V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 9:22

dobre, tak ja upresnim. stavace, durice a teriery... vodne psy, retrievre, to je trosku ina kategoria - s tymi sa da normalne fungovat. nepaci sa mi ani chov biglov a napr jrt na sidliskach... a hej, som kludne za to, aby ich mali len polovnici - len a len tym sa udrzia tie vlohy. domaci milacikovia su na polovacky uz nepouzitelni...

a btw, to, ze beha ako zmyslov zbaveny po lese neznamena to vyzitie. trosku tam chyba interakcia majitela, zmysluplnost cinnosti.

inak raz pises, ze nevystavuje a potom ze vystavuje... :ach:

a psovi sa treba venovat. nie ho len vypustit a rob si co chces... to by sa ti hodil daky pricucok spolocensky
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 9:31

pigie píše: Kamaratka ma 11ty! rok na stopovacke a napriek tomu sa ju neodvazi pustit navolno mimo dvora. Niekto ma rozum, niekto nie a riskuje a dufa... Sprostost.

Uff toto si naozaj neviem predstavit psa nonstop na voditku, ja zase takeho otroka vlastneho psa ci dietata robit nikdy nebudem. Daju sa robit urcite ustupky, ktore aj robim, napriklad podvecer ked je vonku vela zvery pes je na voditku, tam ani neuvazujem inak, ale mat psa celozivotne na voditku tadial cesta nevedie, aspon nie u mna.. Ako zase treba nast tu rovnovahu a povedat si dost ked uz je to pre cloveka otravne..

Ked idu vycvicit ine psy neviem preco by sa ten moj nedal a mal byt stale na voditku, s tym sa zmierovat nebudem
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 9:43

Wer, ano par sekund vystavuje, ja som aj isla presne podla rad nejakej kocky niekde tu na fore to pisala, byva odmeneny za vystavovanie.. problem je ze niekedy to nevydrzi a rozbehne sa ... toto sa vzdy odstrani par cielenymi tyzdnami so stopovackou... ten moment aby sa proste nerozbehol a stal.... Potom chvilu seka dobrotu, po nejakej dobe ale polavi, tak znova cvicime...

Ked som to konzultovala s clovekom co cvici polovne psy tak mi bol odporuceny el. obojok, ze to polovnici pouzivaju a ano, tieto psy mavaju dost casto velmi tvrdy vycvik

Vacsi problem je ten ze pes je proste podšívka, on ma oci snad aj na chvoste a velmi rad sa proste vypari ked sa nikdo nepozera - to je proste povahova crta ktora sa vycvikom neda odstranit, to by si ho musela vidiet nazivo..on je schopny napriklad lezat pri ohni hodinu pri ohni, tvarit sa znudene a v momente ked si mysli ze ho nikdo nevnima tak sa odplazi a zdrha prec... Ako som poucena, to byva na voditku v takychto situaciach, to len pisem pre predstavu o jeho povahe
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 9:48

viem, ako cvicia polovnici... :no:

ale ty si maximalne nedosledna, psovi moc nerozumies a predstavujes si to prilis jednoducho... elektricky obojok nie je zazracna skatulka a pes nie je na dialkove ovladanie... preto som to neodporucala hned v uvode.... mozes aj viac pokazit, ako napravit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 9:54

wer píše:

a btw, to, ze beha ako zmyslov zbaveny po lese neznamena to vyzitie. trosku tam chyba interakcia majitela, zmysluplnost cinnosti.

inak raz pises, ze nevystavuje a potom ze vystavuje... :ach:

a psovi sa treba venovat. nie ho len vypustit a rob si co chces... to by sa ti hodil daky pricucok spolocensky


OK berem a napada ta nejaka konstruktivna rada ako ho teda vyuzit? Ja ho podporujem vo vystavovani, aj s nim cakam ked nieco zavetri, prihovaram sa mu ze srnecky - to slovo pozna.

Ako sa mu mam podla teba venovat na tej vychadzke?

Myslim ze on tam ten zmysel ma pocas tych 10 km vychydzky tej zvery stretneme vela, aj si povystavuje, aj je velakrat privolany, dostava odmenu - aj nejake to sadni, cakaj proste take zakladne opakovanie povelov... Na aport mi v hore kasle, on je vo svojom svete pri tych pachoch jeho hra nezaujma

Ako ano, beriem nemala som mat polovneho psa to vieme ale co teraz dalej?
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 9:59

stopy-vlecka? prinasanie dummy? a cvicenie poslusnosti mu tiez neuskodi. ovladatelnost je dolezita aj pre polovneho psa. a ty si potrebujes vytvorit vztah s tym psom a vybudovat respekt. nie silou a pod, ale tym, ze mu ukazes ze ma dovod ta brat...
Naposledy upravil wer dňa Pia 27.10.2017 10:00, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Margita » Pia 27.10.2017 10:00

Keď si ho nevieš vycvičiť a neposlucha ta mas ho mať na voditku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 10:05

ja uz len kvoli ohladu na tu zver okolo by som takeho psa nepustala, ta netrapi ze moze nejake to zviera strhnut, ci hnat az do vycerpania? a co polovnici, ked uz nic toho by som sa bala minimalne,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 10:08

tak polovnici polovneho psa nestrielaju... easy.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 10:14

ako ktori zial, a zas co si budeme klamat nie kazdy polovnik pozna polovneho psa vacsinou poznaju kopovy a zas nie kazdy bude kukat na plemeno ked pes nahana zver
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Lindchen » Pia 27.10.2017 10:17

wer píše:tak polovnici polovneho psa nestrielaju... easy.

Spoľahnúť sa na to nedá.

SHS je plemeno so silnými vlohami, to je jeden z tých stavačov, čo sú ako miláčikovia v menšine. Je to vyslovene lovec, ale aj šikovný a dobre ovládateľný.
Poľovný výcvik sa dá robiť aj bez toho, aby si poľovníctvo praktizovala. Pes je úžasný v tom, že pomerne ľahko sa mu dá "zalepiť oči" tým, že dostane náhradnú zábavu podobnú práci, pre ktorú má vlohy. Môžeš pracovať presne ako wer píše s dummy, s umelými pachmi a atrapami. V meste sa dá venovať noseworku napríklad.
V rámci výcviku poslušnosti sa môže učiť prakticky akékoľvek cviky, nemusia súvisieť s poľovníctvom.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 10:27

si myslim, ze zrovna hrubostrsteho stavaca skor nestrelia... aj ked tym akoze nechcem ukludnovat dotycnu a podporovat ju v tom - bezprizorne behanie psa po lese je jednoznacne nezodpovedne a nepripustne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 10:49

Lindchen píše:V rámci výcviku poslušnosti sa môže učiť prakticky akékoľvek cviky, nemusia súvisieť s poľovníctvom.


Vsak cvicime, v tomto je naozaj neuveritelny, uci sa velmi rychlo a rad, vie take blbiny ako podat packu, poklonit sa, poprosit ze vyskoci na zadne a hrabe prednymi vo vzduchu, vala sudy, steka na povel...jemu toto prinasa radost, hlavne ked ma na svoje triky publikum a dostane odmenu... V meste ma privolanie 99%. Dokonca aj spravat sa naucil extra rychlo a lahko..v dome sa nikdy nevycural, na zahrade nenici stromky, obsiera len jedno miesto (ako som ho ucila vencit na jedno miesto a odvtedy si to pamata), nic netrha, nenici, nesteka....

Ono je to zvlastne ze pes je velmi ucenlivy, vsetko zvladne rychlo a hned ale privolanie v hore je proste tazky oriesok, co 2 roky opakovane riesime... Ako zase ho mam na stopovacke najblizsiu dobu, to je jasne..len mi to cele pride ako boj s veternym mlynom niekedy

Dummy skusim mozno ho aport vonku zacne aj bavit
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 10:56

wer píše:si myslim, ze zrovna hrubostrsteho stavaca skor nestrelia...

Na toto by som sa fakt nespoliehala, niektori su poprepinany a strielaju na vsetko pohyblive a obzvlast na psovy si radi zgustnu lebo tam mozu strielat prakticky beztrestne...
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod vavrena » Pia 27.10.2017 10:57

certovsky píše:Vacsi problem je ten ze pes je proste podšívka, on ma oci snad aj na chvoste a velmi rad sa proste vypari ked sa nikdo nepozera - to je proste povahova crta ktora sa vycvikom neda odstranit, ..


Ja sa budem len opakovať po ostatných - má byť na vodítku. Je neprípustné pri takomto psovi nepozerať sa na neho, hlavne, keď vieš, že vtedy zdrhá. Keď sedíte pri ohni, uviaž si psa, nie?
Mám to doma v plavo-čiernom, akurát mne sa malina neodplazí, ale za stotinu sekundy bude v plnom trysku 30 metrov ďaleko. Neexistuje nevenovať sa psovi v lese plnom zveri, nesmieš psovi dovoliť vyhnať zviera! Proste nech nejde pod kríky, nech nezachádza do lesa, nech sa drží len na ceste. Keď sa psovi nechceš venovať, isti si ho vodítkom. Keď chceš cvičiť na voľno, aj tak musíš mať psa isteného - choď na školenie, ako sa narába s EO. A áno, možno to bude tvrdé, ale nie je tvrdé zastavenie psa v behu, keď sa obesí v trysku na konci 30m stopovačky? Chce to však mať najprv vycvičeného psa, a potom dôsledné a presné načasovanie.
Prechádzky v lese nie sú o tom, že pustím psa a pes si lieta, kade chce. Za každým stromom môže byť zviera, a pokiaľ viem, že ten pes za tou zverou pôjde, nepustím ho tam. Myslím si, že moja Yasi má "o niečo" lepšie privolanie aj odvolanie ako tvoj pes, a ju si teda nedovolím nechať pustenú, keď viem, že sa nachádzame v priestore plnom mláďat alebo v čase, kedy zver chodí von. Je buď na vodítku, alebo pod povelom, alebo na postroji a behá pri bicykli.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov