Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 10:45

Dobrý deň.. Pred rokom sme si dopriali druhého psa- NO.
Mal len 6 týždňov všetko bolo OK.. Hned si jeden druhého obľúbili.. Spali spolu, žrali, pili aj sa hrali a delili o hračky. Až pokiaľ staršia fena začala mať problémy s bedrovými kĺbmi... Keď mal pes 10 týždňov tak sme ich museli oddeliť lebo fena nemohla chodiť a musela mať kľud. Približne po 7 mesiacoch ked sa fena zotavila a začala behať tak sa opäť začínali viac a viac stretávať... Lenže už bolo všetko inak.. Keď si fena šla zobrat nejakú hračku a pes to spozoroval hneď na ňu skočil a fena ju musela hneď pustiť.. Tak isto to bolo aj s jedlom len čo sa položia misky na zem... Mladý pes hneď zaútočí.. No to sme už vyriešili a vyzerá, že to už je ok. Problém je ten, že ak ich niekde pustím sa vybehať tak mladý pes nevie príjmuť fakt, že tam nie je sám.. A hneď na ňu začne vrčať a niekedy sa to zvrhne k bitke. To isté sa deje aj keď ich pustíme do domu... Ba niekedy začne na ňu striehnuť a nedovolí sa jej ani pohnúť... Pes nie je socializovany ale ma základný výcvik... PS: na každého psa breše.. No nieje agresívny len je veľmi zaujatý.. Ako odbúrať jeho správanie voči fene? Dúfam, že ste ma pochopili... Ťažko sa to vysvetľuje
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Margita » Štv 25.01.2018 10:53

Kŕmiť oddelene,hracky nedávat
Keď si spolu zvyknete sa muchlovat len s jedným?toto by som ja nerobila,ked sa chcem venovať jednemu tak si vezmem len toho jedného a idem von
Uvažovať nad tým prečo to robia,to skôr nie,skuste radšej eliminovat všetko co by takéto spravanie mohlo spôsobovať,su to zvierata do hlavy im nik nevidí
Hlavné neuprednostnujte jedného pred druhým
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 11:02

Ďakujem za radu. Kŕmenie už nie je problém jedia vedľa seba akoby sa nič nedialo... To striehnutie je len vtedy keď sa nevenujem ani jednému... Keď rúbem drevo alebo niečo také... Ja som si skôr myslel, že NO len nevie ako sa ma správať v danej situácii lebo ju ešte nezažil... Ja by som skôr chcel vedieť ako ho odnaučiť si myslieť, že všetko je jeho a všetko môže... Koľko krát stretneme psov za plotom.. Ak sú kľudní tak sa oňuchajú no potom nevie čo má robiť tak začne brechať... Ak sú psy za plotom ostrí tak na nich vybehne a hneď sa ukľudní a len ich pozoruje...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Štv 25.01.2018 11:07

jaaaaj. nie ze zakladny vycvik a nesocializovany. nevychovany je! raz by zavrcal na druheho psa (suku navyse) v domacnosti, tak by letel, ze by si to nedovolil uz nikdy zopakovat... a vy to prehliadate a tolerujete... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 11:08

Lepšie by bolo dať radu ako mať reči :)
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Štv 25.01.2018 11:09

je tam. :no: zavrci, leti. a to velmi razne. a zakazdym. :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Margita » Štv 25.01.2018 11:15

Ako nie že letí z domu ale letí vzduchom:-D
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 11:44

Mohli by ste spresniť pojem, lebo niekto vravi, že bitka agresivitu len podporuje
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Margita » Štv 25.01.2018 11:48

Bitka medzi nimi,ale ked ty mu riadny tresknes tak je fakt že to môže podporiť agresivitu u teba a sa ti to zapáči:-D no v skratke su spravania ktoré sa v žiadnom prípade netoleruju a ty si ten sef čo to musí umravnit,nikdy nedovol aby si psy medzi sebou niečo riesili,od toho si tam ty
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 11:55

Takže dajme tomu, že na ňu začne vrčať.. Tak ho mam v ťahať za kožu.. Alebo mu trestnúť po papuli... Nebojte sa ja sa ho snažím vychovávať "training positive"
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Štv 25.01.2018 12:00

na toto ti ziadne pozitivne trenovanie nepomoze. zacne vrcat, tak sa jednoducho na neho vyrut, chmatni ho a odhod ho a este ho aj posli prec, nech si ide po svojom... idealne, ked bude mat na sebe voditko, aby si ho nemusel lovit. proste chmatnes voditko a razne ho odhodis. TY mu musis proste dat najavo, ze si to NEZELAS. prostriedok - ako - je na tebe. ale musi to byt naozaj bez srandy razne. a nie tlacenie k zemi a pod, ani tahanie za kozu na krku, ziadne hystericke kricanie, mavanie rukami, nezmyselne zahananie sa. proste chytim, odhodim, poslem prec. ale v klude, s chladnou hlavou, kratky proces. ak sa pokusi este raz, tak to musi byt este raznejsie.

on ma z toho pravdepodobne len "zabavku" a ako pises, nevie, ako sa ma spravat, lebo mu to doposial nikto neukazal. a na ukazovanie si tam ale ty (ak chces tomu sefovat..). takze si urci pravidla a nech sa tam dodrziavaju. lebo sa lahko stane, ze ti pes za chvilu prerastie cez hlavu, kedze ho nechavas rast ako drevo v lese.
Naposledy upravil wer dňa Štv 25.01.2018 12:03, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Margita » Štv 25.01.2018 12:02

Za kožu nie
Pozitív je super,my tu psíky lubime najviac Na svete,ale su veci ktoré pozitívkou nejdu :-D ono nemusis ho hneď tresknut,vybehnes a zhucis po nom vypadni do prdele ,napriklad:-D
A keď nevypadne tak mu tresknes:-D ale pozor, ťahanie a take trasenie za kozu je vyhrazka zabitim,to nerob,keby ta vtedy pes kusol nie je sa čomu diviť,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 12:13

Tak ďakujem za radu.. Ja som to riešil tak, že dal medzi nich ruku a oddelil ich pomocou obojku... A na prechádzke tiež ho tiež skricat keby začal brechat na nejakého psa alebo len odviesť pozornosť?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Štv 25.01.2018 12:21

cudzie psy je nieco ine. ty si to musis sam vypozorovat, zistit, preco to robi, netusim, ako fungujete... ked ho staci okriknut a presmerovat jeho pozornost, tak ok...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod majjuna25 » Štv 25.01.2018 12:28

No, u nás to jednu chvíľu vyzeralo podobne, ale nie tak dramaticky teda. S tým rozdielom, že staršia šikanovala mladšieho: nesmel sa hrať s "jej" hračkami, jedlo si strážila, mala obdobie, keď ho odháňala odo mňa dosť prudko.
Pomohlo jej to nedovoliť. Vziať jej to, čo si chráni: hračku, jedlo a buď som to zabavila úplne, alebo to dostal krpatý :lol: jej neostávalo nič iné, len si uvedomiť, že sa musí umravniť.
Bránila mu v prístupe ku mne? Chytila som bez slova za obojok a odviedla ju do klietky. Vytiahla som hračku a pohrala som sa s krpatým :lol:
Strašne rýchlo to pomohlo. Dnes nie je problém, ak staršia fenka žuje kosť a mladý (ktorý tú svoju kosť zje podstatne skôr) leží pri nej, papuľa vedľa jej kosti a len čumí. A ona vôbec nerieši.
Ale ešte raz hovorím, že u nás to nebolo dramatické. Žiadne vyslovene bitky, to ani náhodou. Navyše staršia veľmi dobre vie už z minulosti, ako to dopadne, ak si niečo stráži: o stráženú vec príde. Preto u nás sa tento problém vyriešil rýchlo.

Nedovolila by som absolútne na tvojom mieste, aby mlaďoch šikanoval staršiu. Nijak. A ešte ak ona má/mala akékoľvek zdravotné problémy. Jedlo oddelene, púšťanie navoľno oddelene, púšťanie domov oddelene alebo ak spolu, tak jedine v tvojej prítomnosti, nech môžeš hneď zasiahnuť (psa by som ale fakt neustále pozorovala a zasahovala už pri malom náznaku šikany).
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov