok jeho utekania...

Jj, staci ho tak mesiac mat uviazaneho, pes si to zrovna v hlave, ze to mal trest za uteky. A ked ho po tom mesiaci pustis, tak nebude uz utekat, lebo ved predsa uz nechce byt viac uviazany. :winner:


nie, máš pravdu. Určite je to lepšie behať za ním po lese. A predstavovať si, že plot tam raz bude... :pac:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Uteká mi pes

Poslaťod Buchťa » Pon 20.01.2014 23:04

katkariinka píše:
maira6 píše:Jemu musí dôjsť, že tá ohrada alebo priviazanie je následok jeho utekania...

Jj, staci ho tak mesiac mat uviazaneho, pes si to zrovna v hlave, ze to mal trest za uteky. A ked ho po tom mesiaci pustis, tak nebude uz utekat, lebo ved predsa uz nechce byt viac uviazany. :winner:


A nebo si to srovná tak, že si zbalí svých pár švestek a najde si normální majitele, protože asi jen on má rozum :ach:
Katkariinka :jop: :jop: :jop:

Maira6, přečetla jsi si po sobě, svúj výrok, svou radu ke "kvalitnímu životu" toho pejska? A nadále s tím souhlasíš :hmm: ?

Lilinka222, ano máš pravdu, jsme jedni z těch nejmoudřejších :yes: . Jsme Ti, kdo své drobce milují a jsme ochotni se proto stále učit. A TY pro svého drobce neděláš to nejlepší, jak se mylně domníváš. A pokuď ANO, tak proč jsem píšeš o rady ??? A je nám úplně jedno kolik stál ten elektrický obojek :jazyk: . Ale né tolik, co zde většina z nás, investuje do svých drobcú, do jejich pohody, spokojenosti, zdraví = řádově se jedná o stovky € ročně, někdy i tisíce. Tak se nesnaž, abychom padli na zadek. Buď si ochotná přijat radu a nebo zde ztrácíš čas (a teď jsem ho tímto přispěvkem ztratila i já :au: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov