Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod elfinka » Str 29.11.2017 16:30

sovienka píše:Elfinka - fenka sa predsa hara len 2 x do roka po dobu zopar dni, a neubudne z nej ked pocas tej doby na vencovisko nepojde. No co mame robit my?

Takto, nezavidim situaciu, lebo to je fakt otravne urcite. Len proste, vybehy vsade na svete su vacsinou zhromazdisko neovladatelnych psov - vsetci ostatni idu radsej niekde inde.

Neda sa chrta nejak naucit aby tym uchylakom proste usiel? :lol: Nemaju ho predsa sancu dobehnut :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod wer » Str 29.11.2017 16:55

Margita píše:ja len na margo toho,ze ked sa neprebehne je destruktivny,ako je zname tak psychicke zatazenie je viac vycerpavajuce ako to fyzicke

ja to vcelku chapem, kazdy pes je iny. silvuch ma doma dva krasne opaky :ha: bocka vs. alaskan. to asi protichodnejsie psy nie su.... :heh: boc ako ovciak - da prednost psychickej aktivite, jasne, zabeha si rad a to bary je aj speci tahac, ale radsej vybije energiu dakymi hrami s clovekom. a alaskan, to je stvorene pre beh. to nestoji, to nevie stat, ani sa posadit, nic, len beha, kruzi, vecne v pohybe. :lol: psychicke vyzitie ju netankuje vobec.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 16:59

Cvicak mame jeden na Anicke, to je cca 40 minut cestovania a potom este 15 minut peso, plus nie je poriadne ohradeny, a potom druhy je v Krasnej, kde je to 50 minut cestovania a potom este 30 minut peso. Nehladam nieco kam treba cestovat, hladam riesenie ako fungovat na spolocnom vencovisku ktore mame cca 20 minut peso.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 17:02

elfinka píše:Neda sa chrta nejak naucit aby tym uchylakom proste usiel? :lol: Nemaju ho predsa sancu dobehnut :heh:


On sa im snazi vyhnut, lebo konflikty neoblubuje, ale staci ze na chvilu zastane, lebo nevladze, a uz su mu v patach (alebo v tomto pripade, v zadku). Vyskusame ten sprej, a skusim sa veterinara opytat na nejaku agresivnejsiu hormonalnu liecbu - zatial dostal iba kupele na kozuch a to je vsetko :ach:
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod zuzkabluzka » Str 29.11.2017 18:37

Len aby sa nestalo, že ak bude dostávať samčie hormóny, psy ho namiesto posexovania budú chcieť zbiť.

Ja by som možno vyskúšala výbeh ráno pred prácou alebo cez obednú prestávku.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 20:35

Rano a cez obed to z hladiska logistiky urcite nejde. Cize len cez vikendy a po praci, na frekventovane vencovisko. Keby to tak slo, tak nevymyslam ako pracovat s tym, co je.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Margita » Str 29.11.2017 20:37

sobota 01:25 a mas vybavene :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 20:48

To by jedine slo, ale sme celkom radi ked sa cez vikend mozme trochu vyspat - a Nelson teda tiez ma rad svoj rezim. Trochu som smutna z tych rad typu - chodte inde, robte daco ine, chodte inokedy..ako keby tu bol predpoklad, ze som prilis leniva, aby som sla inam a robila nieco ine, prilis hlupa, ze mi to nenapadlo. Verte ze som tuto problematiku zvazila tisice krat, kym som prisla na forum a opytala sa, ci ma niekto skusenost s takouto situaciou, ci niekto aspon pocul o tom, ze by sa niecim dal bezpecne prekryt pach.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Margita » Str 29.11.2017 20:51

to ako sa ine psy spravaju k tvojmu je uplne bezne a nie je to nic zvratene,netradicne a trapne su to psy nie male deti ,aspon ja by som volila cestu mensieho odporu ako sa nervacila s dementnmi,striekala psa kadecim nebodaj na nom skusala hokusy pokusy s hormonmi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod bibika » Str 29.11.2017 21:13

sovienka a nemáte nejakú venč partiu, ktorá je nie je doterná a s ktorou by sa dalo chodiť pravidelne na venče? Chrtiarov je celkom dosť v KE. Potom by si nebola odkázaná na hry s inými doternými psami.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 748
Bydlisko: Banff, AB

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Str 29.11.2017 21:17

a keby si skor skusila pokomunikovat s majitelmi chrtov, alebo tymi od ktorych mas psa adoptovaneho, ked adoptuju xy dostihovych chrtov, mali by vam vediet pomoct. tu ja zial nevidim ziadne svetielko nadeje. bud budes chodit mimo beznu dobu vencenia, alebo nechodit. alebo si prenajat nejaku zahradku, kus pozemku a mat vlastne vencovisko. to nie je vzdy o nevychovanosti, moj nie je nevychovany a predsa pre neho kastrat predstavuje problem. pre mna je to znamenie, ze nepojdem do adopcie psa
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod MisheliQ » Str 29.11.2017 21:22

Nuž mohol by byť na stopovačke (aby sa zabránilo úteku) a naučiť na pisknutie píšťalkou zmeniť smer (ale ja som to psy neučila, videla som to u kamarátkinho ex sučky poľovného plemena,ktorá sa takto venčila na voľno a keď bola ďaleko alebo jej šli oproti ľudia alebo iné tak po zapískaní zmenila smer) :lol:

Ten nápad ísť viac k večeru do venčoviska tiež nie je na zahodenie. Však vlastne to je jediný čas, kedy tam aj my chodíme (do tej pidi napodobeniny venčoviska na Severe), nikde nikoho, môžem slobodne pustiť aj môjho 14 ročného už pohluchejšieho psa nech si tam olizuje čo chce a mne tým nervy nerobí, lebo ho nepočujem zatiaľ čo si kráčam ďalej
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Str 29.11.2017 21:25

len si vies predstait zastavit na stopovacke chrta v behu? ja nie,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Margita » Str 29.11.2017 21:25

pokila je stopovacka na zemi a pes ju taha, to ako keby ju ani nemal a inak to uz moze rovno na pisknutie naucit privolanie :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod MisheliQ » Str 29.11.2017 21:33

Privolanie môže naučiť, ale nemá istotu, že pes povel splní stále, tož poistka stopovačka.

Aj keď chrt v rozbehu so stopovačkou (omotanou okolo ruky / tela majiteľa) nepribiehajúci na pisknutie (či privolanie), to chce poriadne brzdy a silu :D
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov