Zavíjanie psa

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Zavíjanie psa

Poslaťod dracaluna123 » Uto 18.04.2017 16:38

Dobrý deň.

Potrebovala by som pomoc/radu vlastne asi čokoľvek. Mám 4 ročnú fenku. Je to veľmi inteligentný pes a veľmi aktívny niekedy až príliš. Ale to by tak nevadilo ako to, že keď niesom doma tak nehorázne zavíja a dokáže to kľudne 5 a viac hodín vkuse. Skúšala som možné aj nemožné veci ako napríklad : tréning, dlhé prechádzky, odmeny, tresty, zaujimavé hračky, kostičky, antištekače, antištekacie obojky, lieky na ukľudnenie dokonca aj spoločnosť iného psa atd atd.... Fakt nič nepomáha. Bývam sama a nemôžem si jej zavíjanie už viac dovoliť lebo skončím pod mostom. Viem, že je to možno neľudské ale uvažovala som už aj nad útulkom no tam ma hneď po prvej vete odbili, že ju nevezmú a aj o vyoperovaní hlasiviek ale dočítala som sa, že je to protizákonne. Tak potom čo s takým psom?! Už za tie 4 roky mi došla sila aj trpezlivosť. :plac:
dracaluna123
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zavíjanie psa

Poslaťod Margita » Uto 18.04.2017 20:08

ako si jej davala odmeny a tresty ked nie si doma ked zavija?
trening ako prebiehal?cize si ucila ju postupne navykat na samotu?ze si odisla,prisla,a intervaly predlzovala?zavija vzdy ked odides?ci len ked ides na dlhsie?robis nejake ritualy,ceremonie predtym nez ides do prace a ked ides len na kratko?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zavíjanie psa

Poslaťod dracaluna123 » Uto 18.04.2017 20:13

snazila som sa intervaly ked odchadzam postupne predlzovat ....najprv som len vysla z bytu a ked bola ticho tak som ju pochvalila dala odmenu a takto som to skusala velmi dlhu dobu...vyzeralo to nadejde ale ako nahla ma asi neciti tak chyti paniku beha z izby do izby a zavija ....skusali sme to aj tak ze mama ju sledovala cez skype .....niekedy mala asi "dobry den" a bola ticho a niekedy sa to cele zvrhlo a zase zavijala ....a pokial sa dalo tak som chodila v roznych intervaloch prec aby si zvykla na tie ritualy ze je to v poriadku ked sa obliekam ze sa aj vratim
dracaluna123
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zavíjanie psa

Poslaťod wer » Uto 18.04.2017 20:50

Otazne je, ci si vsetko skusala efektivne, ale v podstate je to asi jedno, ked uz mas pocit, ze je to dalej neunosne a nevies si poradit... Ono ten novy domov by nemusel byt zla volba - aj ked tazko povedat, kedze nepoznam psika... Ale teda do utulku patria opustene, vyhodene psiky - to je ich dost.... Oslov obcianske zdruzenia, nech ju daju do ponuky, zatial nech je stale u teba, kym sa najde niekto vhodny.. Vydrzala si to 4 roky, hadam vydrzis, kym sa niekto schopny najde... Akurat vsetko popis pravdivo... Nech si ju vezme niekto, kto bude stale s nou, alebo bude mt vacsiu trpezlivost...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zavíjanie psa

Poslaťod kellee » Uto 18.04.2017 21:32

najdi si niekoho,kto a vyzna a poradi ti osobne, je tam mozno nieco co ty nevidis
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zavíjanie psa

Poslaťod pigie » Str 19.04.2017 5:54

Ono, aj to oducanie je z mojho pohladu velmi nespolahlive. Ja som oducala naozaj dokladne, mala som dostatok casu, natacala som si kazdy jeho krok doma, ked bol sam a podla toho upravovala dlzku, odchod atd... A prd. Ten pes si hocikedy pozavija. Niekedy je cele dni aj tyzdne ticho a potom prezavija kludne pol dna :prd: Len tak si vstane, ked si pospinka, pozavija a zase si lahne spat.. Predtym aspon bol nervozny, chodil, vyzeral ma, bolo vidno, ze nie je OK. Teraz co? Ked zjavne si to robi len lebo ma naladu... Zivot s takym psom v panelaku by nehrozil :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zavíjanie psa

Poslaťod Sunny » Str 19.04.2017 6:51

Presne Ice, leží si spokojne, kľudne na búde a húka. Len tak, lebo húkať je asi fasa zábava alebo čo.
Inak k tomu odúčaniu - niektoré psy práve naopak potrebujú presné rituály, rovnaký čas, žiadne zmeny - napr. ranný odchod do práce je ok, na to si vedia zvyknúť, ale odchod večer je katastrofa (poznám viacero takých). Chcelo by to naozaj niekoho skúseného, čo by poradil naživo, alebo teda hľadať nový domov.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava


Späť na Riešenie problémového správania sa psov