Chce sa hrať, no nechce sa hrať

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Chce sa hrať, no nechce sa hrať

Poslaťod Jozef Macuško » Pia 01.09.2017 12:02

Ahojte, mám taký problém s fenkou.

Ona sa chce hrať, je hravá. Hodím jej teda hračku (loptičku, činku, lano, medveďa...) Ona po to pôjde, donesie to, ale nenechá mi to zobrať jej to. Tak jej potom poviem, že ak to nepustíš tak ti to nehodím. Po chvíľke hračku pustí na zem. Keď ju ale idem zodvihnúť tak hneď si ju vezme do úst. Ak jej ju človek nevytiahne z úst tak jej ju ani nehodí.

Chvíľkami ale reaguje na povel pusť, no bez granulky by to nespravila. Skúšať to naďalej s granulkou a povelom alebo je chyba niekde inde?

Keď sa hráme vonku tak loptičku donesie, pustí a čaká. Ja jej ju buď kopnem dopredu alebo hodím a takto sme na celej vychádzke po vykonaní potrieb za odmenu.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Chce sa hrať, no nechce sa hrať

Poslaťod Margita » Pia 01.09.2017 12:12

kazdy ma iny styl hry
moj pes si rad otrepe hracu o hlavu,suka sa zabava tak,ze psa kuse do paty,alebo sa mu zavesi na krk,zakusne ho a za kozu potiahne po zemi :lol:

ona chce aby si ju s tou hrackou nahanal,to ti da navnadu,a potom utecie,
ale tak povel pust ju naucit mozes,ale existuje aj kopa inych hier ako le hadzanie lopticky,nie kazdeho psa to bavi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye


Späť na Riešenie problémového správania sa psov