Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 11:47

Mame netradicny, velmi trapny problem, nas greyhound Nelson je kastrovany, a zrejme velmi pekne vonia inym psom, lebo mu kompulzivne olizuju penis a zadok, a niektori sa s nim dokonca pokusaju parit. Je to extremne neprijemne, samozrejme koli tomu dochadza ku konfliktom, no psi aj ked su obrechani, ovrcani, nevedia si pomoct a sleduju ho s nuchacom pri zadku ako posadnuti. Veterinar vravel, ze je to sposobene najskor hormonalnou nerovnovahou, a riesime to, ale riesime to uz rok a asi este dlho budeme. Cim ho mam do tej doby natierat, aby ich to odpudzovalo? Je to chrt, na vencovisko chodit musime.

Stretli ste sa uz s niecim takym?
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod kellee » Str 29.11.2017 11:52

mam takeho cvoka doma, kazdeho kastrata ma za haravu fenu a co pri tom dokazuje je neskutocne. pproblem je ze ich nemam vo svojom okoli dost na to, aby sa s tym dalo pracovat.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Lindchen » Str 29.11.2017 12:01

Prečo je to trápny problém? :nwm:

Je to pomerne bežný problém, ktorý majú nekastrovaný samci s kastrovanými. Malo by byť normálne, aby si majiteľ nekastráta svojho psa usmernil. Pokiaľ sa to nedeje, mechanicky zabrániť obťažovateľovi napr. tak, že vstúpiš medzi ňufák psa a zadok tvojho, pri olizovaní penisu vykázať preč (toto je práca majiteľa cudzieho psa! - ale väčšinou na to kašlú). Hlavne - nedovoľ, aby sa pes ohradzoval sám, riešiš to vždy ty. Postupne sa z neho môže stať nervák, čo bude preventívne odháňať samcov.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 12:18

Predstav si situaciu - prideme na vencovisko, je tam 5 psov - 2 samicky, traja samci. Jeden z nich kastrovany. Ti dvaja nekastrovani sa zavesia na Nelsna a jednoducho sa NEDAJU odohnat. Majitelia tvrdia, ze mame odist my, aj ked v skutocnosti su to ich psi, co sa spravaju nepristojne. Chcem predist jednak konfliktom, a jednak pohryzeniu. Vacsinou sa majitelia pozeraju ako sprosti, a v 100% pripadoch odmietaju svojho psa dat na voditko alebo odist, pripadne na psa len hulakaju a ten ich ABSOLUTNE neposlucha. Je to zufala situacia. Mame v okoli uz len jedno vencovisko, vsetko nam zrusili. S ludmi sa tu pracovat neda, potrebujem ine riesenie.

Na zahranicnych forach spominali cesnakove tablety - a toz tablety s malym obsahom cesnaku kazdy den do jedla, a ze to v jednom pripade zabralo - no je to len jeden pripad, a hoci je to male mnozstvo cesnaku, predsa je to pre psy toxicka potravina, a nezda sa mi, ze by to mohlo zabrat. Jedno stena som minule doslova odkopla, pretoze majitel mal u prdele, a male sa len otrepalo a pod ho Nelsnovi lizat vtaka a pokusat sa ho znasilnit....
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 12:20

V idealnom svete ludia svojich psov vychovavaju a ti ich posluchaju. Zial v idealnom svete nezijeme a vacsina majitelov psa len krmi a venci, poslusnost ziadna - vsak pes ma posluchat od prirody ne? Vsak oni si to medzi sebou vybavia, ne? Ach...!!!!
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod elfinka » Str 29.11.2017 12:25

Nechcem obhajovat nejak majitelov nevychovancov, ale zas preco by mali odchadzat z vybehu v ktorom uz su, zato ze prides s divno-psom-nepsom? :angel: ty nemozes ist inde nez na vybeh lebo chrt by ti zdrhol, oni nemozu inde na vybeh lebo maju nevychovane psy co by im inak zdrhli.
Ja nemozem chodit na vybeh ked su tam samci, lebo by ich moj pes zozral keby k nemu prisli. Tak nepridem na vybeh so psom na voditku sa rozculovat ze ich ku mne nemaju pustat - proste tam idem len ked je tam volno :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 12:29

V nasom pripade to znamena, ze nikdy. Ako vravim, v okoli mame len jedno vencovisko, na ktore sa da dojst v rozumnom case, bez MHD (auto nemame). To vencovisko je beznadejne plne vzdy, ked mame jedinu moznost ist - a to po praci medzi piatou a desiatou poobede.

Preto asi musim zopakovat, ze nejdem riesit ludi a ich nevychovanych psov, ale riesit samotny problem. Prosim, poradte mi ako mam prekryt pach.

A mimochodom, moj pes nie je cudny pes - nepes. Kastracia je normalna vec, a takmer kazdy pes z utulku, ako aj Nelson, je kastrovany.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Margita » Str 29.11.2017 13:12

A musís chodiť Na vencovisko?byvam v relatívne väčšom meste a psie výbehy nevyuzivam,ved je kopa miest kam sa da ísť,ja radšej odídem ako sa natahivat s ľahko retardovanymi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod hisham » Str 29.11.2017 13:18

elfinka, to je trochu pokriveny pohlad na situaciu...
Nemozes porovnavat Nelsna, ktory nicim neobtazuje ine psy, a Fida, ktory ine samce neznesie. V sovienkinom pripade ide ozaj len a len o neschopnost ludi vo vybehu ukocirovat si svoje psy...

elfinka píše:Nechcem obhajovat nejak majitelov nevychovancov, ale zas preco by mali odchadzat z vybehu

Sak nikde netvrdi, ze maju odist. Hlada len riesenie na to, aby jej psa neobtazovali.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod clupko » Str 29.11.2017 13:32

ja ich tiez nechcem obhajovat, ale zas nemusia to byt vsetko nevychovane psy. viem si predstavit, ze mozu byt inak poslusne, vycvicene, len ked su v tesnej blizkosti psa/fenky, co im takto voni, je to holt stazenie podmienok o 1000% :ua: to by asi malo psov dalo, len tak z fleku.

co tak vyskusat nejaky z tych sprejov, co pouzivaju majitelia harajucich suciek na vystavach? neviem, ako sa to vola, iba viem, ze to existuje.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod elfinka » Str 29.11.2017 13:44

hisham píše:elfinka, to je trochu pokriveny pohlad na situaciu...
Nemozes porovnavat Nelsna, ktory nicim neobtazuje ine psy, a Fida, ktory ine samce neznesie.

Offtopic: Tak si tam dosad haravu fenku miesto toho :no: Ale je snad jedno ci k mojmu psovi nemaju liezt preto ze ich zozerie, alebo preto ze sa nevedia spravat, vysledok je rovnaky - konci pre nich volny pohyb vo vybehu, aj ked ich ten pes na dialku nijak neobtazuje, akurat za nim nesmu prist.

Inak je to zaujimave, som o tom pocula od odporcov kastracie furt ze sa to stava, ale asi je to dost ojedinele.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 13:47

Clupko, ach dakujem za tuto iskierku nadeje - toto som potrebovala vediet, ze nieco take existuje. Prevratim internet hore nohami, a snad to najdem.

Margita - ano, musime. Nelson je byvaly dostihovy chrt - dokonca aj v adopcnej zmluve sme zaviazani tym, ze nesmieme vencit na volno v neohradenom priestore. Silny lovecky instinkt, nulova odolnost voci zime a nesmierna rychlost je zla kombinacia, hlavne v okrese s plno neprisposobivych obcanov ktori by sa ho radi "ujali", priviazali si ho na spagat pred chatrc a utyrali. Nemusime chodit na vencovisko velmi casto, predsa je to lenivec a gaucak od prirody, ale pravidelny beh potrebuje aj on. Jednoducho nemame na vyber - vencovisko musi byt.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 13:48

Elfinka - fenka sa predsa hara len 2 x do roka po dobu zopar dni, a neubudne z nej ked pocas tej doby na vencovisko nepojde. No co mame robit my?
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod sovienka » Str 29.11.2017 13:50

Hned treti odkaz. Clupko, dakujem!!!

https://shopakva.sk/2783-sprej-pre-hara ... 75-ml.html
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Mojho kastrovaneho psa sexualne obtazuju ine psy

Poslaťod Margita » Str 29.11.2017 13:59

a tam vo vasom okoli sa neorganizuju coursingove preteky?
osobne si myslim,ze pes moze prezit spokojny zivot aj na voditku,lebo vencit stylom vypustit na volno a nech si lieta ako bezprizorny je to najhorsie mozne riesenie....ale ked vam to takto vyhovuje....
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov