trauma?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

trauma?

Poslaťod Marco1994 » Štv 01.03.2018 23:13

Zdravim vas, mam taky problem. Mam 7 mesacnu fenku maleho Bradaca, odmala socializovana dobra vyrovnana povaha. Chodime na vystavy je zvyknuta na rusne prostredie na manipulaciu aj na velky pocet psov. Pred dvoma tyzdnami mala zdravotny problem zapaleny vred v ustnej dutine. Podstupila maly zakrok je veterinarne osetrena vsetko sa pekne hoji. Ked ju to este bolelo velmi pistala a ldeva si nechala prezriet usta. Teraz ked sa jej to pekne hoji a bolest ustupila tak v nej aj napriek tomu zostal strach ked jej idem prezerat zuby a usta. V momente zostane napata a uhyba hlavou popripade ak sa da aj utecie. Prosim vas skuste vyjadrit svoj nazor som z toho dost nestastny neviem ci ju to este boli alebo ma iba preventivny strach z bolesti, popripade ako by ste to riesili. Za rady vopred dakujem.
Marco1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: trauma?

Poslaťod vavrena » Pia 02.03.2018 15:27

Môže byť aj to, že ju to ešte bolí, a môže mať aj preventívny strach. Odmeňuj ju za každé prezeranie úst, ale zbytočne to od nej nežiadajte, nerýpte sa v tom, nechaj jej čas a nauč ju prerezať si zúbky za odmenku, postupuj veľmi pomaly, nie naraz, a nech ti to vlastne sama dovolí. Môjmu pudlovi sme raz museli ucvaknúť dopolk utrhnutý pazúr - a roky mi nerád podáva tú labku na strihanie pazúrov... druhý mal dieru v boku... a celé roky je citlivý na tú oblasť, keď ho tam češem.. psy si pamätajú, musíš ju naučiť, že už jej nič nehrozí, a bude to ok. Je ešte mladučká, zabudne na to :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta


Späť na Riešenie problémového správania sa psov