Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod clupko » Str 30.10.2019 10:32

jo, to vrtenie chvostom, vela ludi si mysli, ze to VZDY znamena, ze sa pes tesi. ale nie. na tuto temu mozem jednoznacne odporucit utlu, ale velmi napomocnu knizku Konejsive signaly od Turid Rugaas.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 30.10.2019 10:49

aakurat na tu knihu pozeram v Martinuse, uy som si hodila do kosika aj tu sveho psa nestrilejte ... Velmi dakujem za odporucanie :-)
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Lindchen » Str 30.10.2019 11:19

Odkiaľ si? Pravidelne robím v BA a okolí prednášky na tému pozitívnej motivácie a pozitívneho tréningu pod vedením skutočných odborníkov - žiadne mýty a "pravdy odjakživa", ale tréning psov na základe poznatkov vedy. Ak by si našla čas, môžeš prísť. Jeden s Dr. Šustom je 3.11., teda túto nedeľu. Ak by si mala záujem, napíš SS, dohodneme. Psíka prosím do útulku nedávajte.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod certovsky » Pon 11.11.2019 22:25

Ahoj. Vieš ako sa hovorí, aký pan taky pes a je to svojim spôsobom pravda. Verím tomu ze nám do života prídu presne také psy (a aj ľudia) akých potrebujeme a aký nás majú čo naučiť.
Mame dvoch psov a jeden z nich je tiež poriadne číslo.... To by bolo na román co všetko povyvadzal, ako si písala o tom ochrannom golieri no nás ich zničil 3 a to bol doma, pod dohľadom. Je to úžasný pes, naozaj jedinečný v dobrom ale aj zlom.
Pri nom som sa naučila akceptovať fakt ze je taky aký je, iný nebude. Nemôžem robiť všetko podľa vlastných predstáv, veľa vecí som musela prispôsobiť jemu, jeho povahe. Rovnako ako vy s tým kotercom, ani mne by sa to nepáčilo ale keď nieje iná možnosť treba to prijať a neriešit že na veľkej záhrade by jej bolo lepšie. Áno inému psovi áno, vašej nie.
Mame 2 psov, jeden je naozaj staručký, bol to pes mojej babky poznám ho cely život. Ten psi starcek nevie co je to voditko, nepotrebuje ho, drží sa pri mne ci sme na prechádzke, či na chate alebo stanovačke s kamošmi.
Druhý pes? Neexistuje ísť niekam bez vodítka obzvlášť v lese. Kým ho vidíš privoláš ho na 100%, stačí ze sa otočís psa nikde, oči ma aj na zadku, sleduje ta ci ho sleduješ a keď nie hneď plachne. Ako jasne za pár minút je naspet ale aj s veľkou pravdepodobnosťou že aj so zajacom v papuli. Zobrať ho na nejakú stanovačku, chatu? Nehrozí. Okrem toho ze sa rad vytratí na vlastné prieskumy miluje pivo a je pazravy. Vychlipe každý nestrazeny pohárik, vyzerie všetky smeti, prekutre všetky batohy. Samozrejme tajne, keď sa na neho pozeráš leží a tvári sa akoby nič.... A potom sa zrazu len dotacka ožratý ako tela.
Účty za veterinu nerátam, pokuty od policajtov co nám zdrhol tiež nie (koli pánkovi mame 1.80 m ploty). Príbeh ako ho dávali hasiči dole zo strechy tiež nebol lacný špas. Ako ono je to aj smiešne co občas vyparati, ale veru aj som si veľa poplakala
Najhoršie je niekam odísť, pes nezerie aj týždeň, vyzerá potom ako z koncentraku, takze dovolenky sú u nás naozaj kratke...

Nieje to lahka povaha, veľa som sa ale pri nom naučila. Aj vaša fenka vás naučí. Je isto úžasná, len nevie byť sama. Neboj, to zvládnete. Nikdy to nebude pes co môže byt sam pár dní na záhrade, ale isto bude časom lepšie.
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 18.12.2019 19:04

Ahojte,

po veľmi dlhej dobe sa opat pripajam aj s updateom. Prosím vsetkych, ktorých este napadne hocico co moze byt dovodom nasho trapenia, aby mi sem prispel.. uz sa skutocne nemam kam obratit a vycerpali sme podla mna vsetky moznosti.

Po objednani voliery sme velmi dlho cakali na nu, a Kedze Cora nam zacala velmi casto utekat , na cas kym pride voliera sme pre nu zvolili hotel, kde v koterci bola cez pracovny tyzden a na vikendy sme si ju bravali domov. trvalo to styri tyzdne. Hotel ( sponzia) je v ivanke pri Dunaji, vlastni ho opat velkmi skuseny cvicitel, podla mojho subjektivneho pohladu... Opat nam poradil scvicenie u neho, opat vsetko co sme sa doteraz naucili bolo nahovno... a opat ideme odznova ani nebudem hovorit aky gulas z toho mame my majitelia, nieto este ten pes...v hoteli sa nam o nu starali prikladne, bola to vonkajsia voliera, nemala nikdy zaidne zdravotne problemy, krmili ju tym istym co ma aj doma. konecne sme ju mohli zacat odkladat do tej nasej novej voliery, ani nebudem hovorit ako sme sa tesili ze konecne mozeme chodit bez stredsu do prace... volieru sme vyberali pedantne, bez ostrych hran, maximalne bezpecnu... je dvakrat tak velka ako voliera v hoteli... Ale odkedy ju davame do voliery my a iba na nevyhnutny cas kedy sme v praci, postupne zase zacina robit nemile prekvapenia, skuci steka a skriabe, poviete si ok... najprv to bolo iba ked sme odchadzali, susedia vraveli ze max 15 minut...potom je ticho... vystupnovalo sa to, zacala drat podlahu, hovorim si ok, je na to usposobena a podhrabat sa nema kam... pod nou su zatravnovacky betonove... dnes sme prisli domov a opat cela voliera krvava, zacala trhat svoju budu, rozťala si na tom bradu a spodne cele usta.. v piatok sme sa s nou akurat vratili z opravy druheho ocneho zuba, ktory jej robili na etap ya uz tam nam zubar povedal ze ma velmi znicene zuby... nema kazy ani nic ale ma ich zodrate z toho ako stale nieco skusa vyhryzt, plech, beton, zelezo.. jej je to jedno... ide cez bolest a cez zranenie... ked sme doma, nikdy nam neutiekla, stale bola pri nas a ked sme zasli dnu do domu, isla si lahnut aj ona... teraz v piatok sa prvykrat stalo ze nam zdrhla skoro rano ked sme este spali... tiez to doteraz nikdy neurobila a nechapeme to ... ale vobec... ked sme doma je mimo voliery, ale ma obojok, urobili sme totiz elektricky ohradnik a zdrhla aj napriek tomu --- je pusteny na najsilnejsie a nesmie sa priblizit na 1 a pol metra od plota... mame dvojmetrovy betonovy plot a preskakuje ho na sposob parkuru to znamena nepotrebuje ziadnu podlozku, proste sa rozbehne do rohu po jednej stene si nadbehne a cez kolmu dalsiu stenu zdrhne....vzdy sa moce ( zatial) v okoli tentokrat dokonca ked som si vykricala pluca, tak si to prificala a isla muzovi naproti co ju utekal chytit...
ja absolutne nerozumiem tej nasej trubke, ja vobec neviem co by som pre nu este urobila aby bola spokojna aby bola v poriadku a aby si neublizovala... ja neviem ci chce utekat za inymi psami, ci chce utekat od nas, alebo za nami ale vsetko sa stupnuje a vsetko co ona raz vyskusa uz robi a stupnuje do horsieho... bojime sa chodit domov, bojime sa dvihat susedom telefony, lebo mam pocit ze nam zavolaju ze sa dokalicila, ze sa obesila aj ked si neviem ani len rpedstavit ako.. vsetci nam volieru odporucali ale vobec neviem.. musime jej osetrovat znova rany, tak si ju beriem na chvilku dnu , dnes ako sa to stalo ze si roztala pusu zrazu prvykrat nechcela ist von, vyslovene ked som jej otvorila dvere, cuvla a utekala hlbsie do domu..doteraz ked sa ocitla vnutri bol to pre nu len sviatok, onuchala a utekala von, nebolo jej tu dobre... prislo mi jej strasne luto zrazu akoby bola dieta co potrebuje mamu ked je mu zle alebo je chore... nieje to ale riesenie, vzdy ked s nami o kustik viac ostane vnutri alebo ked mame dovolenku a sme s nou cely den ci vikend tak vzdy su nasledky jej spravania horsie ked ideme do prace... absolutne si uz neviem dat rady, nehapem co robime zle , v tom hoteli bola v o voliere okrem nutneho vencenia nonstop cele dni a tu jej staci tyzden aby sa mi dokalicila... opat a znova... este stale sa jej hoja rany z posledneho excesu, ja neviem co pride... sme uplne vycerpani, milujeme ju a nenavidime zaroven, nevieme jej odpustit co vsetko nam sposobuje za to ako velmi ju milujeme... co vsetko pre nu robime.. iba za posledne tri mesiace sme na nu minuli uplne vsetky nase uspory, odkladame si kazde euro uz iba na veterinarov a na vsetko co jej este moze treba... mali sme nasporene na auto( nie nove samozrejme ) na zahradu na dovolenku.. vsetko je fuc, koli nej neriesime ani tohtorocne vianoce, lebo na to proste uz neostali peniaze... boli to nase uspory za 3 roky... a ked prideme domov, a vidime ten masaker co si sposobi iba preto z enevie vydrzat par hodin vo velkej bezpecnej voliere , s hrackamy, teplou budou, vodou a kuacim pamlskom.... strasne by som chcela pochopit psa, strasne by som chcela ale uz nam dosli vsetky aj tie najbujnejsie predstavy ... vzdy bola strasny pazravec, teraz ked jej rano dame na kusanie bravcove usko, ako aj tu radili , uz si ho prestala vsimat a do ust ho vezme az ked ju vypustime po prichode z prace..... niekedy je tak unavena ked ju vypustime ze si uplne predstavujem aky cirkus robi cely den v tej voliere ze hned si ide lahnut... ked prideme proste jej odlahne uz sme doma, ide si lahnut... prosim poradte mi, mne uz moje okolie ani neradi vratit ju do utulku, ronvno ju mam dat uspat lebo v utulku bud dozije , ma tri roky takze to bude velmi smutny zivot, alebo ju vezme niekto kto nebude mat take nervy a ublizi jej... odporucane knihy som precitala ale odpoved na nase trapenie sa tam naozaj nenachazdza....co to este moze byt, co moze trapit moju Coru ? o com moze byt toto cele jej spravanie, progresivne, vzdy k horsiemu, samodestruktivne...?
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Str 18.12.2019 19:15

Mňa zaujalo,že 4tyzdne v hoteli bola v poriadku?koterec a samota jej evidentne nevadia
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Str 18.12.2019 19:32

A nemate tam dakych "dobrych" susedov?
A aky mala rezim v tom hoteli? Necvicili s nou?
Naposledy upravil wer dňa Str 18.12.2019 19:32, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 18.12.2019 19:32

Ved prave toto nerozumieme ani veterinar to nevie pochopit styri tyzdne bez zranenia, bez nicoho, cvicitel hovoril ze vzdy za nami skuci 5 minut ale ze ona tam na okoli v inych kotercoch ma , kamosov´´ takze komunikuje s nimi... je pravda ze vzdy ked sme si ju po tyzdni vzali domov, prvy den len prespala, mysleil sme si ze cele dni vystekavaju po sebe a nema velmi klud... ale zranena ani vychudnuta ani nic neprisla... :ua:
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Elis » Str 18.12.2019 19:35

no -nic moc cteni…
me jedine, co napada -ona nici a snazi se uteci, protože se ji to uz mockrat povedlo.
a tohle chovani jen tak nevyhasne.
v hotelu je pod dozorem, kontrolovana a je to jiné prostředí.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 18.12.2019 19:38

wer píše:A nemate tam dakych "dobrych" susedov?
A aky mala rezim v tom hoteli? Necvicili s nou?


nie v hoteli necvicili, dva krat zaden mala prechadzku po 15 minutach ale kedze sa tam o nich staraju vycvikari tak isto nie na flexine... stahovaci obojok, cukanie a vychova... ale vyslovene cvicenie s nimi nemali...

av akom zmysle dobrých susedov ? pokial viem svetci sa nam snazia vzdy pomoct, suseda mi vzdy napise aj ked ju pocula skrabkat ked este nemala volieru, susedia nam ju vzdy doniesli ked ju nasli sa tulat ze nam usla, vsetci sa s nou mojkaju a kamaratuia, je to pre nich take šidlo... ona hned kazdeho olicuje a vyskoci od radosti a mazna sa aj s cudzimi takze o nikom zlom neviem.. v naosm okoli mame velmi ludskych susedov... tak neviem ze ci tu je niekto proti Core a ak hej, ak by jej nieto nieco napr. provokoval cez plot, susedia nam to povedia... ze niekoho videli nech si davame pozor... aspon si myslim...
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Slausa » Str 18.12.2019 19:38

Som sice laik, takze berte vsetko s rezervou, ale napadlo mi, ze mozno jej vyhovoval ten "prisny" rezim v hoteli. Ze teraz sa ide von, tak sa ide von, ked je zavreta, je proste zavreta atd. Alebo ju ten kontakt s inymi psami, aj ked len cez mrezu dostatocne unavil a nemala potrebu vymyslat a nicit.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 18.12.2019 19:49

Slausa píše:Som sice laik, takze berte vsetko s rezervou, ale napadlo mi, ze mozno jej vyhovoval ten "prisny" rezim v hoteli. Ze teraz sa ide von, tak sa ide von, ked je zavreta, je proste zavreta atd. Alebo ju ten kontakt s inymi psami, aj ked len cez mrezu dostatocne unavil a nemala potrebu vymyslat a nicit.



my sme si mysleli ze ten rezim sa jej snazime nastavit aj doma.. ak ju necham vo voliere cely den a noc... co bude mat ten pes zo zivita ? ja neviem, taký ten tvrdy rezim, alebo cvicenie ak to tak nazvem s nou my robime dlhsie denne ako oni, S corou ideme kazdy den rano na pol hodinu vyslovene iba na kratkom voditku a na poslusnost ziadne vencenie, ziadne flexiny, povely, cukanie ( vraj ten zvuk ich vychovava viac ako to stiahnutie ale je to klasicky reiazkovy stahovaci obojok) ... a hned po praci ked prideme, vypustime ju, ideme sa domov prezliect a ideme s nou na dlhe prechadzky, kde striedame poslusnost a povely a volno, v zmysle ze si moze ist a poocuchavat na flexine co chce... potom prideme na dvor domov, a tam sa s nou jasime, hadzeme si loptu, proste sa vyblbne lebo kedze je zdrhacka tak na pole ju bez voditka nemozem pustit...potom ma zase poslusnost, aj krmivo si musi ,, zasluzit´´... a svetko jej to mam pocit ide aj na vicaku nas pocvalili ze napreduje...tazsie a pomalsie lebo je stale velmi vzdorovita a chce nas ovladat vraj, ale uz je to omnoho lepsie.. a potom samozrejme mame aj chvilku kedy sa snazime ju skludnit na noc, po jedeni uz nesmie behat sadneme si snou vonku na terasku a mazname sa, hladkame.. je velmi pritulna a pozornost ako aj dotyky si neustale vyzaduje takze... poobedne aktivity s nou trvaju dokopy tak 3-4 hodiny... ko kedy, jasne ze sa stane ze si musime nieo vybavit ale inak sa ponahlame do prace za nou a najneskor chodime domov o pol 4 ....
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod pigie » Str 18.12.2019 19:52

Aj mne napadlo, ze proste ten hotel je blizko hradze, furt niekto chodi okolo, nemala cas oddychovat, pocula psi v hoteli aj mimo neho, ludi, cudzie prostredie... Nemala cas vymyslat. Mojho psa unavi prechadzka po dedine 15 minutova viac ako 2 hodiny v poli. Nie je zvyknuty na rusne prostredie a vsetky zmysly mu idu na plny vykon, pride domov a je tuhy.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Elis » Str 18.12.2019 20:05

CoraCora píše:poobedne aktivity s nou trvaju dokopy tak 3-4 hodiny...


takze i po tme?
vazne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 18.12.2019 20:11

Samozrejme ved v tychto dnoch je tma uz o 4, na dvore mame predsa svetlo ... este som nevidela majitela ktorý chodi so psom von iba pocas denneho svetla...?
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov