Zavýjanie ako získanie pozornosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Zavýjanie ako získanie pozornosti

Poslaťod kkamkak » Pon 10.04.2017 19:31

Ahojte!

Mám na vás takú otázku / prosbu o radu.
V septembri som odišla na školu do BA, na internát, kam pes nemôže. Samozrejme, členovia rodiny s ním von pravidelne chodia, pokiaľ nie som doma, vtedy ja. Zvykol si však, že vždy večer sa ide na dlhšiu prechádzku. Mimo toho sa mu moc psychicky ani fyzicky nevenujú, samozrejme hladkanie a spolužitie áno ale žiadna hra ani práca ani nijaké vybitie energie. Problém je, že vždy ako sa blíži večerná hodina - približne o šiestej - začína kňučať až kým ho von nezoberú (čo je väčšinou okolo ôsmej z praktických dôvodov). Potom vypne na celý deň, spí, úplne na ňom vidím ako len čaká kedy znovu bude večer. Nie že by sa od malička nejak v obľube hrával ale aspoň teda pobehol za loptou alebo keď som doniesla maškrty, tak sme cvičili. Hocikedy. Teraz keď prídem na víkend domov musím ho najprv nejak nablázniť, potom je v pohode, funguje normálne, je veselý. Akonáhle sa znovu vrátim z BA naspäť domov, je ´´vypnutý´´ a musím ho znovu nejak budiť aby sa tešil zo života. Toto viem čoho je príčina, no momentálne to nemám ako riešiť. Skôr ma trápi to kňučanie a čakanie na vychádzku, pretože to doma ľuďom prekáža. Neviete niekto čo s tým?
Viem, že keď kňučí a vezmem ho von, tak mu to len potvrdzujem. Ale neviem ako z tejto situácie von. Za akékoľvek rady budem vďačná.
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 241
Bydlisko: PD/BA

Re: Zavíjanie ako získanie pozornosti

Poslaťod wer » Pon 10.04.2017 19:36

bravat ho nepravidelne... :nwm: sa moc neda poradit. :nwm: psovi sa treba venovat, zamestnat ho, aby netrpel. vela problemov vznika presne nedostatocnym vyzitim. treba odstranit pricinu, nie riesit dosledky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zavýjanie ako získanie pozornosti

Poslaťod Lindchen » Uto 11.04.2017 6:54

kkamkak píše:Mimo toho sa mu moc psychicky ani fyzicky nevenujú (...)

Problém si si identifikovala sama. Už len ho riešiť.
A potom to nepravidelné venčenie, v nepravidelných časoch. Na prechádzku sa ide vtedy, keď chce človek, nie pes (samozrejme v medziach prijateľných aj pre psa).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zavýjanie ako získanie pozornosti

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 11.04.2017 15:10

Nie som si istá, či psovi, čo nemá dostatočné vyžitie, je vhodné nabúrať aj denný režim. :nwm:
Ešte sa môže stať, že začne kňučať aj skôr, keďže nebude tušiť, kedy sa TO blíži... :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Zavýjanie ako získanie pozornosti

Poslaťod kkamkak » Uto 11.04.2017 19:57

Viem čím to je spôsobené, pracujem na tom len to nejde príliš rýchlo. Preto som sa pýtala na tú konkrétnu vec. Ďakujem vám za odpovede.
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 241
Bydlisko: PD/BA


Späť na Riešenie problémového správania sa psov