problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod filio » Uto 04.07.2017 10:47

Ahoj, potreboval by som poradiť a pomôcť s chovaním môjho psíka.

Máme 2 a pol ročného kríženca rodézskeho ridgebacka, našiel som ho ako malé šteňa v zbernom dvore vo vreci v kontajneri na odpadky, vzal som ho a nechali sme si ho, vyrástol v rodinnom dome (vonku kde mal veľkú záhradu), no keď mal zhruba rok boli sme nútení sa kvôli mojej práci odstahovať do iného mesta a do bytu. Samozrejme ako každý pes sem tam rozhrýzol to čo nemal no aj napriek tomu mal vždy kľudnú povahu a nikdy s ním nebol žiaden problém. Teraz sme sa však znova sťahovali aj kvôli psíkovi pretože byt pre takého veľkého psa podľa mňa nie je to pravé orechové. Tu sa dostávame k problému.
Susedia. Na prvé stretnutie keď sme sa nastahovali sa zdali byť v pohode z jednej aj druhej strany starší ľudia okolo 60+ rokov. No od syna, ktorý chodí zo školy domov skôr než ja alebo manželka som sa dozvedel že nám obaja susedia provokujú psa, najprv sa mi tomu nechcelo veriť až kým som ich sám nenačapal. Jeden sused po ňom hádzal kamene a provokoval ho takou tou hlasnou trúbou ako keď ste niekde na hokeji a druhý nám zase prehadzuje cez plot jedlo. Psík nám začal byť agresívny až priam zúrivý, vždy keď je sused v záhrade automaticky hneď uteká k plotu a zbesilo šteká a vôbec nereaguje na žiaden naučený povel a neviem ako sa pri takomto chovaní psa zachovať. Suseda som už upozornil, že ak to neprestane tak to začnem riešiť. Prestal ho provokovať no náš pes ho už má zrejme zafixovaného ako niekoho kto mu ublížil a stratil v neho dôveru a šteká na každého kto je za plotom už automaticky aj bez toho, že mu robí dotyčná osoba zle. Dá sa to vôbec nejako riešiť? Žiaľ dalšie sťahovanie si dovoliť nemôžeme. Budem veľmi vďačný za každú radu. Ďakujem.
filio
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod wer » Uto 04.07.2017 11:49

jednoznacne plny plot.
a na dementnych (iny vyraz sa asi nehodi) susedov aspon atrapu kamery smer svoj pozemok.
Naposledy upravil wer dňa Uto 04.07.2017 11:50, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod Margita » Uto 04.07.2017 11:49

Ľudia su ozaj yebnuti...plny plot sa nedá poriesit?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod moschino » Uto 04.07.2017 11:53

to mi pripomína puchtlu :heh: vôbec mi nechýba :angel: plný plot určite, kamery
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod filio » Uto 04.07.2017 16:17

Určite, plné oplotenie pozemku plánujeme, sused (ten ktorý nám po psovi hádzal kamene, ohánal sa po ňom lopatou a provokoval ho tým klaksónom) nám vykričal že ten plot je jeho a že si to neželá, plot budeme preto stavať vedľa "jeho" plotu na našom pozemku nech s ním nemusíme riešiť takéto žabomyšie vojny. Dočasne sme to riešili tak, že sme na plot nahodili tú zelenú tieniacu sieť ktorú nám z plotu strhol a zhodil, že to je jeho plot a on si neželá aby sme mu to vešali na plot a gól toho celého bol, že mal potom ešte tú drzosť ísť sa sťažovať na nášho psa, ktorého on provokoval a robil mu zle, že mu vadí štekanie a že sa bojí chodiť do záhrady.

Snažíme sa odpútavať pozornosť nášho psa aby nemal čas myslieť na štekanie pri plote chodíme s ním von tak často ako to ide ale nedá sa to vždy hlavne cez deň keď nie je nikto doma a bojíme sa ho nechať pusteného a musíme ho zatvárať vo voliére aby mu ešte sused niečo neurobil alebo aby si náhodou sused nevymyslel, že niečo urobil náš pes jemu.

