zaľúbený psík dobrodruh

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Elis » Ned 31.12.2017 10:07

vavrena píše:Peti, a jak ho majú? Okolo plota alebo sa aj niečoho dotýka?


klasicky ohradnik se nesmí niceho dotykat. ( je tam nejaky prostor na porost -tj. když vyroste trava, neznamena to, ze prestane fungovat, ale urcite ho nejde mit v kovovem plotu zapleteny :-)

ale v te situaci, co popisuješ - si ohradnik nedokazu představit, ze by spolehlive fungoval. Mozna pokus -omyl. Ale urcite ne nic spolehlivého.
on není uplne spolehlivy ani u vlastnich psu, když nechces , aby ti utikali ven - konec koncu. proto se pro psy pouzivaji el. ploty.
u psu,aby se nedostali dovnitř -tam bych neverila vůbec nicemu. spis ti proběhne souseduv pes dovnitř na zahradu - a nedokaze se uz vratit zpatky.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Ned 31.12.2017 12:42

Tak ja som sa teda rozhodla, že dám betónové plotovky. Betónový bariérový sa tam postaviť nedá, lebo sused má tesne na hranici postavenú čiernu stavbu, nedajú sa tam urobiť základy na betónový plot a starý základový múrik (viď fotkaa) sa nedá dať preč bagrom, len ručne, a ručne dávať preč 40 metrov múrika... Len musím zavolať nejakého murára, čo mi triezvym rozumom povie, či ten starý múrik udrží betónové plotovky. Keď nie, tak ja už neviem. Materiál ma vyjde na cca tisíc eur, a robota neviem.
Aktuálne v tejto chvíli, fotené z mojej pracovne, čiže takto to vyzerá v predzáhradke. Vpravo na fotke je 3 metre dlhá zábrana,ktorá zakrýva dieru v pletive (pod ňou je ďalšie karisieť a roztrhané pletivo), za ňou vpravo je tiež čerstvá nová diera veľká jak Robin, tam dokonca nebola na pletive ani karisieť, montovala som ju len pár dní dozadu, lebo to je úplný roh pozemku, tam sa doteraz tá fena vôbec netrepala. :ua: . Vľavo v pletive čerstvá nová diera cca meter a pol, susedove šteňa, ktoré preliezlo karisieť, a obrys feny, ktorá tam teraz sedí a keď sa otvorí okno, tak sa tisne k plotu, aby na mňa lepšie videla a teší sa. Všetkých 5 psov mám vnútri v dome už od rána... :ach:
Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Elis » Ned 31.12.2017 13:00

tak to je docela sila teda...
rozhodla jsi se dobre :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod moschino » Ned 31.12.2017 13:48

Inak este lacnejsia varianta je plechovy plot. Otec daval robit od strany od jednych susedov (co sa stazovali, ze ucim psa trhat :lol:). Plot je vysoky 2 metre a stal malo. Plechy natrel. V lete tam mama povesala kvetinace. Ani to nebucha, ked fuka vietor, zatial uplne bezproblemove a stalo ho o dost menej ako betonovy.
Zbehla som ho odfotit narychlo, v lete to vyzera lepsie
Prílohy
PicsArt_12-31-01.46.44.jpg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Ned 31.12.2017 14:08

Dík za fotku, u vás to fakt nevyzerá tak zle :jop:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod kellee » Ned 31.12.2017 16:06

aj kamaratka dala kvoli otravnym susedom presne takyto aj farbovo a spokojna je a uz ho ma x rokov
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Ned 31.12.2017 19:39

Aj plastove existuju, neviem cenovo ako a ci by to vydrzalo teda...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod pigie » Ned 31.12.2017 19:44

Ja tymto plechovym neverim, cez taky babke utekal 7kg pes, co to naspodku ohol a pretlacil sa von, lebo mal motivaciu :heh: Potom mali taky vlneny, ale akoby betonovy cca ako skridla, tak ten uz nepretlacil. To este neviem, ci sa vyraba. Ja plechovym neverim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Ned 31.12.2017 20:09

To bude azbestovy, to asi nie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod pigie » Ned 31.12.2017 20:39

Nie azbestovy. Eternitovy. Tak sa to volalo.
V súčasnosti sa eternit alebo krytina z vlákno cementových dosiek lisuje zo zmesi cementu a polyvinylacetátu a vystužuje sa zdravotne neškodnými, nenasiakavými keramickými vláknami.
Ale nechcem odporucat, lebo teraz skusenost mam s tym nulovu, ale ako moznost, ze aj taketo sa pouzivalo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod moschino » Ned 31.12.2017 21:27

Toto urcite neohnu, je celkom tazky
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Slausa » Ned 31.12.2017 22:33

Veru. To je hruby plech, ten sa neda ani strihat. My ked sme podobny davali na chliev, tak karbobruskou. A plat 2x1,5 m niesli dvaja chlopi a mali co robit. Tam si pes velmi neskrkne :joint:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Uto 02.01.2018 14:42

Základový múrik mám na dvoch miestach vertikálne prasknutý a celý je zdola pod zemou vymytý vodou, čiže sa môže stať, že ten plot z betónových plotoviek proste neudrží :ua:
Vy, čo máte tie plechové farebné niekde na dvore, viete mi povedať, ako sa ten plech správa na slnečnom úpeku? Odráža to teplo? Je vrelý ten plech na dotyk?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod moschino » Uto 02.01.2018 18:48

Otec hovori, ze si nevsimol, ze by sa to nejako velmi prehrievalo :nwm: urcite nieco ano si myslim, ale ze on nepostrhol, ze by z toho salalo teplo v lete. Mama ma na tom v lete povesane aj kvety, ak by to nejako moc slalo teplo, asi by pokapali :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Uto 02.01.2018 20:33

tak z betonoveho sala riaaadne. to este o polnoci je teply. :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov