V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 11:02

kellee píše:ja uz len kvoli ohladu na tu zver okolo by som takeho psa nepustala, ta netrapi ze moze nejake to zviera strhnut, ci hnat az do vycerpania? a co polovnici, ked uz nic toho by som sa bala minimalne,

Keby ma to netrapi tak sem nepisem a nechcem radu.. Osobne si myslim ze som na toho psa kritickejsia nez vela ludi co poznam, ktory povazuju za normalne ze im pes zmizne z dohladu.. "ze vsak sa len prebehne, vsak on sa vrati" A takych ludi je vela..
Ja to vsak tak nechcem, preto s nim opakovanie cvicim to privolanie v hore, viem ze sa to da a viem ze staci par vychadzok so stopovackou a mam mesiac dva pokoj len proste pes zacne nova skusat odbehnut
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Margita » Pia 27.10.2017 11:15

Cim viac zdrhnuti mat bude tým viac dá vzďaľujes od toho že bude poslúchať,evidentne tu stopovacku používať mix nevieš,ten istý prípad co zadavatelka
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod erik70 » Pia 27.10.2017 11:25

Wer, Lindchen - totál súhlas s vašimi názormi a odporúčaniami :jop: Ja ešte z vlastnej skúsenosti doplním, že poľovnému psovi treba zamestnať hlavičku. Aj keď sa s ním bude cvičiť niečo čo v živote nebude potrebovať...Môj starší pes bol nezničiteľný a neunaviteľný keď bol mladý. Ja som s ním nachodila kilometre denno denne a výsledok bol taký, že ja som schudla 5 kg a pes bol ešte viac "besný" :lol: ! A potom sa mi do rúk (len náhodou) dostala kniha 101 psích trikov a začala som ho učiť rôzne triky...a ono sa to začalo meniť. Pes sa unavil aj po pol hodine cvičenia...začali sme si budovať vzťah lebo to nebolo iba cvičenie ale aj zábava, sranda, pochopenie sa navzájom...a keď sme teda ešte k tomu pridali to naše poľovnícke tak sa to začalo uberať tým správnym smerom... :no: Takže moje odporúčanie zamestnať aj hlavičku! :yes:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 11:35

Margita píše:Cim viac zdrhnuti mat bude tým viac dá vzďaľujes od toho že bude poslúchať,evidentne tu stopovacku používať mix nevieš,ten istý prípad co zadavatelka

Niet nad dobre mienene rady, vsak. Prist a napisat ze mam psa nevycviceneho, mam ho mat nonstop na voditku, vzdalujem sa od toho ze ma bude posluchat a evidnentne tu stopovacku pouzivat neviem atd.. Dakujem za informacie, dufam ze ti to to zdielanie mudrosti aspon trosku rozjasnilo tento uprsany den :aplause: :aplause: :aplause: :aplause:
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Lindchen » Pia 27.10.2017 11:38

Ešte napíšem k tomu pohybu/pobytu v lese. Ja mávam roky psa uviazaného, napr. keď si opekáme alebo len tak oddchujeme v lese, proste je uviazaný o strom. Ten pes by proste buď odišiel niečo hľadať alebo naháňať. A je to len stres, kebyže ho mám pusteného, lebo neviem ani celú vetu povedať niekomu, čo furt oči len na ňom. Od malička je zvyknutý, že uviazaný čaká (na dlhom úväze, môže tam ňuchať, kúsať si niečo a pod.) a je s tým v pohode.
Pri poľovných psoch (a pri primitívnych plemenách) je to tak, proste to treba akceptovať, že ak pes nemá plnú pozornosť majiteľa, tak je zabezpečený (ak som sama a totálne ho sledujem, je pustený na voľne plantajúcej stopke). Odvolanie od zvery, dovolím si napísať, nikdy nebude také, že sa na psa dá spoľahnúť vždy a všade na 100%.
Mimochodom, bol trénovaný EO, ale aj tak nemám chuť to testovať, či pláchne alebo nie.
Naposledy upravil Lindchen dňa Pia 27.10.2017 11:39, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod Margita » Pia 27.10.2017 11:39

Veď je to pravda :-D keď nemám psa 100% odvolatelneho od zvery v lese ho hádam nebudem púšťať,lahka matematika Na trenovanie privolavania su iné miesta ako les
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 11:44

erik70 píše:Wer, Lindchen - totál súhlas s vašimi názormi a odporúčaniami :jop: Ja ešte z vlastnej skúsenosti doplním, že poľovnému psovi treba zamestnať hlavičku. Aj keď sa s ním bude cvičiť niečo čo v živote nebude potrebovať...Môj starší pes bol nezničiteľný a neunaviteľný keď bol mladý. Ja som s ním nachodila kilometre denno denne a výsledok bol taký, že ja som schudla 5 kg a pes bol ešte viac "besný" :lol: ! A potom sa mi do rúk (len náhodou) dostala kniha 101 psích trikov a začala som ho učiť rôzne triky...a ono sa to začalo meniť. Pes sa unavil aj po pol hodine cvičenia...začali sme si budovať vzťah lebo to nebolo iba cvičenie ale aj zábava, sranda, pochopenie sa navzájom...a keď sme teda ešte k tomu pridali to naše poľovnícke tak sa to začalo uberať tým správnym smerom... :no: Takže moje odporúčanie zamestnať aj hlavičku! :yes:

Hej tu knuhu mam aj vela veci cvicime podla nej je super...som aj pisala ze pes je ucenlivy a ovlada vela trikov - jeho to dokonca bavi, idealne ked ma k tomu aj detske obecenstvo to sa bude predvadzat velmi rad.. A co sa neznicitelnosti tyka ja ani nedufam ze by ho vychadzka znicila..sme aktivny bezci, bravame ho cez tyzden na striedacku a cez vikend spolu na dlhsi beh, ten pes nabeha 80 km v priemere kazdy tyzden..
Ako ono sa aj to zdrhanie lepsi cim je starsi , pomalicky ale je to lepsie, zatial ma 2 a pol roka tak snad buduci rok uz to bude ovela lepsie
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: V lese ma neposlúcha, stopovacka uz nefunguje

Poslaťod certovsky » Pia 27.10.2017 11:54

Lindchen píše:Ešte napíšem k tomu pohybu/pobytu v lese. Ja mávam roky psa uviazaného, napr. keď si opekáme alebo len tak oddchujeme v lese, proste je uviazaný o strom. Ten pes by proste buď odišiel niečo hľadať alebo naháňať. A je to len stres, kebyže ho mám pusteného, lebo neviem ani celú vetu povedať niekomu, čo furt oči len na ňom. Od malička je zvyknutý, že uviazaný čaká (na dlhom úväze, môže tam ňuchať, kúsať si niečo a pod.) a je s tým v pohode.

To hej, ja ho tiez viazem ked opekame, spime vonku, na retiazku preistotu. On je zvyknuty, neriesi, bavi sa cumenim do neznama ... Raz som ho pustila, pekne sedel pri nas asi pol hodinu, este som sa vytesovala ze aky uz je pekne vychovany a zrazu psa nikde :lol: :lol: :lol: Toto uz ani neriesim ze by to mohlo byt inak a ako tak citam ani to odvolanie zrejme nebude nikdy 100 % nech sa aj na hlavu postavim,
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov