Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod vavrena » Ned 04.02.2018 19:03

Náhubok je úplne odveci riešenie, akože fakt. Nebudeš v noci vstávať z postele, aby si jej dala náhubok, čakala, a potom dávala dole, nie? Veď to nedáva logiku. A fakt to nič nerieši.

Môžeš to skúsiť úplne nenásilne s tým obojkom, máš na výber, uvediem ti dve z možností:
Môžeš si kúpiť aj ten na diaľkové ovládanie, ktorý pípa, vibruje, aj púšťa elektrinu rôznej sily, a je dosť možné, že žiadny šok vôbec nebudeš musieť použiť! Mnohým psom je nepríjemné už len samotné vibrovanie alebo pípanie. Keď bude štekať neprestajne, zapípaš jej alebo zavibruješ diaľkovým priamo z postele. Odsleduješ si, že ako na to reaguje, mala by sa zháčiť, chvíľu byť ticho, a keď zase začne štekať, znova zavibruješ obojkom. Je to nenásilné riešenie, len musíš mať v ruke diaľkové ovládanie, resp v posteli pod vankúšom. Keď máš takého citlivého psa ako sama vravíš, je fakt pravdepodobné, že využiješ len pípanie/vibrovanie, a zaberie ti to.
Klasiský protištekací obojok funguje tak, že si sama navolíš korekcie - jednou z možností je LEN pípanie. Obojok ale bude reagovať na každý pohyb hlasiviek, čiže zapípa po každom šteknutí.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod Elis » Ned 04.02.2018 20:31

vavrena píše: Keď máš takého citlivého psa ako sama vravíš, je fakt pravdepodobné, že využiješ len pípanie/vibrovanie, a zaberie ti to.

Offtopic: pes je tak citlivy, ze i když vyjde ven a podrzi mu hubu, steka dal :no:

lulkara - neda se ti dobře a spolehlive poradit pres net - a asi i proto tu nenajdes ani obecne rady k tomuhle problemu...

ztichne, kdyz na ni houknes?
jestli ne, nepomuze ti ani klasicka elektrika, jen protistekaci obojek...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Pon 05.02.2018 8:44

ďakujem za rady. aj tak väčšinou vstanem a idem ju okríknuť. posledné dva dni je pravda že sa mi moc nechce a tak na ňu zhúknem z postele, máme tenké steny takže to počuje. chvílu je ticho a potom zas... včera a aj dnes v noci spustila len 1-2x čo je celkom v pohode. v piatok to bolo celú noc, až som myslela že ju už vytrieskam... mala jediné šťastie že som nemusela vstávať do práce. normálne už keď počujem že ide štekať, začne mi biť srdce a hneď sa zobudím. mám už z toho stresy že sa snáď nikdy nevyspím. zaprisahala som sa, že keď bude nový dom, steny budú protitankové a nech si tam robí aj kotrmelce. susedia sú tiež "super", psa dali dopredu do ulice a oni spia až vzadu a keď im poviem že ich pes stále vystrája, povedia že nič nepočujú, takže určo žiaden problém neni. Ten ich pes tiež šteká, ale väčšinou má vždy aspoň podnet, že niekto ide okolo ,alebo tak. Dnes tá ich hafkala že páničkovia idú do práce(ako vždy). Samozrejme naša to musela hneď využiť a tak sa pridala. Pritom na nich nikdy neštekala. A už vôbec nie na odchádzajúce auto... myslím že ju trošku kazí tá susedova, vždy keď začne, tak aj naša...
Inak, keď prídeme z vonku že je úplne grogy ,ide si lahnúť. a spí tak do 21:00. potom sa zobudí a už zasa má kopu energie a vymýšla, skoro v noci nespí. ale nemôžem s ňou chodiť o 19:00 keď je už tma a ani sa nemá s kým zahrať a nevidím ani na vlastný krok.
zvážim teda ten obojok-nevedela som že su aj také na pípanie/ vibrovanie. ja som po nich ani nepozerala, myslela som že sú všetky na šoky. len teraz neviem či taký ktorý môžem ovládať ja sama, alebo taký ktorý sa spustí sám pri každom bafnutí?
nechcem od nej aby bola úplne ticho a prestala štekať, veď je to havo. jasné keby v noci bola ticho, tak som happy že sa konečne vyspím. len nechcem aby z toho dostala nejaký tik že vôbec nesmie vydať hlások. keby som jej to spúšťala ja, bolo by to len v takých nutných prípadoch kedy viem že šteká len tak do vzduchu alebo na niečo čo počuje milión km ďaleko. Len neviem, či by sa naučila a vedela rozoznať kedy môže a kedy nie. že prečo jej to občas zapnem a občas môže štekať. aby z toho nezblbla alebo čo a vlastne chápala že čo áno a čo nie. takže neviem ktoré by bolo lepšie...

Keď na nu zahučím tak stíchne. nachvílu sa akoby preberie do reality ale po chvíli ide zasa tam kde prestala. príde mi ako keby mala nejaký tranz. chodila som jej aj chytiť ňufák, alebo ju štípnuť do riti. robila z toho velkú drámu že ju to akože brutal bolí. zaliezla som dnu a po chvílke sa vrátila k svojej zábavke... takže som jej to prestala robiť. to že za ňou idem von tiež nieje výhra, lebo sa začne tešiť že som za ňou prišla a že sa určite ideme hrať. začne vyskakovať, pišťať a točiť sa okolo seba... nemám pocit že by vedela o čo sa vôbec jedná...
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Prosím o pomoc-stále piští, šteká, má záchvaty

Poslaťod lulkara » Uto 06.02.2018 8:48

tak dnes ďalší deň čo sme sa vôbec nevyspali. išla som s ňou večer o pol 9 von, teeeešila sa, vybehala, oňuchala, super. došli sme domov išla spať. tak o 3 v noci sa zobudila a už sa jej asi nechcelo drichmať, tak si zmyslela že znova bude štekať na okolité ruchy. no ak som nebola dnes 10x hore, tak ani raz. od 05:00 som už ani nezaspala. dala som jej kosť nech aspoň poslednú hodinu je ticho no ale mne už nešlo spať...
myslím že to jej vyštekovanie je niečo medzi nudou, strachom z neznámeho a reaktivitou. keď tvrdo spí, kašle na okolité ruchy, často krát ani nepočuje že ideme von. ale keď sa jej už nechce spať a nemá čo robiť, šteká na každý šuch, proste len tak. najprv má taký štekot že akože ju niečo nasralo a potom si tak 6x zabafká do luftu. keď sa susedov pes vrtí, keď prebehne dajme tomu mačka cez strechu. ako som nemohla spať tak som počúvala...strašne strašne v dialke, fakt ledva, som počula štekať psa tak si hovorím že veď čo nespustí...tri, dva, jeden, už začala aj ona...
som už v koncoch. dnes objednávam obojok na dialkové. budem používať len zvuk a vibrácie a dúfať že výboj nebudem musieť. to fakt nechcem. dokonca aj rozmýšlam že pôjdem do lidlu kúpiť rádio na baterky, vraj majú, že by som jej to vonku pustila. púštala som jej rádio za dverami (vo vnútri) blízko kde spí, ale vôbec to nepomohlo.
som fakt zúfalá... obaja sme z toho nervózni, podráždení, škriepime sa kvôli tomu...
lulkara
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov