Cikanie na posteľ

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Cikanie na posteľ

Poslaťod veronicr » Uto 28.02.2017 12:47

Pozdravujem,

prepáčte, ak duplujem tému, ale nedá mi to. Mám 3 mesačného huskyho, ktorý je u mňa tretí týždeň. Je veľmi milá a učenlivá. Celú noc vydrží spať a ráno ideme pekne von. Občas mám možnosť si ju zobrať do práce, tak tu len prespí v kľude aj 5 hodín a ideme zas na prechádzku. Nemá problém vydržať a vie, že sa ciká vonku. Avšak, keď ju nechám doma, na byte je ešte kocúr, nájdem si na posteli nacikané. Nespáva so mnou na posteli, ani nemá dovolené tam ísť, ale čo oči nevidia srdce nebolí, až kým neprídem domov. Snažila som sa jej vynadať, aj to riešiť ignorom, že prosto to len upracem a nech nevníma to že som z toho nervózna, ale už mi to nedá. Rozmýšlala som aj, či len nechce dať najavo, že je urazená, že ju nechávam doma, keď je stále v mojej prítomnosti, alebo to nerobí skrz kocúra, že si značkuje jej miesto. Za každý názor, aj nápad ako tomu predísť ďakujem. Ešte...nechcem zatvárať izbu, nakoľko tam má svoje miesto.

Ďakujem veľmi pekne
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod vavrena » Uto 28.02.2017 15:06

Daj jej pelech do druhej izby a izbu zatvor. Ak v izbe nie je koberec, je možné, že ciká na posteľ preto, lebo je to jediné miesto, kde to pekne vsiakne. Alebo je to porucha, cíti sa byť neistá, a preto ciká do tvojho pelecha. Je to malé šteňa, vynadané neskôr nepochopí, nevie si to spojiť. Ozaj, neciká do postele kocúr?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod clupko » Uto 28.02.2017 15:31

toto robi aj priatelovych rodicov tibetska doga, od malicka. v dospelosti menej, ale parkrat sa mu doma podarilo, tiez ked ho nechali sameho v hotelovej izbe. inak na posteli nespava, len sa tam vycura, a vzdy na otcovu stranu postele. nemozu zavriet dvere na spalni, ani sa im to nikdy nepodarilo uplne odstranit... ale verim, ze toto nebude vas pripad :smile: len pridavam podobnu skusenost.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod Margita » Uto 28.02.2017 16:53

tiez by som nebola 2x taka ista,ze to nie ten kocur
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod moschino » Uto 28.02.2017 17:20

Mne tiez chodila macka curat na postel, ked som si doniesla stena
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod clupko » Uto 28.02.2017 22:56

Aky moze byt iny dovod? U tej dogy ziadna mačka nezije.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod moschino » Uto 28.02.2017 23:04

Tak moze aj pes. Frapec mal chvilu, ze to tiez robil, ked mal par mesiacov. Zacala som zatvarat izbu s posteľou par tyzdnov a preslo ho to :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod veronicr » Str 01.03.2017 10:38

Ďakujem za reakcie. Mačka..hm nad tým som neuvažovala vôbec. Skúsim zapnúť kameru keď pôjdem do práce a uvidím načo prídem. Hádam z toho vyrastie.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod Margita » Str 01.03.2017 15:29

a nie je moznost mu zabranit ist na postel?musi sa pes zdrziavat v miestnosti kde je postel?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Cikanie na posteľ

Poslaťod veronicr » Str 01.03.2017 16:02

Margita píše:a nie je moznost mu zabranit ist na postel?musi sa pes zdrziavat v miestnosti kde je postel?


Ahoj, ja bývam v byte ešte s inými spolubývajúcimi a pelech má v mojej izbe, preto jej nechcem obmedzovať prístup tam, aj keď zvyšok bytu je veliký. Ak to neprejde, tak to tak budem riešiť.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36


Späť na Riešenie problémového správania sa psov