Najradšej by som to riešil ako týranie zvieraťa ale nie som si istý či sa to dá považovať za týranie a asi si v tomto smere nijako nepomôžeme a ťaháme za kratší koniec. Hlúpy sused = hotové neštastie.
filio
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod wer » Uto 04.07.2017 16:26

To je sila! Tie kamery zvazte. A psa isto zatvarat do bezpecia v case vasej nepritomnosti.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod pigie » Uto 04.07.2017 16:49

Skoda toho zaciatku. Od zaciatku by som mala psa pod dozorom, nech k tomuto vobec nedojde. Ked som sa stahovala na dom tak aj bolo, pes bol na dvore len pod dohladom, kym sa nepostavil plny plot. Teraz uz naozaj len riesit vlastny plny plot, lebo v tom ma pravdu, ze vesat nieco na cudzi plot nie je OK bez suhlasu a ten vam dal zjavne najavo - najprv by som sa opytala, ci je plot spolocny a ci tam mozem nieco zavesit. Taketo riesenia potom len vyhrocuju situacie, ku ktorym vobec nemuselo prist :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod Margita » Uto 04.07.2017 16:50

mi k tomu napadlo toto :lol:
stary je riadny CENSORED,ale tak co,aj pre takych slnko svieti,srat nanho
ked chce mat plot,nech si ho necha,tak postavte si svoj :lol: a ostnaty drot a tie atrapy kamier by vyyzerali super aaa tabulky ,ze plot je pod prudom :haha:
Prílohy
vnejsi-dvojity-plot-z-ostnateho-dratu-v-osvetimi.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod pigie » Uto 04.07.2017 16:52

Dobry plot robi dobreho suseda :joint: V tom mam jasno :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod wer » Uto 04.07.2017 16:57

Inak aj stavbu plota treba ohlasit - to len tak pre istotu priominam,aby ste tymsuper susedom nedavali tromfy do ruk...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod pigie » Uto 04.07.2017 17:01

A treba si zistit maximalnu povolenu vysku na obecnom urade, inak nad nu treba povolenie suseda :ua: Aspon teda u nas tak bolo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod Margita » Uto 04.07.2017 17:02

moschino píše:to mi pripomína puchtlu :heh: vôbec mi nechýba :angel: plný plot určite, kamery

tak a teraz mas Blazenu...to tiez nie je ziadna slava :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod Margita » Uto 04.07.2017 17:03

pigie píše:A treba si zistit maximalnu povolenu vysku na obecnom urade, inak nad nu treba povolenie suseda :ua: Aspon teda u nas tak bolo.

inak toto je uz co,kokos,ale ked je niekto yebli sa s nim nedohodnes,a ta maximalna vyska,je vyska plota?ci aj plus s tym drotom :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod pigie » Uto 04.07.2017 17:07

Tak ja neviem, u nas bola 180cm, co beznemu cloveku staci. My sme davali 230cm, co uz bolo nestandard :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: problém so susedmi/agresívne chovanie psíka

Poslaťod moschino » Uto 04.07.2017 23:03

Margita píše:
moschino píše:to mi pripomína puchtlu :heh: vôbec mi nechýba :angel: plný plot určite, kamery

tak a teraz mas Blazenu...to tiez nie je ziadna slava :lol:

Offtopic: jezis, ta Blazena dnes co zabila. Ale fakt OT. Minule grilovala, ale hned pod oknami a na dreve a vyudila susedov nad nou
Suseda zhora dosla domov a mala plny byt dymu, lebo nechala okna na vetracke. Bola za nou, ale Blazena len povedala, ze vsetci griluju a otocila sa na pate. Dnes grilujeme my, ale gril na opacnom konci zahrady a necmudi tak, da sa zarvarat. a medzi navstevou sme mali aj tu susedu zhora. Blazena si vsimla jej psa u nas na dvore a normalne k nam dosla zvonit, dala si zavolat tu susedu a spustila na nu, ze ci teraz jej to grilovanie uz nevadi :pac: :prd: :heh: koniec toto
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava


Späť na Riešenie problémového správania sa psov