Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

agresivna civava

Sob 30.03.2019 11:22

ahojte, mam doma 5 mesacnu civavu ale neviem si s nou rady. jediny koho respektuje a neutoci na neho som ja. najprv zacala ziarlit na priatela ale ked sme ju priniesli na vikend domov utoci a steka na kazdeho a uz to vsetkym dost lezie na nervy , deti sa jej zacinaju bat . poradte co robit . dakujem

Re: agresivna civava

Sob 30.03.2019 11:24

este dodávam ze som ho nikdy nijako fyzicky netrestala vzdy sa len s nim vadim , a dnes ho moja mam ubila trochu novinami ked stekal v kuse po detoch a od strachu si cvrkol

Re: agresivna civava

Sob 30.03.2019 18:15

Tu nie je moc co radit,ked nepoznas čísla nevyratas rovnicu
Dam ti tip na nejaku literatúru
Svého psa nestrilejte
Lidé a psy stret kultur
Psí dominance mýtus nebo skutecnost
Konejsive signaly

Re: agresivna civava

Sob 30.03.2019 20:30

Nie je chyba v psovi, ale vo vás všetkých, čo ste doma a najviac v tebe, bohužiaľ. Pes myslí úplne inak ako človek a keď nevieš psa "čítať", tak je problém. Čivavka podľa popisu vyzerá, že sa bojí, je nesocializovaná (predpokladám z množky) a vy ju ešte strašíte a trestáte. Nemá sa ako inak brániť, len štekotom a napádaním. :ua: Určite si naštuduj literatúru, ktorú odporučila Margita.

Re: agresivna civava

Sob 30.03.2019 21:38

Ja ešte poradím psíka posunúť niekomu inému, a ďalšieho psíčka si vziať, až keď budú deti väčšie (alebo vôbec). Urobte to hneď, kým je psík ešte šteniatko a nerozmýšľajte nad tým pridlho, ak psík u vás trpí, a vy trpíte s ním, naozaj ho radšej darujte niekam do dobrých rúk... :ahoj: . To sa stáva, že človek niečo nepremyslí, a po zaobstaraní psíka si uvedomí, že to skrátka nedá. Keď sú psy dostupné a lacné, tak to takto môže dopadnúť. Ak sa nechcete komplet celá rodina dovzdelať a zmeniť, alebo so psom niekam pravidelne chodiť, cvičiteľovi/trénerovi, lebo žiaľ aj čivava je len pes.... tak proste si rozumne dajte dokopy, čo vám ten pes domov prináša a riešte to rýchlo, kým je maličký a nezanechá to na ňom následky.

Re: agresivna civava

Ned 31.03.2019 7:37

Hmmm takze pre upresnenie - pes je z chovnej stanice je s PP . Predtým sme už civavu mali z tej istej chovnej stanice a povahovo bola úplne iná . Rodičia chodia na výstavy takze žiadna čierna mnoziaren skúsenosti so psami mám ( mam aj labradora už 5 rokov )a taká blbá naozaj Niesom čiže niektoré reakcie má trochu urážajú . Deti niesu moje je to synovec a neter, domov chodievam len na víkend . A ani tuto civavku som si nekúpila sama dostala som ju ako dar . Ti ktorý mi odpovedali naozaj cennými radami sa ospravedlňujem za tuto reakciu a ďakujem za odporučenú literatúru a ostrani by sa mohli trochu zamyslieť a spýtať sa na fakty predtým ako začnú očierňovať :) pekný deň

Re: agresivna civava

Ned 31.03.2019 11:00

Z tvojho popisu vôbec nič nebolo zjavné, takže sa nemáš prečo urážať. Radíme a predpokladáme len zo skúseností. Bežne tu chodia po takéto rady ľudia, ktorí majú veľmi podobné problémy. :nwm:

Re: agresivna civava

Ned 31.03.2019 12:34

ja napíšem zo svojej skusenosti, aj ked ma človek malého psa treba sa k nemu správať ako ku psovi - co najmenej nosiť na rukach, nehladkat/nemaznat nasilu ked pes nechce, povzbudzovať sebavedomie - pri hre, vonku nech si pobehane aj ďalej od človeka atd. Trénovať povely, mat režim rovnako ako pri veľkom psovi. Toto sa nám osvedčilo aj ked strážime psov známym - doma su na nervy štekajú vrcia hryzu deti a u nas zmena o 180 stupňov - maju svoj klud, nikto ich násilne nechytá nevlaci ako kabelku. Nehovorím teda ze toto je zrovna vás prípad ale pri malých psoch sa ľudia zvyknú správať úplne inak ako pri velkych. Ja napr. Svojho psa nedam deťom ani na voditko lebo na mykanie je citlivá a nechcem aby mala zlu skusenost. Male psy podla mna celkovo k deťom nepasujú a skor ich pred nimi treba chrániť :ha: (mam civavu x kavaliera mix cca 5 kg). Skus mozno viac popísať aky ma pes režim ako vychádza s inými psami a v akých situáciách štartuje po ľuďoch
Odoslať odpoveď