Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod wer » Pia 26.01.2018 22:25

V kotci za domom nebude chciet zostat dobrovolne ziaden pes... pes chce byt pri ludoch, vzdy, vzdy, vzdy sa bude ukladat k dveram, terase, tak, aby mal najlepsi vyhlad na vas. Chapem, ze sa kotec dava dozadu, nech "nezavadzia", "nespati", ale pes bude chciet chodit len tam, kde sa zdrzujete.
Inak suhlasim s tym, ze ten pes - najma este v tomto veku - nutne potrebuje zamestnat. Toboz pracovny NO... Ako tu bolo napisane, nielen behanie, hlavu treba zamestnat. A to roznymi podnetmi - preto zrovna cvicit len doma na dvore je uplne ze nic... potrebujes zvysovat naroky, stazovat to tomu psovi, nech sa musi potrapit trochu, menit prostredie, zoznamovat ho s kopou veci, davat zlozitejsie ulohy na riesenie.. moze stekat v moci napr preto, ze je reaktivna, ze ju rozrusi cosi v dialke, dake suchnutie a spusti... aj preto jej treba dopriat dostatok podnetov (nielen zahrada a vencenie na rovnakych miestach...). A zvysovat sebavedomie - ak by si mala schopny cvicak v okoli, prave taka dobre vedena obrana by jej v tom mohla pomoct. Co sa tyka kvicania pri dotyku - to je skor "poddajnost" voci psovodovi, coz je pre vas skor vyhoda :lol: staci mensi tlak na nu, nebude sa presadzovat, ochotne sa podriadi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pon 29.01.2018 12:28

ahoj wer, to je mi jasné, ani nechcem aby tam bola. ani som nikde nepísala že by mi vadilo že je v záhrade a že sme prišli o všetku trávu a všasde sú nášlapné míny... len ide o to, že ju treba občas zavrieť, keď treba vonku dačo porobiť alebo niekto príde.
cez víkend som sa jej velmi venovala. trénovali sme aj koterec aj za bránku. bola moc šikovná skoro hneď to pochopila. dnes to budeme trénovať znova. prvý krát keď som čistila záhradu bola ticho, až mi to prišlo zvláštne. vždy keď sa za bránkou hrala alebo tíško pozerala, som ju pochválila. a z koterca som ju hneď pustila lebo bola ticho. pár krát sme to zopakovali. tréning trval asi 2 minúty.
máte pravdu že musí spoznávať nové miesta, viac sa učiť, atď. hlavne vidím že sa potrebuje hrať so psami. zatiaľ sa ich moc bojí. boli sme na prechádzke a za každým sa hrozne ťahala a štekala. už ju skoro neudržím takže si musím nájsť niekoho kto by bol ochotný s jeho psom si zvyknúť. nech sa zahrajú a poriadne vyšantia. možno už tak potom nebude robiť taký cirkus, lebo som už z toho bola frustrovaná. keď vidí psa, je ako zmyslov zbavená a na mňa vôôôôôbec nereaguje.
hlavne ja neverím cudzím psom a ich majitelom. pár rokov dozadu som s malým bandogom išla na vodítku a oproti nám sa rozbehol velký vlčiak, úplne rozzúrený. chcel ho kúsať. ja som luigiho ťahala tak aby ho neroztrhal, bolo to ledva ledva...inak by bolo po ňom...a možno aj po mne... bola to jedna z najhorších situácií. nikdy by som to nečakala lebo luigi bol ešte šteňa 4 mesačné. a ten pes bol na vodítku len sa majitelovi vytrhol. odvtedy sa bojím iných psov a dokým mi majitel nepovie že sa môžu zahrať, radšej sa im vyhýbam.
dnes skúsim psie hlavolami čo som tu našla na fórume. inak bola dnes v noci ticho, neštekala, ako zázrakom. večer štekala, tak som šla za ňou. povedala som jej rázne ale bez nervov, FUJ. keď sa ukludnila, pochválila som ju. dala som jej nový povedal, hladaj loptičku. našla ju, priniesla, pochválila som ju. išla som dnu a bola ticho. len dúfam že si štekanie nespojí s hrou. chcela som jej odviesť pozornosť od štekania len dúfam že to bude aj fungovať a nepokazím ju. vraj sa má čakať tak 10 sek. tak dúfam že to pôjde.
môžte dať ďalšie tipy na výchovu ak máte. všetko uvítam. kúpim si aj knižku. pozerám videá.... čítam fóra... je to ťažké a zaberá to kóóópu času...ale ak sa ukludní v dospelosti vďaka dobrému základu, bude to úžasné víťazstvo.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod hisham » Pon 29.01.2018 12:46

lulkara, velmi sa tesim, ze robite pokroky! :jop:

K tomu hraniu sa so psami. Za seba mozem povedat, ze ked sa tvoj pes s druhymi psami nechce hrat, je to skor vyhoda pre teba :heh: Preco? Lebo pes, co sa miluje hrat so psami, sa za nimi bude vzdy a vsade tahat a budes mat problem obratit jeho pozornost na seba. Byt tebou, tak ju teraz beriem tam, kde su psy, tak casto, ako sa da - s tym, ze ju za nimi nebudes pustat, len navykat, ze pes opodial nic neznamena. Chodte okolo psov vo vzdialenosti, ked ich zacina riesit, ale este je schopna sustredit sa na teba. Pokojne zastan bokom k psovi v dialke a pockaj, kym sa na teba tvoja nepozrie. Staci aj sekunda jej pozornosti, tu potom odmen. Takto to rob, kym nebude v tejto vzdialenosti uplne v pohode a nebude riesit druheho psa. Potom mozes stazit podmienky, ist o kusok blizsie. Kludne ju nauc, ze to, ze vidi psa = hra s tebou/super chutny pamlsok.

Drzim palce, urcite sa to cele vyplati a budes mat uzasnu spolocnicku na vela vela rokov! :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Uto 30.01.2018 14:39

hisham ďakujem za povzbudenie to vždy poteší. no ona s a práveže chce hrať,len asi nevie ako na to. Keď má možnosť tak sa bojí a šteká a keď nemá možnosť tak skáče do toho psa a je ako šialená. preto by som chcela aby si zvykla na psov, trošku sa s nimi pohrala a aby ju to už potom tak neťahalo za každým havom čo stretne.
skúsim to tak ako píšeš, iba si to úplne neviem predstaviť, resp. viem ale neviem ako to preniesť do reality. jedine že pôjdeme na pole kde ludia venčia psov, len tí psy nemôžu ísť za nami. naša ich musí vidieť ale byť v takej vzdialenosti aby ešte na mňa reagovala........no lenže ona keď vidí psa tak už myslou odchádza do druhej galaxie. každopádne skúsim. len sa to dá len cez víkendy, keď prídem domov z práce cez týždeň už je tma...
inak vôbec neviem ako ju mám naučiť na tie hry, keď sú vo flaši pamlsky tak si tú flašu zoberie a po ceste jej do trávy vypadnú a ani o tom nevie. všetko čo učia na tie pamlsky vo flašiach a v guličkách je vnútri na koberci / podlahe kde je vidno že niečo vypadlo. ale v tráve a zemine to proste neregistruje, ani ja si nevšimnem kedy to odtiaľ vypadne. neviem ako by sa mala sústrediť na hru, keď ani nevie o čo ide. a neviem akú inú hru jej možem vonku vymyslieť.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Uto 30.01.2018 20:33

....tak by som chcela dodat ze dnes som trosku improvizovala. Kupila som parky lebo tie granule ani suche mnamky ju noc netankuju. Trenovali sme hlavne lahni lebo s tym mame este problem. Ale skryla som jej to do handry a uplne bola sisi aby to nasla. A ukryla som jej to aj pod misku a po par skusaniach sa naucila ze musi misku obratit aby si nasla parocek. Tak som sa smiala. Mam pocit ze odkedy sa jej takto venujem mame uzasny vztah. Aj ked mi obcas hrozne ide na nervy, hlavne ked ma vonku nepocuva...ale popracujeme na tom. Budem rada za kazdy tip, radu ci postreh. Inak by som chcela aby isla aspon nachvilku dnu. Len sa bojim ze potom sa bude pytat dnu vkuse. Konecne sa naucila ze sa mi nema cpat do dveri. Samozrejme aspon jednu labku musi mat vzdy vnutri. Ale uz tam nevbehne. Ako malinka vzdy futasila az do kuchyne. Bol to boj ju vzdy odtial dostat. Takze neviem. Aby som si na seba neusila budu ze ju pustim obcas dnu a potom bude skrabat na dvere ked ostane vonku...
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod Sunny » Str 31.01.2018 8:50

Naucit sa to da, ale chce to doslednost - dobyjas sa dnu = nejdes dnu. Tiez som tak mojich ucila, a to boli zvyknuty byvat dnu a stahovala som ich von, takze este horsie. Dnu mohli len ked si to nevynucovali, vtedy kedy som povedala ja. Takze po prvom raze prislo aj niekolko dni, kedy dnu nesli vobec, kym neprestali piskat za dverami. Potom sa zas pustili, zas par dni nic, ale uz to pochopili rychlejsie. Casom to bolo uplne bez problemov. Vacsinou som ich pustala dnu navecer, krmili sa pred spanim vonku, takze jak som vecer zavelila, ze maju ist von, tak si isli labky polamat, lebo to znamenalo veceru :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod wer » Str 31.01.2018 9:34

lulkara píše: Mam pocit ze odkedy sa jej takto venujem mame uzasny vztah.

Offtopic: toto je take mile... aj preto tak rada cvicim so zaciatocnikmi, rada pozorujem to novovzniknute vzajomne porozumenie :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Sob 03.02.2018 19:52

Dakujem za vsetky rady. So stekanim sme mali tak 5 dni klud a vcera zasa zacala znova. Totalne som sa nevyspala. Skusila som snad vsetko a ona proste nieco zapocula a zas isla. Akoze ja na toto nemam fakt nervy. Mat zbytocne problemy so psom. Mam ju rada, chcem sa jej venovat ale to stekanie na vsetko ma zabija. Cez den sa to este da ale v noci nie, proste sa ani jeden z nas nevyspi. Neviete poradit co s tym? Pozerala som uz toho tolko...vacsinou ide o stekajucich psov vnutri na zaklade nejakeho podnetu. Ale toto je nieco co pocuje vonku. Niekedy aj ja pocujem v dialke nejake zvuky. Ale to neznamena ze treba stekat na vsetko...uz ani ten blby susedov pes nesteka tak casto ako ta nasa. A pritom ona je totalny ustekanec. Zrejme zajtra pojdem kupit nahubok. Nechcem sa dostat do zufalstva a urobit nejaky zufaly cin...
Inak dakujem za rady co sa tyka toho aby sla dnu. Teraz ma tak hneva ze by som ju nepustila. Ale ano je to pravda. Dokial sa tam bude tlacit ma smolu. Ked bude dobra tak moze ist. Musim pockat kym nebude taka zima aby neprechladla z tych vykyvov teploty ...
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod wer » Sob 03.02.2018 23:47

Mozno by vo vasom pripade nebolo odveci vyskusat protistekaci obojok...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Ned 04.02.2018 9:28

Joj to by bolo moc drasticke. Samozrejme rozmyslala som nad tym ale nemam na to srdce. Ja verim ze pocuje zvuky a na tie steka. Ale dostava ma ked sa len tak prechadza po zahrade a postekuje si. Alebo sedi na schodoch a steka do vetra. Baf sem baf tam. Len tak... Vcera ako stekala som jej bola von podrzat nostek nech je ticho. Uplne bezbolestne. Tak sa zvijala akoby som jej rezala hlavu... som sa zacala smiat ze ty co robis? Susedia si budu myslet ze ta tyram. Ked zasa stekala isla som s nou von, za branku, ze tam nic nieje. Popozerala si to tam, okolo auta, postekala si, zrazu zacala stekat na susedovho psa. Ja neviem ci ma haluze na nu nikdy nestekala. Som naozaj nestastna z toho ze ci jej preskakuje. Aj ked som stala vonku a hovorila jej nech sa ukludni, stekala dakde do blba. Akoby sa naucila stekat tak bude stekat na vsetko, lebo ona na to ma... neviem co robit, ozaj, toho obojku sa bojim :( chcem ist dnes kupit nahubok, taky co sa dava psom aby nekusali - navliekaci - latkovy... aby nemohla otvorit pusu.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod Aris » Ned 04.02.2018 9:40

A ten náhubok jej chceš dať na celu noc? To už za mňa radšej obojok ako nedovoliť jej otvoriť papulku takú dlhu dobu. :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod wer » Ned 04.02.2018 10:07

Nemyslis vazne ze nahubok :oo: :oo: TO je tyranie. Ani napit sa nebude moct, hned na to zabudni a zvaz ten protistekaci radsej. Obtazujes susedov a ona uz ma z toho zlozvyk zjavne, ktoreho sa tak lahko nezbavis. Obojok je velmi jasny pre psa.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod elfinka » Ned 04.02.2018 10:12

Je smutne, ako antielektricke tazenie ludi privadza k metodam ktore su teda ovela viac tyracie.

Ten latkovy nahubok na dlhsi cas nez kratke osetrenie u veta rozhodne je tyranie! Si predstav ze by tebe zaviazali usta aby si cez ne nemohla dychat, nemohla sa napit, v pripade psa ani sa ochladit - teraz je zima, ale v lete by to bolo zivotu nebezpecne.

Ano, najskor pocuje zvuky a na tie steka. A take stekanie je zabava same o sebe, takze tam neni moc velka sanca ze by prestala bez toho aby jej to bolo jednoznacne zakazane. Ludia zvyknu kvoli tomu mat psy v noci vnutri, lebo odnaucovat stekanie na nocne zvuky uplne nejde ked je clovek dnu a pes si veselo steka vonku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod Renata » Ned 04.02.2018 10:39

ja by som tiez zvazila zatvaranie dovnutra na noc a ten protistekaci, ako baby pisu, urcite je to mensie zlo ako ten latkovy nahubok.. do kolne na naradie, pivnice, atd, kludne urobit jej nocny pelech a naucit ju tam na noc, nebude taka reaktivna na zvuky z vonku, a vonku ju tak nebude pocut, bude klud
inak zaujimave ze sa bojis protistekacieho obojku a este pri chlpatej reaktivnej ovciacke, ktora je dost mozne ze ho ani nepostrehne, ale zatvorit na celu noc hubu psovi nahubkom z toho strach nemas? na toto by som ja nemala odvahu, ved ten pes potrebuje pit a dychat a este ked je vonku a nie pri tebe, to ako budes vediet ak by sa nieco dialo? nahubok je totalna blbost
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Ned 04.02.2018 16:06

Ludia akoze sorry ale z coho ste usudili ze jej to neham celu noc a robite hned z toho dramu? Kedze som proti elektrickym obojkom, som aj proti tomu aby akokolvek inak trpela. Vy uz vidite hned to najhorsie ako sa nemoze napit, umrie od tepla a neviem co. Sa cudujem ze mi tu nezvoni ochrana zvierat. Chcem len zamedzit tomu aby stekala na kompletne vsetko. Obcas si zastekat mi problem nerobi, od toho je pes. Ale to vyslovene bafkanie do vzduchu mi vadi. Nebudem ju cpat dnu len za to ze sa vonku nevie ukludnit. Zial ju do ziadnej kolnicky nemozem dat lebo ako v kazdej kolnicke je tam tona naradia, farieb, nastrojov a kadecoho co by hned znicila. Mozem ju jedine zatvorit do koterca ktory je vzadu v zahrade. Radsej by som ju to ale odnaucila bez akychkolvek inych nastrojov ale zial asi nikto na svete taky problem zrejne nema, pretoze ani za nic neviem nikde najst taky prispevok a ked ano, tak bez odpovedi. Resp nejakych rad...
Viem aka je citliva a tak ak by sa nevedela zasa ukludnit, dala by som jej nahubok , na par minut kym sa skludni a potom dole. Urcite si za velmi rychly cas uvedomi o co ide, ale ani k tomuto velmi nechcem aby to doslo.
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov