Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Poslaťod Simon-NO » Štv 08.03.2018 22:23

Takže zajtra ideme do veterinára na ročné očkovanie, ale je tu problém, čo len vstúpime dovnútra hneď sa správa inak (chápem boji sa, nepozná to tam a vie, že tam stretával psy) hneď začne brechať a naježí sa mu srsť... Minule, keď sme tam boli tak to bolo rovnaké hral frajera, potom sa trocha ukludnil a keď sme vošli dnu a zverolekárka sa ho šla dotknúť tak na ňu vrčal...snazili sme sa ho upokojiť, a prestal potom dostal teplomer do zadku :ha: :ha: a už bol kľudný a ani necekol, odvtedy som ho tam začal bravať počas prechádzky aby si to tam oňuchaval (dnu sme nešli)... Otázka znie co robiť keď začne brechat/vrčať? A mam si vziať nejake pamlsky a odmeňovať ho za dobré správanie? =nebreše, kľudne sedí a tak?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Poslaťod wer » Pia 09.03.2018 8:43

pamlsky urcite mozes vziat ,je otazne ale, ci si ich v tom strese vezme. nepouzivala by som ich ale ako "odmeny", ale skor na odputanie pozornosti.
podstatne je tvoje vystupovanie - musis mu byt oporou. musis sa tvarit sebaisto, pokojne, nechlacholit ho, jednotlive ukony urobit v co najvacsom klude (a co najrychlejsie..). pes by ti mal doverovat a nechat so sebou manipulovat, nebojovat proti teba pri osetrovani - potom lahsie akceptuje aj to vysetrenie na veterine. to treba doma ucit....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Poslaťod Slausa » Pia 09.03.2018 11:50

Ja mám našťastie hrdinu, všetko v pohode, ešte sa aj predvádza a sám skáče na váhu :ha:
Keď je na stole, je to horšie, zatne laby do stola, prehĺta, obzerá sa, uši na hlave nalepené. Ale našťastie neskáče dolu, nekvičí, ani inak neprotestuje.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Poslaťod Simon-NO » Pia 09.03.2018 13:32

Nakoniec to prebehlo celkom dobre, bal sa tam len vojsť tak stekal ale keď sme boli dnu tak bol pohode len raz stekol na asistentku lebo sa bal ale potom zistil ze sa nič nedeje a len pekne sedel a bol celkom v kľude, keď som už videl ze sa na ľudí tak divne pozeral tak som ho odlakal... Potom sme sa tam s nim rozprávali o kynológii v našom meste aj o záprahoch co boli v Zuberci, bol tam pretekať a ze tam bolo parádne a tak.... A popritom bol kľudný a uvoľnený, kúpili sme si aj piesok (každý to vola inak-ta asistentka to tak nazvala) používate to niekto ako odmenu? Alebo na náučbu kusania tak?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Poslaťod wer » Pia 09.03.2018 13:42

Offtopic: krvopotne rozmyslam, ze ake mlsky su vo forme piesku, ale ty myslis asi pešek??
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Poslaťod Lindchen » Pia 09.03.2018 13:48

Offtopic: Asi to bude pešek :heh: . Tiež tu rozmýšľam, že čo by mohol byť piesok pre psa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Návšteva veterinára-ročne očkovanie

Poslaťod Simon-NO » Pia 09.03.2018 14:06

wer píše:Offtopic: krvopotne rozmyslam, ze ake mlsky su vo forme piesku, ale ty myslis asi pešek??


Bingo :lol: :heh:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou


Späť na Riešenie problémového správania sa psov