velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Aira » Štv 29.08.2019 13:50

straka17 píše:Offtopic: Jako... ja by som uz nedovolila sekat lajkam vrhy, aj sa to v kkube dost obmedzilo, je problem ich udat lebo u nas nemaju kde robit. A chovat pracovne plemeno len tak... No, nie je to pes skratka pre kazdeho. A zase naco mat chovneho psa a chs ked neudam stence. Ale to je na zvazeni kazdeho majitela + poradcu chovu ktory si myslim, ze je spravny clovek na spravnom mieste.


Poradca chovu sa mi pri telefonickom rozhovore zdal tiez velmi fajn :smile: Len nechapem, preco by sa u nas mali obmedzovat vrhy... Ved udat stence sa daju aj mimo SR :no: Ved aj moja Aira nie je zo Slovenska :no: KAzdy majitel chovnej feny predsa sam nesie zodpovednost, ak steniatka neuda. Ved na Slovensku sa chova vela plemien pracovnych psov, ktore sa absolutne nevyuzivaju na to, na co su urcene a nikto vrhy neobmedzuje. :smile:
Aira
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod wer » Štv 29.08.2019 13:53

Ze nema dostatocnu vyzivu. Stence ju vycucaju a tiez nebudu mat dost vyzivy. Odhliadnuc od toho, ze to mozu zdedit a majitelia steniat budu mat tiez "velke problemy so zranim".
Dalej pises, ze ani nesplna standard - naco na nej mnozit? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod pigie » Štv 29.08.2019 14:11

Asi tak. Malo by sa chovat na tom, co je prinosom pre chov :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Margita » Štv 29.08.2019 14:45

Osobne by mne viac vadila tá nevyrovnana povaha...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Aira » Štv 29.08.2019 16:01

wer píše:Ze nema dostatocnu vyzivu. Stence ju vycucaju a tiez nebudu mat dost vyzivy. Odhliadnuc od toho, ze to mozu zdedit a majitelia steniat budu mat tiez "velke problemy so zranim".
Dalej pises, ze ani nesplna standard - naco na nej mnozit? :nwm:


ZAtial standard nesplna, ale zatial nie je nikde napisane, ze nikdy nebude :no:
Aira
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Margita » Štv 29.08.2019 16:08

Veď spominas,ze sa zastavila v raste a má už rok,je ozaj veľmi mála pravdepodobnost,ze ročný pes stredneho plemena ešte porastie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Aira » Štv 29.08.2019 16:31

Len tak pre zhrnutie, netvrdim, ze na 100% budem chciet, aby mala moja fenka steniatka. Ale ako mnoho tych, co chcu chovat dake plemeno, som samozrejme po steniatkach tuzila. Ako som spominala, aj jedna cvicitelka mala "nezravu" fenku a pri steniatkach sa u nej chut do jedla napravila a steniatka boli a su uplne v poriadku. TAkze tato Airina faza nemusi byt zarucene katastrofa pre chov. :smile:
NAozaj dakujem za vase nazory, :smile: ale skor som cakala rady, ci postrehy z vlastnej skusenosti, ako ste nezravost riesili vy, ci niekto vo vasom okoli. Co sa tyka uchovnenia, ci neuchovnenia mojej fenky budem riesit neskor, ak vobec :smile:
Aira
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Aira » Štv 29.08.2019 16:34

Margita píše:Veď spominas,ze sa zastavila v raste a má už rok,je ozaj veľmi mála pravdepodobnost,ze ročný pes stredneho plemena ešte porastie

Ak porastie, bude dobre. Ak nie, svet sa nezruti :smile: Ked som ju zacala stopat, podrastla trosku aj pribrala. Ci sme s rastom skoncili, to netusim, ved uvidime :smile: Samozrejme tahat za usi ju nebudem, aby podrastla :heh:
Aira
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Margita » Štv 29.08.2019 16:37

A konkrétne čím vlastne krmis?aka značka granul?nezozerie ani zaliate vyvarom s lososovym olejom,ani varené mäso ani surove?ani pangamin nezabera?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod kellee » Štv 29.08.2019 16:46

Aira píše:Len tak pre zhrnutie, netvrdim, ze na 100% budem chciet, aby mala moja fenka steniatka. Ale ako mnoho tych, co chcu chovat dake plemeno, som samozrejme po steniatkach tuzila. Ako som spominala, aj jedna cvicitelka mala "nezravu" fenku a pri steniatkach sa u nej chut do jedla napravila a steniatka boli a su uplne v poriadku. TAkze tato Airina faza nemusi byt zarucene katastrofa pre chov. :smile:
NAozaj dakujem za vase nazory, :smile: ale skor som cakala rady, ci postrehy z vlastnej skusenosti, ako ste nezravost riesili vy, ci niekto vo vasom okoli. Co sa tyka uchovnenia, ci neuchovnenia mojej fenky budem riesit neskor, ak vobec :smile:


tu to je velmi popularne navazat sa do vsetkych
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod wer » Štv 29.08.2019 18:00

kellee píše:
Aira píše:Len tak pre zhrnutie, netvrdim, ze na 100% budem chciet, aby mala moja fenka steniatka. Ale ako mnoho tych, co chcu chovat dake plemeno, som samozrejme po steniatkach tuzila. Ako som spominala, aj jedna cvicitelka mala "nezravu" fenku a pri steniatkach sa u nej chut do jedla napravila a steniatka boli a su uplne v poriadku. TAkze tato Airina faza nemusi byt zarucene katastrofa pre chov. :smile:
NAozaj dakujem za vase nazory, :smile: ale skor som cakala rady, ci postrehy z vlastnej skusenosti, ako ste nezravost riesili vy, ci niekto vo vasom okoli. Co sa tyka uchovnenia, ci neuchovnenia mojej fenky budem riesit neskor, ak vobec :smile:


tu to je velmi popularne navazat sa do vsetkych

A kellee rada rype odveci :ach: :pac: nikto sa do nikoho nenavaza. :ach: nezraveho psa nemam a ani by som nechcela - nezobrala by som si take stena a na to som poukazala, kedze k tomu prisla rec, kellee.

A zvierata zeru viacej, ked musia cosi pre jedlo urobit, daku snahu vyvinut, takze toto stoji za zvazenie. Hlavolamy, hladanie, hocco...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Slausa » Štv 29.08.2019 18:52

Lenze nie kazdy pes je schopny pre jedlo nieco urobit (aj ked nie je jedlo ako jedlo)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod wer » Štv 29.08.2019 19:42

Viem. Ale aku radu sa da dat..? :nwm:
Lovit zajace je dost nehumanne... majitel musi sam prist na to a skusat, skusat, skusat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod Aira » Štv 29.08.2019 20:28

Margita píše:A konkrétne čím vlastne krmis?aka značka granul?nezozerie ani zaliate vyvarom s lososovym olejom,ani varené mäso ani surove?ani pangamin nezabera?

Psie zradlo absolutne ziadne nechce. Zozerie surove maso, varene tiez. Tak davam surove. Ale aj tak horko tazko. Aj to, co jej asi aspon trosku chuti min 15min ignoruje a potom horkotazko zje, ked jej to davam z ruky. :pac: Lososovy olej miluje, ale na granule to negunguje :heh: Pangamin zje, ale ze by robil zazraky, sa neda povedat. Ale aspon ma Dake vitaminy :heh:
Aira
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: velke problemy so zranim + prilisna naviazanost

Poslaťod straka17 » Štv 29.08.2019 20:48

Videla si už lajku, ktorá nerobí? Myslím tým ako sa správa. Je rozdiel zobrať si ako bežný človem labradora a lajku. Obe pracovné plemená, jeden v pohode a druhý šiši. V klube je pár takých psov, ale teda majitelia sa s nimi aktívne venujú športu. Ak nechceme, aby sa lajky dostali úplným laikom lebo to bude plemeno lacné a neobvyklé, netreba chovať na všetkom. Mám na mysli taký úpadok ako práve labradori. Ja mám pracovného psa, ale okrem neho som reálne na poľovačke nestretla ani jedného! A druhá vec, máme dostatočnú genetickú základňu? Osobne si myslím, že sú minimálne dvaja psi, ktorí majú potomstva už teraz až moc a urobí to paseku pretože chovný pár nemôže byť príbuzný do 3. generácie. Áno, nech sa lajky množia, ale radšej pomaly a s rozumom.
Inak, by ma zaujímalo kto okrem Čechov si zoberie lajku od nás. Viem, že každý rok ich tak do desať exportujú hlavne do Čiech alebo si do zahraničia šteniatko zoberie nejaký slovák čo tu žil. Myslím, že je to stále málo na to, aby sme sa tým hrdili.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov