Pes zmenil správanie k členom domácnosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pes zmenil správanie k členom domácnosti

Poslaťod piret16 » Ned 29.10.2017 21:08

Ahojte, som tu nová, hľadám pomoc. Sme zúfalí a nevieme ako si máme vysvetliť správanie psa. Môj priateľ majú doma vlčiaka, bude mať 10 mesiacov. Ja s nimi ešte nebývam, ale keď sme ho doviezli domov bola som s ním prvú noc. Zbožňujem ho, je to moja láska. A aj on zbožňuje mňa. Celé leto sme s priateľom aj so psíkom boli spolu, hrali sme sa, chodili na prechádzky, brávali sme ho plávať. Asi mesiac dozadu sa stala taká vec, že zrazu psík prestal priateľa vítať keď príde domov, keď ho zbadá, skočí do búdy, vyzerá že sa bojí. Keď ho chce pohladkať tak vrčí. Hladkať ho nemôže ale hrať áno. To isté robí aj priateľovmu tatinovi až nato, že jeho doma víta. Takto sa správa iba k nim dvom, so ženami, deťmi, švagrom je to úplne v pohode. Priateľ je z toho zúfalý, nikdy sme ho nebili, veľmi ho má rád a bojí sa že prišiel o veľkého kamaráta ktorého veľmi potrebuje. Budem vďačná za akúkoľvek radu.
Ďakujem
piret16
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes zmenil správanie k členom domácnosti

Poslaťod vavrena » Pon 30.10.2017 13:55

No my nemôžeme vedieť, či sa niekedy niečo nestalo, čo na psa zle zapôsobilo. Hlavne, nech sa priateľ nepokúša liezť za psom a hladkať ho, nech pes príde sám. Ak chcete zmeniť strach na vítanie, tak môžete skúsiť aj hračky aj jedlo, buď nech nakŕmi priateľ hneď ako príde domov, alebo nech sa začne hrať, a pes sa pridá. Nehladkať, nevnucovať sa, nelákať ho na to jedlo/hračky, len mu ho ukázať, možno urobiť malé divadielko, že jéj, aha, čo tu ja mám, a aké je to super, hmmm.... a keď pes nezareaguje, nič sa nedeje, odložiť a nechať tak, skôr či neskôr sa pridá.
Ale chcelo by to nejakú konzultáciu s niekým, kto vás uvidí spolu, lebo takto je ťažko radiť cez internet.
Možno pes niečo roztrhal doma, a po príchode pána domu bol za to zhučaný, a pes si to spojil s príchodom.
Mňa doma na dvore vítajú tri psy, a posledné obdobie daždivých dní som odháňala štence "padaj, padaj, PREČ!" aby na mňa neskákali. No a zareagovala na to moja fena (ktorá jediná pozná presný význam týchto slov) tak, že teraz, keď otvorím bránku, nevíta ma, ale odbehne 10 metrov preč a čaká, kedy ju privolám (a šteňatá samozrejme skáču aj tak :heh: ). Čiže nikdy nevieš, čo urobíš a pes si to vysvetlí inak, ale zároveň veľmi logicky pre neho.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta


Späť na Riešenie problémového správania sa psov