Oštekávanie ľudí

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Oštekávanie ľudí

Poslaťod Monchaton » Pon 26.06.2017 11:30

Ahojte, nevedela som nájsť tému tak ak tu už náhodou niečo také je tak ma prosím premiestnite.
Moja 2 ročná foxteriérka bola doteraz hrozne priateľská, za každým človekom s radosťou išla, chcela sa hrať a oblizovala no posledné dni mi len tak bezdôvodne začala na ľudí štekať, ale šteká iba na starých ľudí väčšinou na mužov a nedá sa mi ani odvolať. Ľuďom to asi príde milé tak sa jej prihovárajú a chcú ju pohľadkať vtedy sa začne uhýbať a bočí od nich ale nejde hrýzť. Dnes keď sme čakali na mhdčku už mala aj náhubok tak začala štekať po takom staršom pánovi a on na mňa ešte začal kričať že s takým nevychovaním agresívnim psom nemám čo chodiť medzi ľudí, pri tom somnou od šteniatka chodí naozaj všade a nevychovaná teda určite nie je.Nevedeli by ste mi poradiť ako takémuto štekaniu predísť a ako to riešiť keď začn štekať?
Monchaton
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Oštekávanie ľudí

Poslaťod Margita » Pon 26.06.2017 12:06

skor sa zamerat na to aby k tomu stekaniu nedoslo,
ak vies ,ze nepride na 100% maj ju na voditku
a ked sa blizi situaciu ,pri ktorej vies ,ze bude stekat ,presmeruj jej pozornost na sebe- ale to treba najprv naucit na nejakom neutralnom mieste,napriklad das si povel "sem.sem" povies psovi "sem.sem" kukne na teba odmenis,rob to stale,az si to tak zafixuje,ze bude automaticky uz cakat odmenu,v praxi to bude potom vyzerat tak,ze ides nejaky dedo,pes je este v klude povies "sem,sem" das odmenu,dedo zatial odide a uz je prec a vyy si idete svojou cestou,po case to bude vyzerat tak,ze dedo =odmena,uvidi starca a hned sa na teba otoci a bude cakat odmenu,
myslim,ze toto je jeden z najelepsich a najjednoduchsich sposobov a vlastne asi jeden z najnormalnejsich a najucinnejsich

a co to mas za foxla?odkial je?

edit:aha ja uz som sa na to pytala ,tak nic :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Oštekávanie ľudí

Poslaťod Monchaton » Pon 26.06.2017 12:21

Ďakujem za radu, len to je také nepredvídateľné pretože niekedy ani tak nerieši toho človeka ale nejaký jeho pohyb. Dnes napríklad si po aportovaní lahla na trávu a na opačný koniec takej lúčky kde sme boli si sadol taký dedko a vôbec ho neriešila až keď sa postavil a odchádzal. Nevieš či to môže byť zo strachu alebo tak? Úplne ma to vydesilo.
Monchaton
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Oštekávanie ľudí

Poslaťod Margita » Pon 26.06.2017 12:28

bohvie,ale hlavne z nicoho nic by to nebolo len tak,zrazu
ak je to len teraz a kratko,moze sa harat,moze mat falosku...
tak je to terier,jej reakcie budu vybusnejsie
hlavne,ju nauc nejaku zazracnu formulku,na ktoru ti bude vzdy reagovat,..ked ju dostatocne vygumujes na nejake to zazracne slovicko,aj ked zacne vystrajat ju budes vediet vratit spat
na take bezne spoluzitie je to postacujuce,si myslim
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Oštekávanie ľudí

Poslaťod Monchaton » Str 28.06.2017 8:20

Ahojte,dnes pri venčení si na lavičku vedľa nás sadol pán s kočíkom,zavrčala ale ja som ju hneď ohlásila a dala pri nohu a ukázala jej loptu. Potom okolo nás išli bežkyne a rozštekala sa. Čiže teraz nešteka len po starých pánoch ale asi po každom. Mám ju teraz učiť "sem-sem" na každého človeka,kt.prejde okolo nás?
Monchaton
Okoloidúci
 
Príspevky: 6


Späť na Riešenie problémového správania sa psov