zaľúbený psík dobrodruh

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod moschino » Uto 02.01.2018 22:41

Jednen sused tu na ulici ma, netusim co to je, vyzera to ako nejake tehly, v lete je stale horuci, v noci jed vencim popri nom, uplne teplo ide z neho
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Uto 02.01.2018 22:43

Drevo naj material... keby to nebolo tak drahe! :rip:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod pigie » Uto 02.01.2018 22:50

Plech sa musi rozpalit, ved co robi kapota auta na slnku? :nwm: Akurat na rozdiel od betonoveho rychlo vychladne... Beton, kamen atd... to je najhorsie na akumulaciu tepla v lete, ja mam pocit, ze to cez leto do rana ani nevychladne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod certovsky » Str 21.02.2018 14:50

Tak ked uz raz zdrhol mas velky problem. Spravte aj nemozne aby ste mu v tom zabranili inac vas caka peklo. Viem o com hovorim, mame takeho psa. Vzdy ked vidim v utulkoch ako ponukaju "psa ktory uteka a preto ho majitelia nechcu" ludia vzdy lutuju psika ze chudatko, majitelia sa ho vzdali ale mne je ovela viac luto tych ludi.
Kto nezazil nepochopi. Tolko slz, bezmocnosti, zufalstva a penazi co nas pes stal to by ma ani vo sne nenapadlo ze to moze takto dopadnut.

Ja si to pisem a su to sialene sumy. Len na pokuty od policajtov slo okolo 200 eur. Najskor sme opravovali plot. Dalo sa nove, vyssie pletivo. Psovi 1,80 m ale problem nerobi, vystvera sa ako veverica. Kupis nove stlpiky zahnute dovnutra, dokupis nove pletivo. Pes najde slabe miesto, prederie sa. Roztrha si pritom brucho, navsteva veteriny sup dalsich 50 e. Znicene a dodupane rastliny okolo plota neratam, dalsie stovky. Ked neprelezie, podhrabe, roztrha..a ty len platis.
V zufalstve si objednas elektricky neviditelny plot. Cakas na mesiac. Pes na retazi jak u asocialov. Dostane sa z nej rychlejsie ako David Copperfield. Z utiahnuteho obojka sa vyvlecie aj keby si ma usi dotrhat. Kupis mu postroj, vydrzi tyzden, huraa. Vykruti si krk a rozhryzie ho. Kupis druhy, pride plot a myslis si ze mas vyhrane
Nie nemas, pes rychlo pride na suvislost medzi obojkom a el. mpulzom. Mozno nejaky jednoduchsi cokel v pohode, ale nie nas. Nas je ten typ co sa naucil otvarat si sam dvere, branku, ten prespekulovany podvratak, ktory len co sa otocis vymysla ako by ta prestal. Najskor pride na to ze ked sa bude dlho otriasat vyleti zo strojceka baterka a ten nekope. Takze sa otriasa a otriasa jak nejaky saman v tranze. Dobre upevnis baterku tak aby nevyskocila. Nevadi, pes si pocka kym sa nevybije a sup uz je za plotom. On totizto chodi k plotu a skusa. Ci to pipa. Ked nepipa uz aj ide.

V zufalstve nasadis este zivy plot pred normalny, ani nestihne vyrast uz je dolamany lebo sa tade 35 kg torpedo **ebe, preistotu na viacerych miestach, skoda nivocit len jeden stromcek. Ked uz ale zdrhne aj od kamosa ktory ho den strazil a ma prosim pekne vysoky drevenny plot zacinas mat podozrenie ze v tom su dake cary alebo co

Aspon ze sa ale nevzdaluje od domu ked zdrhne. Pobehuje po ulici, preskoci k susedom, pohlusi slepice (vsak panicka zaplati, no problem zdolat rovno 3 ploty). Ked pocuje nase auto ze sme spat z prace, pribehne, preleze si plot spat domov, zvali sa do pelechu a este cely od peria a krvi si lize gule akoby sa nechumelilo. Este sa aj tvari pohorsene ze co sa zase jedujeme, ved on nic, on muzikant....

Takze tak, moja story o psovy a zdrhani..
Naposledy upravil certovsky dňa Str 21.02.2018 17:45, celkovo upravené 3
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod kellee » Str 21.02.2018 15:05

mam kamarata, tiez ma psaz utulku,ze zdrhac, uz ani neratam kolkokrat sme ho hladali a tobolpes s PP, len majitelia uz proste zufali dali ho do utulku a bol tak asi v troch rodinach
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Renata » Str 21.02.2018 19:54

certovsky a nieco ako koterec? ste skusali :no: :joint:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod certovsky » Str 21.02.2018 21:44

Renata píše:certovsky a nieco ako koterec? ste skusali :no: :joint:

Ten si nechavam ako uplne poslednu moznost, predsa len zavriet na cely den hyperaktivneho mladeho psa do klietky nechcem, obzvlast ked ma takto 800 m2 zahradneho vybehu k dispozicii
Byva v koterci ked ide do psieho hotela, vrati sa odtial ustekany, hystericky a smradlavy uff

Spolieham sa na to ze dorastie zivy plot tade sa nedostane (snad). Dalsia moznost elektricky ohradnik pre kozy a ked nepomoze..

Ale bohvie, ked ma bude opat cakat Hačiko na zastavke aj na koterec dojde
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Str 21.02.2018 22:02

A ako sa psovi venujete pomimo? Lebo ani zahrada nie je ziadna vyhra , ked je tam cely cas zavrety :nwm: vsak to je len vacsi kotec. Navyse zle zabezpeceny.... a ze smrdi z kotca? No bodaj by nie, ked ho nevencia. Kotec je na cas majitelovej nepritomnosti, na cas, ked sa mu nevie venovat.

A teda neviem si predstavit, ze psa zastavi zivy plot...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod vavrena » Str 21.02.2018 22:31

Ja sa viem vcítiť, ale tiež nemôžem mať malinu pustenú na našej záhrade, takže je zavretá v dome. Hyperaktívny pes. Iné mi neostáva. A tiež by bola radšej vonku, nuž okolnosti sú, aké sú, musí byť zavretá, pre jej bezpečie. Ak by bolo teplejšie, no tak je v koterci.

Máš jedny nervy, buď psa zavrieš, alebo o ne prichádzaj ďalej :nwm: . Psovi sa povenuješ, keď budete doma, to nie je o tom, že pes má byť zavretý celý deň a noc, nemá šťať v koterci (a je smutné, že v hoteli, kde pes bol, nevenčili). Keď nie ste doma, nech oddychuje, a potom ho vybeháš, pocvičíte, dáš mu, čo potrebuje. Vyvenčíš, keď bude treba. Pes nebude sám behať po záhrade dokolečka... Zdrhá, lebo mimo tej záhrady je zábavy viac.
A je to pravda, že živý plot vám nepomôže, veď to nie je fyzická prekážka pre psa. A nehovoriac o tom, že trvá roky, kým vyrastie.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Štv 22.02.2018 4:40

A este k tomu elektrickemu plotu - ked je to v takomto stave, tak elektricky ohradnik klasicky. Ked sa dotkne, tak ho to kopne jednoducho. Moze sa otriasat, moze skusat pipanie kolko chce... ale ked je to v tomto.stadiu, tak je pravdepodobne, ze si najde sposob - aj zatne zuby a pojde aj cez to... :nwm: v jeho pripade to treba urcite natiahnut v roznych vyskach.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Elis » Štv 22.02.2018 7:37

wer píše:v jeho pripade to treba urcite natiahnut v roznych vyskach.


moc neverim u takoveho pripadu, ze ohradníkem neprojde.
mozna tak ještě sit na ovce.
ale kotec bych si vedela představit lepe, ze se v nem da takovy pes zabezpecit.

Offtopic: jestli teda chápu, ze prosel i el. plotem pro psy?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod gaidheal » Štv 22.02.2018 8:22

Elis píše:
mozna tak ještě sit na ovce.



veď takú metrovú sieť preskočí snáď aj čivava plavným skokom, nemyslím, že by to takého skúseného zdrhača mohlo zastaviť.
Ináč tiež nerozumiem, prečo je kotec posledná možnosť a nie prvá. Veď v kotci či doma pes chrápe a keď som doma, tak sa mu venujem a nemá dôvod zdrhať.
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod wer » Štv 22.02.2018 8:23

Offtopic: ja som to pochopila tak, ze cakal, kym sa vybije baterka na obojku a az potom presiel. :nwm: ono ked si vezmem, ze tam je aj normalny plot, nielen ten elektricky ohradnik, tak to asi da trochu namahy, aby prekonal ten pevny plot, takze to nebude len chvilkovy impulz...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod janajka » Štv 22.02.2018 9:11

do tej siete na ovce sa moze pes zamotat. Mam skusenost.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: zaľúbený psík dobrodruh

Poslaťod Elis » Štv 22.02.2018 9:27

wer píše:, ze cakal, kym sa vybije baterka na obojku a az potom presiel


ta ale urcite vydrzi jeden cely den? :nwm:

Offtopic: ta sit byla myslena pod ještě další pasky -ale celkove ohradniku moc neverim...

nevim, no, ja bych ho zavrela do kotce a poustela jen pod dozorem s el. obojkem a plotem a to tak dlouho, dokud to chovani nevyhasne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov