Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod clupko » Str 30.10.2019 10:32

jo, to vrtenie chvostom, vela ludi si mysli, ze to VZDY znamena, ze sa pes tesi. ale nie. na tuto temu mozem jednoznacne odporucit utlu, ale velmi napomocnu knizku Konejsive signaly od Turid Rugaas.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod CoraCora » Str 30.10.2019 10:49

aakurat na tu knihu pozeram v Martinuse, uy som si hodila do kosika aj tu sveho psa nestrilejte ... Velmi dakujem za odporucanie :-)
CoraCora
Okoloidúci

Poslaťod Lindchen » Str 30.10.2019 11:19

Odkiaľ si? Pravidelne robím v BA a okolí prednášky na tému pozitívnej motivácie a pozitívneho tréningu pod vedením skutočných odborníkov - žiadne mýty a "pravdy odjakživa", ale tréning psov na základe poznatkov vedy. Ak by si našla čas, môžeš prísť. Jeden s Dr. Šustom je 3.11., teda túto nedeľu. Ak by si mala záujem, napíš SS, dohodneme. Psíka prosím do útulku nedávajte.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod certovsky » Pon 11.11.2019 22:25

Ahoj. Vieš ako sa hovorí, aký pan taky pes a je to svojim spôsobom pravda. Verím tomu ze nám do života prídu presne také psy (a aj ľudia) akých potrebujeme a aký nás majú čo naučiť.
Mame dvoch psov a jeden z nich je tiež poriadne číslo.... To by bolo na román co všetko povyvadzal, ako si písala o tom ochrannom golieri no nás ich zničil 3 a to bol doma, pod dohľadom. Je to úžasný pes, naozaj jedinečný v dobrom ale aj zlom.
Pri nom som sa naučila akceptovať fakt ze je taky aký je, iný nebude. Nemôžem robiť všetko podľa vlastných predstáv, veľa vecí som musela prispôsobiť jemu, jeho povahe. Rovnako ako vy s tým kotercom, ani mne by sa to nepáčilo ale keď nieje iná možnosť treba to prijať a neriešit že na veľkej záhrade by jej bolo lepšie. Áno inému psovi áno, vašej nie.
Mame 2 psov, jeden je naozaj staručký, bol to pes mojej babky poznám ho cely život. Ten psi starcek nevie co je to voditko, nepotrebuje ho, drží sa pri mne ci sme na prechádzke, či na chate alebo stanovačke s kamošmi.
Druhý pes? Neexistuje ísť niekam bez vodítka obzvlášť v lese. Kým ho vidíš privoláš ho na 100%, stačí ze sa otočís psa nikde, oči ma aj na zadku, sleduje ta ci ho sleduješ a keď nie hneď plachne. Ako jasne za pár minút je naspet ale aj s veľkou pravdepodobnosťou že aj so zajacom v papuli. Zobrať ho na nejakú stanovačku, chatu? Nehrozí. Okrem toho ze sa rad vytratí na vlastné prieskumy miluje pivo a je pazravy. Vychlipe každý nestrazeny pohárik, vyzerie všetky smeti, prekutre všetky batohy. Samozrejme tajne, keď sa na neho pozeráš leží a tvári sa akoby nič.... A potom sa zrazu len dotacka ožratý ako tela.
Účty za veterinu nerátam, pokuty od policajtov co nám zdrhol tiež nie (koli pánkovi mame 1.80 m ploty). Príbeh ako ho dávali hasiči dole zo strechy tiež nebol lacný špas. Ako ono je to aj smiešne co občas vyparati, ale veru aj som si veľa poplakala
Najhoršie je niekam odísť, pes nezerie aj týždeň, vyzerá potom ako z koncentraku, takze dovolenky sú u nás naozaj kratke...

Nieje to lahka povaha, veľa som sa ale pri nom naučila. Aj vaša fenka vás naučí. Je isto úžasná, len nevie byť sama. Neboj, to zvládnete. Nikdy to nebude pes co môže byt sam pár dní na záhrade, ale isto bude časom lepšie.
certovsky
Šteniatko

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov