Žiarlivost

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Žiarlivost

Poslaťod Retuska » Štv 13.09.2018 19:34

Ahojte,
chcem sa poradit. Mame psika pol roka, zo zaciatku fajn super, ale poslednu dobu strasne ziarli. Nikto sa ku mne nemoze priblizit, ci mamka, ci hocikto iny. Kuska do noh, zuri. Vecer sa neda ani telka pozriet jak zuri. Nemate s tym skusenost?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Žiarlivost

Poslaťod vavrena » Pia 14.09.2018 8:43

Treba sa k nemu správať ako k psovi, a nepovažovať to hlavne na začiatku za roztomilé, a nie je to ani na začiatku prijateľné. Keby to bol doberman, tak nepovieš, že ľudí "kuská" do nôh. Psíka by som vykázala z priestoru, ak by sa nevedel správať. Môžete zo začiatku aj triviálne nacvičovať tréning - psa posadíš, objíme ťa mama (v extrémnych prípadoch začíname podaním ruky :lol: ), psíka odmeníš za sedenie. Túto nestrannosť (inak normálny cvik na cvičákoch) nacvičujeme od situácie, kedy je pes ešte v pokoji a postupne zvyšujeme level až na to objatie. To isté na gauči. A v tomto prípade - ak si uzurpuje miesto byť pri tebe, mu treba vysvetliť, že to je len dočasná výsada, a nie jeho právo. Vykázala by som ho do pelechu. Nie bitím, mlátením, v žiadnom prípade nie váľaním na lopatky ako by ti poradili na úžasných sociálnych sieťach - ale postavíš sa z gauča, a psovi ukážeš dvere. Nauč ho povel preč/padaj/vypadni, a použi vždy, keď si bude myslieť, že o niečom môže rozhodovať za teba.
Zo začiatku, keď vieš, že prichádza situácia, ktorá psíka dostane do situácie, že ju ide riešiť, tak jej predíď - najprv psíka pošli na druhú stranu gauča alebo do pelieška. Za dobré správanie si ho môžeš zavolať k sebe naspäť alebo v peliešku odmeniť.
Pes vrčaním vyjadruje nespokojnosť - pýtaj sa prečo -drážil ho niekto, hrali ste sa na túto roztomilosť, že do teba niekto šťuchal a nechali ste psíka útočiť? Alebo sa cíti ohrozený, že ho niekto chytí a hodí ho na zem? Alebo odháňa ostatných ľudí z "jeho" pelecha pri tebe a bráni si miestočko?

A čo robíš pritom ty, keď pes celý večer vrčí a vy pozeráte telku? :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Žiarlivost

Poslaťod Retuska » Sob 15.09.2018 17:21

Zacala som tento postup praktizovat, zatial nam to velmi nejde.
No co robim... cvicim s nim hodinu vecer, sadni lahni atd dookola. Klud vecer nieje, ja chapem ze je cez den sam, ze chce nasu pozornost, ale snad o 9 vecer na hodinku by som si aj rada oddychnut. Teraz sme prisli z 3 hodinovej "tury" kde ebhal dokopca, tak spi, ale kazdy den sa to veru neda absolvovat :D
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Žiarlivost

Poslaťod kellee » Sob 15.09.2018 17:24

a nie je problem skor v tom ze nevie vo vasej pritomnosti oddychovat?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Žiarlivost

Poslaťod Margita » Sob 15.09.2018 17:26

co je to za psa?kolko ma rokov? z akych je podmienok?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Žiarlivost

Poslaťod Retuska » Sob 15.09.2018 18:36

kellee píše:a nie je problem skor v tom ze nevie vo vasej pritomnosti oddychovat?


oddychovat vie, lebo on od tej 9-17 spi ako zarezany, potom ozije a je koniec :D
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Žiarlivost

Poslaťod Retuska » Sob 15.09.2018 18:38

Margita píše:co je to za psa?kolko ma rokov? z akych je podmienok?


je to mix polovnickeho,mozno dalmatinec, ma ca 1,5roka...je z ulice, jedine co viem, ze ho mala predtym alkoholicka.
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Žiarlivost

Poslaťod wer » Sob 15.09.2018 18:38

Podstatne je tsm to "vo vasej pritomnosti" :no:
Inak by to chcelo natocit
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Žiarlivost

Poslaťod Margita » Sob 15.09.2018 18:38

pises ,ze cez den je sam,otazka bola polozena ci vie oddychovat vo vasej pritomnosti
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Žiarlivost

Poslaťod Retuska » Pon 17.09.2018 10:03

Dnes som doma, spi ako zarezany na svojom mieste.
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344


Späť na Riešenie problémového správania sa psov