Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Str 18.12.2019 21:13

Ja mám pocit,že celkovo si nanu mäkká,4hodiny denne tu nik sa psovi nevenuje,stále okolo nej skaces ,ono ani to nie je moc dobre

Je to isto zložitá situácia,ale asi to nebude až také zle, ked zanesies psa na 4tyzdne niekam a tam funguje bezproblémov,donesieš ju domov a akoby utalo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod gaidheal » Str 18.12.2019 21:31

osobne si myslím, že výcvik nie je o cukaní či štrnganí retiazkou.
Záleží aj dosť na tom, v akom je pes rozpoložení, keď ho to toho kotca zatvárate.
Dokáže v tom kotci byť sám, aj keď ho tam nezavriete? Je to pre neho to "jeho" miesto?
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 18.12.2019 21:38

gaidheal píše:osobne si myslím, že výcvik nie je o cukaní či štrnganí retiazkou.
Záleží aj dosť na tom, v akom je pes rozpoložení, keď ho to toho kotca zatvárate.
Dokáže v tom kotci byť sám, aj keď ho tam nezavriete? Je to pre neho to "jeho" miesto?

tak je to nove, v piatok to budu dva tyzdne co ju mame... dali sme jej dnu jej budu, ktoru dovtedy mala na zahrade, vie tam ist aj si tam ide lahnut do tej budy, vo voliere cas netravi ale podla mna jej nieje nejak neprijemna ma tak aj svoje misky , sem tam si tam vlezie ponucha, vezme si odtial hracku a vymeni ju za nejaku vonkajsiu.. ale ze by tam vyslovene travila cas to nie, kedze tam niesme... ked sme vnutri, je na terase, odtial na nas vidi...
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Str 18.12.2019 21:46

Margita píše:Ja mám pocit,že celkovo si nanu mäkká,4hodiny denne tu nik sa psovi nevenuje,stále okolo nej skaces ,ono ani to nie je moc dobre

Je to isto zložitá situácia,ale asi to nebude až také zle, ked zanesies psa na 4tyzdne niekam a tam funguje bezproblémov,donesieš ju domov a akoby utalo


tak vynahd´radzame jej cas, ktorý s nami nieje... vacsina ludi ma psika vnutri, vtedy aj ked si lezi pri vas v peliesku je to pre psa cas straveny s vami.. ale ona je vonkajsia a preto sme s nou tak velmi ako sa da, zaobstarali sme si ju aj koli sebe, a aj my samy s nou chceme velmi byt, tesime sa za nou z prace , myslime na nu ked s nou niesme... nemame ju dlho, od maja tohto roka ale strasne nam prirastla k srdcu, niekedy mam vycitky ze i tak to nieje dost... ja som na nu makka, ale muz je ten co ju trenuje... ten co je na nu.. no pre mna je tvrdsi, ale cvicitel tvrdi ze aj tak este malo... ze pes nema byt ,,maznacik´ale ja neviem... mne to nejde, neda sa mi sa s nou nehrat nemojkat... existuje moznost ze tvrdsim pristupom by bol pes pokojnejsi ? ja neviem, som uplny laik zaciatocnik, iba tapem... a ani neviem ci by som dokazala k nej byt tvrdsia.. mne to jej oci nedovolia... ved vsetci sa so psikmi svojimi mojkaju, zabudnu pri nich na vsetko zle... aj ja som chcela takeho psika... nechcem ho drezurovat chcem mu dat zivot aby si ho mohol uzit, plny lasky.... postupujem zle ?
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Str 18.12.2019 22:19

Tvrdý sa nechape zlý alebo agresivny,ale skôr taký pre psa jasny stručný zrozumiteľný a jednoznačný
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Ulf » Štv 19.12.2019 7:01

A dosledny a zrozumitelny. To co po psovi chcem chcem pre neho jasne, chcem to stale rovnako a chcem to v tej spravnej chvily.. (nie ze dnes, alebo v utorok, ale v rozmedzi sekund vzhladom na psie spravanie a situaciu). Aj toto je z mojho pohladu ta "pevna ruka" . A pevna ruka dava psovi v zivote poriadok a tym padom spokojnost. To nie je ziadna drezura, to je zivot podla pravidiel, ktore pes bezpodmienecne potrebuje. Nie psa nestaci maznat a tutkat. Nevravim ze sa mas chovat napato a istro, ale stanovit nejaky poriadok, potom mozes aj maznat. A su psi ktore potrebuju viac maznania a su povahy co potrebuju v prvom rade usmernovat. A pokial pes vselijak vyvadza tak ho skor da do poriadku samotny poriadok a system v zivote, ako rozmaznavanie.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Liana » Štv 19.12.2019 13:20

Ahoj, tiez napisem z mojho laickeho pohladu (momentalne mam sice 4. psa ale ziadny nebol problemovy). Pride mi, ze ma obrovske vykyvy v aktivite a vzruchoch - cez den ked ste v robote uplne 0 (oproti tomu, co bolo v psom hoteli tak ako pisala Pigie) a ked pridete domov tak kopec vzruchov, podnetov, aktivita, vitanie, maznanie, vycvik. Tolko, co sa jej vy aktivne venujete som sa nikdy psovi denne nevenovala - aj ked je pravda, ze nasi boli vzdy v byte takze pasivne sme boli spolu. Ak je to mozne, skusila by som to nejak vyrovnat - ked pridete domov hned sa nevitat, najprv ist do domu, pustit ju az napr. po pol hodine ale bez maznania, zas do domu, po nejakom case ist na vychadzku, po nej zas pauza, potom chvilu pocvicit, dat pauzu, potom chvilku mojkanie atd. A kludne ju pomedzi to aj zatvarat do voliery.

Fakt vas obdivujem, ze toto zvladate, ja by som sa uz nervovo zrutila. Strasne by som vam dopriala aby ste nasli nejaky system fungovania, ktory bude ok pre vsetkych - mozno to bude zniet necitlivo ale nie kvoli psovi, ale kvoli vam, pretoze naozaj nie je fer, ze zehlite prusery po niekom, kto si kupil psa, po :kak: vsetko co sa dalo, strcil ho do utulku a zije si v pohodicke dalej a vy obetujete vsetok cas a peniaze a nemate z toho nic ine len stres a smutok. A klobuk dole, ze to davate aj vztahovo, ze tahate za jeden koniec povrazu :klobuk:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Lindchen » Štv 19.12.2019 13:47

Teraz napíšem ani nie tak vecne na začiatok, ale skôr aké emócie vo mne vyvoláva váš príbeh. Z tvojho textu cítim nielen zúfalstvo z celej situácie, ale čítam tam niečo konkrétnejšie: prečo preboha ten pes je taký, keď my sme mu dali všetko, investovali sme doňho, robíme, čo sa dá, sme na pokraji síl a to zviera proste nič, žiadna odozva na naše obety, žiadna vďaka. Toto tam ja čítam. Mne príde, že sa motáš okolo toho, čo ešte všetko by som mala dať tomu psovi, aby bol konečne spokojný. Dala som to tučným, aby si to videla a uvedomila si.
Nech už robíte čokoľvek, nepokrývate jej potreby. Nepoznám ani ju ani vás, tak len napíšem, choďte nejakou inou cestou a zmeňte svoje nastavenie. Mne príde, že potrebuje pevnejšiu ruku a menej ľutovania.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Efa » Štv 19.12.2019 14:18

ja tam naopak čítam separačnú úzkosť a nesamostanosť toho psa - pretože všetky újmy si a škody Vám spôsobuje presne v čase keď nie ste doma a je tam sama ... na hoteli mala celodenné podnety a tak nemala šancu začať čokoľvek ničiť a pri tom sa akokoľvek zraniť ... za mňa osobne by jej bolo lepšie buď so psím parťákom, alebo niekde kde by mohla mať celodenné podnety/ ľudskú spoločnosť ...
... aj keď sa jej snažíte vynahrádzať čas, ktorý je sama spoločnou aktivitou, tak aj tu potvrdzujem už spomenuté - tej aktivity jej dávate až príliš čím ju vlastne ešte viac pretáčate a nie je absolútne naučená oddychovať - takže za mňa aj tu platí staré dobré známe "menej je niekedy viac" ... vaša láska k nej nemá byť v žiadnom prípade až takto otrocká, proste spoločný čas je aj to, keď si vy vykonávate vlastné domáce/záhradné práce a ona môže len ležať nadohľad ... psy potrebujú ľudský kontakt a lásku, ale úplne rovnako potrebujú aj pravidlá a istoty ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Sunny » Štv 19.12.2019 16:50

A z pohľadu toho psa u vás doma - ste doma=pes pustený, vidí na vás alebo je s vami, nie ste doma=pes zavretý. Takže je úplne pochopiteľné, že sa potom z voliéry snaží dostať, pretože sa jej vytvorilo spojenie pobut vo voliére=panička je preč=panikaaaa. Tak ako píšu aj predomnou - zahodiť ľutovanie psa, vynahrádzanie času atď. Striedať prechádzky, cvičenie, spoločné len tak chvíle a pobyt vo voliére - a to aj keď ste doma. Ako inak chcete reagovať na nežiadúce chovanie vo voliére, keď je tam vždy len vtedy, keď tam nie ste vy? Kŕmte ju tam, sadnite si s ňou nie na terasu, ale do voliéry, prichádzajte/odchádzajte, jak keď sa malé šteňa učí na pobyt osamote doma. Spravte z toho vaše spoločné miesto, kde sa spí a oddychuje. A celkovo ubrať na emóciách z vašej strany, žiadne veľké vítanie - prídem z práce, cestou do baráku pozdravím psy, zložím veci, prezlečiem sa a až potom idem za nimi.
Keď som sa presťahovala do domu a psy dala von, prvé 2 týždne som ich do domu nepúšťala vobec, napriek tomu, že sedeli za dverami a škrabali na dvere - až keď sa prestali dožadovať vstupu a zvykli si, že sú vonku, tak si vyslúžili privilégium chodiť dnu. Tak isto by to malo byť u vás - až keď sa naučí bývať vo voliére vkľude, možete začať uvoľnovať režim a nechávať jej viac voľnosti.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod CoraCora » Sob 04.01.2020 12:21

Dakujem vsetkym za Vase nazory a rady... Je velmi tazke predstavit si co ma ta nasa Cora v hlave , niektore veci ma vobec nenapadli , ktoré pisete a zamyslame sa nad vsetkym. Verte mi ze robime s partnerom vsetko mozne aj nemozne aby sme jej aj sebe pomohli... momentalne ma zranenie koli ktoremu ma uz od sviatkov golier, opat sme ju na hodinku a pol nechali vo voliere a dorezala si nohu nad klbom ,dostala sa jej tam nejaka infekcia ktoru nevieme porazit, ma golier, musime jej robit prevazy tri krat denne. Tym padom cvicenie na volieru opat odpada, mysleli sme si ze toto dlhe volno ju budeme ucit a zvykat na volieru ale opat sme nic nevyriesili... vo voliere s golierom , jej trva dve minuty kym ho nadobro znici a k rane sa nesmie dostat, cize po 5 golieri za dva dni sme to vzdali...
Na silvestra prezivala ohnostroj brutalne zle, nechcela som jej davat oblbovaky lebo sme si ju vzali dnu domov, bola s nami pri telke, myslela som si ze to zvladne... ale bola to katastrofa, nejedla, nepila, dychcala a srdce jej bilo tak ze sme s nou boli hore uplne celu noc, zaspala az rano o 7 hodine... Teraz ako ma to zranenie, musime dozerat na to aby sa jej tam hlavne neico nezanieslo a preto jej prevazy robime vnutri v dome... tak sa na to naucila ze prestala chciet chodit von, akonahle otvorime dvere skriabe sa dnu hlbsie do domu.. a odkedy sme si ju na silvestra vzali k sebe dnu, tak je to uplne njahorsie, stale sa strka dnu , robi nam sceny, uteka cez plot aj s golierom, rano nam zvonia susedia ze nam usiel pes.. vo voliere robi taky cirkus ze je to nenormalne, tam ju davat nemozeme lebo susedia by nas uz naozaj prizabili a to mame uzasnych a trpezlivych susedov... len neviem dokedy... vcera nam zase usla a my sme uz v koncoch ze po tom vsetkom nam este aj takto zdrha.... negativne emocie v nas su neopisatelne... riadime sa uz vsetkym a neviem co mame skusit a co vypustit... precitali sme si aj tento clanok https://pes-howto.webnode.sk/slovensky/ ... cu-svorky/ kde sme vlastne zistili podla neho ze vsetko co tam menuje roime presne tak akoby sme nemali... cize mate vsetci pravdu v tom ze sme ju asi rozmaznali a ze sme na nu makki.... vzdy si vyzadovala nufakom hladkanie pozornost, davali sme jej ho lebo sme nevedeli co mala pred tym v utulku, ze isto mala malo lasky a maznania, ved na to tam nikto nema cas a bohvie ako zila pred utulkom.. jest aj vsteko ostatne bola priorita u nej, vzdy sme jej dali najest ako prvej, lebo ved ona ma z nas vsetkych tie horsie podmienky, ona je vonku, ona je isto hladnejsia ako my, co mame jedlo k dispo kedykolvek... ked sme s nou vonku v lese, na poliach, nechavame ju vynuchavat, tahat, hrabat do sytosti , hovorim si ze ved nech si uzije, kym sme v praci je len na dvore, nech sa vysanti...pretahovanie lanom je to najviac co ju bavi... hracky nam sama nikdy nepusti a aj loptu ked jej ju hadzeme to tiez najviac miluje, musime si ju z jej papulky vziat, vytrhnut... neda nam ju dobrovolne, max. na vymenu za druhu loptu... a mohla y som takto vymenovat vsetky tie body ktore tam su... je to akoby zhrnutie nasho spravania sa ku nej, a teda sice sme v dobrej voli chceli mat psa za ktorym pridem z prace zo zivota uplakana vystresovana ale pomaznam sa s nim, da mi lasku ja jemu tu svoju a ideme von kde sa obaja vyvetrame..chcela som mat stastneho psa a ja som chcela byt stastna vdaka psovi... a teraz zistujem od vsetkyc co mi pisete ze cele som to vnimala, myslela a robila na hovno... teraz tu sedim a placem a neviem co mam roit uz je vsteko tak velmi daleko, mam pocit ze je to nenavratne pokazene a nema mi kto pomoct... nam, jej ... dostali sme doporucanie na p. Dobrovodskeho zo zalesia, ale je uz vyse tyzdna chory a neviem vobec kedy sa k nemu dostaneme aby som s nim zapocala vsetko odznova... piaty cvicitel.. vsetko mu vysvetlit, zase si vypocit ako sme doteraz vsetko roili zle , ja osm tak odhodlana ked ju vidim, chcem aby bola moja a nechcem sa jej vzdat ja o nu nechcem prist... ale potom pridem domov aod unavy, od toho vsetkeho stresu co mame, chodime ju kontrolovat v noci ci nezdrhla, od vianoc sa bojime 7. januara ked pojdeme obaja do prace co si zase urobi, kolko to bude stat... od unavy uz nevieme co so sebou... ideme za nou s takou frustraciou, ccem ju pohladkat ale nesmiem, ona nas na dvore poslucha a potom zas nieco vyvedie , dnu ju nemozem nechat lebo ked mi urobi z domu to co urobila zo zahrady a z voliery, zadlzim sa na cely zivot ked budem musiet opravovat a rekonstruovat aj vnutro domu.... momentalne sme teda na nu prisni, od vcera uz uplne prestala dobiedzat nufakom aby sme ju hladkali ked videla ze to nema vyznam ale zacala odvtedy byt cudna, vsade iba stoji a pozera do blba, do steny, do plota, do okna.. iba stoji a pomaly zatvara oci akoby zaspavala.... trva to 1é, 20 minut, pride mi to ako keby mala depresiu.. vsetci co s nou kedy pracovali sa zhodli na jedinej veci a to je ze je to extremna herecka, ocami a vsetkym nas doslova vydiera a manipuluje aby sme robili presne to k comu nas ona naucila ... ale mne praska srdce ju tak vidiet a neviem ci jej nieco nieje , bojim sa ze nieco prehliadnem lebo si na vsteko poviem ze len obi oci......prestala od vcera akoby utlo sediet na terase, vzdy tam bola, lebo sme v obyvacke my , videla na nas... teraz sa jej to uz asi neoplati, nevsimame si ju,priatel s nou chodi cvicit, povely, poslusnost... rano 20 minut, poobede hodinu... nic viac... ale to sme obmedzili iba par veci , a robi toto, co bude robit ked na nu zacneme uplatnovat naozaj nejaky vychovny rezim tvrdy ? vsetci takmer ste sa zhodli na tom ze sa jej moc venujeme zas na durhu stranu vsetci mi hovoria ze ten pes musi byt vystaveny, ja ju za hodinu nevystavim ani keby som bola vrcholovy sportovec... ako mam postupovat ? jasne ze ju vystavime hlavne tym drillom, je vtedy zamestnana a max sustredena, lebo musi.. velakrat vzdoruje a ani sa to nelepsi... dava nam najavo ze robi iba to co ona chce a ku vsetkemu ju nedonutime, iba ak nasilu.. niekedy si ani sadnut nechce a vtedy mame podla pokynov ak to neurobi sama, stlait jej zadok aby to urobila trebars aj ze ju budeme musiet potlacit, prinutit ..... potom si ide vystavena lanut a o hodinu je zase ok.. . ona vyzera akoby mala uplnu depresiu ze ju nelubime alebo tak, ze ju nepohladime, ze nam nestrci nufak do ruky a nereagujeme, ze na nas vyskoci a my jej povieme nesmies a stiahneme ju dole... ak sa nahodou prejde, tak dokolecka si sadne a pozera , sadne si o kusok dalej a zase pozera do blba, postavi sa urobi dva kroky a zase 10 minut ako kamenna socha... hlavu spusta dole, snazi sa najst pohlad ale ja na nu nepozeram lebo by ma ocami presvedcila...
sme frustrovani, v rodine nas nabadaju aby sme ju dali utratit... alebo aspon ju dali prec.. ja pri tej predstave dostavam takmer infarkt fyzicky nezvladam predstavu ze by som ju mala dat prec... priatel je odhodlany vyskusat Dobrovodskeho ako poslednu moznost... ale to ju odsudime na smrt, lebo som presvedcena ze nikto si ju nevezme a ak aj ano, nenecha si ju... nikto do nej neinvestuje tolko co my, nikto ... je to nasa zodpovednost ... len neviem dokedy toto unesieme... som chora na srdce a minuly rok bol pre mna tragicky , vzali sme si psika ako terapiu.. ale som na tom v poslednej dobe este horsie.. bojime sa o nu, bojime sa o nas koli nej...prikladam aj foto ako to vyzera... takto stoji na roznych miestach po zahrade a pozera na moj dusu do blba.. 12-15 minut... niekedy spadne takym tym sposobom ze akoby zaspala a prebralo ju ... ako ked vam pada hlava ze zaspavate len ona akoby sa zrazu neudrzi celym telom.. toto robi po celej zahrade nie len tam kde ju vidime.. ale ked pocuje nieco tak vystartuje , cize fyzicky s pohybom alebo tak nema problem, alebo s culostou... ked toto robina terase kde ju vidime, tak sa jej postupne zatvaraju oci akby naozaj zaspavala po stojacky.. nechapem..robi to odvcera, odkedy sa prisne stranime jej ,,sposobov´´ ako si vydobit pozornost...viete mi v tomto poradit ci to naozaj tak vydiera ? je toho zviera naozaj schopne, vydierat cloveka ? takto ludsky premyslat aby dostal svoje ten pes ? ja uz neviem...
Prílohy
81351936_449990828968821_7168776252155756544_n.jpg
CoraCora
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Sob 04.01.2020 12:36

skor ci nie je chora... zapal, parazit.... podla mna to oka nie je. ale z popisaneho celeho tazko.... to treba vidiet nazivo. a vlado je fajn. odkial ste?
kukam,ze to bo x no? tak to vela aktivitami to spravanie prave nebude... :nwm: skor naopak... nespravne aktivity, neunavujuce tak aktivneho psa. ja to vidim na mojom, on by dopadol rovnako, keby sa mu venujem len tak ako vy... ale tak nevidela som vas nazivo. ale usudzujem, ze to v ziadnom pripade nie je pes pre vas. nerozumiem absolutne tomu vyberu... mlady pes pracovneho plemena a este take echt pracovne plemena az nevyrovnane obcas... :nwm: si tak neskromne myslim, ze mu nedokazete dat, co potrebuje. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Lindchen » Sob 04.01.2020 12:46

A to je tento psík na fotke? Hm, no, asi ako píše wer, toto je pes ďaleko nad vaše možnosti, dovolím si tvrdiť. Takéto psy majú úúplne iný režim a aktivity.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Margita » Sob 04.01.2020 12:50

Ale zas su na Tom tak,že majú zaujem mu poskytnut to čo potrebuje alebo sa aspoň pokusit,myslim,že takéhoto psycho psa si nik "normalny" nevezme
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Sob 04.01.2020 12:54

no ved pes sa nevybera ocami v prvom rade... a snaha je obcas malo, velmi malo. toto nie je pes pre laika. a z popisaneho - cakali od psa mojkanie a kludne prechadzky. to taky pes NIKDY neda. alebo da - ako moj teraz - ked je chory... to fakt nie su psy do rodiny, na bezny zivot (cest vynimkam)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov