Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 0:02

Stopovacka neprichadza do uvahy - totiz jeden z dovodov, preco sme brali prave Nelsna je, ze nikdy netaha - mam vazne problemy s klbami a brzdit psa v rozbehu by mi sposobovalo neznesitelnu bolest. Aj ked sa na voditku potiahne dopredu, nikdy do toho neda silu (a to hovorim aj o stretnutiach s mackami a venceni na Silvestra). Neviem presne ako by prospelo z casoveho a praktickeho hladiska stretavanie sa s inymi chrtarmi - jednak adoptakov tu je malo, skor viem o vystavnych nekastratoch (jeden z nich sa tiez pokusil Nelsna oplodnit), a jednak prisposobovat sa dalsim ludom casovo je len dalsie obmedzenie - menej prilezitosti pre psa.
Nie, nehladam si partiu s ktorou si prisvojim nejake vencovisko raz za mesiac. Stretavanie sa je samozrejme fajn, a tesim sa, az sa nieco zorganizuje, ale to sa podari najskor dost vynimocne - obaja pracujeme aj viac nez osem hodin denne, na krku mame domacnost a dalsie povinnosti - a v pripade ze vybehnem vencit cez obed, stiham tak akurat normalnu prechadzku okolo bloku, urcite nie dojst niekam dalej.

Nelson nie je ani prvy ani posledny kastrat, a tiez ma pravo na spolocne vencovisko - som si ista ze tato tema bude aktualna aj pre inych ludi s podobnym problemom. Preto riesenie nie je sa separovat ani si prenajimat pozemok (to ako fakt?) ale riesenie schodne pre obycajneho pracujuceho cloveka co chce pouzivat spolocne vencovisko tak casto, ako to pes potrebuje a bez zbytocneho cestovania, ktore ho o ten cas ukracuje. A nie, nelutujem ze mam kastrata , nie kazdy kastrat ma tento problem a stale to prinasa viac vyhod ako nevyhod.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Štv 30.11.2017 11:05

vidis a mna prave taketo pribehy presvedcia, ze kastracia eem, pokial to nie je nutne naozaj.
mam z teba pocit ze nehladas riesenie,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.11.2017 11:08

Veď právo má, ale žiaľ nedonútiš ostatných, aby si svoje psy usmerňovali. Preto ja na venčoviská nechodím - uzavretý priestor, veľká koncentrácia psov na malom mieste s rôznymi majiteľmi (majitelia anarchisti, ktorí nechajú psa, nech si robí čo chce, majitelia, ktorí si svojho psa nepoznajú a netušia, že ich pes sa pustí do starého slabého psa). RAZ som nepočúvla inštinkt, že k tým psom a ich majiteľom, ktorí boli momentálne vo venčovisku, nemám s mojimi psami chodiť, a 2 psy my tam kusli Cezika (pes ridgebacka a suka argentínskej dogy, ktorá bola po hárani a s ridgebackom sa poznala a ktorá sa svorkovo potom k nemu pridala). Čiže nie len vy ako kastráti máte problém vo venčovisku. :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 11:30

To, ze mi nevyhovuje chodit zriedka a niekam daleko, vencit na volno dakde na poli, alebo si kupovat ci prenajimat pozemok znamena, ze nehladam riesenie? Hladam riesenie ako prekryt pach, aby sme mohli pouzivat dostupne vencovisko , nie ine miesta, psich kamosov, ludi. Co je na tom nepochopitelne, zle?

Jednoducho vsetko, za cim treba cestovat, znamena menej volneho behu pre mojho psa. Mam radu od Clupka, ktoru vyskusam, a dam vediet, ci to pomohlo - pravdepodobne asi budem musiet vyskusat viacej znaciek, kym najdem to prave, ale stale je to najlepsie riesenie.
Naposledy upravil sovienka dňa Štv 30.11.2017 11:36, celkovo upravené 1
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Štv 30.11.2017 11:35

no ono ked si raz zaobstaras psa, holt musis sa mu prisposobit.
nerob si nadeje, tie spreje nie vzdy funguju, ale snad v tvojom pripade budu,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 11:40

Spoluzitie so psom nie je len o tom, ze sa majitel za kazdu cenu obetuje. Uz pri vybere psa clovek musi rozmyslat, ci psovi bude vyhovovat jeho zivotny styl, ci sa dokazu spolu zosuladit, za akych okolnosti a podmienok majitel dokaze zabezpecit psovi jeho potreby. Stastny majitel, stastny pes a naopak. Preto hladam efektivne riesenie - cestovat za sportom nie je efektivne pre nikoho v nasej domacnosti.

Vyskusame viac tych sprejov, uvidime. Jednoznacne tu hodim ze co a ako zabralo. Az ked to nezaberie, budem skusat ine moznosti. Mozno budeme ozaj jak Margita vravela, chodit na vencovisko v sobotu o polnoci. Hocico je vsak lepsie, ako cestovat.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod wer » Štv 30.11.2017 11:46

Vsak prisposobenie psovi je to, ze chodi na vencovisko... :nwm:
Sa tu uplne zbytocne riesi, ze preco je kastrovany, preco ho nepusti z voditka a preco nechodi na pravidelne vence na druhy koniec mesta.. :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod elfinka » Štv 30.11.2017 11:48

wer - vsak tak porad nieco co zarucene pomoze, podla mna kazdy radi ine sposoby ako psa vyblbnut, lebo nikto neveri tomu ze take nieco existuje.
Kolko majitelov fen ma rovnaky problem cely zivot napriklad...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod wer » Štv 30.11.2017 11:57

No ja osobne by som skusila tie spreje a zistovala info o hormonoch. Ale kedze to nemam vyskusane, neradim...
Sovienka sa pyta, ci neexistuju sposoby prekrytia pachu, nie, kde ma vencit psa. :nwm: Pride mi nemiestne sa tu do nej navazat, ze sa nedostatocne obetuje psovi a to len kvoli otazke, ci existuju prostriedky na prekrytie pachu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 12:41

Dakujem za podporu wer, uz mi zacinalo byt v tom nepochopeni trochu smutno :) Holt, je to plemeno s netradicnou potrebou, a trosku netradicny problem, avsak vo vsetkych ostatnych ohladoch si neviem predstavit, ze by mi hocijaky pes vyhovoval viac. Do zivota, ktory zijem poslednych 10 rokov a este dalsich 10 rokov najskor zit budem, mi pasuje ako rit na serbel, a som si ista, ze sa to da spravit tak, aby boli vsetci spokojni.

Na klinike na ktoru chodime, su veterinari fakt skveli, a ochotni skusat aj ine veci, nez ktore rutinne robili v skole, otvoreni pokroku a novym myslienkam. Budem rada ked aj niekto dalsi co riesi rovnaku zalezitost, uvidi toto forum, a bude aspon vediet ci tie spreje, zabrali, alebo bude treba skusat nieco ine. Predpokladam, ze aj keby sa riesila hormonalna liecba, zas by mu nedali hned nejake konske davky po ktorych sa z neho stane magnet na bitky. Uvidime, co pomoze.

Dakujem za vsetky dobre mienene rady, vazim si ich, aj tie, ktore som "zavrhla" z dovodu toho, ze riesia nieco ine, ako riesim ja. Ved tu mame vsetci radi psov, a sme tu na to aby sme si pomahali, nie?
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Lindchen » Štv 30.11.2017 13:14

Skús fakt ten sprej, no... Ak nepomôže, neviem.

Môj pes toto robí tiež, voňajú mu kastráti, ale má naučené, že si môže ňuchnúť (v rámci zoznámenia) a potom je odoslaný preč, nesmie už psa obťažovať (ak má pes záujem sa hrať, tak sa pohrajú, ale nie oblizovať). Podľa mňa je toto výhradne vecou majiteľa :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.11.2017 13:41

Hormonálna liečba sa dá vysadiť, ak by sa z neho stal magnet na bitky.

Každý hľadal riešenie podľa seba, resp. podľa toho, čo je na trhu :))) Odmietanie rady môže pôsobiť, že ten človek vlastne o radu nestojí (alebo že sa človek psovi neobetuje dosť, wer to pekne vystihla).
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Štv 30.11.2017 14:00

Nuz, pozrime sa na to takto - keby si sa pytala, aku marmeladu dat do lineckych kolacikov, a ludia by ti vraveli ze mas radsej piect perniky, dat tam cokoladu alebo nepiect vobec, tiez by si sa velmi netesila. Pritom vsetky tieto rady maju daco do seba - no lenze co s tou marmeladou... Ja nie som nevdacnica - no verte ci neverte, ja som si vsetky moznosti dobre premyslela, kym som dospela k tomu, ze kym veterinar nepomoze, najlepsie bude pach prekryt. Dufam, ze budete drzat palce. V Kosiciach to s tym "trhom" je teda fakt slabe, hlavne ked clovek nema auto...
Naposledy upravil sovienka dňa Štv 30.11.2017 14:11, celkovo upravené 1
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Štv 30.11.2017 14:05

a co mu na to da vet?
este by som mozno skusila: dokonala laska, alebo homeopatika?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Margita » Štv 30.11.2017 14:08

Home čo?to ho môže nastriekat octovou vodou a bude to mať väčší efekt
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov