Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 14:09

No podľa mňa to nieje také milé, skôr sa bojím, že na neho vybehne a ukusi ho.. Je fakt ostrý pri tom... Ale zas keď mal tak pol roka tak sme sním boli na tenisovom turnaji a tam bol v pohode hral sa všetko... Ostré stekanie prišlo tak keď mal 10 mesiacov... Niekedy sa o tých ľudí bojím aby ich nepohryzol...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Štv 25.01.2018 14:12

ked si nechcel ostreho psa, nemal si si kupovat NO. :heh: ale tazko povedat, preco to robi... podla mna je nevybujaceny a zabava sa tak... chcelo by to ho nejak zamestnat. a naucit sa pracovat s tym psom. najlepsie ist asi na cvicak... ak mas schopny dakde v okoli..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 14:17

Som tam prihlásený... Bol som tam asi 25x a stretol som tam dvoch ludi... V našom meste to nieje organizované... 1 z nich nám pomohol, po vysvetľoval nám co a jak... No druhý bol odmerany a hneď nás poslal preč
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod elfinka » Štv 25.01.2018 14:29

Ked je ti blizka pozitifka, mozno sa da nieco zobrat z tohto: https://www.youtube.com/watch?v=wesm2OpE_2c
Cize, to zastavovanie trenovat naschval. Zastavite, pockas kym pes prestane stekat a robit kraviny, uvolnene si sadne alebo lahne a potom ho odmenis a mozete ist dalej.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Štv 25.01.2018 14:37

Určite ti vyskúšam
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pia 26.01.2018 16:11

Urgent! Dnes sa pobili znova... Vyšiel som von, hádzal som im loptu a tak... Po pol hodine sa fena unavila tak som im šiel vymeniť vodu v miske... Napila sa a potom si sadla tam kde pes spí (nieje tam ani pelech ani nič, čistá zem... Mame 2 bude no pes nechce spať ani v jednej) po chvíli k nám prišiel aj pes... Doniesol loptu tak som mu ju hádzal a potom som ju skryl za nohu a dal mu povel lahni!.. Po 2-3 minútach ležania z ničoho nič vybehol a zvrhlo sa to ihneď k bitke(predtým sa na seba ani 1 nepozrel ani nič, cely čas bol sústredený na loptičku za nohou) instantne som ich oddelil a poriadne výkrical a udrel ho po papuli aj po zadnej časti tela... No to smerovalo len k väčšej agresivite a vytrhol sa a skočil po nej zas... Odtrhol som ho a urobil to isté a odviedol som ho na miesto... Výkrical som ho ešte raz (ale to som už asi urobil chybu... Lebo podľa mňa nevedel za co to bolo) Potom som ho pustil a už vedel ze urobil niečo zlé a
ani sa nepriblizil ku mne len ma pozoroval z diaľky... Chcel by som vedieť ako ho vykricat alebo potrestať alebo niečo aby ho to viac nevyprovokovalo ako tento raz
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Pia 26.01.2018 22:52

Ach jaj. Za 1.preco ta lopticka? A este provokacne mu ju vezmes a testujes trpezlivost v echt napati..? Bud vezmem loptu, viditelne ju zbalim (nie k suke niekde!), alebo necham psovi loptu a poslem ho prec od suky. Za 2. ake vykricanie?? Ake udieranie?? Ty uplne zlyhavas ako vodca z pohladu toho psa, chovas sa hystericky. Mas byt jednoznacny, razny, neustupcivy a hlavne konat v klude. Ono sa to ale tazko vysvetluje, to je nieco, co musi z teba vyzarovat... ten pes by mal mat respekt pred tebou a nesmie si dovolit ist cez teba navyse... ale respekt nedosiahnes bitkou. Ta akcia cela mala trvat asi tak pol sekundy. On ani nemal tusit, co odkial prislo, mal si ho odhodit dva metre a nastupit razne do neho a vyhnat ho proste prec. V klude! Ale dorazne! Dat mu najavo, ze ked sa este o nieco pokusi, roztrhnes ho ako hada.... A ked sa skludni, mozete zas hned fungovat v klude, neoddelovat ich, nestupnovat napatie. Ak ich vies krmit naraz pamlskami, daj dake cviky, poodmienaj jedneho, druheho, halabala systemom a potom.ich nechaj v klude rozist. Samozrejme, bud v strehu, ak su zazeracky, hned to pretni (prerus ich ocny kontakt a posli ich kade lahsie)
Inak som aj za pozitivne metody :heh: ale toto je nieco, co treba razne zatnut v zarodku... Ti nemoze pubertak terorizovat starsieho clena.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pia 26.01.2018 23:03

Hmm pár odpovedí vyššie ste tvrdili, že keď niečo také nastane tak ho mam vykricat a tak... A stou fenou je to ťažšie lebo ona nevie ani poondiate sadni...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Pia 26.01.2018 23:14

Skus si to precitat este raz. Viackrat padlo vyslovene nekricat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pia 26.01.2018 23:51

Ospravedlňujem sa nevšimol som si vašu odpoveď
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Crossa » Sob 27.01.2018 9:48

A ja úplne odveci- je nutné ich mať spolu? Proste sa občas stane,že sa dvaja neznesú, aj medzi zvieratami fungujú vzťahy. Mať ich jednoducho oddelene a venovať sa im osvoje.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Sob 27.01.2018 10:55

Nemám ich ako mať oddelene... Žijú na záhrade za domom a dosť sa bojím o fenu keďže NO je 2x väčší, silnejší aj ťažší a k tomu mala fena aj problémy s nohami... A ako ho mam naučiť vychádzať s cudzími psami keď nevie vychádzať s fenou ktorá je sním od malička...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Sunny » Sob 27.01.2018 19:07

Mne raz povedali jednu velku mudrost - ked pes spravi nieco, co je fakt za hranou a nesmie to zopakovat, musis po nom vyletiet jak keby si ho isiel zabit... a ten pes ti to musi uverit. Ale musi to cele prebehnut s chladnou hlavou, nejde o to psovi realne ublizit, to nie, ani po nom kricat, ani ho nejako udierat... Ono sa to fakt neda opisat, ani neviem, ci sa to da naucit (urcite nie cez net), pes vyciti, ci je to naozaj, alebo len hrane... Presne ako pise Wer, jednak prevencia, vyhybat sa vsetkemu, co tie utoky spusta, plus hovorit psom, co maju robit, nie co nemaju, ak uz vznika konflikt psy povelmi usmernit a ak ani to nepomoze a pes vyleti, tak vyletiet naspat po nom, jak keby si ho v tom momente isiel zabit.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod majjuna25 » Pon 29.01.2018 12:46

Simon-NO píše:Nemám ich ako mať oddelene... Žijú na záhrade za domom a dosť sa bojím o fenu keďže NO je 2x väčší, silnejší aj ťažší a k tomu mala fena aj problémy s nohami... A ako ho mam naučiť vychádzať s cudzími psami keď nevie vychádzať s fenou ktorá je sním od malička...



Všetko sa dá, keď sa chce. Čo trebárs koterec? Neexistuje, aby si nechával navoľno psa, ktorý napadá staršiu chorú fenku. Bez dohľadu absolútne.
Alebo záhradu dajak predeľte a oddeľte ich. Ozaj nevidím v tom nejaký zásadný problém. Aby sa ozaj nestalo, že sa raz vrátiš domov a fena ti tam bude ležať dakde zmlátená.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pon 29.01.2018 13:17

Ešte sa nestalo aby pes zaútočil na fenu alebo by prejavil nejaké znaky agresie keď sú von len oni... Tak mi to pripadá, že sa to stáva len mne a nikomu inému z rodiny... Keď som s nimi na záhrade... Tento týždeň som bol chorý a celý čas som ich pozoroval a nič. Buď spali, hrali sa alebo spolu brechali pri bráne... Mam natočený aj kúsok ich hry a nie sú tam žiadne známky agresie... Skôr mi pripadá, že ho fena učí gestá na výzvu do hry alebo keď nemá záujem
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov