Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pia 26.01.2018 9:19

Ahojte, prihlásila som sa sem kvôli mojej fenke, už neviem čo s ňou. Skúšala som všetko možné, čítala si, zisťovala, ale moc sa to nelepší. Kúpili sme si fenku nemeckého ovčiaka, chcela som fenku pretože celý život sme mali psov a chcela som zmenu. Nikdy sme so žiadnym nemali problém a to sme ich mali už mnoho.

Už keď bola malinká, strašne kňučala, plakala... Pripisovala som to tomu, že je jej smutno, musí si zvyknúť. Máme ju vonku na záhrade, má tam peliešok a všetko ako má byť. Dávala som jej moje oblečenie, teplú flašku, postupne sa to lepšilo. Teraz má skoro 6 mesiacov, no to pišťanie a kňučanie neprešlo. Vždy keď nás vidí na verande alebo v okne, začne skákať do dverí, na parapety, do okien, strašne piští a kňučí, je ako šišnutá. Najprv sme sa ju snažili okrikovať že je to fuj, dosť reaguje na prst, no to nepomáhalo, tak ju ignorujeme, no ani to nepomáha. Je strašne precitlivelá, keď sme na záhrade a nehráme sa s ňou čo i len sekundu, začne vystrájať a pýtať si pozornosť. Čím viac ma rozčuluje, tým je horšia. Naopak keď som kľudná a asertívna, viac počúva. Nikdy sa nebudem psovi podriaďovať a robiť to čo ona chce. Nikdy sme ju neučili a nepodporovali v kňučaní, nešli sme von keď to robila, nechválili ju, ani sme ju nehladkali, nič čo by jej mohlo napovedať že to čo robí je to správne.

Keď upratujeme záhradu, zatvoríme ju nachvílu buď za plot alebo do koterca. Tam robí takú drámu, akoby ju drali z kože. Robí to vždy a vôbec sa to nelepší, hoci upratujeme záhradu min. 2x do týždňa. Stačí že sa ku nám nevie dostať lebo nás delí malý plot a už začína mať hysáky. Trhá mi to srdce, no snažím sa to ignorovať. Pomôže len ak jej dáme kosť ktorá ju zamestná, no ale to sa nedá vkuse, musí si zvyknúť že proste nemôže mať všetko čo chce. Minule nám okúsala fasádu, tak asi 4 hodiny bola zatvorená aby sme to mohli opraviť a celé 4 hodiny preštekala a prekňučala. Keď sme ju konečne pustili, išla unavená spať.

Venujeme jej čo najviac času, je veľmi učenlivá, rada sa hrá atď - to je všetko o.k. Ale vadí mi aká je precitlivelá. Je z policajného chovu a tak som predpokladala že taká nebude. Keď ideme von, celú dobu ako chodí si popiskuje. Piští za chodenia. Vždy zastavíme a čakáme dokým prestane. Chvílu je ticho, potom zasa. Je ako pískacia hračka. Krok, písk, krok písk. Od kedy bola malinká sa to zlepšilo, to naozaj celú 1.5h prepišťala. Nemá žiaden podnet na to, aby to robila. Akoby ani nevedela že to z nej vychádza. Zhorší sa to, keď je blízko za plotom pes, vtedy začne na neho štekať a v zápeti kňučí, akoby jej ten pes nejako ublížil. S inými psami sa nekamoší, aj keď som sa snažila dať ju dokopy s nejakým stále do nich šteká, bojí sa, skáče. To tých psov dosť odstrašuje a vôbec sa nechú hrať. Šteká na veci ktorých sa očividne bojí, na sáčky ktoré poletujú, na elektrickú skrinku... vždy idem k danej veci a vysvetlím jej že sa nemá čoho báť...
Po novom v noci začne z ničoho nič štekať, dnes od 22:00 do 23:45 neprestala. Okrikovala som ju, chodila von či tam niekto nieje, svietila som tam, ukľudňovala som ju, nakoniec som zvolila taktiku ignorovania (a ja som pozerala do stropu, lebo som kvôli tomu nemohla spať). Stále štekala s 5min pauzami. Najviac ma dorazí keď leží na schodoch a šteká do vetra... neviem či niečo počuje, ale myslím že nie, pretože susedov pes šteká na totálne každý pohyb a tak keď je ticho predpokladám, že je všetko v poriadku. Ráno 05:50 začala znova. Pobehovala po záhrade, raz štekla tam, potom tam, potom pri bránke, vyšla som von v pyžame ale nič som nepočula ani nevidela a susedov pes bol stále ticho hoci on je notorický uštekanec na každý pohyb a zvuk.

Mám pocit že občas je ako v tranze, nevie čo so sebou, akoby nevedela kontrolovať emócie. Máme problém s tým že vyskakuje na nás keď sme vonku, trošku sa to lepší poctivým učením, no keď má tento emočný tranz (asi že sa teší že sme prišli domov) tak nepomáha nič. Pritom ju nehladkáme keď sa začne extrémne tešiť, buď ju len pozdravíme alebo sa jej dotkneme, keď je to už moc, tak si ju vôbec nevšímame až dokým neprídeme dnu. Očný kontakt pomáha a keď vidím že ide skočiť, vztýčim ukazovák a odskočí preč. Vie že je to zle, ale akoby sa nevedela kontrolovať keď má nával emócií. Bojím sa, či jej niečo nieje alebo nemá nejakú poruchu. Keď sa do niečoho buchne alebo ju štípnem za kožu keď ma svoje stavy aby sa uvedomila a vrátila do reality, začne kňučať akoby som ju tĺkla kladivom. Zo začiatku sa vždy hodila o zem a zvíjala sa. Najprv som sa bála že si naozaj ublížila, tak som ju ratovala ale potom som si všimla že to robí svinka naschvál a tak keď sa niečo také stane, vôbec si ju nevšímame a po chvíli prestane...

No proste aby som to zhrnula, je strašne precitlivená, stále piští a kňučí, nezmyselne šteká a neviem ako ju to mám odnaučiť. Vo všetkom inom počúva, rýchlo sa učí, pekne chodí na vodítku, vonku počúva a drzí s apri nás. Ale toto píšťanie a štekanie a vynucovanie si pozornosti. Nemôžem kvôli tomu spávať a celkovo už začínam byť deprimovaná. Viem že je ešte malá, no keďže je strašne inteligentná a rozumie vela veciam, tak by som povedala že chápe že to nemá robiť. Tak ako keď sa v noci začne hrať s miskou na jedlo a štrngotá to po celom chodníku, poviem jej prestaň a hneď prestane. Ale to kňučanie nemizne a šteká čoraz viac.

Ľúbim ju, spravila by som pre ňu všetko, ale začína ma rozčulovať. Celý život sme mali psov na stráženie, toto je prvý psík ktorý je aj na stráženie ale aj sa mu aktívne venujeme ale mám pocit že je niekde chyba a ja neviem kde. Každý pes ma vždy počúva a počúval, na chate máme cane corso a ten je ako med. Vychovala som aj franc. buldočka, s tým tiež nikdy nebol problém. Poznám veľa feniek, viem že sú citlivejšie ale nie až takto. Od policajtov by ju hneď vyradili s takýmto chovaním.

Prosím o tipy, nápady. Ďakujem.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod Margita » Pia 26.01.2018 12:59

Keď je Z policajného chovu tzn že pracovný pes, ma aj nejaku prácu?chodite s nou na cvicak,venujete sa nejakým športom?je to pracovný pes,policajti tých psov zamestnavaju,vas pes sa nudi nemá žiadnu prácu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pia 26.01.2018 13:10

Ahoj Margita,
ďakujem Ti za odpoveď. Nie, máš pravdu. Nemá žiadnu prácu. Hoci sa jej venujeme čo najviac ako sa dá, aj keď sa mi nie vždy chce. Viem že to nieje dostatočne vela, ona má energie na rozdávanie... ale nemyslela som si že to bude taký velký problém, priznávam sa. Rozprávala som sa o tom aj s pánom od kt. ju máme, on má aj cvičisko a cvicí psov pre policajtov, ale nehovoril nič o tom že by bol problém, ak ju budeme mať len doma na stráženie. Teda neviem či to nepovedal len tak aby za ňu dostal určite peniaze...
Zrovna včera sme s ňou boli vonku kedy jej celú cestu hádžeme loptu aby v podstate vkuse behala, tak by som už vôbec nepovedala že zrovna večer si bude celú noc vyštekovať, keď mala také fajn poobedie.
To kňučanie a pištanie si ale neviem aj tak vysvetliť.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod clupko » Pia 26.01.2018 13:43

ked knuci pri kazdom kroku, vylucili ste zdravotny problem?
a to fajn poobedie - pes, a zvlast pracovny NO, urcite vydrzi viac ako clovek, mozno vam to prislo, ze ste uz dlho vonku a ste unaveni, ale jej nie. spominala si cane corso a buldocka - tak tento psik bude mat asi viac energie, nez ste zvyknuti.
skuste ju viac zamestnat, nielen fyzicky, ze hadzat lopticky pocas prechadzky, ale aj psychicky: cvicenie, hry, hlavolamy....
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod kellee » Pia 26.01.2018 14:13

Heh ako toto poznám. To zviera sa nudí. Môj alex bol ako stena podobný. Ak je zdravá tak isto nejaký cvicak, lebo to bude len a len horšie. Tak isto ju treba naučiť na koberec aby ho viac brala
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod hisham » Pia 26.01.2018 14:38

lulkara, tusim si vychytala super kombinaciu neurotickeho psa, ktory zaroven potrebuje fakt zamestnat hlavu. Ozaj by som zasla na cvicak, ono so sikovnym psom ta to aj zacne bavit :smile: Napr. moj pes by bol tiez mega otravny, keby som sa mu nevenovala (a prechadzky su nic, ani behanie za loptickami by dlhodobo nestacilo, musi aj rozmyslat). Vyskusaj. Skus ju ucit triky, chodte na stopy, hocico, kde bude musiet trochu pohnut rozumom...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod elfinka » Pia 26.01.2018 15:00

lulkara píše:Zrovna včera sme s ňou boli vonku kedy jej celú cestu hádžeme loptu aby v podstate vkuse behala, tak by som už vôbec nepovedala že zrovna večer si bude celú noc vyštekovať, keď mala také fajn poobedie.
To kňučanie a pištanie si ale neviem aj tak vysvetliť.

Behanie za loptičkou pre psa neni vôbec práca. Príde domov, hodinku si pospí a bude jak keby ste nikde neboli.
Práca pre psa ako NO je tréning poslušnosti(na vyššej úrovni), stopy, obrany, iné pachové práce (napr nosework)

Keď ju budete len vybehávať, tak akurát získa fyzickú kondičku a bude to ešte horšie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pia 26.01.2018 15:09

Ste všetci moc zlatí. Ďakujem Vám, už som to chcela vzdať. Ale nakopli ste ma, že máme ešte nádej z nej urobiť poriadneho psa, samozrejme s tým že jej treba venovať viac času.

Je pravda, že Cane corso a buldoček sú menej náročné psy. Chcela som znovu Cane, ale tak nejak sme sa s mojou polovičkou rozhodli pre vlčiaka. Páčilo sa mi že ju budem môcť učiť povely, pustiť ju na volno, atď. V tomto krásne počúva. Buldoček ma mal aj s celou loptičkou v paži.

Myslíte si teda, že ak ju budem viac zamestnávať, prestane pišťať a vyštekovať v noci? Hlavne to štekanie v noci pre nič za nič, to musí prestať. Cez deň je ticho, ale jak ideme spať, tak spustí. Musí vedieť, že aj keď sa nudí, proste to nesmie robiť. Toto konkrétne ju musím odnaučiť, pretože som potom v práci nepoužitelná. A čo to mrnčanie keď sa zjavím v okne? Ráno keď sa chystáme v predsieni do práce, ide ju roztrhnúť. Tak isto, keď ju na chvílu zatvoríme za plot, pretože si nevie po sebe tie srač... upratať sama... Nikdy by som nepovedala, že nadbytok energie bude robiť zo psa takéto emočné klbko. Mrzí ma, že som si myslela že tým že je zo špeciálneho chovu, bude drsná :heh: a opak je pravdou. Keby ste videli tie herecké prejavy.

Takže ak treba ju viac aj psychicky zamestnať, som za. Ak už nebude taká protivná, rada sa podujmem. Hoci treba poznamenať, že nemám na ňu všetok čas sveta. Vidím na nej, že keď ideme von a vrátime sa, je ako baránok. Ako keby ju vymenili. Preto som sa divila, že dnes tak v noci vystrájala. Už mesiac to neurobila. To vtedy mala 3 noci po sebe takéto prejavy. Skúsim si naštudovať nejaké nové hry. Aby rozmýšlala. Vidím že ju to baví. Daj packu sa naučila za dve minúty. Ale je treba viac. Všetci ste sa na tom zhodli, takže skúsim.

Inak, pod pojmom cvičák sa rozumie že ju tam budem učiť nové povely a drilovať, či že tam bude chodiť po preliezkach? Lebo drilovať ju môžem aj doma. Viem že je to možno divná otázka, len v tom chcem mať jasno. Inak je to menší problém ťahať ju do auta keď je už väčšia, pretože je vždy celá od blata a máme biely interiér. Chceme kúpiť jeep len kvôli nej. No kto má lepší život? :heh:

Nechcem ju pokaziť. Nechcem aby bola frustrovaná. Vidím to na susedovom psovi každý deň. Vôbec sa jej nevenujú. Nikdy s ňou neboli vonku... to je pastiersky pes. Takže ona musí mať psychiku už úplne v kýbli. Viem že takého by som nechcela, pretože by tiež zcvokol, hoci by som sa mu venovala viac než oni. Preto som si naivne myslela, že keď sa našej vlčiačke venujeme, bude vyrovnaná, ale tá energia s ňou robí divy... rozumej... malú beštiu.

Už máme ohlodaný dom z každej strany.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pia 26.01.2018 15:11

@elfinka
Rozumiem. Vidíš, takto ma to nenapadlo. To sme chceli spraviť nový zvyk, že s ňou budeme chodiť na celodenné túry do hôr. Ale to znamená, že bude mať lepšiu kondičku a bude to ešte len horšie... podujmem sa na psychický tréning... musím si to naštudovať... ďakujem... dúfam že jej správanie sa zlepší, ak sa zlepší môj výcvik.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod hisham » Pia 26.01.2018 15:21

Ono ten psychicky vycvik ani nemusi zaberat nejak hrozne vela casu. Staci napr. pred kazdym jedlom s nou pocvicit par minut - cast porcie vyuzit ako odmeny a zvysok jej dat v miske. A na prechadzkach zase skusit, aby si lopticku za nieco zasluzila. To je fakt minimum s pracovnym NO.

A cez vikend skus potrenovat to knukanie v koterci. Vyhrad si na to cas. Zatvor ju tam a napr. si sadni par metrov pred koterec (ak vtedy vyvadza). Mozno to bude trvat aj pol hodinu, kym ti da sancu, aby si ju odmenila a pustila von. Pockaj si na moment nejakeho zlepsenia a vtedy ju pochval a pusti. Moj pes to doma pochopil celkom rychlo, ze vyvadzanim si nas neprivola. Hlavne je pred tym kotercom vydrzat, aj ked sa ti bude zdat, ze zacina saliet este viac - to je vacsinou signal, ze zo seba dostava posledne zvysky energie a potom by mala prist chvilka, kedy ju budes moct odmenit.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pia 26.01.2018 15:40

hisham, ďakujem za tip. ja jej varím jedlo, takže sa to moc rozdelovať ako pamlsky nedá. ale zrovna včera prišli granule, už nezvládam vyvárať pre ňu, takže to spravím tak ako píšeš. len si musí na ne najprv zvyknúť. ten čas miesto varenia jej môžem venovať na tréning.
s tým kotercom, až som sa zasmiala, ďakujem moc. úplne živo si predstavujem tie scény. hneď zajtra idem na to. už sa teším. mňa to baví ju takto učiť. som na ňu moc pyšná keď jej to ide. a navyše aj na seba. Nepustím ju von dovtedy, dokým neprestane blázniť. ako som už písala, minule bláznila celý čas čo tam bola (4-5 hodín) takže dúfam že vonku nebudem stanovať.
máš aj nejaký tip na štekanie v noci? čítala som volačo. nechcem ju chodiť okrikovať, pretože si tým získava moju pozornosť a nikam to nevedie. chcela by som použiť taktiku - napomenúť, pohroziť, potrestať. akože nie že ju dobijem. chytila by som ju za čumák alebo ju štipla do zadku. niečo čo nemá rada ale neublíži jej. nikdy by som ju nezbila. štípanie na nu jediné funguje, aby sa prebrala zo svojho stavu. ja musím byť pri tom kľudná. nesmie zo mňa cítiť stres. vtedy sa môžem postaviť aj na hlavu.
a čo to bláznenie keď nás vidí za dverami? keď vidí že už ideme von tak stíchne. ale keď sa obliekame tak je ako satan.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod hisham » Pia 26.01.2018 15:51

Neviem, aku ma povahu. Sudim na zaklade toho, co pises, a svojho psa, ktory je na mna dost naviazany a moj odchod prec nesie vzdy tazko. V jeho pripade nezaberaju pamlsky, hracky, stipanie, nic. Prenho je odmena len moj prichod naspat resp. jeho pustenie za mnou.

Ono by to malo fungovat tak, ze ked zisti, ze ju nepustis, kym nebude ticho, mala by byt schopna si to preniest aj na noc. Toto je dost zaludna vec na trenovanie, uznavam :ua: Pretoze v noci clovek proste chce mat pokoj, nemozes cakat, kym dosteka, a potom ju ist pustit... Preto by som to natrenovala cez den, najskor s tym, ze si v dohlade, a potom jej to staz tak, ze ta nevidi, a opat pockaj az kym sa neupokoji a vtedy ju pusti.

Je to dost mozne kombinacia nudy + separacnej uzkosti. Podla mna ked ju zamestnate, malo by sa to zlepsit. A inak kym si vonku, tak jej nechaj koterec otvoreny a ak si tam vlezie, tak ju v nom odmen niecim, co fakt miluje. Pre psy, co takto vysiluju, je dolezite mat svoje bezpecne miesto. Ona sa casom nauci, ze ten koterec je dobry a ze ju z neho vzdy pustite.

A k tomu, ze vyvadza, kym sa chystate - zalezi ako velmi ti to vadi :joint:

edit: a nezabudni ze pri prvom pokuse ju pusti von uz pri prvom aj mensom naznaku zlepsenia. Necakaj, kym bude ticho 5 minut, vlastne ani minutu. Prvy naznak toho, co chces, a hned odmen. Postupne stazuj svoje poziadavky.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pia 26.01.2018 16:01

No povahu, predstav si to najväčšiu precitlivelú panovačnú princeznú, ktorá sa vonku tvári ako drsňák a keď sa k nej priblízi iný hafan, schováva sa za mňa a piští :lol: policajti by ju asi hneď vysmiali :lol: Ale môžem súhlasiť s tebou, tiež strááášne ťažko znášala keď sme šli ráno do práce. Plakala pri bránke a mne išli slzy. Postupne si zvykla. keď prídeme domov, hrozne sa teší, ale nerobíme z toho ovácie. až keď sa ukludní, pekne sa s ňou zvítame. takže áno, najväčšou odmenou je tiež náš príchod...
Ona je práveže v noci pustená v záhrade. Do koterca ani za plot ju skoro vôbec nedávame, len keď čistíme záhradu alebo treba niečo urobiť. Inak má stále volný pohyb. Dozadu do koterca sa svojvolne nedostane, pretože tam máme okolo neho veľmi vela vecí čo by mohla zničiť a na to ešte niesom psychicky pripravená. Tiež si ale myslím že ak tam začne chodiť sama, prestane to brať ako trest. Len takto sme museli zo záhrady preniesť všetky potencionálne objekty na zničenie dozadu k tomu kotercu, lebo to delí plot... ktorý je inak už tiež zdevastovaný...
Jasné. To vystrájanie mi až tak nevadí. Je to otrava, ale dá sa to prežiť. Mňa najviac štve to štekanie v noci. Už som si v noci predstavovala, ako ju predám :ahoj: ale to by som jej nemohla urobiť... a znamenalo by to že som zlyhala...
Tvoj havko tiež robí drámu keď odchádzaš? Mne je z toho vždy moc smutno.

edit: samozrejme, 5 minút ticha by nezvládla ani vo sne. budem ju pozorovať a keď uvidím že sa trošku skludnila, pustím ju von a odmením. hnevá ma, ako si myslí, že sa jej budem vkuse podriaďovať...
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod clupko » Pia 26.01.2018 16:20

lulkara píše:pod pojmom cvičák sa rozumie že ju tam budem učiť nové povely a drilovať, či že tam bude chodiť po preliezkach? Lebo drilovať ju môžem aj doma.

preliezkami asi myslis agility, to by pre nu asi nebolo uplne vhodne. skor sme mysleli tu poslusnost, pripadne obrany. jasne, drilovat ju mozes aj doma, ale zas ak mas nejaky schopny cvicak v okoli, tak tam by ti mohli dat nejake dobre rady, ako s nou pracovat co najefektivnejsie :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pia 26.01.2018 17:43

Clupko aha, uz chapem. Takze preliezky ci agility nie. Pozriem si nejake navrhy na internete na povely, cviky, atd. Aj som si pozerala na youtube. Vyzera to dobre. Mame cvicak velmi blizko, len tam skoro nikto nikdy neni. Budem sa musiet informovat ako to prebieha a ci tam chodi nejaky cvicitel. Bolo by to super. Teraz som ju ucila aby mi priniesla hodeny predmet. Lebo s nim vzdy okolo mna len kruzi. Bude to dlha cesta. Kazdy tip sa mi fakt hodi. Myslela som si ze dlhe prechadzky budu stacit ale asi to bude este len horsie. Treba cvicit...
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov